Mutěnice rozstřílely Zábřeh. Premiéra Vlčkovi vyšla

Mutěnice - Nejvyšší vítězství v MSFL si připsali mutěničtí fotbalisté na domácím pažitu v sobotu. Návrat střelecké formy odnesl Zábřeh. Nový hlavní trenér Mutěnic Peter Vlček tak vstoupil do nové funkce výhrou 6:0.

12.5.2008

Ilustrační foto - fotbalFoto: DENÍK/Tomáš Plecháč

Skóre otevřel ve 23. minutě Drábek. O šest minut později zvýšil po pěkné kombinaci Válek. Poločasový výsledek uzavřel Kováč – 3:0. „Soupeř moc nekousal. Čekali jsme od něj daleko víc po jejich výsledcích v Olomouci a Frýdku. Zábřeh hrál hrozně těžkopádně,“ řekl své postřehy z historického vítězsví Mutěnic v MSFL vedoucí družstva Vojtěch Vala.

I ve druhé půli pokračovala mutěnická kanonáda na 4:0 zvyšoval v 63. minutě Ditrich. V závěrečné desetiminutovce ještě přidali do gólu Zemánek s Kováčem. „Za celý zápas měl Zábřeh jedinou šanci. Bylo to pohodové utkání, jen výsledek mohl být ještě výraznější,“ podotkl Vala.

První nulu v mutěnické brance si připsal Rückschloss, který nahradil Vaňáka. Tomu spolu s Kaciáněm ukončil majitel mutěnického klubu hostování. Při úzké lavičce nemohl mutěnický kouč příliš improvizovat. Přesto se nabídla v průbbčhu zápasu zajímavá změna. Jako ofenzívní záložník nastoupil i dříve obránce – Kováč. „Tajil nám, že je bývalý útočník. Tak jsme ho zkusili jako ofenzívního záložníka,“ osvětlil nasazení dvougólového střelce do záložní řady Vala.
Po výhře nad Zábřehem se Mutěničtí dotáhli na tři body za vedoucí juniorku Sigmy Olomouc a v sobotu zajíždějí Mutěničtí ke šlágru kola do Frýdku.

Autor: Petr Turek

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dovolené v zahraničí beze strachu. Jihomoravští turisté se vracejí i do Turecka

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Mladí tenisté Hodonína bez porážky postoupili do první ligy

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Velmi úspěšnou sezonu za sebou mají mladí tenisté Hodonína. Naděje slováckého celku pod vedením trenérů Tomáše Hrdiny a Lubomíra Dvořáka zvládly všech sedm letošních zápasů soutěže smíšených družstev dorostu a bez ztráty bodu postoupily do první ligy. Nástupci Lukáše Rosola svůj triumf stvrdili v neděli dopoledne, kdy na hřišti v Rybářích přehráli béčko Jihlavy 8:1. Družstvo hodonínského dorostu letos nemělo v I. třídě skupině D konkurenci. Skvělými výkony se prezentoval také šestnáctiletý Oliver Chmelík. Rodák z Břeclavi se tenisu věnuje šest let a od roku 2014 pravidelně obráží turnaje jednotlivců.

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt

Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.

Festival ukázal tradiční svatební den. Peníze hosté vhodili do koláča

Strážnice – Svatba jednoznačně patří k základním kamenům lidského společenství. Na Slovácku s ní byla spojená řada zvyků, obřadů i písní a říkadel. Tradiční svatební den na Veselsku návštěvníkům Mezinárodního folklorního festivalu přiblížil pořad Já sa budu vydávati.

Abraham vyrovnal svůj nejlepší výsledek v MotoGP. V Assenu dojel sedmý

Assen, Brno – Své nejlepší umístění v nejprestižnější kategorii MotoGP mistrovství světa silničních motocyklů vyrovnal brněnský jezdec Karel Abraham. V nizozemském Assenu dojel sedmý, což je jeho nejlepší výsledek od návratu do MotoGP.