VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.3.2014

Japonská fotografka ukázala Tokio i Prahu

Hodonín – Yoshimi Yokoyama se narodila v Kagoshimi na japonském venkově. S rodiči se ale časem přestěhovala do Tokia a bylo jasno. Hlavní město i jeho ruch mladé fotografce učarovaly. Zachytila je na bezpočtu dokumentárních snímků, stejně jako časem Prahu, do které přišla studovat fotografii na FAMU.

21.3.2014

OBRAZEM: Přivítali jaro. Zhudebněnou básní i růžovým vínem

Ratíškovice – Tomáš Kočko zahrál a zazpíval na jubilejním desátém ročníku Folkového vítání jara v ratíškovickém kinosálu. Poslechnout si ho přišly desítky lidí. Kočko se po dlouhé době na pódiu objevil bez orchestru. Doprovodila ho Helena Vyvozilová.

20.3.2014

V hodonínském Metru zazní tóny japonského umělce

Hodonín – Pochází až z dalekého města Osaka v Japonsku, kde také získal doktorandský titul z oblasti atomové fyziky. Jeho vášní se ale stal gramofon. DJ Naoki Uda ze Země vycházejícího slunce představí hudbu, která je mu nejbližší. O téměř devět tisíc kilometrů dál, v hodonínském klubu Metro.

18.3.2014

Propojili metal s folklorem. Teď soutěží v Americe

Horňácko – Něžné zvuky cimbálu protíná elektrická kytara. A pak už to jede, přidávají se housle, kytary i bicí. Pro zaryté folkloristy nepředstavitelné spojení. Pro některé muzikanty přirozené prolínání hudebních žánrů.

16.3.2014

Nautilus: Dvě rakouské kapely ve dvou dnech

Hodonín – Fanoušky trashmetalu měli v hodonínském hudebním klubu Nautilus v pátek večer nachystaný zákusek v podobě mezinárodního minifestivalu.

13.3.2014

OBRAZEM: Pavel Jelínek zachytil ženské tělo a tekutý latex

Kyjov – Pohled na ženské tělo se spojením tekutého latexu nabízí nová výstava s názvem Liquid Latex v kyjovské Čajovně a Galerii. Černobílé akty přivezl do Kyjova brněnský fotograf Pavel Jelínek.

13.3.2014

Kino Svět představí duchovní filmy i s vymítáním ďábla

Hodonín - Marcel Řimák uspořádal už řadu filmových seminářů, kde představil snímky z Ruska, Japonska, Číny, Indonésie či Íránu. Tentokrát přichází opět s něčím novým s přehlídkou duchovních filmů. Ta v hodonínském Kině Svět začíná v pátek jednadvacátého března.

12.3.2014

OBRAZEM: České herecké hvězdy vyprodaly Strážničan

Strážnice – Komedie anglického autora Edwarda Taylora Vztahy na úrovni v obsazení českých hereckých hvězd zaplnila ve středu večer strážnický kulturní dům Strážničan.

8.3.2014

Annoying Dust si půjčili kameru a natočili klip. A chystají další

Hodonín /VIDEO/ - Ještě to nejsou ani dva roky, co pětice hodonínských muzikantů založila vlastní rockmetalovou kapelu. Nyní hudebníci z Annoying Dust představují první oficiální nahrávku skladby Pirate City, ke které natočili i video. Přímo v Hodoníně.

6.3.2014

Autoři představí prózu i poezii. Za 15 minut na Staré Budvarce

Hodonín – Marián Kadlčík píše básně. Cizí mu není ani próza. Svou tvorbu v obou oblastech předvede v na prvním ročníku HAČTE! Tedy na Hodonínském autorském čtení, které se také rozhodl zorganizovat. Společně s ním vystoupí pět spisovatelů z Hodonínska. „Většina z nich jsou moji známí. Nabídl jsem jim účast a rovnou jsem se jich zeptal, zda nevědí i o dalších, kteří by měli zájem přijít. Do budoucna bych chtěl určitě přilákat 
i další autory," říká Kadlčík, jenž píše pod pseudonymem Stanislav Klín. Při shánění účastníků se setkal i s odmítnutím, velká část oslovených autorů mu však kývla.

