Televize sice do Veselí nad Moravou o víkendu nedorazila, ale téměř pět stovek natěšených diváků své návštěvy rozhodně nelitovalo. Nadprůměrná návštěva viděla dramatickou podívanou s pěti brankami a dalšími zajímavými momenty. Vnorovy sice nebyly o mnoho horší než soupeř, ale neměly v sestavě hráče, jako byl v neděli Michal Tobiáš.

Pětadvacetiletý forvard byl proti Agru k nezastavení. Útočník KENu dřel od první do poslední minuty. Tobiáš nevynechal jediný souboj, nevypustil žádný sprint a v koncovce byl neomylný. „Michal odehrál excelentní zápas. Kdyby pokaždé zakončoval tak, jako dnes, nehrajeme o záchranu. V jiných zápasech stejné šance neproměňoval, proti Vnorovům mu to vyšlo. V derby prodal to, co měl," pochválil svěřence kouč Zarazic Václav Urbančík.

Trenér veselského KENu ovšem chválil i zbytek týmu. „Kluky musím pochválit za přístup, výkon i za to, že dokázali výsledek otočit," pronesl Urbančík, který ocenil i protivníka. „Vnorovy nehrály špatně. Naopak, působily fotbalově, byly o něco techničtější než my," řekl domácí kouč.

Hosté hráli hlavně v úvodní půlhodině velmi dobře. Agro bylo od začátku aktivnější i nebezpečnější. První šanci utkání zahodil bek Kubica, který po tečované střele Mánka pálil pouze do dobře postaveného gólmana Chudíka.

Vnorovy se do vedení dostaly v 11. minutě, kdy parádní Mánkův průnik zakončil nekrytý Patrik Hlůšek.

Hosté po vedoucí brance dál útočili. Michal Kočiš mířil v dobré pozici pouze do levé tyče. „Zápas jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, kdy jsme měli několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili," řekl trenér Vnorov František Janás.

Fotbalisté KENu se dlouho nemohli pořádně prosadit. Průnik kapitána Polácha zastavil pozorný brankář Marada, ale ve 24. minutě už bylo srovnáno. Po rohovém kopu doklepl míč do sítě Tobiáš.

Víc informací k nedělnímu šlágru najdete v úterním vydání týdenbíku Slovácko

Zarazice postupem času přidaly a začaly být rovněž nebezpečné. Střelu Polácha z otočky zmařil Marada, který v závěru prvního poločasu sebral míč otálejícímu kanonýru Páčovi.

Ještě předtím měl práci i Chudík. Domácí brankář parádním zákrokem vytěsnil ránu šikovného dorostence Kočiše.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Zarazicím. Michal Tobiáš v sólovém průniku obelstil dvojici protihráčů, položil si gólmana Maradu a v klidu posunul balon do branky.

Domácí se ale z vedení dlouho neradovali. Povedenou akci Hlůška s Kočišem zakončil Bittner přesnou střelou k levé tyči.

Po hodině hry znovu zahrozil Tobiáš. Nejlepší hráč zápasu hlavičkoval zblízka nepřesně. Rozhodující okamžik zajímavého střetnutí přišel v 73. minutě. Výtečně hrající Tobiáš završil hattrick a zajistil KENu setrvání v okresním přeboru i pro příští ročník. „Otázka je, jak dopadnou soutěže nad námi. Sezona pro nás ještě neskončila," pravil Urbančík.

Zatímco Zarazice mají dvě kola před koncem letošního ročníku klid, Vnorovy po porážce 2:3 doufají v záchranu Vracova a čekají na klopýtnutí Mikulčic, bzenecké rezervy či Ždánic. „Naděje umírá poslední, bojovat budeme až do konce. Každý hráč by ale měl chtít vyhrát každé utkání, ne si jenom přijít zahrát fotbal," říká Janás.

Tomu je líto hlavně několika zkušených hráčů. „Zklamání je velké. Bohužel kluci potřebují dorůst. Máme v kádru hodně mladých a nevyzrálých hráčů, kteří nejsou tak psychicky odolní," připomíná zkušený kouč, který se ale po porážce na nic nevymlouval.

„Ve druhém poločase na trávníku jednoznačně vévodili domácí. Ti nás přehráli bojovností a nasazením. Zarazice vyhrály zaslouženě," uznal Janás.

Pád Vnorov o patro níž by mrzel i Urbančíka. „Tolik lidí jsem tady dlouho neviděl. I proto by byla velká škoda, pokud by Vnorovy sestoupily," dodal trenér KENu.

TJ KEN Veselí nad Moravou – SK Agro Vnorovy 3:2 (1:1)

Branky: 24., 51. a 73. Michal Tobiáš – 11. Patrik Hlůšek, 58. Josef Bittner.

Rozhodčí: Voříšek – Hýbl, Lipár (Volf).

Žluté karty: Měsíček, Polách, Kunovjánek, Páč – P. Hlůšek, Kubica.

Diváci: 450.

KEN Veselí: Chudík – D. Potrusil, Kočiš, Štůral, Měsíček – Žádník (53. Hudeček), Polách, Kunovjánek, Tomeček (69. Runkas) – Páč (90. Kuryviál), Tobiáš (81. O. Potrusil).

Vnorovy: Marada – T. Svoboda (46. Vyskočil), R. Hlůšek, Motyčka, Kubica – Knotek (73. Ježek), L. Svoboda, Mánek, Bittner – P. Hlůšek, Kočiš.