VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KOSÍK

Jiří Kosík / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Na Moravě se hnuly ledy. Přehnaly se přes jez a zamířily k Dunaji

Hodonín – Zajímavou podívanou připravilo tání ledu v meandrech řeky Moravy. Ve středu se uvolněné ledové kry nahromadily u Rohatce, na druhý den se dostaly k hodonínskému jezu. „Kolem jedenácté dopoledne už směřovaly k Dunaji," uvedl provozovatel Přístaviště U Jezu František Ondruš.

Soud potvrdil pětimilionovou pokutu vyměřenou Templářským sklepům Čejkovice

Brno, Čejkovice - Pokuta pět milionů korun z roku 2011 pro Templářské sklepy Čejkovice platí. Rozhodl o tom ve čtvrtek Nejvyšší správní soud. Vinařské družstvo, které je například držitelem ocenění Nejdůvěryhodnější značka roku 2016, zváží v případu další postup.

Řidička nedala přednost. Jedno auto se převrátilo na bok, škoda je půl milionu

Hodonín /VIDEO/ – Čtyři nabouraná auta a stejný počet zraněných osob. To je výsledek dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek po poledni v křižovatce ulic Palackého a Dukelských hrdinů v Hodoníně.

Masky vyrážejí do ulic. Masopust je plný jídla, pití a bujarého veselí

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Sedláci na koních, vězni, Křemílek s Vochomůrkou. V takových převlecích se Josef a Ilona Kupčíkovi z blanenské místní části Těchov zúčastnili masopustního průvodu. Dvanáctiletou osobní tradici nepřeruší ani letos. Už teď se těší, až se pochlubí vlastnoručně vyrobenou maskou. „Za co půjdeme, neprozradím. Vždycky to až do poslední chvíle tajíme," zasmál se Kupčík.

Krádež notebooku ve vlaku z Hodonína do Přerova: policie hledá muže na snímku

Hodonín – Hodonínští policisté pátrají po muži, který podle nich může mít důležité informace k případu, který právě v těchto dnech vyšetřují. Jedná se o krádež notebooku.

Řidiči podcenili počasí a bourali. Jeden dostal smyk a převrátil auto na střechu

Hodonínsko – S ranní námrazou na silnicích se ve středu potýkali řidiči na Hodonínsku. U některých nehod museli zasahovat policisté i hasiči.

Vyzvedl tombolu a auto zaparkoval do vrat cizí garáže. Byl opilý

Veselí nad Moravou – Jel bez řidičáku, opilý a poničil cizí auto a vrata od garáže. Řeč je o devětadvacetiletém muži, který v noci na neděli naboural do rodinného domu ve Veselí nad Moravou. Podle policistů si půjčil auto značky Ford bez vědomí majitelky.

Tradiční lidové veselí začíná s předstihem. Při fašanku vyrazí masky do ulic

Jižní Morava – Masopust, fašaňk, ostatky nebo voračky. Jeden název, stejná tradice. Nastává období veselí s charakteristickými průvody masek. I když pravý termín lidového obyčeje připadá až na příští sobotu, na některých místech jižní Moravy si jej zájemci mohou užít s předstihem.

Silnice ze Strážnice se znovu uzavře. Do folklorního festivalu má být opravená

Strážnice, Bzenec – Posledních pár dní zbývá k návratu stavebních strojů na silnici mezi Bzencem-přívozem a Strážnicí na Hodonínsku. Pokračování jedné z nejnákladnějších zakázek jihomoravských silničářů za poslední rok si vyžádá úplnou uzavírku.

Turistická centra chystají nové vydání brožury, která poradí s ubytováním

Slovácko – Hodonín, Kyjov, Veselí nad Moravou a Strážnice. Turistická informační centra těchto měst připravují aktualizované vydání průvodce, který turistům poradí s ubytováním. Vyjít má na přelomu května a června v přibližném nákladu devíti tisíc kusů.

