Na triumfu a divokém výsledku 6:4 se ale největším měrou podílel kanonýr Petr Jurča. Elitní druholigový střelec prolomil šestitýdenní střelecký půst a zaznamenal třetí letošní hattrick. „Hrál skvěle," ocenil zkušeného forvarda hodonínský trenér Stanislav Beťko. Kouč SHK ale po vyhrané přestřelce oprávněně chválil celý tým. „Kluci podali výborný výkon," prohlásil Beťko.

Domácí kormidelník ocenil i kulisu. „Musíme poděkovat fanouškům, kteří nás podporovali a pomohli nám ke třem bodům," prohlásil Beťko.

Utkání plné zvratů a parádních momentů fanoušky nadchlo. Tisícovka diváků se v mrazivém lednovém večeru na Zimním stadionu Václava Nedomanského rozhodně nenudila. „Zápas se musel líbit. Hodně se bruslilo, hrál se hokej nahoru – dolů, k čemuž přispěla obě mužstva," řekl Beťko.

Drtiči museli litovat pouze zahozených tutovek. Nebýt mizerné koncovky a výtečného Plška, bylo by rozhodnuto mnohem dříve. „Po celý zápas jsme byli lepší. Vytvořili jsme si spoustu vyložených možností. Vybavuje se mi minimálně pět šancí na gól do prázdné, které jsme neproměnili. Naopak branky, které jsme obdržely, patřily do kategorie lacinějších," uvedl hodonínský trenér.

První třetina nabídla čtyři trefy. O úvodní gól se postaral Petr Jurča. Domácí útočník vyjel z rohu kluziště až před Plška, kterého překonal střelou k bližší tyči. Kanonýr Drtičů vzápětí udeřil znovu. Vaněk našel nepokrytého Jurču v prostoru před bránou a ten se ranou z první nemýlil.

Bobří ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Hlouček hostujících příznivců rozjásal Dominik Hladiš. Forvard Valašského Meziříčí převzal puk ve středním pásmu, zavezl jej do útočné třetiny a přesnou střelou do protipohybu Ondřeje Halody snížil na 2:1.

K vyrovnání hostům stačilo pouhých jednadevadesát vteřin. Přesnou přihrávku Vrby zužitkoval Dvořák, jenž zaskočil Halodu z velkého úhlu. Bobři mohli výsledek ještě do přestávky otočit, ale střela Mikela se pouze otřela o hodonínskou tyč.
Drtiči odpověděli dvěma šancemi Vaňka. Zkušeného útočníka pokaždé perfektně vychytal bývalý spoluhráč ze Vsetína Plšek.

Bobři byli v koncovce efektivnější. Pořický ve 37. minutě uplatnil svůj důraz na brankovišti, uklidil kotouč do brány kolem bližší tyče a poprvé v zápase poslal Valachy do vedení.

Hosté ale o náskok brzy přišli. Peš si vyměnil kotouč s Hajným a po precizně zahraném přečíslení srovnal na 3:3.

Sobotní večer ale patřil Petru Jurčovi. Elitní druholigový kanonýr ukončil osmizápasovou šňůru bez vstřelené branky hattrickem. Třetí zásah hodonínského útočníka padl po kuriózní situaci. Jurčovo tečované nahození změnilo směr a doplachtilo až za dezorientovaného Plška.

Odvážné Bobry nesrazila ani smolná branka. Hosté bojovali a odměnou jim byla branka na 4:4. Trefil se Miroslav Varga.

Klíčové chvíli přišly až v závěrečné desetiminutovce. Drtiči nejprve promarnili dvouminutovou přesilovku pět na tři, při rovnoměrném počtu hráčů na ledě ale udeřili. Pešovu ránu z pravé strany Plšek pouze vyrazil ke Kubovi, který uklidil kotouč do odkryté části klece. Triumf Hodonína při power play soupeře završil Jakub Kadlec. „Byl to náročný zápas s těžkým a kvalitním mužstvem, které je v tabulce před námi. Soupeř nám bohužel nedovolil hrát to, s čím jsme se tady chtěli prezentovat, protože na nás vyrukoval přesně s tím, co jsme chtěli hrát my. Podařilo se nám v podstatě z minima vytěžit maximum," uvedl asistent jeden z hostujících trenérů Radim Dvořák.

Asistent hlavního kouče Romana Čechmánka po zápase právem chválil gólmana Plška. „Je pravda, že nás hodně podržel a že chytil několik vyložených příležitostí soupeře. Díky němu jsme měli do posledních minut šanci na bodový zisk," řekl Dvořák. „Domácí ale byli lepší a vyhráli zaslouženě," uznal na závěr.

Drtiči dál zůstávají v tabulce východní skupiny na čtvrtém místě. Na třetí Šumperk ztrácejí dva body. A právě s Draky si to Beťkova parta ve středu rozdá o bronzovou pozici.

2. hokejová liga, 31. kolo

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Jurča (Miklík, Vaněk), 7. Jurča (Vaněk), 39. Peš (Hajný), 45. Jurča (Vrána), 53. Kuba (Peš, Kadlec), 60. Kadlec (Pokorný, Kuba) – 10. Hladiš, 12. Dvořák (Vrba), 37. Pořický (Dvořák), 48. Mir. Varga (Kubo, Podešva)

Rozhodčí: Slavka – Blaha, Maťašovský

Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0

Diváci: 1052

Střely na branku: 44:29

Hodonín: O. Haloda (Zollpriester) – Potechin, Miklík, M. Haloda, Polesný, Kužílek, Pokorný – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Kuba – Hajný, Charvát, Hložánek – Venclík Loginovsky, Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík

Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, D. Varga, Mir. Varga, Hlaváč, Studený, Podešva. Trenér: Roman Čechmánek

31. kolo: Nový Jičín – Opava 2:5 (0:3, 2:0, 0:2), Poruba – Šumperk 1:5 (0:2, 1:1, 0:2), Technika Brno – Vsetín 5:6 (2:3, 1:1, 2:2).