VYBERTE SI REGION

JIŘÍ KOSÍK

Jiří Kosík / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muž zaskočil prodavačku a ukradl jí zlaté řetízky. Odjel zřejmě na Slovensko

Strážnice – Šperky za desetitisíce korun ukradl ve středu ve Strážnici mladý muž. Podle policie hovořil slovensky a po činu i se svým komplicem odjel směrem na Hodonín. „Je pravděpodobné, že jsou za hranicemi," uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Zámečník.

Do hodonínské zoo loni přišlo rekordních 162 tisíc lidí. Táhli bílí lvi i žralok

Hodonín – Za zvířaty do hodonínské zoologické zahrady si loni našlo cestu o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2015. „Téměř 162 tisíc návštěvníků lákaly především kulturně-výchovné a vzdělávací akce, obměna expozic a příchod nových živočišných druhů," uvedla mluvčí zoo Iva Uhrová.

Hledaný muž narazil s autem do plotu. Půjde do vězení

Prušánky – Cestování na svobodě pravděpodobně skončilo pro devětadvacetiletého muže z Hodonínska. Ve středu nad ránem se s autem vyboural v Prušánkách. Řidič v renaultu při jízdě obcí nezvládl řízení a vyjel ze silnice. „Narazil do předzahrádky se zídkou a lehce se zranil," sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisté záhy zjistili, že soud muže dříve poslal za jeho skutky za mříže. Nástupu do vězení se ale dosud vyhýbal.

Jsou nutná antibiotika? V nemocnici to díky benefici zjistí rychle

Hodonín – Série dobročinných koncertů Vánoční ozvěny se v minulém týdnu odehrála v Břeclavi a Hodoníně. V programu vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Břeclav Polyfonia, gymnaziální sbor z Hodonína Barbastella či jejich nadaní kolegové z Uherského Hradiště zpívající pod názvem Viva La Musica. Osmého ledna se tento koncert uskuteční ještě v bazilice na Velehradě. „Vynaložené úsilí a výsledné společné dílo mohou pomoct dobré věci, mohou posloužit jako dobrý skutek, který někomu dalšímu prospěje," uvedl jeden z organizátorů akce, sbormistr Josef Ilčík.

Nehoda ve Vnorovech omezila dopravu. Řidička nedala v křižovatce přednost

Vnorovy – Jedním lehkým zraněním skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne ve Vnorovech. Kolem půl jedenácté se tam na Hlavní ulici srazila dvě auta.

Rozpočty 2017: Veselí dá 68 milionů na náměstí, Kyjov má přebytek 30 milionů

Hodonínsko – Po Hodonínu mají rozpočet na příští rok také další dvě velká města okresu.

Generální ředitel Gábel: Zpracováním střepů šetříme energii i přírodní zdroje

Kyjov - Sedm set tun skla za den zpracuje kyjovský podnik Vetropack Moravia Glass. Se 450 pracovníky patří k významným zaměstnavatelům nejen na Hodonínsku. Vyrábí na tři stovky druhů skleněných obalů na potraviny a nápoje a díky spolupráci ve skupině může nabídnout širokou paletu tvarů i barev. Právě do skupiny Vetropack kromě kyjovské sklárny patří závody ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku, na Slovensku, na Ukrajině a v Itálii. „Klademe velký důraz na ochranu životního prostředí," prohlašuje generální ředitel Vetropack Moravia Glass a Vetropack Nemšová Gregor Gábel.

V příštím roce se opravy dočkají čtyři železniční přejezdy

Slovácko – Především na Veselsku se mají v příštím roce dočkat komfortnějších přejezdů přes železniční koleje. Správa železniční dopravní cesty chystá opravu hned čtyř přejezdů za pětadvacet milionů korun.

Hodonínu na kraji chybí radní i předseda. Šancí jsou ještě komise

Hodonínsko – Velké ztráty zaznamenává hodonínský okres po posledních krajských volbách a následném koaličním vyjednávání. Nejenže po čtyřech letech ztratil zástupce v krajské radě, ale dokonce nemá ani jednoho předsedu výboru. A to se jejich počet rozšířil ze šesti na osm. „Je velká škoda, že v radě není nikdo z našeho okresu. Ústup zastupitelů z regionu je velký," řekl bývalý krajský radní a nynější místostarosta Hodonína Jiří Janda, který byl v minulosti i předsedou výboru. Zájem má nyní o členství ve školské komisi krajské rady. „Bude ale záležet na nominaci strany," podotkl Janda, kterého na začátku tohoto roku vystřídal v radě jeho sociálnědemokra­tický kolega z Veselí nad Moravou Petr Šelepa.

