Drtiči deklasovali v souboji o první místo Nymburk

Hodonín – Bitva o čelo tabulky? Ale vůbec ne. Spíše pohodová selanka, po které se tleskalo ve stoje. Hodonínští hokejisté zaznamenali v šestém kole druhé ligy nejvyšší výhru v letošním ročníku. V souboji dvou nejlepších týmů skupiny Střed deklasovali po výborném výkonu Nymburk 9:1. Pět gólů dali Drtiči v posledních šesti minutách.

6.10.2012

Hodonínští hokejisté deklasovali v 6. kole druhé ligy skupiny Střed Nymburk 9:1.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Slovácký celek nasměroval za třemi body útočník Patrik Medřický. Jednadvacetiletý forvard zajistil ve 2. a 11. minutě svému týmu dvoubrankový náskok, kteří Drtiči v úvodní části zásluhou přesné trefy Sajdla ještě navýšili.

Ve druhé třetině sice Hodonín, který lehce zvolnil, inkasoval od Martince gól, ale závěrečná už patřila zase domácím. Ti v závěrečné smršti nastříleli odevzdanému a zbytečně faulujícímu Nymburku další branky a v exhibičním tempu si dokráčeli k dalšímu domácímu vítězství.

„Po takovém výsledku musím být samozřejmě spokojený. První třetina byla podle mých představ. V prostřední části jsme ale začali hrát vlažně, přestali jsme bruslit a mysleli si, že se soupeř porazí sám. V závěru se projevilo to, že jsme hráli na čtyři formace. Soupeře jsme přebruslili, přestříleli a přehráli," zhodnotil sobotní duel kouč SHK Jiří Rech.

Ten vyzdvihl především výkon útočníků. „V týmu máme několik hráčů, kteří patří do první ligy," řekl Rech, který postrádal proti Nymburku zraněného gólmana Baruse. „Filip má naraženou ruku," oznámil hodonínský kouč.

Útočník Michal Kuba zase nastoupil s obrovskou modřinou pod pravým okem. „Schytal jsem na tréninku ránu do obličeje," culil se důrazný hokejista.

Na bolístky a drobné šrámy po vysoké výhře nikdo nemyslel. V útrobách zimního stadionu TEZE byla pohoda. Pouze u kabiny Středočechů bylo dusno. Oslabený Nymburk na Slovácku bez mladých hráčů z Mladé Boleslavi zcela propadl.

O vítězi bylo jasno už ve 13. minutě, kdy třetím gólem vyhnal Jakub Sajdl hostujícího gólmana Kareše na střídačku.. „Víme, že Hodonín přesilové hry umí, přesto jsme se nevyvarovali zbytečných faulů, které soupeř potrestal," uvedl hostující lodivod Pavel Bičiště.

Jeho tým se po první přestávce zlepšil. Nymburk vrátil do hry po hezké individuální akci Martinec. To však bylo ze strany hostujícího týmu vše.

„Druhá třetina byla z naší strany výborná. Hráli jsme v pohybu a měli i šance. Věděli jsme, že se nemáme na co šetřit. Bohužel jsme opět několikrát zbytečně faulovali. Dvanáct minut z dvaceti jsme hráli v oslabení. Závěr se nám absolutně nepovedl," pravil Bičiště.

Ten přivezl do Hodonína pouze šestnáct hráčů. „Máme docela marodku. Navíc junioři Mladé Boleslavi, se kterou spolupracujeme, hráli v Liberci," řekl Bičiště. Podle něj si někteří jeho svěřenci nezasloužili odehrát celých šedesát minut. „Vyměnit hráče jsem však nemohl a hrát na deset lidí proti takto silnému soupeři nešlo," prohlásil hostující trenér.

Druhá liga pokračuje sedmým kolem až o víkendu. Drtiči se v neděli představí v Chotěboři, ve středu 17. října pak doma přivítají v dalším díle jižanského derby Břeclav.

Nymburk doma vyzve Jindřichův Hradec. „Domácí nás srazili na zem. Teď se musíme dát do kupy a připravit se na další soupeře," dodal Bičiště.

Druhá liga skupina Střed, 6. kolo: SHK Hodonín – NED Hockey Nymburk 9:1 (3:0, 0:1, 5:0)

Branky: 2. Medřický (Kuba, Kučera), 11. Medřický (Kučera), 13. Sajdl (Fiedler, Skočovský), 41. Kříž (Sajdl, Pokorný), 54. Peš (Stejskal, Červenka), 55. Smetana (Charvát, Oško), 57. Stejskal (Šťastný, Peš), 59. Popela (Pokorný), 59. Sajdl (Skočovský, Šťastný) – 22. Martinec (Šefl). Rozhodčí: Vaněk – Goňa, Švarc. Vyloučení: 5:10, navíc Sedlák a Bílek (oba Nymburk) oba 10 minut. Využití: 5:0. Diváci: 887. Střely na branku: 48:25.

Hodonín: Zavadil (2. – 3. Jež) – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Randa, Oško, Milkík – Sajdl, Kříž, Špok – Peš, Stejskal, Červenka – Medřický, Kučera, Kuba – Charvát, Smetana, Fiedler.

Nymburk: Kareš (13. Matoušek) – Knesl, Malinský, Šefl, Sem, Kozák, Vlach, Tregl, Velechovský, Sedlák, Martinec, Dvořák, Jonáš, Bílek, Belay, Šimek, Drda.

Další výsledky: Technika Brno – Žďár nad Sázavou 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Jindřichův Hradec – Kolín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), Pelhřimov – Chotěboř 4:10 (2:3, 1:5, 1:2).

6.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Veselí nad Moravou v krajském přeboru podruhé v řadě prohráli 0:2. Na snímku je záložník Aleš Radmil.

Zase 0:2. Fotbalisté Veselí ve vloženém kole nestačili na Bosonohy

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Komplex trvá. Mutěnice prohrály s Bystrcí 0:1

Mutěnice – Bystrcký komplex dál trvá. Mutěnickým fotbalistům to proti Dostě prostě nejde. Svěřenci trenéra Petra Zemánka před rokem prohráli pod Brněnskou přehradou 1:3, předtím stejnému soupeři podlehli 0:4 a nepříjemnou sérii neukončili ani ve středu. Vinaři ve vloženém 14. kole krajského přeboru padli s Bystrcí 0:1. Duel dvou aspirantů na postup do divize ve 36. minutě rozhodl domácí útočník Radim Chyla. Hosté dohrávali bez vyloučeného obránce Tomáše Novotného.

Test Deníku Rovnost o důvěřivosti důchodců: Nesete přeplatek? Jdu otevřít

Břeclav /TEST/ - Deník Rovnost testoval důvěřivost důchodců. Redaktor a nejprve ukrytý strážník zkoušeli, jak starší lidé dokážou odolat lákavé nabídce podvodníka.