Veselané stále čekají na první jarní vítězství. Ratíškovice si připsaly v týdnu dvě remízy. Pouze bod si připsal ve dvou zápasech největší aspirant na divizi – FK Šardice.
Čvrteční zápasy: Mikulov – Šardice 4:0 (!) (2:0), 49. a 54. Macík, 14. 0čenášek, 38. Soukup, diváci: 150. Šardice: Štěpán – Kopčil, Šimeček (60. Janík), Špaček, Štěpanovský (55. Hofr) – Dorotík, König, Zapletal, Vavruš – Třasoň (56. Dobeš), Švrček. FC Veselí – Miroslav 1:1 (1:0), 20. Pollak – 90. Mašek, diváci: 275. Veselí: Jankovič – Hájek (76. Vaďura), Schmeister, Laga, Grabec – Grossman (59. Štěfánek), Prajza, Gloza, Smištík – Kehm (85. Čápek), Pollak. Dědice – Kyjov 1:0 (0:0), 85. Kolečkář (p). Kyjov: Cahlík - Chaloupka, Žaroský, Fišer, Půček, Šťastný, Přikryl, Lipčík, Klimek, Ondráš (T. Macek), S. Macek (Orlovský). Bohunice – Ratíškovice 3:3 (1:2), 4. Šmýd, 49. Novotným, 54. Fencák – 11. Homola, 15. Dohnálek, 79. T. Kotásek. Ratíškovice: Pelíšek – Petrů, Šebek, Mačuda, Dobeš (17. Machala) – Herůfek (71. Blaha), Koplík, T. Kotásek, P. Kotásek – Dohnálek (58. Kopl), Homola. Velká n/V. - Sparta Brno 7:2 (4:2), Kučera 3, Valášek, L. Macko, vlastní, P. Kohůt - Záboj 2, diváci: 133.Velká: Sládeček - Trýska, Štefánek, Miškeřík, Machálek, Valášek, L. Macko, Zháňal, P. Kohůt, Kučera, Karásek – hosté nastoupili s dorostem.
Podluží – FC Veselí 2:0 (2:0), 11. (p) a 25. Knoflíček, ČK: 89. Grossman (V), diváci: 100. Po smolné domácí ztrátě dvou bodů s Miroslaví se Veselanům nedařilo ani v dalším záchranářském duelu v Hruškách. Veselí sestřelil dvěma brankami Knoflíček. První vstřelil z pokutového kopu po ruce hostů a druhou po přihrávce Blinkala. Veselané v závěru zápasu přišli o vyloučeného Grossmana. Další důležité utkání čeká jeho spoluhráče v brněnském Komárově s rozpory zmítající se Spartou.
Veselí: Jankovič - Grabec, Hájek (Čápek), Laga, Smištík – Gloza, Grossman, Schmeister, Prajza – Kehm (Vaďura), Pollak.
Ratíškovice – Dědice 2:2 (1:0), 33. Kopl, 80. Blaha - 47. Pokorný, 59. Foldyna, diváci: 150. I bez zraněného střelce jara – Homoly, začal Baník úvodním tlakem, ale ve 14. minutě nastřelili Dědičtí dvakrát břevno Pelíškovy branky. Přece jen se ujali vedení domácí. Ve 33. minutě se trefil po přihrávce Koplíka Kopl. Hostům patřil úvod druhé půle. Nejprve vyrovnal Pokorný a v 59. minutě z úhlu otočil výsledek Foldyna. Deset minut před koncem srovnal na konečných 2:2 po rohovém kopu T. Kotáska střídající Blaha.
Ratíškovice: Pelíšek - Petrů, Mačuda, Šebek, Machala – Herůfek, Koplík, T. Kotásek, P. Kotásek (85. Příkaský) – Kopl, Dohnálek (61. Blaha).
Šardice – Kuřim 0:0, diváci: 200. Květen nezastihl šardické hráče v ideálním rozpoležení. Po výprasku v Mikulově doma jen remízoval s Kuřimí. Přitom zápas byl celkem vyrovnaný. Domácí šance sice nevyužili Dorotík, Třasoň a Dobeš, ale také šardičtí beci museli vykopávat míč až z brankové čáry. Návrat do divize si tak trochu zkomplikovali. Ve čtvrtek je čeká důležitý souboj se třetím Ráječkem. To ztrácí na Šardice pět bodů.
Šardice: Štěpán – Kopčil, Šimeček, Janík – Dorotík, König (59. Pochylý), Zapletal, Vavruš – Hofr, Třasoň (83. Špaček), Švrček (46. Dobeš).