Lvi na dvě vysoké porážky od Drtičů rychle zapomněli. Lídrovi základní části byli dlouho vyrovnaným soupeřem, měli však neskutečnou smůlu v zakončení. Ačkoliv vedli, Hodonín dokázal využít chyb a zaváhání Břeclavanů. I díky tomu si domů odvezl výhru 3:1 a ve středu může slavit postup do semifinále play-off. Břeclav už může jen překvapit.

„Nezasloužili jsme si prohrát. Hodonín ale proměnil vše, co měl. Klukům nemůžu nic vytknout. Teď se ale bojím, že na ně lehne deka,“ tvrdil po nepovedeném zápase trenér Lvů Michal Konečný.

Utkání začalo slavnostně, když vedení klubu a oficiální fanklub Lvů pozvali na led bývalého kapitána Lvů Pavla Nohela, který oblékal dres Břeclavi posledních šest let a loni ukončil hráčskou kariéru, aby mu poděkovali.

Poté už se na ledě odehrávala tuhá bitva do poslední minuty. Hodonín se ze začátku držel zpátky, než je u Drtičů zvykem a dlouho musel odrážet četné útoky Břeclavanů. Ti se v 10. minutě dostali do vedení, když kapitán Barus zakončil únik dvou na jednoho přesnou střelou do šibenice.

Vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Největší podíl na vyrovnávací brance měl břeclavský gólman Chvátal, který tak dlouho váhal s rozehrávkou, až mu kotouč utekl a dojíždějící Kanaďan Heffernan měl jednoduchou úlohu.

„Byl to zlomový moment zápasu. Do první inkasované branky jsme hráli parádně, Hodonín jsme přehrávali, ale pak přišla taková minela. Jsem na našeho brankáře hodně naštvaný. Místo jednoduchého vyhození si dovolil zbytečnou frajeřinku. Naopak hodonínský brankář byl jistý, i když měl i potřebnou dávku štěstí. Náš tým potřebuje vzadu oporu a tentokrát ji neměl,“ zlobil se na Chvátala Konečný.

Ačkoliv břeclavský gólman ještě do první sirény vychytal v poslední minutě první třetiny samostatný únik Martina Špoka, vyrovnávací branka ho musela hodně mrzet.

Vzácně vyrovnané utkání pokračovalo i po pauze. Slušně zaplněný zimní stadion ztichl, když Papp zkraje třetiny vystřelil na Zavadila, toho puk přeplachtil a jen těsně minut tyčku.

Další ránu si Hodonín schoval na přesilovku čtyř proti třem. Ve 34. minutě Hlavačka nabil na levý kruh Špokovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Od té doby se na ledě přitvrdilo a přibylo i osobních soubojů.

Třetí hodonínskou trefu pak přidal hned na začátku třetí části po uklouznutí břeclavského obránce Goiš a Drtiči už si vedení zkušeně pohlídali.„Mrzí mě jen chování některých našich fanoušků, kteří pyrotechnikou zamořili zimák kouřem a dýmovnici nám hodili až ke střídačce,“ komentoval dění na hodonínské tribuně ve druhé polovině třetího dějství kouč Drtičů Libor Žilka.

Břeclavané snažili o vyrovnání ze všech sil, s blížícím se koncem zápasu už to byla křeč a chyběly i síly. Posledním kapka naděje zmizela, když Barusovi nebyla uznaná v 57. minutě sporná branka.„Soupeře jsme na konci přehráli, nedovolili jsme mu snížit. Poslední krok je ale nejtěžší. Budeme chtít sérii doma ukončit,“ dodal trenér Drtičů.

HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Barus (Popolanský) – 12. Heffernan, 34. Špok (Saidl), 43. Goiš (Nesrsta)
Vyloučení: 5:6 Využití: 0:2