5.3.2014

Fčeličky na novém cédéčku zazpívají švédsky

Strážnice - Po albech … a nekrmit!, Ze Strážnice… do Betléma, Netrhaj a polévaj! Náš krásný kraj a Město, chystá strážnický folkrockový soubor Fčeličky další cédéčko. Věnuje ho hudbě severu.

4.3.2014

Věra Špinarová se do Hodonína vrátila po třiceti letech

Hodonín – Na svém kontě má písničky jako Meteor lásky, Music box, Bílá Jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem zpěvačky Věry Špinarové se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, známá z filmu Tenkrát na západě. Rodačka z Pohořelic u Brna, která se v sedmi letech s rodiči přestěhovala do Ostravy, v úterý zazpívala i hodonínskému publiku.

3.3.2014

Expediční kamera: ve Veselí se vydají do jeskyní i na poušť

Veselí nad Moravou - Cestování, kanoistika nebo horolezectví. Vše v pěti hodinách plných adrenalinu a dobrodružství, navíc v jeden den. Veselí nad Moravou přinese příští sobotu osmého března další ročník filmového festivalu Expediční kamera.

26.2.2014

Fotili Slovácko při sportu i z letadla. Své umění představí v Hodoníně

Hodonín-  Už o víkendu se s lidmi procházejícími po hodonínské Národní třídě podělí o své snímky členové fotografické skupiny Kontakt. Představí své umění v Galerii Vednevnoci a ve výstavním sále Městské knihovny.

25.2.2014

V Normálním debilovi je 80 procent pravdy, říká autor

Hodonín - Hodonínský rodák Robert Bellan se v pátek vrátil do Hodonína. Představil se hned ve třech rolích, jako režisér Slováckého divadla, v Rychlých šípech jako Štětináč a ještě předtím podepisoval svoji novou prózu Normální debil.

23.2.2014

Miroslav Donutil: Provázek je moje divadlo, vracím se tam domů

Brno /ROZHOVOR/ - Na protest proti odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana a také proto, že už o tom delší dobu uvažoval, dal loni v létě po třiadvaceti letech ze souboru okamžitou výpověď. V této sezoně se herec Miroslav Donutil vrací do brněnského Divadla Husa na provázku, kde zkouší roli skladatele Salieriho v inscenaci Amadeus. Postavu jeho protivníka Mozarta si navíc střihne hercův syn Martin. „Těším se, že se společně potkáme na jednom jevišti v takto velkých rolích," říká třebíčský rodák.

21.2.2014

OBRAZEM: Do lázní dorazila s Přikrylem i exotická zvířátka

Hodonín – Malíř Petr Přikryl do konce února vystavuje svá díla v kongresovém sále hodonínských lázní.

16.2.2014

Natáčení Dědictví? Řehole, ale příjemný zážitek

Kyjov - Co vznikne spojením kyjovských Tragačnic a souboru Tetky z Kyjova? Pěvecký sbor Křepelky. Toho, kdo viděl druhou část filmu Dědictví, takové spojení neudivuje. Právě jako Křepelky totiž vystoupily dámy z Kyjova ve známém filmu po boku Bohumila Stejskala.

15.2.2014

Pátek v Hodoníně: Klub Nautilus rozparádil Fool Fest

Hodonín – Velký úspěch a velký mejdan. I tak se dá charakterizovat páteční Fool Fest, který byl v klubu Nautilus v režii hodonínské metalové kapely Like Fool.

15.2.2014

Eusébio Nicolás Mena: Jižní Morava je pro mě exotika

Kyjov - Před šesti lety přijel Eusebio Nicolás Mena na Slovensko. Podle jeho slov na půl roku. „Dorazili jsme s kapelou. Angažmá se nám však o rok prodloužilo a za tu dobu mi Slovensko přirostlo k srdci natolik, že jsem se rozhodl zůstat nastálo," říká zpěvák a tanečník, který pochází z Kuby.

