Nesyt ztratil v závěru dvoubrankový náskok a pouze remizoval

Hodonín – Nesyt získal na jaře první bod. Fotbalistky Hodonína remizovaly v Olomouci 2:2. Výsledek ale mohl být ještě lepší, neboť slovácký celek vedl po brankách kanonýrky Blahové po prvním poločase o dvě branky. Ve druhé půli ovšem došly Jihomoravankám síly a domácí tým v závěru srovnal.

26.3.2014

Hodonínská záložnice Klára Lamáčková patřila v Olomouci k nejaktivnějším hráčkám slováckého celku.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Hodonínské fotbalistky tak domů odjely z Hané hodně zklamané a naštvané. „Ze zápasu nemám vůbec dobrý pocit. I když jsme remizovaly a vezeme si první jarní bod, mrzí mě přístup našeho vedení," prohlásila dlouholetá opora Nesytu Kristýna Lokajová.

Zkušené fotbalistce se stejně jako dalším hráčkám slováckého celku nelíbila kritika kouče Vyškovského. Podle Lokajové dostal zkušený trenér tým ještě v prvním poločase pod zbytečný tlak.

„I když jsme na začátku zápasu soupeře tlačily a v úvodních deseti minutách si vytvořily dvě gólové šance, a pak v závěru první půle jsme dokonce daly dvě branky, ze strany trenéra k nám doléhala pouze příliš přísná kritika," uvedla Lokajová. „Pod tímto velice nepříjemným tlakem jsme bohužel hrály celý zápas. Ve druhém poločase se navíc projevila velice slabá zimní příprava. Fyzicky jsme odešly a domácím hráčkám jsme darovaly prostor ke hře," přidala.

Začátek přitom vypadal slibně. Nesyt, který nezvládl úvodní duel s Horními Heršpicemi, zaskočil Hanačky aktivní hrou. Hodonín si vypracoval slibné příležitosti, ale Podrazilové a Koplíkové chyběla v koncovce přesnost.

Ve 28. minutě přišla další tutovka. Kanonýrka Blahová ovšem mířila ve vyložené pozici hlavou těsně vedle. Jihomoravanky byly v prvním poločase lepší. I přesto si i domácí hráčky vypracovaly pár příležitostí. Hosty skvělými zákroky podržela mladá gólmanka Horčičková, která podala v Olomouci výborný výkon.

Nesyt se zasloužené branky dočkal až ve 41. minutě. Blahová vystihla rozehrávku domácí obrany a v klidu zakončovala do prázdné branky. Vzápětí se hostující útočnice prosadila podruhé, když po nádherné přihrávce od Lamáčkové nedala brankářce Olomouce žádnou šanci. „Poslední minuty prvního poločasu jsme si udržely dvoubrankový náskok a kabin odcházely s dobrým pocitem," řekla Lokajová.

Nesyt mohl zajímavé střetnutí definitivně rozhodnout krátce po změně stran. V 50. minutě Blahová našla osamocenou Lamáčkovou. Balon však v síti neskončil. „V této chvíli nám došly fyzické síly," řekla Lokajová.

To však bylo ze strany Hodonína až do konce utkání vše. Nesyt odpadl, a Hanačky vycítily šanci. Olomouc měla poslední půlhodinu navrch. V 79. minutě domácí tým využil chyby a snížil. „Po této brance nás soupeř zatlačil ještě víc. V posledních minutách jsme se pouze bránily," přiznala Lokajová.

Hodonín závěrečnému náporu protivníka neodolal a těsně před posledním hvizdem rozhodčího inkasoval druhý gól.

1. FC Olomouc – FC Nesyt Hodonín 2:2 (0:2)

Branky Hodonína: 41. a 42. Alexandra Blahová.

Hodonín: Horčičková – Lokajová, Dřímalová, Vacenovská, Šťastná – Lamáčková, Bučková, Koplíková, Podrazilová – Blahová, Konečná.

Autor: Redakce

26.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Letošní Velké ceny Hodonína se ve sportovní hale TEZA zúčastnilo 237 mladých zápasníků z osmi evropských zemí.
20

Hodonínští zápasníci získali na domácí Velké ceně patnáct medailí

Pohřešovaná Pavla Zálešáková.

Odcházím, vzkázala pohřešovaná žena. Doma nechala dvě děti

Samostatní důchodci pospolu. Hrušovany postaví komunitní dům

Jižní Morava – Penzistům, kteří se o sebe dokáží postarat a zároveň se rádi stýkají s vrstevníky třeba u společenských her, nabídne bydlení komunitní dům v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku. O místo v něm se může příští rok ucházet osmnáct zájemců. Dělníci brzy začnou bourat starou stavbu v centru města. Na jejím místě bytovka pro důchodce vyroste.

Vedoucí Milotice dohrávaly proti devíti, Vacenovice se probraly až po půli

Milotice, Vacenovice – Vedoucím Miloticím vstup do druhé poloviny sezony vyšel. Lídr nejnižší krajské soutěže si poradil s neoblíbeným Podivínem, kde zvítězil po brankách Jiřího Hroudného a Radka Kundraty 2:0. Domácí dohrávali bez vyloučeného Martina Švestky a brankáře Tomáše Létala, který ještě na podzim chytal za Rohatec.

Posunutí zápisů do škol až na duben komplikuje rodičům i psychologům odklady

Jižní Morava - Místo ledna či února půjdou děti k zápisu do prvních tříd až v dubnu. Přinese to problémy poradnám.