Vacenovice selhaly v Charvátské Nové Vsi. Hovorany prohrály v Mikulově

Vacenovice – Vacenovičtí fotbalisté neuspěli v Charvátské Nové Vsi, kde prohráli 0:2. Tři body celku z Břeclavska vystřelili Zdeněk Kuřil a Tomáš Jedlička. Hosté v nastaveném čase přišli o střídajícího obránce Libora Chvátala, který se nechal zbytečně vyloučit.

22.8.2017

Fotbalisté Vacenovic vyšli v Charvátské Nové Vsi střelecky i bodově naprázdno. Na Břeclavsku prohráli 0:2.Foto: Deník / Kopl Libor

Vacenovice nebyly o nic horší než soupeř, ale nevyužily žádnou šanci, a tak vyšly letos poprvé bodově naprázdno. „Narazili jsme na důrazného a nepříjemného soupeře,“ řekl hostující gólman Marek Jaštík.

Domácí fotbalisté byli v prvním poločase důraznější i herně lepší, přesto měl největší šanci ke skórování hostující Miléř. Osamocený mladík zakončoval patou, gólman Elsner však dobře zasáhl.

První gólový moment přišel ve 44. minutě. Domácí útočník Kuřil po úniku střílel do tyče. Odražený balon se ale odrazil zpátky k forvardovi Charvátské, jenž míč vrátil se štěstím do sítě.

I druhá trefa domácího týmu patřila k těm kurióznějším. Střelu z deseti metrů brankář Jaštík vyrazil přímo k domácímu hráči, kterému rána sice sjela z nohy, ale balon zapadl přesně k vacenovické tyčce.

Hosté takové štěstí neměli. Dorážející Jakubíček zblízka přestřelil domácí branku a stejný hráč pak hlavičkoval přímo do náruče Elsnera. „Možná jsme byli i nebezpečnější, ale soupeř byl produktivnější. Ze dvou šancí dal dva góly a vyhrál,“ uvedl Jaštík.

Vacenovice navíc v závěru přišly o Libora Chvátala. Zkušený obránce v 65. minutě střídal uzdraveného Pavla Šťastného, ale po dvou faulech a žlutých kartách musel v nastaveném čase pod sprchu.

Dohrávat v jedenácti ovšem neměla ani Charvátská Nová Ves. Sudí Kropáček ale skluz beka Holoty, který v tu chvíli měl žlutou kartu, na Knotka neocenil kartonkem. „Vyloženě se nad ním slitoval,“ dodal Jaštík. Porážku na sudí ale nesváděl.

I. B třída skupina C, 3. kolo

TJ Sokol Charvátská Nová Ves – SK Vacenovice 2:0 (1:0)

Branky: 44. Zdeněk Kuřil, 55. Tomáš Jedlička

Rozhodčí: Kropáček – Pecher, Stránský (Koráb)

Žluté karty: Polášek, Holota, Kuřil, Krevňák – Mírovský, Špaček, Chvátal

Červená karta: 90+1. Libor Chvátal (Vacenovice)

Diváci: 180

Hovorany jsou po dvou kolech bez bodu

Fotbalisté Hovoran prožívají mizerný vstup do letošní sezony. Celek z Hodonínska v domácí premiéře inkasoval pět branek s Velkými Bílovicemi a naprázdno vyšel i v Mikulově, kde v oslabené sestavě prohrál 0:3. Tři body Pálavě vystřelili Radim Kolaja, Marek Látal a Lukáš Mikulenka, který skóroval i před týdnem ve Vacenovicích.

Zatímco Mikulov odčinil předcházející nezdar, Hovorany na první vstřelený gól i získaný bod stále čekají. „Nastoupili jsme v ještě slátanější sestavě než doma, ale kluci bojovali. Herně to nebylo zase tak špatné. Výsledek ale příznivý není. Věříme, že až nastoupíme kompletní, začneme bodovat,“ uvedl předseda FK Hovorany Vlastimil Podivínský.

