VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

7.1.2015

OBRAZEM: Hodonínská galerie Vednevnoci vystavuje Kučerův optimismus

Hodonín - Do konce ledna mají možnost vidět návštěvníci hodonínské galerie Vednevnoci výstavu fotografií historika Antonína Kučery. „Fotografie jsou ze současnosti Hodonína. Když chodím s fotoaparátem po městě, tak se vždycky najdou místa, která stojí za vyfocení. Chtěl jsem zachytit optimismus," popsal Antonín Kučera.

2.1.2015

Hodonínskou Evropu rozzáří japonská hvězda Isochi

Hodonín – Sólistka tokijské opery Miki Isochi bude exkluzivním hostem Novoročního koncertu se slavnostním přípitkem starostky. Ten začíná v hodonínském sále Evropa v pátek v devatenáct hodin.

6.12.2014

Vánoční koncerty? Zahraje Ondráš, Čechomor i bluegrassový Cop

Jižní Morava – Neseme vám tu novinu. Vánoční koncert. Metalové Vánoce. I když pojetí každého z koncertů zastřešuje jiný název, všechny spojuje jediné – předvánoční a vánoční čas termínu konání a zpravidla i set písní hraný u příležitosti těchto svátků.

19.11.2014

OBRAZEM: Studenti poznali tvůrčí New York, děti si vyrobily dopisy

Hodonín – Je tomu už deset let, co se v Galerii výtvarného umění v Hodoníně zrodila myšlenka zapojit do světa uměleckých děl děti ve zvláštním programu. Tu se nakonec podařilo uskutečnit prostřednictvím Dětského ateliéru. Výročí instituce oslavila dnem otevřených dveří, přednáškami a tvořivými workshopy pro nejmenší.

18.11.2014

Seminář ruských filmů: korupci odhalí rozporuplný Leviatan, pobaví vlk a zajíc

Hodonín – Více než pětadvacet hodin jedinečné podívané nabídne jednadvacátý díl Semináře ruských filmů v Hodoníně. Ten se uskuteční od pátku do neděle v kině Svět.

13.11.2014

Na první album jsme hrdí, říká bubeník kapely Huménečko

Lipov, Strážnice - Nejprve chtěli v netradičním složení nahrát jen několik skladeb. Kombinace folklóru a rockové muziky se jim ale natolik zalíbila, že spolu hrají už bezmála dva roky. Lipovsko-strážnické Huménečko teď navíc vydává CD. „Písničky se nám dařily. Navíc jsme zjistili, že se tato muzika i mezi lidmi ujala. Řekli jsme si proto, že by byla škoda nezkusit založit kapelu," uvedl bubeník skupiny Tomáš Kratochvíl.

11.11.2014

OBRAZEM: V rytmu severské hudby pokřtili album

Strážnice - Křest alba s názvem Úlet na sever rozproudil v pondělí večer plný kulturní dům Strážničan. Domácí skupina Fčeličky se totiž na novém, v pořadí už šestém nosiči nechala inspirovat lidovou muzikou severských zemí, jako je Švédsko či Finsko. „Hudba severských národů nás doslova pohltila, proto jsme jí věnovali několik let práce," uvedl vedoucí souboru Zdeněk Musil.

7.11.2014

Zakoncertují a pokřtí nové album

Veselí nad Moravou – Jedna z nejstarších a nejpopulárnějších českých folkových skupin, Nezmaři, přijede v pátek v podvečer do Veselí nad Moravou. Legenda a stálice české scény představí v tamním kulturním domě písničky z čerstvého hudebního nosiče nazvaného Stopy bláznů. „Kapela toto nové album během koncertu také pokřtí," poukázal na speciální část vystoupení Ivo Juřena z Veselského kulturního centra.

2.11.2014

Zavzpomínali s úsměvem. Smuteční síní se nesl i smích, když hledali noty

Veselí nad Moravou – Přibližně hodinový program základní umělecké školy Veselí nad Moravou rozněžnil a přinutil zavzpomínat na blízké. Tradiční dušičkový koncert měl však i jeden nečekaný zvrat. Snad poprvé se publikum i nahlas zasmálo. To když se ztratily noty ke klavírnímu doprovodu. Program byl proto na několik minut přerušený.

28.10.2014

Fotograf Sedlář na snímcích zachycuje pocity

Kyjov – První zkušenosti s foťákem získal už v mládí, kdy si jej půjčoval od svého otce. Teď má výstavu vlastních snímků. Sedmadvacetiletý rodák z Kyjova Janek Sedlář tvrdí, že má focení v genech.

