Drtiči sice na žďárském ledě prohrávali ve 14. minutě 1:3, ale ve druhé třetině výsledek čtyřmi brankami otočili a nakonec vezou z Vysočiny domů divoké, zato hodně cenné vítězství 7:4. Na něm má velký podíl také mladý brankář Adam Štěpanovský, jenž v brance hostů nahradil zraněného Kubáně.

„Z naší strany to byl kolektivní výkon, všichni hráči odvedli v zápase maximum, čehož si nesmírně vážím. Žďár ale ukázal, že má kvalitu a že je právem na prvním místě jižní skupiny. Na silného soupeře jsme se pečlivě připravovali, přesto se domácí po třech našich chybách dostali do vedení 3:1. Kdoví, jak by to s námi vypadalo, kdybychom dostali čtvrtý gól. Naštěstí jsme v závěru první třetiny výsledek snížili. O přestávce jsme zmobilizovali síly, nahecovali se a pořádně zabojovali. Po našich vstřelených brankách se poměr sil na ledě změnil. Zatímco naši hráči získali zdravé sebevědomí, soupeř to své pomalu ztrácel,“ uvedl k utkání hodonínský kouč Ivan Dornič.

Méně spokojený byl jeho protějšek Michal Konečný. „První třetina nebyla z naší strany vůbec špatná. Hrůzostrašná však byla druhá, kdy jsme dostali lekci z produktivity. Soupeř nás neskutečně trestal z brejků, zatímco my jsme bohužel úplně vyhořeli v ofenzivní činnosti,“ poznamenal bývalý útočník brněnské Komety.

Žďár nad Sázavou – Hodonín 4:7 (3:2, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kunstmüller (Kovářů, Gregar), 11. Stehlík (Prokš, Kadlec), 14. Stehlík (Kadlec, Prokš), 30. Wasserbauer (Hasoň) – 10. Růžička (Matula), 19. Matějka (Mikeska, Kobylík), 22. Škutchan (Šaršok), 24. Škutchan (Matějka, Jurča), 30. Hložánek, 38. Charvát (Matějka, Škutchan), 41. Matula (Mikeska, Růžička). Rozhodčí: V. Král – Vašíček, H. Král. Diváci: 768.

Hodonín: Štěpanovský (Juríček) – Sedlák, Šaršok, Kellner, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík, Polák – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča.