Vacenovice si pohlídaly třetí místo, Hovorany poskočily na devátou příčku

Vacenovice – Fotbalisté Vacenovic zvládli poslední letošní zápas a výhrou nad Charvátskou Novou Vsí v poměru 2:0 si pojistili třetí místo v tabulce. Branky domácího týmu zaznamenali Radek Příkazský a Marián Rehák.„Vítězství jsme si za předvedený výkon zasloužili," uvedl domácí kouč Petr Bezouška.

19.6.2017

Kapitán vacenovických fotbalistů Miroslav Sladký (v bílém dresu) pomohl mužstvu v nejnižší krajské soutěži ke třetímu místu.Foto: Deník / Kopl Libor

Vacenovice měly skvělý začátek a hned v první minutě si vypracovaly vyloženou šanci. Útočník Rehák šel krátce po úvodním hvizdu sám na brankáře Elsnera, který šanci zlikvidoval a balon vyrazil. Dorážku Radka Příkazského zase vyhlavičkoval jeden z hostujících hráčů na roh.

Domácí byli v první půli herně lepší, ale v koncovce se jim nedařilo. Gól nedal Rehák ani Knotek. „Byla škoda, že se nám nedařilo střelecky,“ litoval Bezouška.

Čekání na vedoucí gól utnul až mazák Radek Příkazský. Devětatřicetiletý fotbalista se prosadil po samostatném úniku a přihrávce Slováka Reháka, když patičkou uklidil balon do sítě.

Hosté byli vývojem utkání frustrovaní a soupeři cestu za třemi body tvrdými zákroky pořádně znepříjemnili. „Narazili jsme na neukázněný mančaft,“ řekl Bezouška.

Charvátská Nová Ves ale po přestávce převzala iniciativu a ukázala také fotbalovost. Celek z Břeclavska za nepříznivého stavu dvakrát zahrozil. Brankář Jaštík byl ale na místě a spoluhráče při střelách hostů z dálky podržel. Vacenovice si taktickou hrou náskok v klidu hlídaly. Domácí hrozili hlavně po standardních situacích a přihrávkách ze strany. Většinu dobře rozehraných akcí však zastavila hostující obrana. Ránu Knotka bravurně vyrazil gólman Elsner, který vychytal Jakubíčka i Radka Příkazského.

Odpor houževnatého soupeře definitivně zlomil až Rehák, který v 86. minutě pečetil výhru Vacenovic i třetí příčku v tabulce. „Je škoda, že se nám nepodařilo skončit na druhém místě. Závěr jsme měli výborný. Byla velká škoda, že jsme na jaře doma pouze remizovali se sestupem ohroženými Hovorany a Žarošicemi. Právě tyto čtyři body nám nakonec chyběly,“ prohlásil Bezouška.

Vacenovice se o postup do vyšší soutěže pokusí příští rok. První posilou je zkušený útočník Michal Voříšek, který se do týmu vrací ze sousedních Ratíškovic. Vedení klubu jedná o o příchodu dalších hráčů.

Hovorany hrály s Mikulovem 2:2

Proti Mikulovu v posledním zápase dvakrát vedli, přesto nakonec byli rádi i bodu. Fotbalisté Hovoran doma s Pálavou remizovali 2:2 a díky nerozhodnému výsledku se v konečné tabulce I. B třídy posunuli před Křepice a Strážnici na deváté místo. Tým vedený trenérem René Nedobou má totiž lepší bilanci ze vzájemných zápasů než zmiňovaní dva rivalové.

Šéf FK Hovorany Vlastimil Podivínský přesto s letošní sezonou příliš spokojený nebyl. „Čekali jsme od mužstva víc. Chtěli jsme být v klidném středu tabulky, místo toho jsme celé jaro bojovali o záchranu soutěže,“ připomíná známý funkcionář.

Hovorany se nakonec v předstihu udržely, poslední zápas s Mikulovem tak odehrály především z povinnosti. Úvodní půlhodina patřila domácímu týmu, který se hned v 7. minutě dostal do vedení. Penaltu nařízenou za faul na Novotného s přehledem proměnil kapitán Marek Knoflíček. Celek z Hodonínska měl i za stavu 1:0 herně navrch, další branky ale do přestávky nepřidal. Josef Šurýn dvakrát střílel těsně vedle, samostatný únik Novotného výborným zákrokem zmařil gólman August. Pálava hrála v první půli zakřiknutě a do třicáté minuty se soužila, v závěru úvodní části ale po ojedinělé akci zásluhou Jana Valenty srovnala na poločasových 1:1. Hosté se po vyrovnávacím gólu neuvěřitelně zvedli a začali Hovorany přehrávat. Mikulov byl od té doby pánem na hřišti a do přestávky si vypracoval další dvě šance. Brankář Doležal spoluhráče bravurními zákroky podržel. Pálava měla navrch i po změně stran a zápas mohla několikrát rozhodnout, ale skvělý Doležal zneškodnil protivníkovi další tři šance. Domácí tým se ve druhé půli pouze bránil. V 70. minutě ale udeřil. Po akci a přihrávce Novotného se prosadil Roman Stehlík. Hovorany se však z vedení dlouho neradovaly. Na druhé straně napřáhl mazák Poredský a bylo to 2:2. Mikulov i za nerozhodného stavu držel balon a soupeře přehrával. Další šance už ale neměl. Rozhodnout nedělní duel mohl minutu před koncem mladík Daniel Ondroušek. Střídající dorostenec šel sám na gólmana, ale balon si v rozhodující chvíli ukopl a bylo po šanci. „Remízu bereme, protože soupeř prokázal kvalitu a od třicáté minuty nás přehrával,“ dodal Podivínský.

19.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Šikovná devatenáctiletá spojka Natálie Gärtnerová vyměnila Zlín za Hodonín, který trénuje otec René.

Zlín vyměnila za Hodonín. Házenkářku Gärtnerovou zase trénuje otec

Zarážání hory. Ilustrační foto.

Do vinohradu nesmí ani noha. Zaráží hory

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /FOTOGALERIE/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Ptačí chřipka: lidé dostávají peníze za utracené slepice

Jižní Morava – Ke stokoruně od státu dostanou darem od kraje sedmdesát korun za každou slepici utracenou kvůli ptačí chřipce chovatelé na Krumlovsku a Ivančicku. Radnice právě začínají příspěvky vyplácet.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.