VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.4.2015

Nohy po tanci zchladilo dambořické Salajce moře. Na vystoupení v Kostarice

Dambořice – Před rokem a půl vystupovali ve čtyřmilionovém městě v Číně, teprve nedávno vyrazili na opačný konec světa. Mladí folkloristé z dambořické Salajky strávili čtrnáct dnů ve Střední Americe. Slovácké tradice představili v Kostarice.

31.3.2015

Kuželovské zpěvulky natáčejí první album. Představí je na Horňáckých slavnostech

Kuželov – Společně zpívají už téměř deset let. Jako oficiální folklorní sbor fungují jen necelé čtyři roky. Za tu dobu už navštívily Kuželovské zpěvulky řadu festivalů a vystoupení. Aby jim do budoucna nezůstaly jen vzpomínky, rozhodly se, že natočí své první album.

26.3.2015

Děti před Velikonocemi naslouchaly mistrům ve výrobě dekorací nebo kraslic

Hodonínsko /REPORTÁŽ/ – Dřevěné hračky, figurky, dekorace i různě zdobené kraslice. Tradiční techniky, mnohdy skoro zapomenuté, po tři dny ukazují desítky zkušených řemeslníků v Hodoníně, Kyjově i ve Veselí nad Moravou. Do tamních muzeí se vrátila každoroční akce Velikonoce se blíží…

24.3.2015

Filmový seminář zacílí na Jižní Koreu. Kino Svět bude patřit duchovním snímkům

Hodonín – Druhý ročník unikátního semináře duchovních filmů v hodonínském Kině Svět bude po tři dny patřit Jižní Koreji. „V minulém roce jsme se pustili s Jaromírem Blažejovským do semináře duchovních filmů, který obsáhl snímky z celého světa. Měl poměrně úspěch, tak jsme se rozhodli pokračovat, ale s tím, že si vybereme jen jednu zemi," informoval zakladatel semináře a ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák.

19.3.2015

Dali se dohromady náhodou. Kapela Potkání sezóna teď pokřtí svoje první CD

Lužice – Před víc než čtyřmi lety se sešli spíš náhodou, aby odehráli jeden koncert. Zůstali spolu až do dneška. Členové lužické kapely Potkaní sezóna nahráli svoje první album. Pokřtí je v sobotu.

19.3.2015

OBRAZEM: Hororový začátek Mumraje a Hobblíku. Dorazil Drákula

Hodonín – Devět vzteklých veverek ze Základní umělecké školy v Hodoníně zahájilo letošní ročník krajské přehlídky studentských divadelních souborů Mumraj!, a to představením Drákula. V nabitém středečním programu pokračovali v hodonínském kulturním domě domácí Zloději duší, které na prknech vystřídali velkopavlovičtí gymnazisté s Postelí pro anděla.

17.3.2015

Drákula a Zloděj duší startují hodonínský Mumraj!

Hodonín – Jen nemoc jednoho ze souborů sebrala letošní divadelní přehlídce v Hodoníně rekord posledních let v počtu představení. Přesto Hobblík nabídne devět her a Mumraj! šest. „Krajské přehlídky amatérských činoherních a hudebních souborů Hobblík a studentský Mumraj! potrvají čtyři dny," upozornila mluvčí hodonínského domu kultury Petra Tomanová s tím, že v obou případech jde o postupové soutěže.

8.3.2015

OBRAZEM: Tradice zpěvu lidových písní má další nástupce, ukázala soutěž

Kyjov – Pětadvacátý ročník soutěže dětských zpěváků v lidové písni Vyletěla holubička se konal v neděli v kyjovském Domu kultury. Děti soutěžily s připravenou písni v šesti různých věkových kategoriích.

8.3.2015

Alternativní scéna boduje. Tóny elektrických kytar zaplnily Kafé v Kině

Veselí nad Moravou – Příznivci mladé rokové hudební scény zavítali v sobotu do veselského Kafé v Kině na koncert tří hudebních kapel. Místními oblíbená kapela Shatoon z Velké nad Veličkou pozvala své slovenské přátele ze seskupení Mofokiller, kteří hostům představili skladby ze své plánované desky. Jako poslední se na podiu představila skupinu Animé, která svoji zastávku ve Veselí nad Moravou spojila se svým aktuálním turné Dead Trams Tour.

7.1.2015

OBRAZEM: Hodonínská galerie Vednevnoci vystavuje Kučerův optimismus

Hodonín - Do konce ledna mají možnost vidět návštěvníci hodonínské galerie Vednevnoci výstavu fotografií historika Antonína Kučery. „Fotografie jsou ze současnosti Hodonína. Když chodím s fotoaparátem po městě, tak se vždycky najdou místa, která stojí za vyfocení. Chtěl jsem zachytit optimismus," popsal Antonín Kučera.

2.1.2015

Hodonínskou Evropu rozzáří japonská hvězda Isochi

Hodonín – Sólistka tokijské opery Miki Isochi bude exkluzivním hostem Novoročního koncertu se slavnostním přípitkem starostky. Ten začíná v hodonínském sále Evropa v pátek v devatenáct hodin.

6.12.2014

Vánoční koncerty? Zahraje Ondráš, Čechomor i bluegrassový Cop

Jižní Morava – Neseme vám tu novinu. Vánoční koncert. Metalové Vánoce. I když pojetí každého z koncertů zastřešuje jiný název, všechny spojuje jediné – předvánoční a vánoční čas termínu konání a zpravidla i set písní hraný u příležitosti těchto svátků.

