Mikulčice – Svatobořice 2:0 (1:0)
Branky: Stašek, Tomáš Urbánek.

Mikulčice slaví postup do 1.B třídy. Letošní lídr okresního přeboru pečetil návrat do krajské soutěže výhrou nad Svatobořicemi. „Byl to vyrovnaný zápas. Svatobořice přijely hrát fotbal, což pomohlo kvalitě zápasu,“ řekl domácí kouč Luděk Hanáček. Domácí poslal do vedení v 10. minutě Stašek, který využil hned první vážnější šanci Baníku. Svatobořice pak převzaly iniciativu, favorita zatlačily, ale žádnou šanci nedokázaly dovést do gólového konce. Hosté byly i po změně stran aktivnějším týmem. Domácím svazovala nohy postupová nervozita. Výhru Baníku pečetil v 80. minutě Tomáš Urbánek. Závěr zápasu si Mikulčice pohlídaly. „Zatím to klukům nedochází. Ale myslím, že se jim to přes týden rozleží v hlavách a v pátek budeme slavit po dohrávce v Žádovicích,“ pravil Hanáček.

Moravany – Hovorany 1:1 (0:1)
Branky: Petr Zbořil – Tomáš Kolařík.

Rozjeté Hovorany naplno nebodovaly po sedmi zápasech. Atraktivní duel skončil v Moravanech spravedlivou remízou. „Byl to vyrovnaný a i pohledný zápas s několika šancemi i pěknými střelami. Myslím, že se bylo na co dívat,“ míní domácí záložník Petr Vlachovsky. První šanci si vytvořily Hovorany ve 25. minutě. A neobsazený Kolařík se hlavou nemýlil. Domácí byli ve druhém poločase mírně lepším týmem. Optickou převahu přetavil ve vyrovnávací gól tečovanou střelou Petr Zbořil. V závěru měly Hovorany navrch, ale do vyložené šance se již nedostaly.

Uhřice – Ždánice 1:1 (1:0)
Branky: Tomáš Valihrach z penalty – Marčík.

Uhřice doma nezvládly veledůležitý zápas se Ždánicemi a po remíze 1:1 zavládlo v domácím táboře velké zklamání. Hosté byli v úvodu zápasu lepším týmem, ale Uhřice postupem času hru vyrovnaly a v polovině první šly do konce do vedení. Z penalty se trefil Tomáš Valihrach.

Ve druhém poločas už byly Ždánice lepším týmem. Zaslouženého vyrovnání se Kovo dočkalo deset minut před koncem. Z pětadvaceti metrů se trefil Marčík. Domácí mohli zápas rozhodnout, ale střelu Patáka zneškodnil brankář Ruban. Ždánice si upevnily třetí příčku, Uhřice jsou předposlední.

Tvarožná Lhota – Dambořice 2:2 (0:0)
Branky: Lukáš Mička, Antonín Holubík – Jan Pučálka,Vítězslav Charvát.

Zraněnými a disciplinárními tresty zdecimovaná Tvarožná Lhota dokázala uhrát s Dambořicemi bod. A to domácí prohrávali pět minut před koncem 0:2! Tvarožná Lhota nastoupila do zápasu bez šesti zraněných hráčů a potrestaných Holiše a Hudečka. „V pátek se navíc na tréninku zranil Kuryviál. Takže jsme musel nastoupit i trenér a další dva hráti nad čtyřicet let,“ uvedl domácí jednatel František Vaculka.

Dres Tvarožné Lhoty tak po několika letech oblékli dvaačtyřicetiletí Lubomír Gazárek a František Miroš. „Hráli poměrně dobře. Občas hrají za staré pány, ale to je tak dvakrát za rok,“ poznamenal Vaculka.

Dambořice byly po většinu času jasně lepším týmem. Domácí bránili bezbrankovou remízu až do 66. minuty. Hosty poslal do vedení Pučálka. Když o sedm minut později zvýšil Charvát, zdálo se být o vítězi utkání rozhodnuto. Domácí ale v závěru nečekaně zabrali a dvěma góly ze standardních situacím srovnali. V 85. minutě se z trestného kopu trefil Mička, o dvě minuty později zachránil domácí bod Holubík.

Vnorovy – Sudoměřice 2:1 (0:1)
Branky: Jan Třináctý, Jiří Třináctý – Tomáš Novotný.

Vnorovy po pěti porážkách konečně zabraly a v domácím prostředí otočily průměrný duel se Sudoměřicemi. Hosté vedli po brance Novotného od 15. minuty. Domácí měli sice trvalou územní převahu, ale před pozornou obranu Sudoměřic se dlouho nemohli prosadit. Vyrovnání se Vnorovy dočkaly krátce po změně stran Trefil se Jan Třináctý. Rozhodnutí padlo v 85. minutě. Tři body zařídila Vnorovům bratrská dvojice Třináctých. Po Janu se prosadil i Jiří. Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdílem ale další šance už zůstaly nevyužity.

Žádovice – Žarošice 3:3 (3:2)
Branky: Tomáš Polášek, Miroslav Čada z penalty, Václav Janouškovec – Zbyněk Poláček z penalty, Tomáš Frýbort, Jakub Chromý. Červená karta: Miroslav Čada (Žádovice)

Žarošice přišly na půdě posledního týmu o důležité dva body. Domácí měli rychlý nástup. V 5. minutě skóroval Polášek. Hosté odpověděli o pět minut později. Přísně nařízenou penaltu proměnil Poláček. Vedení na stranu Žádovic vrátil Janouškovec. Ve 27. minutě zvýšil mazák Čada z pokutového kopu na 3:1. Hosté dokázali snížit Frýbortem ještě do konce poločasu. Těsně před koncem první půle byl vyloučen domácí Čada. První žlutou kartu dostal zkušený hráč za kritiku rozhodčího, druhou za zbytečnou ruku.

Domácí i v deseti obětavě bránili těsný náskok. Žarošice se dočkaly vyrovnání v 85. minutě. Alespoň bod zachránil favoritovi Jakub Chromý.

Radějov – Ježov 0:3 (0:1)
Branky: David Exel 2, Janča. Diváci: 110.

Průměrný zápas skončil vysokou výhrou Ježova. Domácí dali šanci dorostencům a hráčům širšího kádru. Hosty poslal do vedení v 17. minutě Exel. Vyrovnat mohl v závěru první půle Helísek, ale zblízka pálil vysoko nad. Ježov byl v koncovce mnohem produktivnější. Po hodiny hry zvýšil Exel. V závěru pečetil výhru Ježova Janča.