Hodonínští hokejisté stejně jako v úvodním zápase letošní sezony zlomili odpor houževnatého soupeře až v závěrečné části. Nejprve ve 47. minutě strhl vedení na stranu favorita obránce David Polesný, definitivní klid přinesly trefy mazáků Jurči a Vaňka.

Severomoravané dokázali v hektickém závěru porážku už pouze zmírnit. „Dnes jsme se přesvědčili o tom, že je úplně jedno, na kterém místě se jednotlivá mužstva nacházejí. Týmy v naší skupině jsou tak vyrovnané, že o vítězi rozhoduje každá maličkost," říká hodonínský kouč Stanislav Beťko.

Domácí trenér si výhry považoval, ale svěřence i po zisku tří bodů káral. „Neodehráli jsme nejlepší zápas," uvedl Beťko. „Ze začátku nám vůbec nešly nohy, puky se nám odrážely. Na druhé straně i takové zápasy jsou," zůstal v klidu náročný trenér, který po sobotním duelu vyzdvihl především výkon mladého gólmana Ondřeje Halody.

Dvacetiletý brankář sice neměl tolik práce jako novojičínská jednička Iláš, přesto mužstvo v těžkých chvílích podržel. „Chytal opravdu dobře," vysekl svěřenci poklonu Beťko.

Zlínský odchovanec se vyznamenal hned ve třetí minutě při šanci Chvostka, který zachytil vyhození domácích a prověřil pozornost Halody. Na druhé straně zkoušel zasunout puk do brány z otočky Jurča, Iláš však situaci zvládl.

Další slibnou šanci směl hostující Málek, který kličkou obešel obránce, ale na pozorného Halodu nevyzrál. Opora Drtičů si pak poradila i s dvojicí Chvostek – Christov, následně i za pomocí beků zneškodnila pokus Málka.

Hodonínu to v úvodní části příliš nešlo, přesto se za Ilášem rozsvítilo červené světlo. Rozhodčí Koziol ale branku Kuby kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal.

Nový Jičín byl za svoji aktivitu odměněn krátce po obrátce. V čase 21:22 se z předbrankového prostoru trefil Jiří Zdeněk.

Prostřední část zpestřila především potyčka několika hráčů. Kanonýr Jurča v početní výhodě nastřelil tyč Ilášovy svatyně a po závaru před bránou se utvořily dvě dvojičky, které si to rozdaly v pěstním souboji. „Bitka ze začátku druhé třetiny nás nakopla," je přesvědčený Beťko. „Od tohoto momentu jsme totiž zlepšili pohyb a zápas jsme i díky fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím, dokázali zvládnout," přidal kouč SHK.

Na konci přesilové hry ještě zazvonilo břevno, ale o minutu později už Jakub Kadlec vyrovnal na 1:1.

Rozhodující chvíle přinesla až závěrečná perioda. Hodonínští hokejisté zabrali a výsledek otočili. Ve 47. minutě udeřil David Polesný. Domácí obránce si najel k opačné tyči, než byl brankář a puk doklepl ze přesouvajícího se Iláše. „Byl to zlomový moment zápasu," míní hostující trenér Petr Macháček.

Další pokus Drtičů si gólman Nového Jičína pohlídal, proti střele Kuby zase vytáhl svůj pravý beton.

Severomoravané drželi šance na bodový zisk téměř až do konce. V čase 54:36 byl ovšem na dvě plus dvě minuty vyloučený hostující Chvostek a Hodonín v dlouhé početní výhodě dvakrát udeřil. Nejprve zakončil povedenou kombinaci dobře postavený Petr Jurča, o devětačtyřicet vteřin později udeřil Daniel Vaněk.

Branka Kratochvíla, který z bezprostřední blízkosti překonal Halodu, byla jen slabou náplastí pro zklamané hosty, kteří opět po měsíci odjeli domů s nepořízenou. „Věděli jsme, že nás čeká náročný duel s těžkým soupeřem. Myslím si, že jsme utkání takticky zvládli docela dobře, a až do poloviny poslední třetiny drželi nerozhodný výsledek," pronesl Macháček. Ten mužstvu i přes další porážku za předvedený výkon, bojovnost a nasazení poděkoval.

Kouč Beťka nezapomněl ani na fanoušky. „Moc si jejich podpory ceníme. Všichni je zveme na středeční zápas s Kopřivnicí," láká příznivce na nejbližší utkání hodonínský trenér.

Zápas na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v osmnáct hodin.

SHK Hodonín – HK Nový Jičín 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 32. Kadlec (Jurča, Pokorný), 47. Polesný (Charvát, Vrána), 57. Jurča (Kadlec, Kužílek), 57. Vaněk (Kadlec, Kuba) – 22. Zdeněk (Vašut, Kratochvíl Š.), 59. Š. Kratochvíl (Samiec, Gebauer). Rozhodčí: Koziol – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 7:9, navíc Miklík (Hodonín) 10 minut, Málek (Nový Jičín) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1061. Střely na branku: 43:25.

Hodonín: Haloda O. (Kukin) – Sorokin, Miklík, Loginovsky, Pokorný, Haloda M., Kužílek, Polesný, Jedlička – Jurča, Peš, Kadlec – Kuba, Vaněk, Matula – Hajný, Vrána, Janás – Hložánek, Charvát, Zháňal. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Nový Jičín: Iláš (Slovák) – Stránský, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Dresler, Cabák – Gebauer, Samiec, Hladiš, Dalajka, Zdeněk, Chvostek, Christov, Kocián, Málek, Kratochvíl, Novotný, Uhlar. Trenéři: Petr Macháček, Robin Bacul.

10. kolo: Opava – Technika Brno 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), Kopřivnice – Poruba 3:6 (2:2, 0:3, 1:1), Valašské Meziříčí – Vsetín 1:3 (0:3, 0:0, 1:0).