Hrající uhřický kouč Tomáš Valihrach si výsledku velmi cenil. „Byl jsem hodně překvapený z výkonu hostů. Narazili jsme na velmi silného soupeře. Minulý rok jsme moc takových týmů v soutěži nepotkali. Remíza by asi byla spravedlivější,“ uvedl pětatřicetiletý stoper.

První poločas se hrál jednoznačně v režii břeclavské rezervy. Béčko MSK na trávníku jasně dominovalo. Svoji herní pohodu ale nedokázalo vyjádřit vstřelenými brankami a ve finální fázi se spíše soužilo. „V Břeclavi asi mají dobrou základnu. Všichni hráči soupeře totiž byli nesmírně rychlí a šikovní na míči,“ ocenil Valihrach.

Zato naftaři nestíhali. V úvodní části prohrávali většinu soubojů, neměli ani odražené balony. Přesto se ve 27. minutě ujali vedení. Šnejdar parádně vysunul Hroudného, který obešel gólmana Břeclavi Šurkalu a míč zasunul do odkryté branky.

Ještě předtím z levé strany Trčka nahrával na zadní tyč, Hroudný však na míč nedosáhl. Jinak domácí hrozili pouze po brejkových akcích.

Hosté ze svých čtyř vyložených šancí proměnili pouze jednu. Chybu hrajícího trenéra Uhřic Valihracha, který nejprve nedokázal zabránit přihrávce za obranu a pak se ještě nechal obehrát, potrestal Dominik Nemec. Mladý slovenský forvard zblízka propálil bezmocného gólmana Mokrého.

Břeclavští fotbalisté mohli dát více branek, ale v zakončení se trápili. Jednou dokonce nastřelili břevno. Ve 45. minutě mužstvo podržel výtečný Mokrý, nebezpečí uhasil i pohotový Valihrach, který balon nejprve odvrátil hlavou a pak ho v leže odkopl do bezpečí. „Za poločasový stav 1:1 jsme byli rádi,“ přiznal Valihrach.

Naftaři nakonec urvali všechny body. V 77. minutě se po rohovém kopu trefil kapitán Pěnčík. Hosté už ve druhé půli tak aktivní ani nebezpeční nebyli. Uhřice si těsný náskok pohlídaly.

I. B třída skupina C, 3. kolo:

SK Uhřice – MSK Břeclav B 2:1 (1:1)

Branky: 27. Daniel Hroudný, 77. Richard Pěnčík – 40. Dominik Nemec. Rozhodčí: Marek – Kučera, Bittner (Dofek). Žluté karty: Pěnčík – Hakala, Nemec, Fiala, Mlátilík. Diváci: 100.