Hosté nezvládli hlavně začátek sobotního střetnutí. Už ve 2. minutě se do míče opřel Kolaja, který poslal Mikulov do rychlého vedení. Hovorany se po nepříjemné chvíli otřepaly a hru brzy srovnaly. Nedobova parta se několikrát dostala i do zakončení, ale ve finální fázi ani koncovce nebyla přesná. V obranné fázi si ale hosté počínali lépe a soupeře do zakončení nepouštěli. Hovorany mohly výsledek srovnat ve 40. minutě. Hudec šel po brejkové akci sám na domácího gólmana Augusta, ale mířil mimo. Hostující forvard na sebe v první půli upozornil ještě jednou. Hudcův dalekonosný pokus z padesáti metrů na poslední chvíli vytáhl vyběhnutý gólman Pálavy na roh.

Hovorany se i ve druhé půli tlačily do útoku, ale gólu se nedočkaly. Ofenzivní aktivitu hostů výrazně přibrzdila trefa Látala, které zřejmě předcházel útoční faul domácího týmu.

Zbytek sobotního utkání se v poklidu dohrál. Výhru celku z Břeclavska pečetil v 87. minutě Mikulenka. Hosté jen marně reklamovali ofsajd domácího hráče. Hovorany mohly porážku alespoň zmírnit, ale po přečíslení protivníka střílely vedle.

FC Pálava Mikulov – FK Hovorany 3:0 (1:0)

Branky: 2. Radim Kolaja, 59. Marek Látal, 87. Lukáš Mikulenka

Rozhodčí: Knecht – Hrazdíra, Musil

Žluté karty: O. Ivan, Hudec (oba Hovorany)

Diváci: 80

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Veselský trenér Richard Hrotek (na snímku) byl po sobotním zápase v Bohunicích pořádně rozladěný. Hosté v Brně ztratili dobře rozehraný zápas a prohráli 3:4.

Veselí v přestřelce ztratilo slibný náskok a v Bohunicích prohrálo

Mladý ukrajinský útočník Pavel Dovhanyuk (na snímku) se podílel na výhře fotbalistů Hodonína v Kroměříži jedním gólem.

Hodonín vyškolil Kroměříž z brejků. Na Hané vyhrál 3:1

Střelba ve vlaku: policisté zadrželi podezřelého z vraždy, má to být narkoman

Brněnsko - Mrtvý ve vlaku v Bílovicích nad Svitavou. Takový byl výsledek řádění střelce v pátečním nočním vlaku na Brněnsku. O události Deník Rovnost jako první informoval v sobotu. Podle neoficiálních informací střelec z vlaku uprchl ještě před příjezdem policie, strážci zákona však již oznámili, že podezřelého dopadli.ještě před příjezdem policie, strážci zákona ho ovšem už údajně dopadli.

Titul České Miss 2017 získala Michaela Habáňová ze Zlína

Brno /FOTOGALERIE/ - Vítězkou sobotního finálového galavečera České Miss 2017 se stala Michaela Habáňová ze Zlína. Probojovala se přes castingy a semifinále až k titulu nejkrásnější dívky České republiky.

Házenkářská senzace. Veselanky po dlouhých pěti letech skolily Michalovce

Veselí nad Moravou – Podobné zápasy bývají pouze formalitou. Sázkaři jim říkají tutovky, utkání na jistotu. Jasno měli také odborníci a většina diváků v hale. Triumf házenkářek Veselí nad Moravou proti Michalovcům ale nečekal nikdo.

Bzenec i bez vyloučeného kanonýra Kasaly vydřel výhru nad Rosicemi

Bzenec – Bzenečtí fotbalisté si před vlastním publikem dál drží stoprocentní bilanci. Svěřenci trenéra Libora Škodíka staršího doma naplno bodovali s Břeclaví, Stráním i Havlíčkovým Brodem a v sobotu si poradili také s Rosicemi, které v utkání 8. kola divize D zdolali 2:1.