AKTUALIZOVÁNO

Za vykolejený jeřáb přijde zaměstnanec Českých drah o více než čtyři platy

Vnorovy – Vykolejení vlakového jeřábu u Vnorov na Hodonínsku, ke kterému došlo po tragické nehodě loni v září, má viníka. Vyšetřovatelé Drážní inspekce došli k závěru, že pochybil zaměstnanec Českých drah. Toho nyní čeká postih. „V souladu se zákoníkem práce se bude podílet na náhradě škody ve výši 4,5 násobku měsíční mzdy," informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Kvalita klobás roste. Porotci měli na koštu v Žarošicích těžký úkol

Žarošice /FOTOGALERIE/ – Začalo to jako kamarádská ochutnávka v hospodě, dnes jde o tradiční gurmánskou akci. Na sobotním čtrnáctém ročníku Koštu klobásků v Žarošicích pořadatelé návštěvníkům této oblíbené uzeniny naservírovali skoro sto dvacet kilo. Různých tvarů, způsobů výroby i co do použitých surovin.

OBRAZEM: Českou besedu v Mikulčicích zatančilo 36 krojovaných párů

Mikulčice – Interpretací tradičního tance, u jehož zrodu stáli velikáni jako Jan Neruda, Karel Link či Ferdinad Heller, začal v sobotu večer krojový ples v Mikulčicích. Českou besedu tam zatančilo více než sedmdesát folklorních příznivců.Domácím se podařilo sestavit tři kolečka tanečníků, každé po čtyřech párech. „Dále přijely chasy z Moravské Nově Vsi, Lužic, Prušánek, Hodonína, Dolních Bojanovic a členové souborů Pohárek a Hrozen," vyjmenoval mikulčický stárek Radek Pavka.

Komplikace po porodu? Nový přístroj může miminkům zachránit život

Kyjov – Novorozence v kyjovské nemocnici pohlídá nový resuscitační přístroj. Zdravotnickému zařízení jej v pátek oficiálně předal zástupce nadačního fondu Děti na dlani. Vyšel na pětasedmdesát tisíc korun.

Podvod? Muž si chtěl u výrobce zajistit vlastní razítko kyjovské nemocnice

Kyjov, jižní Morava – Do grafického studia přijde muž a chce si nechat vyrobit razítko velké instituce. Obsluze se situace nezdá a raději si požadavek ověří. Zjistí, že jde o podvodníka. Takový případ nyní řeší nemocnice v Kyjově. Hodlá se obrátit na policisty.

AKTUALIZOVÁNO

Neobvyklá proměna. Zamrzlé meandry řeky Moravy vytvářejí unikátní scenérii

Strážnice - Meandry Moravy u Strážnice na Hodonínsku jsou vzácností, které turisté nikde jinde v republice nenajdou. Největší moravská řeka ubíhá na několika kilometrech v přirozeném korytě. Tok je to pěkně živý, což lze poznat také v zimě. Obvykle mrazům odolává, ale jednou za několik let řeka přece jen zamrzne. To se stalo i letos.

Omluvenka do práce nebo k soudu. Podvodník si chtěl vyrobit razítko nemocnice

Kyjov - Trestní oznámení na neznámého pachatele podá v nejbližší době nemocnice v Kyjově. Někdo totiž chtěl zneužít její razítko. Mohl by tak například falšovat neschopenky.

Pohled do dob Velké Moravy: Slovanské hradiště chystá model s animací

Mikulčice – Jasně, stručně a hlavně multimediálně. Tak chce Slovanské hradiště v Mikulčicích na Hodonínsku v následujících letech zaujmout své návštěvníky. Chystá interaktivní model, díky kterému si příchozí utvoří jasný obrázek o podobě, rozsahu a významu někdejšího raně středověkového hradu obtékaného kanály řeky Moravy.

Opilé dívky ve felicii nabouraly dvě auta, branku i plotek

Hodonínsko – Řádně kuriózní případ řeší v těchto dnech policisté z Hodonínska. S jedním autem totiž postupně bouraly dvě dívky – sedmnáctiletá a osmnáctiletá. Strážci zákona navíc zjistili, že obě řídily opilé.

AKTUALIZOVÁNO

Hodonínsko zasypal sníh. Řidiči si dávají pozor, nehod je zatím minimum

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Odmetání desítky centimetrů vysoké vrstvy sněhu čekalo ve středu obyvatele Hodonínska. Po úterní chumelenici zůstaly zasypané chodníky i auta. Silničáři upozorňují, že na silnicích leží rozbředlý sníh a je nutná zvýšená opatrnost.

Košt zelí v Blatničce: speciality táhly, po šlíškách se zaprášilo

Blatnička – Úctyhodných 154 vzorků kyselé pochoutky bohaté na vitamin C okusili návštěvníci sobotního koštu v Blatničce. V tamním kulturním domě vybírali Najlepší kysané zelé na Slovácku. Sedmý ročník této gurmánské akce ovládla Drahomíra Sochorová ze Svatobořic-Mistřína.

