Slavoj dlouho živil šance na bodový zisk. Po vyrovnávací trefě Filipa Vandy v 57. minutě se dokonce zdálo, že hosté přebírají iniciativu a šturmují za dalším triumfem. Hrubky v obranné fázi ale připravily Rohatec o lepší výsledek a další body. „Zklamání je obrovské. Na výhru jsme určitě měli. A když ne na tři body, alespoň bod jsme mohli uválčit,“ myslí si hostující záložník Filip Vanda.

„Bohužel nás srazily dva jednoduché nákopy za obranu, které neuhrajeme. Nakonec jsme zaslouženě prohráli,“ přidal zklamaně.

Slavoj měl v utkání slušné pasáže, kdy dobře kombinoval a ohrožoval branku soupeře, část zápasu ale prohospodařil nepřesnými přihrávkami a zbytečnými ztrátami. Kyjov hrál jednoduše a v první půlhodině byl rozhodně nebezpečnější, v koncovce se však dlouho trápil.
Zkušený domácí útočník Dufek ani nadvakrát nepřekonal gólmana Horeckého, po dalším načechraném centru Riedla zase hlavičkoval Klimeš vedle. Šikovný forvard motal zadákům Slavoje hlavy, ale k pořádnému zakončení se nedostal.

Čekání na vedoucí gól utnul až mladík Bochýnek. Sedmnáctiletý dorostenec svojí premiérovou brankou v první A třídě poslal Kyjov do vedení. Hosté ale okamžitě dopověděli. Vanda poslal z dvaceti metrů balon přesně k levé tyči a začínalo se zase od začátku.

Rohatečtí vzápětí mohli výsledek po rohu otočit, ale Ruzskowski ani Páleník balon do sítě nedostali. Po centru Dohnálka zase hlavičkoval hostující kapitán Vašek těsně nad.

Kyjovu znovu patřil úvod druhé půle. Gólovou dorážku Bochýnka sudí Weiss kvůli ofsajdu ještě neuznal, o minutu později hosté reklamovali postavení mimo hru zbytečně. Kuchař chytře tečoval střelu Riedla a Kyjov opět vedl.

Hráči Slavoje inkasovaná branka nakopla. Střelu Salajky ještě vyrazil pohotový gólman Měchura, který zneškodnil i šanci Petráka, ale proti další umístěné ráně Vandy se ovšem natahoval marně.

Rohatečtí vycítili šanci, ale vzadu se dopustili několika přehmatů, které protivník nekompromisně potrestal. Klimeš sice v úniku střílel vedle, ale další dvě akce už zakončil gólem. V 72. minutě se hbitý forvard trefil po Riedlově pasu, následně přetavil v gól Dufkovu přihrávku. „Soupeř nám dával hodně prostoru, čehož jsme využili,“ uvedl Klimeš.

„Nedaří se nám podle představ. Dostáváme strašně laciné branky. Problémy nám dělají nakopávané balony,“ ví Vanda.

Hosté stačili výsledek v závěru pouze zkorigovat, když na konečných 4:3 upravil po standardní situaci Šimánka hlavičkující Páleník. Další centry kyjovská obrana odvrátila. „Většinou hrajeme po šestnáctku, nejsme tak efektivní,“ říká Vanda.

„Centry buď skončí u prvního bránícího hráče nebo přeletí všechny. Přitom právě na centrech z kraje hřiště bychom měli víc zapracovat. I když máme vpředu dvoumetrového chlapa, nedostaneme dlouhý balon do šestnáctky,“ mrzí Vandu.

Zatímco Rohatečtí těsnou porážku těžce kousali, domácí si po prvním jarním triumfu zhluboka oddechli. „Je to pro nás důležité vítězství. Věřím, že nám výsledek pomůže. Snad brzy získáme další tři body,“ přeje si Klimeš.

1. A třída skupina B, 16. kolo:

FC Kyjov 1919 – Slavoj Rohatec 4:3 (1:1)

Branky: 72. a 74. Lukáš Klimeš, 29. David Bochýnek, 48. Dominik Kuchař – 30. a 57. Filip Vanda, 86. Tomáš Páleník. Rozhodčí: Weiss – Lazar, Kučera (Kordula). Žluté karty: Kuchař, Bochýnek, Klimeš – Dohnálek, Petrák, Bidmon, Šimánek. Diváci: 100.

Kyjov: Měchura – Kůřil, Čada, M. Dulovecz, Velc (64. Vajdík) – D. Kuchař, Z. Bartoň, Riedl, Bochýnek (83. Macháček) – Klimeš (90. M. Bartoň), Dufek (90. Svoboda).
Rohatec: Horecký – Dohnálek, Netík, Ščevík, Páleník – Salajka (57. Homola), Vanda, Ruszkowski (72. Bidmon), Petrák – Vašek, Šimánek (87. Herzán).