13.2.2014

Hodonínští ochotníci zahráli cestu umírajících

Hodonín - Mínus 2. Premiéru této hry současného francouzského autora Samuela Benchetrita představil na své domovské scéně hodonínský Divadelní soubor Svatopluk.

8.2.2014

Bohuš přivezl do Kyjova druhé Dědictví

Kyjov – Je zpátky. Po dvaadvaceti letech. Multimilionář Bohumil Stejskal se vrátil na plátna kin. Jeho představitel, herec a scénárista Boleslav Polívka, v sobotu v Kyjově uvedl pokračování filmu Dědictví.

24.1.2014

Dva fotografové a Antonínové zaplnili Regionální centrum

Hodonín – Fotografové Antonín Kučera a Antonín Salajka představují své snímky v hodonínském Regionálním centru, a to až do konce února. Čtvrteční vernisáž dokládá kulturně-fotografický hlad hodonínské veřejnosti.

23.1.2014

Karlovarský orchestr přivezl do Bojanovic Rockovou mši

Dolní Bojanovice - Hudebníci z Karlovarského symfonického orchestru nahrávali v Dolních Bojanovicích album. Těšili se, až poznají chuť místního vína

20.1.2014

Strážnický soubor Danaj tančí a zpívá už pětapadesát let

Strážnice - Danaj není pouze název starodávného párového tance ze Strážnicka, ale i jméno souboru, který si letos připomene již pětapadesát let od založení.

14.1.2014

Míčka představí v Hodoníně tajemství podvodního království

Hodonín - Ve středu vstoupí do roku 2014 novou výstavou hodonínská galerie výtvarného umění (GVU). Návštěvníkům představí na dva měsíce trio autorů Mikoláše Axmanna, Jaromíra Míčku a Jana Samce.

10.1.2014

OBRAZEM: Jaroslav Žůrek vystavuje teprve potřetí. V Hodoníně

Hodonín – Vednevnoci až do konce ledna představuje lidem, kteří procházejí hodonínskou Národní třídou, obrazy malíře Jaroslava Žůrka. Ten ve čtyřiaosmdesáti letech vystavuje svá díla veřejně teprve potřetí. A zatím se drží hodonínské tradice, po Regionálním centru a lázních jsou obrazy celoživotního tiskaře k vidění v knihovní galerii. „Výstava nabízí obrazy, které maloval v šedesátých a sedmdesátých letech," přiblížil novinku Jiří Hiršl, který spolu s autorem expozici instaloval. A ta se líbí. „Výstava je moc pěkná," vyjádřila se jedna z návštěvnic.

9.1.2014

Festival Strážnice: letos nově s gastronomií i tanci

Strážnice Devětašedesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice je pomalu naplánovaný. Kromě tradičních pořadů na návštěvníky letosčekají novinky.

7.1.2014

Novoroční koncerty nabídnou skladby Mozarta, Verdiho i pro psací stroj

Kyjov, Hodonín - V úterý a ve středu odstartuje v Kyjově a Hodoníně rok 2014 pro vážnou hudbu. Konají se totiž Novoroční koncerty. Jako první začnou v úterý od půl osmé večer v kyjovském kulturním domě.

5.1.2014

Kniha Pecinek.cz: Otevřeně o drogách, smrti i naději

Dubňany – Cesta na dno je hrozně jednoduchá. Zato cesta zpátky hrozně těžká. Tak popisuje svoji nedávnou minulost šestatřicetiletý Pavel Ilčík z Dubňan. O životě lemovaném nepřízní osudu, smrtí, drogami a také nadějí a pomocí druhých vypráví v knize Pecinek.cz. Zpověď o závislosti na pervitinu i dnech bez něj vychází v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies