Vsetín nedal tři zápasy branku. I proto vypadl

Vsetín - Jen jediné vítězství dělilo hokejisty Vsetína od finále play off. Vsemifinálové sérii se Šumperkem vedli Valaši už 2:0 na zápasy, ale svůj příběh do konce nedotáhli. Vúterním rozhodujícím pátém utkání prohráli vysoko na ledě soupeře (0:7), celou sérii vpoměru 2:3 a sezona pro ně stejně jako pro sousední Bobry zValašského Meziříčí skončila těsně před branami finále.

1.4.2009

2. liga, play off: SHK Hodonín vs. VsetínFoto: Deník/Libor Kopl

Rozhodující pátý zápas se Vsetínu mimořádně nepovedl a v podstatě doslova a do písmene od první minuty bylo jasné, kdo postoupí dále. Domácí draci vedli už po 65 vteřinách 2:0 a nakopli se tak k jasnému vítězství. „Začátek to všechno hodně ovlivnil. „Nedovedu si to vysvětlit. Říkali jsme si, že budeme poctivě bránit a najednou takový děsný začátek. Dvakrát za sebou přečíslení dva na jednoho a tři na jednoho a my z toho dostali dva góly,“ kroutil hlavou trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Ještě do první přestávky přidali domácí další dva góly a bylo prakticky po utkání. „Po první třetině už to byla výsledkově dané. Hlavně jsem klukům říkal, že i když prohrajeme, musí to být se ctí. Chtěli jsme alespoň kosmeticky upravit výsledek a dát nějaký gól, ale bohužel to opravdu nešlo. Za poslední tři zápasy jsme nedali ani gól, to je špatné vysvědčení. Série s Hodonínem a hlavně pak se Šumperkem byly hodně dlouhé a namáhavé. Kluci už toho měli opravdu dost. To bylo dost rozhodujícím faktorem,“ pokračoval zklamaně Hlobil.

I přes hořké vypadnutí a přesto, že byli Valaši velmi blízko k finále play off, nemusí být na Lapači vůbec smutno. Semifinále je pro tým velkým úspěchem. „Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že budeme v semifinále a jeden zápas od finále, tak bych ho měl za blázna. Myslím, že na to, jakou jsme měli nelehkou sezonu a hlavně její začátek, je semifinále paráda,“ dodal Hlobil.

Autor: Marek Havran

1.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Hrající trenér Uhřic Tomáš Valihrach (na snímku) byl po nedělním domácím zápase s břeclavskou rezervou velmi spokojený.

Fotbalisté Uhřic doma vydřeli výhru nad silnou břeclavskou rezervou

Vyjel mimo silnici. Pro motorkáře s mnohačetnými poraněními letěl vrtulník

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Brno, jižní Morava – Stále řádí. I když nových pacientů nakažených žloutenkou typu A od minulého týdne nepřibylo, hygienici varují před velkým optimismem. Podle nich zatím nic nenaznačuje, že epidemie v Brně a okolí končí.

Vacenovice selhaly v Charvátské Nové Vsi. Hovorany prohrály v Mikulově

Vacenovice – Vacenovičtí fotbalisté neuspěli v Charvátské Nové Vsi, kde prohráli 0:2. Tři body celku z Břeclavska vystřelili Zdeněk Kuřil a Tomáš Jedlička. Hosté v nastaveném čase přišli o střídajícího obránce Libora Chvátala, který se nechal zbytečně vyloučit.

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Jižní Morava - Rozdělat táborák a uvařit si v přírodě při kempování jídlo nebo spustit ohňostroj mohou Jihomoravané opět bez obav. Stav zvýšeného nebezpečí vzniku požárů kvůli suchu i vysokým teplotám totiž v úterý ve dvě hodiny odpoledne jihomoravský hejtman Bohumil Šimek odvolal.

Kněždub pokazil Bobotovi debut. Souboj nováčků rozhodl Bančák

Kněždub – Před týdnem doma s Uhřicemi ztratili dva body, které si v Křepicích vzali zpět. Fotbalisté Kněždubu výborně zvládli utkání 3. kola I. B třídy. Svěřenci trenéra Libora Grabce staršího venku zvítězili přesvědčivě 4:0.