Kněždub bodoval v Kosticích, Poddvorov zdolal Hustopeče

Hodonínsko - Týmům z Hodonínska se v úvodním jarním kole první B třídy dařilo. Naplno bodovaly Starý Poddvorov, Kněždub, Milotice a Žarošice, cenný bod z venku přivezli hráči Blatnice. Souboj FC Veselí nad Moravou se Svatobořicemi skončil remízou 1:1.

3.4.2012

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Attila Racek

Starý Poddvorov – FC Hustopeče 2:1. Starý Poddvorov zvládl úvodní jarní duel, v domácím prostředí zdolal nepříjemné Hustopeče. Domácí měli skvělý start do utkání, už ve 4. minutě proměnil penaltu nařízenou za faul Dohnálka na Kašíka Tomáš Cupal. Celek z Hodonínska byl i nadále aktivnějším týmem. V 9. minutě nebezpečně pálil Homola. Míč před brankovou čarou odvrátil Lukáš Herman. O dvě minuty později odvrátila obrana Hustopečí hlavičku Bařiny. Hosté poprvé zahrozili až ve 23. minutě, Stejskal mířil z osmi metrů mimo. Domácího brankáře Mašinu pořádně vystrašil v závěru první půle Benček. Gólman Starého Poddvorova se blýskl skvělým zákrokem.

Další klíčový okamžik zápasu přišel v 54. minutě, kdy domácí zadák Ondřej Veselský zbytečně fauloval v rohu pokutového území hostujícího Marka Stehlíka a rozhodčí Patrik Moder ukázal na bílý puntík. Hostující Ambros však na výtečného Mašinu nevyzrál.

Trest mohl přijít o pár minuty později. Domácí kanonýr Homola obelstil brankáře Ryšavého, ale z dobré pozice pálil pouze do tyče. Druhého gólu se domácí dočkali po hodině hry. Po úniku a přesné přihrávce Homoly zvýšil náskok Poddvorova Lukáš Kašík.

Třetí gól mohl přidat Roman Svoboda. Ten ovšem pálil ve vyložené šanci vedle. Hustopeče se v závěru zvedly a po nenápadné akci dokázaly snížit. Mašinovo kouzlo odčaroval Herman. To bylo ze strany obou týmů vše. Hrdinou utkání byl domácí brankář Martin Mašina, který nahradil zraněného brankáře Romana Veselského. „Pro nás jsou to velmi důležité tři body. Doufám, že nás vítězství nakopne k lepším výkonům. Fyzicky jsme na tom po zimě dobře, kluky více trápí psychika. Za výkon děkuji celému mužstvu, vyzdvihnout ale musím Mašinu., který podal výborný výkon,“ uvedl domácí kouč Jiří Zavadil.

Křenovice – FK Blatnice 0:0. Oslabení hosté, které přes zimu opustilo hned pět stabilních hráčů, dokázali urvat cenný bod na půdě vedoucích Křenovic. „Výsledek je spravedlivý. Remíza odpovídá průběhu utkání,“ řekl kouč Blatnice Jaroslav Bíla. Ten se na jaře musí obejít bez Lagy, bratrů Lipčíků nebo střelce Romana Sládečka. „Z Velké přišel Dušan Macko. Jinak hrají domácí odchovanci,. V zimě jsme dali mančaft dohromady. Zatím to vypadá, že bychom se mohli pohybovat v horní polovině tabulky,“ pravil Bíla.

Domácí byli v úvodní půlhodině hodně důrazní. Mezi desátou a patnáctou si Křenovice vytvořily dvě velké příležitosti, brankář Podolan svůj tým podržel. Celek z Veselska odpověděl v závěru první půle. Střela Jana Cíchy skončila mimo a po úniku Cíchy nastřelil domácího brankáře Dušan Macko.

Domácí se pomocí větru snažili dostávat dlouhými balony za pozornou obranu Blatnice, to se jim ale nedařilo. Hosté měli od šedesát minuty navrch, ale nadějné brejkové situace se jim nepodařilo dotáhnout do konce. Křenovice měly po změně stran pouze jednu šanci, pokus domácího útočníka vyrazil bezchybný Podolan.

FC Veselí nad Moravou – Svatobořice 1:1. Průměrný duel dvou okresních týmů, které nemají body na rozdávání, skončil spravedlivou remízou. „Z venku vezeme dobrý bod, ale při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, neboť Koch v poslední minutě netrefil na brankové čáře letící míč,“ uvedl kouč Spartaku Ivan Šerfözö.