17.10.2014

Stáří pomohlo mládí k novému CD: k žákům se přidali Mužáci i Mladé šardické ženy

Šardice – Slavnostní křest v šardické Rezidenci posvětil nové CD Zpívejme a povídejme si spolu, na kterém se podíleli jak žáci tamní základní školy, tak Mužáci ze Šardic, Mladé šardické ženy a hosté.

1.10.2014

OBRAZEM: Petrohradský humor se představuje Slovácku. Karikaturami

Hodonín – Šestatřicet autorů z České republiky i Ruska představuje svá díla až do sedmnáctého října v hodonínském Regionálním centru na Masarykově náměstí při výstavě Umění očima karikaturistů z Čech, Moravy a Petrohradu.

5.9.2014

Dobeš folkem roztančí přístaviště. Soutěžte o vstupenky na jeho vystoupení

Veselí nad Moravou /SOUTĚŽ/ – Missouri, Utah nebo California. Tři státy USA, ale zároveň jedny z hitů písničkáře Pavla Dobeše. Svoji melodickou tvorbu nabídne v pátek veselskému publiku. Frýdecko-místecký rodák svým vystoupením završí letošní koncertní sezonu v areálu přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou.

1.9.2014

Festivaly na Slovácku: už i metal a freestyle

Hodonínsko - Dvaadvacetiletý Martin Kučera opakovaně navštěvuje řadu velkých hudebních akcí na celé jižní Moravě.

1.9.2014

Veselští spojili adrenalin s muzikou. Na prvním ročníku Unite the Passion

Veselí nad Moravou /REPORTÁŽ/ – Jeden z posledních prázdninových večerů je ve Veselí nad Moravou opravdu živo. Už je sice téměř tma, areál Komár však svítí skoro jako za bílého dne. Jasně zářící reflektory několikasethlavému davu oznamují, že je na řadě další dávka hudební nabídky prvního ročníku festivalu Unite the Passion.

30.8.2014

Koncertní festivaly na Slovácku: už i metal a freestyle

Hodonínsko - Letošní léto potvrdilo, že festivaly lákají stále více návštěvníků. I na Slovácku se jejich nabídka každým rokem rozšiřuje. A kromě folkloru a vína už lákají i na sport nebo metal.

20.8.2014

Like Fool chystají nové album. S překvapením

Hodonín - Měsíčně odehrají kolem tří koncertů. Někdy se jim sejdou i dva v jeden den. Přesto to na projevu hodonínských Like Fool není znát a na pódiu pro fanoušky předvádějí stále skvělou show. Příští rok tomu přitom bude už dvacet let, co se metalcorová kapela poprvé sešla.

15.8.2014

OBRAZEM: Barokní tance ovládly nádvoří hodonínského zámečku

Hodonín – Páteční večer byl na nádvoří hodonínského zámečku pod taktovkou barokní muziky. Své umění totiž představil soubor historického tance a hudby Reminiscence ze Skalice.

13.8.2014

Kyjov ožije letními slavnostmi i folkem

Kyjov /UVNITŘ ROZHOVOR/ – Tradiční jarmark, hudba a kroje. Tak bude vypadat devatenáctý ročník Kyjovských letních slavností. Ty se o víkendu konají ve městě, jehož jméno akce nese. V tomto termínu také rozezní místní letní kino folk. Na Žalmanův folkový Kyjov mohou letos vyrazit příznivci žánru už poosmnácté.

13.8.2014

Hodonínská kapela Enrage zkouší metal v punkových podmínkách

Hodonín – Metalcorová kapela Enrage z Hodonína vznikla teprve před dvěma lety. Za své krátké působení na hudební scéně si pětičlenná formace už zahrála na řadě koncertů převážně v Jihomoravském kraji. Na podzim chystá tour po celé republice.

12.8.2014

Bukovanská metalová kapela Morthys střídá čtyři flétny

Bukovany - Pětičlenná kapela Morthys z Bukovan produkuje symfonický metal. Vedle letního koncertování na menších akcích v okolí si šestnáctého srpna zahraje i na mezinárodním hudebním festivalu Made of Metal v Hodoníně.

