Drtiči na úvod sezony přestříleli Techniku

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Špatná příprava je zapomenuta. Hodonínští hokejisté vstoupili do nové druholigové sezony výhrou.

10.9.2011 1

Drtiči přestříleli v úvodním zápase brněnskou Techniku 6:4. Foto: DENÍK/Libor Kopl

Drtiči přestříleli v úvodním zápase brněnskou Techniku 6:4. Vítězný gól dal ve 48. minutě obránce Lukáš Komárek.

„Do neděle se nám bude dobře dýchat,“ vtipkoval po utkání domácí kouč Svatopluk Číhal.

„Utkání mělo všechny atributy prvního zápasu. Byl to hektický duel. Ani jeden z týmů neměl převahu. Byla to houpačka na obě strany, kterou se nám podařilo naklonit na naši stranu. Se vstupem do sezony jsem spokojený,“ doplnil zkušený trenér.

Úvodnímu letošnímu duelu předcházela minuta ticha, kterou aktéři sobotního duelu společně se zaplněnými ochozy uctili památku tragicky zesnulých českých hokejistů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka.

Před začátkem duelu si ještě vzala slovo šéfka hodonínského klubu Jana Gajošová, která v krátkém projevu poděkovala městu za finanční podporu a fanouškům za přízeň.

Až pak se začalo hrát. Úvodní třetina sezony však mnoho vzruchu nepřinesla. Výjimkou byl dokonale provedené trestné střílení hostujícího Rajnohy. Toho v početní výhodě fauloval zkušený zadák Vlk. Brněnský útočník provedl nařízený nájezd báječně, gólman Peksa neměl proti bezchybnému blafáku šanci.

Drtiči dokázali odpovědět v závěru úvodní části. Vteřinu po vypršení Mrázova srovnal povedenou ranou pod břevno obránce Komárek.

Druhá třetina se změnila v brankové hody. U domácích příznivců se navíc mísily pocity radosti a zklamání. Jen posuďte sami. Ve 28. minutě vstřelil druhý gól Hodonína Pokorný, o minutu později odpověděli hosté gólem Matouše.

Radost Techniky utnul o pár vteřin později Hollý, který dotlačil puk za bezmocného gólmana Jirkůje. Na 4:2 zvyšoval po Komárkově přihrávce Jurásek.

To však nebylo pořád vše. V závěru prostřední části si střelu Česneka od půlící čáry Peksa nepochopitelně srazil do vlastní branky.

Brankostroj se nezadrhl ani po druhé přestávce. Střelu Strýčka usměrnil v početní výhodě mezi Peksovy betony Odehnal.

Klíčový okamžik utkání přišel ve 48. minutě, kdy se po přihrávce Vlka podruhé v utkání prosadil zadák Komárek.

Vítězství Hodonína podtrhl v předposlední minutě Špok. Bývalý hráč Techniky se trefil v době, kdy hosté hráli bez brankáře.

„Zápas jsme odbojovali. S body i výsledkem jsem spokojený. I když ve hře pořád bylo hodně nedostatků. Branek jsme taky mohli dostat méně,“ řekl Číhal.

Tomu se nelíbil ani výkon trojice rozhodčích. „Sudí hodnotit nebudu. Pořád si myslím, že hokej ke kontaktní sport. Vyloučení bylo na můj vkus až moc,“ uvedl bývalý trenér Šumperku a Komety.

Větší zklamání však bylo v hostujícím táboře. „Po každé porážce mám špatné pocity. Nezaujatému divákovi se musel zápas líbit. Klukům nemohu upřít snahu, ale kvůli určitým chybám a nedisciplinovanosti jsme inkasovali spoustu branek obdrželi v oslabení,“ pravil trenér Techniky Roman Kaňkovský, který nechtěl mistrovský zápas s předchozími přípravnými duely srovnávat. „To ani nejde. Je to úplně něco jiného,“ mávl rukou Kaňkovský.

Druhá liga skupina střed pokračuje ve středu. Drtiči se představí na půdě Chotěboře. V sobotu pak doma Hodonín přivítá Nymburk.

SHK Hodonín – Technika Brno 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)

Branky: 19. Komárek (Rehuš), 28. Pokorný (Hollý, Špok), 29. Hollý (Rehuš), 36. Jurásek (Komárek, Salajka), 48. Komárek (Vlk), 59. Špok – 13. Rajnoha, 29. Matouš (Bělohlávek), 40. Česnek (Vozdecký), 46. Odehnal (Strýček)

Hodonín: Peksa (Šenk) – Vlk, Svoboda, Komárek, Pokorný, Miklík, Salajka – Kocák, Jurásek, Peš – Rehuš, Hollý, Hoza – Popolanský, Brzobohatý, Sajdl – Fiedler, Špok, Bauer, Kuba.

Technika: Jirkův(Novák) – Habrovec, Žalud, Vozdecký, Babic, Úlehla, Strýček, Jurča, Česnek, Sedláček, Rajnoha, Zapletal, Jelínek, Odehnal, Šedý, Benýšek, Bělohlávek, Gabriška, Matouš, Klimeš, Mráz.

10.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Mladá rohatecká plavkyně Lucie Zubalíková (na snímku) v soušasnosti sbírá medaile a úspěchy v barvách brněnské Komety.

Zubalíková zakončila skvělou sezonu triumfem na Velkém Písníku u Mělic

Ve vyškovských kasárnách vybuchly granáty, jednoho vojáka roztrhaly a další dva zranily.
6

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, kanceláře opět fungují

Chtějí rekord. Vytvoří lidské hodiny

Hovorany - Hovorany na Hodonínsku budou tuto sobotu dějištěm pokusu o zápis do knihy českých rekordů. Sestaví tam lidské hodiny. „Na každé minutě bude stát člověk, na čtvrt, půl, třičtvrtě a celé budou vozíčkáři. Vteřinovou ručičku bude tvořit zhruba patnáct lidí, velkou asi devět a malou, hodinovou, sedm,“ přiblížil David Ivičič z pořádajícího spolku Gynes.

Fotbalový zápas roku je tady. Hodonín jde na ligový Liberec

Hodonín – V brance Václav Hladký, na stoperu kapitán Ondřej Kúdela, v záloze dispečer Petr Ševčík a na hrotu útoku ex-sparťan Matěj Pulkrab. Co post, to zajímavé jméno. I když známý trenér Jindřich Trpišovský ve 3. kole MOL Cupu zřejmě pošetří některé klíčové hráče, mají se hodonínští fanoušci na co těšit.

Tabla prvňáčků: Představí se žáci základní školy Dr. Joklíka v Kyjově

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.