Soud smetl ze stolu insolvenční návrh na Templářské sklepy

Čejkovice, Olomouc – Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek definitivně ukončil insolvenční návrh na čejkovické Templářské sklepy. Potvrdil totiž verdikt Krajského soudu v Brně z června loňského roku. „Navrhovatelé jsou povinni zaplatit dlužníkovi náhradu nákladů odvolacího řízení v plné výši," stojí v usnesení podepsaném předsedkyní soudního senátu Annou Hradilovou.

Mladému muži hrozí za násilnosti pokuta. Chtěl se prát, nadával i policistům

Kyjov – Potyčku mezi dvěma muži vyjížděli v noci na neděli řešit kyjovští policisté. Událost se stala na plese. „Dvacetiletý opilý muž slovně hrubým způsobem napadal jiného muže. Poté se jej pokusil napadnout fyzicky tak, že se ho snažil kopy nohou a údery pěstí zasáhnout do hlavy," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž zaskočil prodavačku a ukradl jí zlaté řetízky. Odjel zřejmě na Slovensko

Strážnice – Šperky za desetitisíce korun ukradl ve středu ve Strážnici mladý muž. Podle policie hovořil slovensky a po činu i se svým komplicem odjel směrem na Hodonín. „Je pravděpodobné, že jsou za hranicemi," uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Zámečník.

Do hodonínské zoo loni přišlo rekordních 162 tisíc lidí. Táhli bílí lvi i žralok

Hodonín – Za zvířaty do hodonínské zoologické zahrady si loni našlo cestu o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2015. „Téměř 162 tisíc návštěvníků lákaly především kulturně-výchovné a vzdělávací akce, obměna expozic a příchod nových živočišných druhů," uvedla mluvčí zoo Iva Uhrová.

Hledaný muž narazil s autem do plotu. Půjde do vězení

Prušánky – Cestování na svobodě pravděpodobně skončilo pro devětadvacetiletého muže z Hodonínska. Ve středu nad ránem se s autem vyboural v Prušánkách. Řidič v renaultu při jízdě obcí nezvládl řízení a vyjel ze silnice. „Narazil do předzahrádky se zídkou a lehce se zranil," sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisté záhy zjistili, že soud muže dříve poslal za jeho skutky za mříže. Nástupu do vězení se ale dosud vyhýbal.

Jsou nutná antibiotika? V nemocnici to díky benefici zjistí rychle

Hodonín – Série dobročinných koncertů Vánoční ozvěny se v minulém týdnu odehrála v Břeclavi a Hodoníně. V programu vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Břeclav Polyfonia, gymnaziální sbor z Hodonína Barbastella či jejich nadaní kolegové z Uherského Hradiště zpívající pod názvem Viva La Musica. Osmého ledna se tento koncert uskuteční ještě v bazilice na Velehradě. „Vynaložené úsilí a výsledné společné dílo mohou pomoct dobré věci, mohou posloužit jako dobrý skutek, který někomu dalšímu prospěje," uvedl jeden z organizátorů akce, sbormistr Josef Ilčík.

Nehoda ve Vnorovech omezila dopravu. Řidička nedala v křižovatce přednost

Vnorovy – Jedním lehkým zraněním skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne ve Vnorovech. Kolem půl jedenácté se tam na Hlavní ulici srazila dvě auta.

Rozpočty 2017: Veselí dá 68 milionů na náměstí, Kyjov má přebytek 30 milionů

Hodonínsko – Po Hodonínu mají rozpočet na příští rok také další dvě velká města okresu.

Generální ředitel Gábel: Zpracováním střepů šetříme energii i přírodní zdroje

Kyjov - Sedm set tun skla za den zpracuje kyjovský podnik Vetropack Moravia Glass. Se 450 pracovníky patří k významným zaměstnavatelům nejen na Hodonínsku. Vyrábí na tři stovky druhů skleněných obalů na potraviny a nápoje a díky spolupráci ve skupině může nabídnout širokou paletu tvarů i barev. Právě do skupiny Vetropack kromě kyjovské sklárny patří závody ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku, na Slovensku, na Ukrajině a v Itálii. „Klademe velký důraz na ochranu životního prostředí," prohlašuje generální ředitel Vetropack Moravia Glass a Vetropack Nemšová Gregor Gábel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies