Podle jiskřivého závěru se mohlo zdát, že to bylo drama. Jenže i když Hodonín výsledek nakonec poupravil a v závěru zápasu soupeře zmáčkl, tak tohle nebyl vypovídající obrázek ze zápasu.

Bobři totiž předvedli na Slovácku kompaktní týmový výkon, navíc podpořený skvělými výkony jednotlivců. Rozjetým hostům velmi dobře zachytal brankář Krumpoch, kouč Sedlák se mohl spolehnout i na osvědčené tahouny Šebestu a Sochorka. „Hráli jsme jako mančaft. Zápas jsme odbojovali. Oproti loňsku jsme zpevnili i obranu, což bylo na naší hře vidět,“ řekl po zápase evidentně spokojený hostující lodivod Roman Sedlák.

Drtiči vůbec nezvládli úvodní třetinu, kterou prohráli 0:3. Již po dvaatřiceti vteřinách překonal Holeše Lhotský. Vyrovnat mohl v přesilovce Hrtús. Toho ale vychytal skvělým zákrokem Krumpoch.

Valaši se druhé branky dočkali ve 13. minutě. Šebesta ujel domácím zadákům a přesnou trefou překonal Holeše. O minutu později zvyšoval na rozdíl tří branek Vaněček, který dorazil střelu Tatarčíka. „Psychicky nás srazily tři rychlé góly. První třetina byla velmi špatná. Kluci se sice snažili, ale jen bojovnost nestačí,“ sdělil domácí kouč Svatopluk Kosík.

Drtiči se opravdu snažili, ale na dobrou obranu nemohli dlouho najít gólový recept. Kýžené branky se Hodonínští dočkali až v úvodu prostřední části. Komárek tvrdou ranou překonal Krumpocha.

Ofenzivní snahu Hodonína následně zbrzdila vyloučení Podešvy a Hrtůse. Valaši ovšem zkrácenou dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Hosty definitivně uklidnila až branka Lhotského.

Ani v závěrečné třetině se obraz hry příliš nezměnil. Domácí bojovali, dřeli, ale na výhru to tentokrát nestačilo. Snížení přinesla až trefa Špoka, který pět minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje. Ta definitvně zhasla po střele Korotvičky. Tu opět bravurně vyrazil Krumpoch. Více toho Drtiči nestihli. „Soupeř měl velmi kvalitní defenzivu. Nepustil nás téměř do ničeho a jednoduše se dostával do brejkových situací. Každý jejich útok zaváněl gólem.Naopak my jsme museli hrát do plných. Snaha se chlapcům nedá upřít, ale je to málo. Měli jsme zapojit hlavu. Hlavně v obranné třetině soupeře jsme za celý zápas nic nedokázali vymyslet,“ uvedl Kosík, který chystá na příští zápase jednu změnu. „V nejbližším zápase se do branky podívá Marek Stacho. Chceme mít oba brankáře v permanenci,“ poznamel Kosík.

Zatímco domácí prožívali pocity poražených poprvé v letošní sezoně, borci z Valašského Meziříčí vyhráli letos i napotřetí. „Určitě jsme spokojení. Třetí kolo, třetí výhra. Na dálku soupeříme s Orlovou o čelo tabulky. Nám se v Hodoníně celkem daří, takže jsme na Slovácko nejeli s obavami. Směrem dopředu je Hodonín silný, ale v obraně má problémy. Domácí jsme zaskočili aktivní hrou. Od stavu 3:0 jsme hru kontrolovali,“ pravil Sedlák.

Bobři však povedený vstup do sezony nepřeceňují. „Chceme být do čtvrtého místa. O postupu do ligy nikdo nemluví,“ dodal s úsměvem Sedlák. To domácí fanoušci oznámili hostům letošní ambice Hodonína před zápasem. „Všichni společně za postupem,“ stálo na jednom z transparentů, kterým přivítali věrní fanoušci své miláčky. Cesta bude ještě hodně dlouhá.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:4 (0:3,1:1,1:0)

Branky: 24. Komárek (Kuba), 55. Špok (Pokorný) – 1. Lhotský (Matějný, P. Dvořák), 13. Šebesta (Matějný), 14. Vaněček (Tatarčík), 38. Lhotský (Hruškovský)

Rozhodčí: Dědek – Humpolíček, Musil.

Diváci: 1424

Hodonín: Holeš (Šurý) – Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Salajka, Šimeček, J. Rapant – Vaškovič, Jurásek, Peš – Hrtús, Korotvička, Špok – Haring, Hollý, Vrba – Hoza, Kuba, Šúrek.

Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) – Vašut, O. Dvořák. Mikel, Hruškovský,Mlynář, Růčka, Vnenk -Bokroš, Brunec, Dědek, P. Dvořák, Lhotský, Matějný, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Vaněček, M. Varga, P. Varga.