Hamadryády z Dúbravy zaujaly literární porotu

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Zapojili svou fantazii, sebrali odvahu a prokázali, že umějí myšlenky a pocity předat druhým. Na papíře. Krajská soutěž Mýty a legendy mého kraje, do níž se z Hodonínska přihlásilo devět knihoven, má vítěze. Autory nejlepších prací vyhlásili zástupci knihoven u příležitosti Dne pro dětskou knihu.

OBRAZEM: Ve skanzenu se radovali. Jako předkové před více než sto lety

Strážnice – Atmosféru adventu a vánočních svátků, jak je slavili předkové od svatého Mikuláše až po Tři krále, nasáli návštěvníci strážnického skanzenu. O víkendu se tam uskutečnil tradiční podzimní pořad Radujme se, veselme se.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vnorovech bourala dvě auta, v Hodoníně někdo narazil do lampy

Vnorovy – Zraněním tří lidí skončila dopravní nehoda, která se stala v neděli ve Vnorovech. Kolem půl třetí ráno se tam srazila dvě osobní auta. „Šlo o dvě škodovky, Superb a Octavia, které se střetly v křižovatce," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podvodnice obrala pokladní v Sobůlkách o tři tisíce korun. Pomohlo jí i dítě

Sobůlky – Nakoupí drobnosti za pár korun, zaplatí je pětitisícovkou. Pak odvedou pozornost a chtějí zboží i peníze vrátit. Nic netušící oběť až po nějaké chvíli zjistí, že jí tisíce chybějí. Podle policistů zvláště v barech a potravinách běžný scénář podvodu. Nedávno se o něm přesvědčila také prodavačka v Sobůlkách.

Houbaři uzamkli les. Na „lov" se ale ještě možná vrátí, naznačili

Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – Jen jednu symbolickou otáčku udělali ve čtvrtek velkým dřevěným klíčem ratíškovičtí houbaři. „Jednu proto, abychom nemuseli lézt přes plot. Necháváme si otevřená vrátka," zasmál se Václav Koplík z Mykologického kroužku Ratíškovice, jehož členové tímto aktem pravidelně uzamykají les a ukončují i hodnotí houbařskou sezonu.

AKTUALIZOVÁNO

V Hodoníně hořelo v panelovém domě. Popálená žena skončila v nemocnici

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Obyvatele panelového domu nedaleko pošty v Hodoníně ve čtvrtek před polednem vyděsil požár v jednom z tamních bytů. I když je hasiči původně chtěli evakuovat, nakonec se tak nestalo. Záchranáři ošetřili dva zraněné.

Z Veselí zamířilo deset tisíc do Brazílie. Na stavbu kapličky v Baťově městě

Veselí nad Moravou - Deset tisíc korun zamířilo z Veselí nad Moravou do brazilského města Batayporã ve státě Mato Grosso do Sul. Dar posloužil na výstavbu kapličky v posledním ze čtyř takzvaných Baťových měst.

Konvicový závod vyhrála Davulka. Litr vody uvařila nejrychleji

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/ – Ocet, cibule, koření a hlavně zdravá rajčata a žádné fabrikované příměsi. To je základ kvalitního kečupu. Historie dnes běžně dostupné červené omáčky k párku nebo hranolkům sahá až do sedmnáctého či osmnáctého století. Doma ji ale vyrábí už málokdo. Jak takové kečupy chutnají, mohli vyzkoušet návštěvníci koštu ve Tvarožné Lhotě.

AKTUALIZOVÁNO

Ranní nehoda uzavřela silnici u Vracova. Řidič osobního auta při ní zemřel

Vracov /FOTOGALERIE/ – Vážná dopravní nehoda s tragickými následky zablokovala v sobotu ráno provoz na silnici I/54 u Vracova na Hodonínsku. Srazil se tam kamion a osobní auto. Jeho řidič utrpěl smrtelná zranění. „Muže záchranáři resuscitovali, ale svým zraněním nakonec ještě na místě nehody podlehl," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Za pěstování konopí může jít až na půl roku do vězení

Strážnice – Sadil, pěstoval, sklízel, sušil i užíval. Sedmadvacetiletého muže ze Strážnice navštívili ve čtvrtek u něj doma kriminalisté. Měli k tomu dobrý důvod a také povolení. „K tomuto kroku je vedly poznatky, že právě za vraty tohoto obydlí se nelegálně pěstuje marihuana," informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

OBRAZEM: Studenti se přesunuli do nového. Tančí, hrají a zpívají v jedné budově

Hodonín – Celkem 858 studentů navštěvuje Základní uměleckou školu v Hodoníně. A nyní se již oficiálně setkávají pod jednou střechou v Horních Valech. Po částečné rekonstrukci budovy se tam za hudebním a literárně-dramatickým oborem přesunul z Dobrovolského ulice obor výtvarný a taneční. V úterý se do nových učeben mohli zájemci u příležitosti dne otevřených dveří podívat.

Lupiči si odnesli peníze z banky ve Velké nad Veličkou. Pokladní hrozili zbraní

Velká nad Veličkou – Nejspíš do jiného státu vedou stopy dvou lupičů, kteří v pátek se zbraní přepadli banku ve Velké nad Veličkou. Poté, co se jim podařilo získat peníze, v autě zamířili ve směru na Slovensko. Kriminalisté po nich stále pátrají. Uvítali by i pomoc svědků.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá řidička nepřežila srážku s náklaďákem. Nehoda zablokovala I/55 u Lužic

Lužice /FOTOGALERIE/ – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí večer na silnici první třídy číslo 55 u Lužic. Nedaleko čerpací stanice se srazilo nákladní a osobní auto. Střet nepřežila teprve dvaadvacetiletá žena. „Z nezjištěných příčin přejela do protisměru," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Žena chtěla ukrást prádlo. Podprsenky a kalhotky si oblékla na sebe

Hodonín – Po spodním prádle za dohromady šestnáct set korun zatoužila dvaadvacetiletá žena z Břeclavska. Místo koupě se je ale rozhodla v hodonínském nákupním centru ukrást. Skončila v rukou policistů.

Půlmilionová škoda. Řidič nedával pozor, v Žádovicích prorazil zeď domu

Žádovice – Škodu za téměř půl milionu korun napáchal o víkendu dvaadvacetiletý řidič modré Škody Octavia. V Žádovicích naboural do u silnice stojícího domu a poničil jej. Událostí se zabývá policie.

To, co nás čeká, je vždy tím hlavním, říká vacenovická starostka o plánech obce

Vacenovice - Obec Vacenovice, ležící mezi Hodonínem a Kyjovem, má zhruba 2 200 obyvatel. O tom, co nového se v této obci připravuje, nás při rozhovoru informovala její starostka Jana Bačíková.

Politická revoluce. Hlasy voličů rozhodly o konci starých časů

Hodonínsko – Lidé chtějí politickou změnu, potvrdilo se to i o víkendu. V nadcházejících šesti letech bude zájmy Hodonínska v senátu hájit starostka Ratíškovic Anna Hubáčková. Ve druhém kole voleb porazila matadora Zdeňka Škromacha. A to výrazně. Získala téměř sedmdesát procent hlasů. K urnám ovšem přišlo poměrně málo lidí, jen pětina oprávněných voličů.

AKTUALIZOVÁNO

Křeslo v senátu patří starostce Hubáčkové. Škromach: Začínám opět od nuly

Hodonínsko – V nadcházejících šesti letech bude zájmy Hodonínska v Senátu hájit starostka Ratíškovic Anna Hubáčková. Ve druhém kole voleb porazila politického matadora Zdeňka Škromacha. A to výrazně. Získala téměř sedmdesát procent hlasů. K urnám přišlo poměrně málo lidí, jen pětina oprávněných voličů.

Velkopěstitel konopí měl v domech stovky rostlin, maskoval je i v kukuřici

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Až deset let ve vězení může strávit čtyřiadvacetiletý muž z Hodonínska, který v nedávné době skončil v rukou kriminalistů z toxitýmu. Ve dvou domech pěstoval a sušil stovky rostlin konopí.

Boj o senát: Škromach, nebo Hubáčková? Oba si přejí, aby lidé přišli k volbám

Hodonínsko – Ona sází na ekologická témata, on na „těžkou váhu". Postupující z prvního kola senátních voleb, Anna Hubáčková a Zdeněk Škromach, napínají všechny síly na rozhodující finále. Svého senátora obyvatelé Hodonínska a Kyjovska vyberou tento víkend.

Mladá řidička způsobila ve Bzenci nehodu. Škoda je skoro půl milionu

Bzenec – Tři poškozená auta zůstala po nehodě, která se stala ve čtvrtek odpoledne ve Bzenci. Událost má zřejmě na svědomí dvacetiletá řidička jednoho z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies