Motyčka v nastavení chytil penaltu. Veselí uhrálo se Svratkou bod

Veselí nad Moravou – Fotbalisté FC Veselí nad Moravou se do krajského přeboru vrátili remízou 1:1. Oba góly padly ve druhém poločase. Oslabený tým vedený trenérem Richardem Hrotkem v souboji nováčků po proměněné penaltě Vlastimila Klimka vedl, Svratka Brno ale střídajícím Ladislavem Hanslem skóre srovnala. Hosté nakonec mohli i vyhrát, ale brankář Michal Motyčka v nastaveném časem zneškodnil soupeři pokutový kop.

13.8.2017

Veselský záložník Aleš Radmil měl v zápase se Svratkou Brno dvě šance, gól ale nedal.Foto: Deník / Kopl Libor

„Musíme mu poděkovat. V důležitých momentech nás podržel. Hlavně díky jemu máme alespoň bod,“ řekl domácí kouč Hrotek.

Známý veselský trenér musel před sobotním utkání řešit další nepříjemnosti. Slováckému celku v letošní premiéře nechyběl pouze dlouhodobě zraněný Šebesta a potrestaný Valenta, ale také nemocný záložník Joch. „Postihla nás další morová rán,“ posteskl si Hrotek.

Oslabený tým přesto odehrál s ambiciózním protivníkem slušnou partii. Veselané dokonce byli v prvním poločase mírně lepším týmem a několikrát zahrozili. Nejblíže vedoucímu gólu byl Šilhavý, který obešel i brankáře Hodu, ale jeden z pohotových zadáků Svratky odvrátil balon z brankové čáry. „První půle byla z naší strany slušná,“ řekl Hrotek.

Druhý poločas už se ale domácím fotbalistům tolik nepovedl. „Soupeř nás začal přehrávat. Měl i dva tutovky,“ přiznal veselský trenér.

Radmil a spol. ale díky skvělému Motyčkovi nepříjemné chvíle přežili a znenadání udeřili. Správně nařízenou penaltu bezpečně proměnil mazák Klimek.

Veselané následně mohli zápas rozhodnout, ale Radmil v jasné šanci neuspěl a vzápětí domácí špílmachr poslal míč pouze do břevna. V koncovce pak selhal také Dominik Hodonský. „Kdybychom přidali druhý gól, aby bychom zápas zvládli,“ je přesvědčený Hrotek.

Brňané, kteří do Veselí nad Moravou přijeli bez mazáků Doška nebo Živného, ovšem podruhé neinkasovali a v 82. minutě výsledek srovnal. Motyčku překonal střídající Hansl.

Hosté v hektickém závěru byli blíže vítězství, Partyš ale penaltu nařízenou za faul mladého beka Růžičky ve druhé minutě nastavení neproměnil. „I když jsme doma chtěli vyhrát, bodu jsme rádi. Remíza je vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá,“ tvrdí Hrotek.

Ten závěrem ocenil i výkon soupeře. „Svratka má dobře poskládaný tým. V prvním poločase jsme je asi zaskočili aktivní hrou. Dařila se nám kombinace, naopak hostům jsme toho tolik nevolili. Ve druhé půli už se ale projevil fakt, že jsme v tomto složení nikdy předtím nehráli. Změn bylo tolik, že se projevila vyšší kvalita Svratky,“ dodal domácí trenér.

Krajský přebor, 2. kolo -

FC Veselí nad Moravou – FC Svratka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 56. Vlastimil Klimek z penalty – 82. Ladislav Hansl
Rozhodčí: Pátek – Špaček, Budovič (Bábíček)
Žluté karty: Suchánek, Růžička, Vardan – Chráscina, Bábeľa, Hansl, Bulušek
Diváci: 150
Veselí nad Moravou: Motyčka – Růžička, Smějsa, Prajza, Vardan – Vaďura, Šilhavý (70. Štastný), Suchánek, Radmil, Hodonský – Klimek.

13.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Výměny žížal? Nadšenci se navzájem hledají na mapě

Více nehod motorkářů v kraji: letos již čtyři mrtví, přibylo i zraněných

Reakcí na bodnutí přibývá. Hmyz útočí i na lékaře

Brno /ANKETA/ - Nejprve pobodali sršni mladého muže, poté zaútočili na dvě posádky záchranářů a kolemjdoucí. Scéna jako z hororu se odehrála v neděli večer v brněnské Bystrci. Výjezdů k lidem, u nichž se projeví alergická reakce na bodnutí včelou, vosou či sršněm, je podle odborníků v létě výrazně více.

Vacenovice i bez slovenských útočníků zdolaly Mikulov, Hovorany schytaly výprask

Vacenovice – Fotbalisté Vacenovic nakročili do nové sezony těsnou výhrou nad Mikulovem 2:1. Premiéru v mužské I. B třídě si odbyl domácí kouč Michal Šimon, který po minulém ročníku nahradil Petra Bezoušku. Radost sedmadvacetiletému kouči udělali hlavně Martin Miléř s Ondřejem Špačkem. Právě jejich branky nedělní duel rozhodly.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Drtiči v přestřelce inkasovali sedm branek a s Havlíčkovým Brodem prohráli

Hodonín – Divoká přestřelka přinesla Drtičům první porážku v letní přípravě. Hodonínští hokejisté ve druhém zápase nestačili na Havlíčkův Brod, druholigovému soupeři v bláznivém úterním zápase podlehli 5:7.