Hosté přitom nezačali dobře. Po hrubé chybě brankáře Ivičiče poslal domácí do vedení Nikola Hrbek. Veselané měli více ze hry, častěji drželi míč, ale před gólmana Ivičiče se tolik nedostávali. Hosté měli více brankových příležitostí. „Domácí hráli pouze po vápno,“ řekl Šerfözö. Svatobořice byly o poznání nebezpečnější, Koch pálil v prvním poločase v jasné šanci mimo. Gólem neskončila ani hlavička Hajného. Ve druhé půli uháněl na domácího brankáře Bančáka Hajný. K vyrovnání hostům pomohla standardní situace. Po trestném kopu Hajného se míč odrazil od břevna zpátky do hry, po Kochově dorážce dopravil míč do sila Koutný. Zimní posila Spartaku tak skórovala hned ve svém prvním duelu. Za hosty nastoupil i Vít Tomšej. Ten přišel do Svatobořic z Rohatce. Ve druhém poločase mělo šance i Veselí, Ivičič svůj tým několikrát podržel.

Kostice – Kněždub 0:2. Kněždub vstoupil do druhé poloviny sezony důležitou výhrou. Celek z Veselska, za který nastoupily i obě zimní posily Klimek a Janulík, dokázal vyhrát v Kosticích. Domácím k bodům nepomohl ani útočník Šalša. V prvním poločase toho k vidění příliš nebylo. Oba týmy trápil hlavně silný vítr. Kněždub se snažil kombinovat, do šancí se ale dlouho nedostával. Kostice hrozily hlavně po standardních situacích a dlouhých autových vhazováních. Poprvé vážněji zahrozil Roman Grabec, který nastoupil společně s Klimkem na hrotu útoku. Zkušený fotbalista mířil mimo. Po následném rohovým kopu zahrozil Lukáš.

Fotbal se začal hrát až po změně stran. Kněždub převzal postupem času otěže zápasu do svých rukou. První tutovku měl v 60. minutě David Grabec. Jeho ránu zblokoval domácí obránce. Vzápětí mohl skórovat po kombinaci na jeden dotek, míč se přes Petra Bílu, Libora Janulíka a Romana Grabce dostal k Davidu Grabcovi. Jeho ránu vyrazil brankář Kostic s obtížemi na roh. Domácí zahrozili ihned z protiútoku, po dlouhém autu skončil míč po hlavičce na břevně brankáře Hudečka.

Ten přesným výkopem našel Klimka, který přešel přes dva protihráče, nahrál Davidu Grabcovi a ten poslal hosty do vedení. Branka Kněždub uklidnila. Hosté ovládli hru a o deset minut později přidali druhý gól. Po dalším dlouhém nákopu Hudečka upravil na konečných 2:0 Klimek.

Další šance Davida Grabce a Petra Bíly brankou neskončily. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná, proto má naše výhra velkou váhu. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí to po první brance zabalili, klidně jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ zhodnotil úvodní jarní duel kouč Sokola Libor Grabec.

3.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Známý cyklistika Jan Bárta si na společném šampionátu dojel pro další český titul v časovce. Jezdec stáje Bora-hansgrohe ovládl souboj s chronometrem popáté za posledních šest let.

Skvělý Bárta si na Slovensku dojel pro pátý domácí titul v časovce

Vizualizace připravované lázeňské zóny v Pasohlávkách na Brněnsku.
7

Lázně u Pasohlávek? Hrozí úplný krach projektu

Policie při svezení Kruliše nepochybila. Dostane nový supersport

Brno – Spolujízda policisty a zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše v půjčeném supersportu za čtyři miliony nebyla podle závěrů inspekce trestný čin. Policisté tak mohou dostat nový hybrid. Okolnosti jízdy vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli spekulacím o tom, že vůz řídil právě Kruliš. Vyšetřování části spisů skončilo v pátek.

Máme nejsilnější ročník za několik posledních let, tvrdí Polanská

Vracov – Na posledních dvou akcích jim medaile těsně unikla, v domácím prostředí už chtějí dorostenky Sokola Vracov slavit. Svěřenkyně trenéra Libora Buličky za titulem vykročily tím nejlepším možným způsobem. Jihomoravanky v úvodním zápase třídenního mistrovství České republiky v národní házené hráček do osmnácti let deklasovaly Žatec 33:19 a přiblížily se vysněnému triumfu.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Cena parcel blokuje novou průmyslovou zónu ve Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou – Další kolo příprav na jednu z největších vznikajících průmyslových zón v České republice mají za sebou ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Tento týden tamní zastupitelé schválili cenu pro druhou etapu výkupu pozemků.