Baník zapomněl v týdnu střílet branky

Ratíškovice – Fotbalisté Ratíškovic své věrné fanoušky opět doma nepotěšili. Baník pouze remizoval v předehrávaném zápase čtrnáctého kola první A třídy s béčkem Břeclavi 0:0.

13.11.2010

Baník Ratíškovice vs. Sparta Brno.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Před týdnem je smetli pěti brankami, v sobotu se však proti oslabenému soupeři gólu nedočkali. Baník vyhořel v koncovce, proti týmu ze spodu tabulky se nedokázal střelecky prosadit. „Zápas dopadl podle očekávání,“ řekl kouč Ratíškovic Pavel Vacula. „Vysoké vítězství nám trošku ublížilo. Navíc porazit stejného soupeře dvakrát během týdne je těžké,“ doplnil.

Ratíškovice nastoupily do zápasu ve stejné sestavě jako v předchozím duelu. Hostující kouč Ivan Dvořák se naopak musel obejít bez posil z třetiligového áčka, které ve stejnou dobu bojovalo o cenné body proti HFK Olomouc. Domácí byli od úvodního hvizdu lepším týmem. Vytvořili si několik standardních situací i vyložených šancí. Dvakrát na hostujícího brankáře Rückschlose nevyzrál Dohnálek, v dobré pozici selhal i Kundrata. Břeclavští v prvním poločase na brankáře Baníku Mačudu nevystřelili.

Baník měl i povedený nástup do druhé půle, ale Kundratův únik gólem neskončil. Domácím chyběla v koncovce přesnost stejně jako Tomášovi Voříškovi, který ve stoprocentní šanci netrefil branku. Hosté zahrozili až v závěru. Palla deset minut před koncem orazítkoval tyč a další šanci Břeclavi zmařil Mačuda.

Ratíškovice tak v posledním zápase letošního roku ztratily kvůli bezbrankové remíze dva body. „Trošku zklamaní jsme, ale v celkovém součtu můžeme být spokojeni. S Břeclaví máme lepší bilanci,“ pronesl Vacula.

FK Baník Ratíškovice – MSK Břeclav B 0:0
Diváci:
150

13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mladá rohatecká plavkyně Lucie Zubalíková (na snímku) v soušasnosti sbírá medaile a úspěchy v barvách brněnské Komety.

Zubalíková zakončila skvělou sezonu triumfem na Velkém Písníku u Mělic

Ve vyškovských kasárnách vybuchly granáty, jednoho vojáka roztrhaly a další dva zranily.
6

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, kanceláře opět fungují

Chtějí rekord. Vytvoří lidské hodiny

Hovorany - Hovorany na Hodonínsku budou tuto sobotu dějištěm pokusu o zápis do knihy českých rekordů. Sestaví tam lidské hodiny. „Na každé minutě bude stát člověk, na čtvrt, půl, třičtvrtě a celé budou vozíčkáři. Vteřinovou ručičku bude tvořit zhruba patnáct lidí, velkou asi devět a malou, hodinovou, sedm,“ přiblížil David Ivičič z pořádajícího spolku Gynes.

Fotbalový zápas roku je tady. Hodonín jde na ligový Liberec

Hodonín – V brance Václav Hladký, na stoperu kapitán Ondřej Kúdela, v záloze dispečer Petr Ševčík a na hrotu útoku ex-sparťan Matěj Pulkrab. Co post, to zajímavé jméno. I když známý trenér Jindřich Trpišovský ve 3. kole MOL Cupu zřejmě pošetří některé klíčové hráče, mají se hodonínští fanoušci na co těšit.

Tabla prvňáčků: Představí se žáci základní školy Dr. Joklíka v Kyjově

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.