Drtiči přišli o Harneska. V sérii ale vedou

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Velmi rázně vstoupili do vyřazovacích bojů hodonínští hokejisté. Drtiči potvrdili v úvodním čtvrtfinálovém zápase roli favorita, před osmnácti sty diváky a v třeskuté atmosféře přehráli sousední Břeclav 6:2.

18.2.2012 14

Hodonínští Drtiči v utkání s břeclavskými Lvy.Foto: DENÍK/Libor Kopl

V sérii hrané na tři vítězné zápasy vede Žilkova parta 1:0. Vítězům kazí radost pouze zranění Švéda Johannese Harneska, který si v jednom ze soubojů zlomil ruku a letošní sezona pro něj skončila.

Taková exhibice jako ve středu to nebyla. Nicméně ani návrat některých opor Břeclavi nepomohl. Lvi drželi s favoritem krok pouze úvodních deset minut. Pak otevřel skóre výtečný Sajdl. Další přesné rány Heffernana a zadáka Hlavačky už byly smrtící.

Hodonín si v poklidném tempu dokráčel pro první vítězství. Radost nezkazili Drtičům ani dvě inkasované branky. „V play off jsme udělali teprve malý krůček. Série zdaleka nekončí. Už teď se chystáme na pondělí,“ řekl krátce po sobotním utkání domácí kouč Libor Žilka.

Ten neměl svým svěřencům co vytknout. „Na utkání jsme se dobře připravili. Vyšla nám taktika. Hrát dobře zezadu, neinkasovat gól, držet nulu co nejdéle. Navíc jsme využili přesilovky,“ řekl Žilka. „Nikdo nezklamal. Všichni hráči zahráli dobře. Utkání hodnotím kladně,“ doplnil.

Drtiče poslal do vedení v 10. minutě Jakub Sajdl. Druhou ránu zasadil bojovnému soupeři Kanaďan Heffernan, který z velkého úhlu propálil gólmana Chvátala.

Skvělou desetiminutovku Hodonína zakončil obránce Hlavačka. Bývalý zadák Slavie a Karlových varů se stejně jako ve středu trefil od modré čáry a v početní výhodě. „O všem rozhodla první třetina,“ uvedl kouč Lvů Michal Konečný. „Prvních deset minut jsme hráli dobře. Měli dvě šance, nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Bohužel neuvěřitelná chyba, kdy si náš bek dává s protihráčem málem pusu, poslala domácí do vedení,“ řekl Konečný. „Jsem na našeho hráče dost naštvaný. Druhý gól už byl nešťastný,“ pokračoval.

Po Hlavačkově přesné ráně už se hosté nevzpamatovali. „Přesně tohle jsme nechtěli. Za stavu 0:3 se s výsledkem těžko něco dělá. Domácí byli na koni,“ pronesl Konečný.

Zkušeného kouče mrzely hlavně neproměněné šance z úvodu zápasu. „Kdybychom se dostali do vedení, tak by Hodonín znervózněl a nebyl by tak suverénní. Po třetí brance jsme si bohužel přestali věřit a Hodonín už na ledě kraloval,“ posteskl si hostující lodivod.

Ve 28. minutě navýšil náskok Hodonína Fin Pusa, pátý gól přidal v závěrečné části Štěpán. „V těchto fázích jsme hru kontrolovali, hráli jsme dobře takticky a nepouštěli se do větších akcí,“ liboval si Žilka.

Břeclav se branky dočkala až v 53. minutě. Dobře chytajícího gólmana Zavadila překonal v početní výhodě Truhlář. Lvi se dokázali prosadit v zápase ještě v jednou, puk za Zavadila šťastně dopravil do sítě Zháňal.

Ještě předtím ale skórovali Drtiči. Mezi střelce se zapsal bojovník Matějka. „Jsem zklamaný z výkonu některých hráčů.Takto se play off nehraje,“ pravil Konečný.

Ten nebyl spokojený ani s výkonem rozhodčího „Byl na nás o hodně přísnější.Utkání neovlivnil, ale v určité fázi zápasu domácím pomohl,“ míní Konečný. „Rozhodčí pískal dobře,“ zastal se sudích Žilka.

Domácí dohrávali v úvodním čtvrtfinále bez obránce Harneska, který si zlomil ruku a do konce sezony bude mimo hru. „Je to komplikovanější. Půjde zřejmě na nějaký zákrok,“ informoval Žilka. Toho může těšit, že má za šikovného Švéda náhradu. „Právě kvůli takovým věcem máme široký kádr,“ řekl hodonínský kouč.

Druhé utkání je na programu v pondělí. Série se přesouvá do Břeclavi. „Není to naše výhoda. Hodonín bude znovu mít domácí prostředí. Širší led může paradoxně více vyhovovat hostům,“ uvedl Konečný.

Čtvrtfinále play off

SHK Hodonín – HC Lvi Břeclav 6:2 (3:0, 1:0, 2:2), stav série: 1:0.
Branky: 10. Sajdl, 14. Heffernan (Chillman), 19. Hlavačka (Pusa, Vodák), 28. Pusa (Hlavačka, Nesrsta), 47. Štěpán (Sajdl, Matějka), 55. Matějka (Špok) – 53. Truhlář (Latner), 58. Zháňal (Bartoš, Novák)
Rozhodčí: Doležal – Brabec, Pospíšil
Diváci: 1755
Hodonín: Zavadil (Šenk) – Chillman, Harnesk, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Hlavačka, Vodák, Miklík – Štěpán, Heffernan, Buček – Nesrsta, Pusa, Goiš – Sajdl, Matějka, Špok – Bauer, Podešva.
Břeclav: Chvátal (Hübner) – Dlapa, Dora, Latner, Novák, Rákoczy, Směřička, Nekoranec, Lysoň, Beneš, Barus, Popolanský, Truhlář, Nešpor, Zháňal, Zemánek, Bartoš, Lechner, Papp, Vlašic, Ondrušík.
Další série: Nymburk – Jindřichův Hradec 1:2 po samostatných nájezdech, Technika Brno – Žďár nad Sázavou 2:4, Trutnov – Kolín 5:0.

18.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 14

Dovolené v zahraničí beze strachu. Jihomoravští turisté se vracejí i do Turecka

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Mladí tenisté Hodonína bez porážky postoupili do první ligy

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Velmi úspěšnou sezonu za sebou mají mladí tenisté Hodonína. Naděje slováckého celku pod vedením trenérů Tomáše Hrdiny a Lubomíra Dvořáka zvládly všech sedm letošních zápasů soutěže smíšených družstev dorostu a bez ztráty bodu postoupily do první ligy. Nástupci Lukáše Rosola svůj triumf stvrdili v neděli dopoledne, kdy na hřišti v Rybářích přehráli béčko Jihlavy 8:1. Družstvo hodonínského dorostu letos nemělo v I. třídě skupině D konkurenci. Skvělými výkony se prezentoval také šestnáctiletý Oliver Chmelík. Rodák z Břeclavi se tenisu věnuje šest let a od roku 2014 pravidelně obráží turnaje jednotlivců.

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt

Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.

Festival ukázal tradiční svatební den. Peníze hosté vhodili do koláča

Strážnice – Svatba jednoznačně patří k základním kamenům lidského společenství. Na Slovácku s ní byla spojená řada zvyků, obřadů i písní a říkadel. Tradiční svatební den na Veselsku návštěvníkům Mezinárodního folklorního festivalu přiblížil pořad Já sa budu vydávati.

Abraham vyrovnal svůj nejlepší výsledek v MotoGP. V Assenu dojel sedmý

Assen, Brno – Své nejlepší umístění v nejprestižnější kategorii MotoGP mistrovství světa silničních motocyklů vyrovnal brněnský jezdec Karel Abraham. V nizozemském Assenu dojel sedmý, což je jeho nejlepší výsledek od návratu do MotoGP.