11.8.2014

Karikaturista Hiršl slaví a vystavuje v Rusku i Hodoníně

Hodonín – V neděli oslavil hodonínský výtvarník Jiří Hiršl šedesáté narozeniny. Jeho kreslený humor mohou zájemci vidět hned ve dvou evropských městech. Spolu s kolegy karikaturisty vystavuje v ruském Petrohradu, v jeho samostatnou expozici se změní od čtvrtka hodonínské Regionální centrum.

7.8.2014

Festival v Miloticích láká na osobnosti i tradice

Milotice - Nadcházející víkend bude v Miloticích patřit už jednatřicátému ročníku Národopisného festivalu kyjovského Dolňácka. Vystoupí nejen folklorní soubory z regionu, ale dorazí i host ze Slovenska. „V prvé řadě chceme podporovat místní národopis, proto jsou téměř všichni účinkující z regionu. Výjimkou je vynikající soubor Železiar z Košic," sdělil za organizační tým festivalu Michael Strýček.

1.8.2014

Metalový svátek míří do Hodonína. Nabídne 50 kapel a pivo z bunkru

Hodonín /SOUTĚŽ/ – Made of Metal je název prvního ročníku třídenního metalového open-air festivalu, který se uskuteční v termínu od patnáctého do sedmnáctého srpna v Hodoníně. Z původně jednodenní akce Slovácké rockování, která se konala v minulých letech, vznikl mezi organizátory nový koncept zahrnující světové kapely a rozšíření návštěvnosti.

31.7.2014

Dobročinný festival elektronické hudby odstartuje DJ u bazénu

Dubňany – Dva dny, tři pódia a desítky účinkujících. Takový bude další ročník hudebního festivalu DJ´s 4 Charity, který se uskuteční tento víkend v dubňanském kempu Josef. Pro dobrou věc tam dýdžejové z celé České republiky zahrají už potřetí. „Mezi největší lákadla patří DJ Orbith, DJ Chris Sadler, DJ Tráva či DJ Agent. Skvělých hudebníků se ale přestaví řada," řekl jeden z pořadatelů akce Petr Černošek.

30.7.2014

Synapse touží vyčnívat. Tvoří texty ze života

Strážnice - Mladá strážnická kapela hrající převážně garážový underground má v poslední době napilno. Nedávno dokončila první CD, o víkendu odehrála dva koncerty, jeden na domácí půdě na Masters of Ostrůvek, druhý na dubňanském festivalu VyOsení.

19.7.2014

Literární erotiku vytlačují hororové příběhy

Jižní Morava - Léto a kniha. Pro mnohé je to stejně nerozlučné spojení jako fotbal a pivo nebo kafe a cigareta. A stejně jako mají kuřáci elektronické cigarety, využívají čtenáři hlavně v létě elektronické knihy. Nic neváží a člověk si jich může na dovolenou odvézt, kolik chce.

16.7.2014

OBRAZEM: Malovaní i plastičtí. Ve Veselí jsou hudci

Veselí nad Moravou – Lenka Jurečková, František Pavlica, Vladimír Groš, ale také Joža Uprka, Franta Úprka, Antoš Frolka, Karel Benedík nebo František Cundrla. Ti všichni se věnovali ve své tvorbě hudcům a právě jejich dílo přináší do třetího srpna Městská galerie Panský dvůr ve Veselí nad Moravou.

16.7.2014

Monty Python: živě, naposledy, a přece poprvé

Jižní Morava – Dohromady mají 358 let a netají se tím, že někdo z nich může při představení umřít. Také proto si k pódiu přizvali lékaře. I to je specifický humor britské komediální skupiny Monty Python, která se v neděli – poprvé v přímém přenosu, představí i jihomoravským divákům. Společné vystoupení pěti žijících členů skupiny je jejich prvním od roku 1982 a údajně také posledním. Spolu s pěti kiny na jižní Moravě inscenaci promítne dalších 1495 kin z celého světa.

10.7.2014

Mladá spisovatelka Voldánová: Liga krásných? Poslání

Hodonín – Kontrast mezi hlavní hrdinkou a dalšími jedenácti nádhernými mladými ženami v soutěži krásy. To je hlavní motiv nové knihy s názvem Liga krásných od Žanety Voldánové. Devatenáctiletá autorka z Hodonína svůj třetí literární počin představila teprve nedávno. „Soutěž je velmi podobná miss, jen s tím rozdílem, že hlasování nemá na starosti porota, ale dívky se hodnotí navzájem," nastiňuje námět nového titulu Voldánová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení