Famózní Jurásek zničil hattrickem i Beroun

Hodonín – Tak na tuhle partu se vyplácí chodit. Podceňovaný tým boří v baráži svými výtečnými výkony mýty o propastném rozdílu mezi první ligou a třetí nejvyšší českou soutěži. Drtiči po báječném představení nedali v domácím prostředí šanci Berounu, před vlastním nadšeným publikem zaslouženě vyhráli 5:2. Hrdinou utkání byl znovu Zdeněk Jurásek, který se po čtyřech dnech znovu blýskl hattrickem.

4.4.2012
Fotogalerie
16 fotografií

Drtiči porazili Beroun 5:2.Foto: DENÍK/ Libor Kopl

Extraligu válcuje Kometa, v baráži o první ligu jí zdárně sekunduje Hodonín. Na jižní Moravě propuklo hokejové šílenství.

Slováckou pohádku nezastavil ani favorizovaný tým vedený veteránem Jaroslavem Nedvědem a doplnění o mladé hráče obou pražských extraligových celků. Výkon Slipčenka, Haška, Špeldy, Švagrovského, Klhůfka nebo Poletína zůstal za očekáváním.

Nad všemi znovu čněl Zdeněk Jurásek. Šestatřicetiletý barážový fantom znovu táhl ofenzívu Hodonína. Zkušený hokejista byl u všeho podstatného. Střílel, skvěle nahrával, režíroval přesilovky a dával góly. V lepší formě rodák z Uherského Ostrohu snad nikdy nehrál…

„Je to neuvěřitelné. Je tak nabuzený, tak moc chce. Hlavně si myslím, že ho to baví. To je to nejdůležitější. Navíc mu tom naštěstí padá. A nejen jemu,“ chválil vůdce mančaftu domácí kouč Jaroslav Crlík.

Ten neměl po středečním utkání svým svěřencům téměř co vytýkat. „Pochválit musím celý tým. Všichni podali fantastický výkon,“ vysmekl poklonu Crlík.

Jan úvod zápasu Drtičům nevyšel. Hodonín začal proti favoritovi s respektem, čehož Beroun dokázal rychle využít. Nahození Švagrovského domácí brankář Šenk neudržel a pro dorážejícího Tomáše Doležala nebylo složitým úkolem dopravit kotouč do sítě. „Kluky jsem před utkáním nabádal, ať zase neprohrajeme první třetinu. V předchozích duelech jsme úvodní části vždy ztráceli. Připadá mi, že soupeře na začátku vždy ochutnáváme. A po sedmi minutách zjistíme, že se dá hrát s každým a začneme praktikovat svoji hru,“ uvedl Crlík.

Drtičům pomohlo vyrovnání. V 19. minutě zakončil souhru Peše a Hlavačky sniper Jurásek.

Domácí byli i v prostřední části lepším týmem. Ránu Juráska zastavilo břevno hostující svatyně, po přihrávce Okuliara zahodil tutovku Kocák. Beroun měl ve druhé třetině pouze jednu vyloženou příležitost, Haškův únik zmařil parádním zákrokem mladík Šenk.

Hodonín hnaný skvělým publikem duel zaskočil Beroun dvakrát v rozmezí pětatřiceti vteřin. Druhý gól Hodonína vstřelil po perfektní Kocákově přihrávce Sajdl, na 3:1 zvyšoval bruslí Jurásek. Středočechům protesty nepomohly, hodonínský útočník dal regulérní branku. „Nás hráč do puku totiž nekopnul,“ jasně viděl situaci Crlík.

„Zápas rozhodla druhá třetina. Dvoubrankové vedení nás uklidnilo. Věděli jsme, že nesmírně nadějný náskok pouze bránit a musíme být aktivní, protože v této skupině se nemůže hrát pouze zanďour,“ přidal kouč SHK.

Beroun na chvilku vrátil do hry Sobotka, který ve 43. minutě snížil na 3:2. Žádný obrat jako v sobotu v Klášterci nad Ohří se na Slovácku nekonal. Drtičům se totiž do sestavy vrátil Petr Peš. Devětadvacetiletý hokejista dorazil za bezmocného Slipčenka střelu obránce Horinky.

Závěr už si Drtiči pohlídali. Báječnou náladu vylepšil necelé tři minuty před koncem Jurásek, který svým třetím gólem v zápase odstartoval mexickou vlnu. Nadšení příznivci Hodonína byli u vytržení, podobný zápas na zimním stadionu TEZA dlouho neviděli.

„Mně se publikum moc líbilo. Fanouškům za pekelnou atmosféru děkuji. Těšíme se na sobotu. Věřím že zase všichni přijdou. Je velikonoční víkend, tak snad si cestu na stadion najde ještě více lidí,“ věří Crlík.

Berounští medvědi přijeli na Slovácko po více než osmnácti letech, domů odjížděli s porážkou a mizernou náladou.

Mluvit se nechtělo ani Richard Žemličkovi. Asistent sparťanského kouče Josefa Jandače prohru o tři branky jen těžce rozdýchával. „Od první minuty jsme hráli špatně. Neměli jsme vůbec pohyb, chyběl nám důraz před brankou. Hodonín vyhrál zaslouženě, byl lepší,“ uznal dlouholetý útočník Sparty a reprezentace.

Žemličku trápí zdravotní stav některých hráčů. „Máme trochu problémy. V týmu řádila viróza. Šest kluků je zraněných. Sestavu látáme,“ povzdychl si bývalý vynikající hokejista, který ocenil výkon Hodonína. „Viděl jsem ho hrát v Mostě. Tam hrál taky dobře. Věděli jsme, že je to těžký soupeř,“ řekl Žemlička.

Ten byl v Hodoníně naposledy ve dvanácti letech. „Ale atmosféra byla dobrá,“ dodal.

Baráž o 1. ligu – 5. kolo

SHK Hodonín – HC Berounští Medvědi (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: Branky a nahrávky: 19. Jurásek (Hlavačka, Peš), 39. Sajdl (Kocák), 39. Jurásek (Peš), 44. Peš (Horinka), 58. Jurásek (Miklík) – 3. Doležal (Švagrovský, Nedvěd), 43. Sobotka (Hašek)

Rozhodčí: Horák – Šperl, Flegl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1665.

Hodonín: Šenk (Jež) – Pokorný, Miklík, Hlavačka, Horinka, Okuliar, Kulyk, Bauer – Peš, Jurásek, Rehuš– Kocák, Hollý, Sajdl- Vrba, Charvát, Tomi – Duchoslav.

Berounští Medvědi: Slipčenko (Kareš) – Špelda, Nedvěd, Veselý, Malý, Jebavý, Soldán, Sobotka – Švagrovský, Doležal, Stromko, Hašek, Pavel, Klhůfek, Poletín, Besser, Kupec, Veselý, Milfait.

Další zápas: Klášterec nad Ohří – Most 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 16. Řepík, 19. Hofmeister, 60. Pražák – 37. Vachovec. Rozhodčí: Hejduk – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení 14:15, navíc Divíšek, Tauš (oba Most) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 835.

4.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Studie o poloze vlakového nádraží v Brně se zpozdí o dva měsíce. Kvůli přestupům

Znojmu dlouhodobě chybí strážníci. Město chce práci zatraktivnit navýšením platu

Dubňany připravily Rakvicím první domácí porážku, Rohatec bral venku bod

Dubňany – Na podzim ve vzájemném utkání Dubňan a Rakvic branka nepadla, v jarní odvetě vidělo sto padesát diváků jediný gól. Baník udolal soupeře z Břeclavska 1:0. Sobotní duel rozhodl v 76. minutě Michal Bidmon.

Na jihu Moravy padly rekordní teploty. Meteorologové naměřili přes 21 stupňů

Brno - V Jihomoravském kraji v úterý padly dva teplotní rekordy. Meteorologové naměřili 21,1 stupně v Troubsku u Brna a 21,6 stupně v Brodě nad Dyjí. V obou případech padla pět let stará dosavadní teplotní maxima.

Cihelna, Kafíčko a naposled se pustí do nádrže u hasičů

Mikulčice – Tři rybníky vyčistí v Mikulčicích na Hodonínsku ještě letos. U první nádrže, Cihelny, už práce pomalu finišují. Plující sací bagr se stal pro místní i oblíbenou podívanou. „Někde bylo i více než metr sedimentu. Chceme to vyčistit a zabránit úhynu ryb. Letos pro mrazivé zimě se nepodařilo zachránit některé kapry a tolstolobiky," vysvětlil mikulčický starosta Jan Vlašic.

Hodina cvičení denně? Po skákání na trampolínách sotva udržela kartáček na zuby

Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Dva měsíce. Každý den hodina cvičení. Bez přestávky. Jako asistentka v redakci Brněnského deníku Rovnost jsem se rozhodla sedavé zaměstnání vyvážit dvouměsíční výzvou v tělocvičně a bojovat o změnu postavy.