19.11.2014

OBRAZEM: Studenti poznali tvůrčí New York, děti si vyrobily dopisy

Hodonín – Je tomu už deset let, co se v Galerii výtvarného umění v Hodoníně zrodila myšlenka zapojit do světa uměleckých děl děti ve zvláštním programu. Tu se nakonec podařilo uskutečnit prostřednictvím Dětského ateliéru. Výročí instituce oslavila dnem otevřených dveří, přednáškami a tvořivými workshopy pro nejmenší.

18.11.2014

Seminář ruských filmů: korupci odhalí rozporuplný Leviatan, pobaví vlk a zajíc

Hodonín – Více než pětadvacet hodin jedinečné podívané nabídne jednadvacátý díl Semináře ruských filmů v Hodoníně. Ten se uskuteční od pátku do neděle v kině Svět.

13.11.2014

Na první album jsme hrdí, říká bubeník kapely Huménečko

Lipov, Strážnice - Nejprve chtěli v netradičním složení nahrát jen několik skladeb. Kombinace folklóru a rockové muziky se jim ale natolik zalíbila, že spolu hrají už bezmála dva roky. Lipovsko-strážnické Huménečko teď navíc vydává CD. „Písničky se nám dařily. Navíc jsme zjistili, že se tato muzika i mezi lidmi ujala. Řekli jsme si proto, že by byla škoda nezkusit založit kapelu," uvedl bubeník skupiny Tomáš Kratochvíl.

11.11.2014

OBRAZEM: V rytmu severské hudby pokřtili album

Strážnice - Křest alba s názvem Úlet na sever rozproudil v pondělí večer plný kulturní dům Strážničan. Domácí skupina Fčeličky se totiž na novém, v pořadí už šestém nosiči nechala inspirovat lidovou muzikou severských zemí, jako je Švédsko či Finsko. „Hudba severských národů nás doslova pohltila, proto jsme jí věnovali několik let práce," uvedl vedoucí souboru Zdeněk Musil.

7.11.2014

Zakoncertují a pokřtí nové album

Veselí nad Moravou – Jedna z nejstarších a nejpopulárnějších českých folkových skupin, Nezmaři, přijede v pátek v podvečer do Veselí nad Moravou. Legenda a stálice české scény představí v tamním kulturním domě písničky z čerstvého hudebního nosiče nazvaného Stopy bláznů. „Kapela toto nové album během koncertu také pokřtí," poukázal na speciální část vystoupení Ivo Juřena z Veselského kulturního centra.

2.11.2014

Zavzpomínali s úsměvem. Smuteční síní se nesl i smích, když hledali noty

Veselí nad Moravou – Přibližně hodinový program základní umělecké školy Veselí nad Moravou rozněžnil a přinutil zavzpomínat na blízké. Tradiční dušičkový koncert měl však i jeden nečekaný zvrat. Snad poprvé se publikum i nahlas zasmálo. To když se ztratily noty ke klavírnímu doprovodu. Program byl proto na několik minut přerušený.

28.10.2014

Fotograf Sedlář na snímcích zachycuje pocity

Kyjov – První zkušenosti s foťákem získal už v mládí, kdy si jej půjčoval od svého otce. Teď má výstavu vlastních snímků. Sedmadvacetiletý rodák z Kyjova Janek Sedlář tvrdí, že má focení v genech.

17.10.2014

Stáří pomohlo mládí k novému CD: k žákům se přidali Mužáci i Mladé šardické ženy

Šardice – Slavnostní křest v šardické Rezidenci posvětil nové CD Zpívejme a povídejme si spolu, na kterém se podíleli jak žáci tamní základní školy, tak Mužáci ze Šardic, Mladé šardické ženy a hosté.

1.10.2014

OBRAZEM: Petrohradský humor se představuje Slovácku. Karikaturami

Hodonín – Šestatřicet autorů z České republiky i Ruska představuje svá díla až do sedmnáctého října v hodonínském Regionálním centru na Masarykově náměstí při výstavě Umění očima karikaturistů z Čech, Moravy a Petrohradu.

5.9.2014

Dobeš folkem roztančí přístaviště. Soutěžte o vstupenky na jeho vystoupení

Veselí nad Moravou /SOUTĚŽ/ – Missouri, Utah nebo California. Tři státy USA, ale zároveň jedny z hitů písničkáře Pavla Dobeše. Svoji melodickou tvorbu nabídne v pátek veselskému publiku. Frýdecko-místecký rodák svým vystoupením završí letošní koncertní sezonu v areálu přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou.

1.9.2014

Festivaly na Slovácku: už i metal a freestyle

Hodonínsko - Dvaadvacetiletý Martin Kučera opakovaně navštěvuje řadu velkých hudebních akcí na celé jižní Moravě.

1.9.2014

Veselští spojili adrenalin s muzikou. Na prvním ročníku Unite the Passion

Veselí nad Moravou /REPORTÁŽ/ – Jeden z posledních prázdninových večerů je ve Veselí nad Moravou opravdu živo. Už je sice téměř tma, areál Komár však svítí skoro jako za bílého dne. Jasně zářící reflektory několikasethlavému davu oznamují, že je na řadě další dávka hudební nabídky prvního ročníku festivalu Unite the Passion.

30.8.2014

Koncertní festivaly na Slovácku: už i metal a freestyle

Hodonínsko - Letošní léto potvrdilo, že festivaly lákají stále více návštěvníků. I na Slovácku se jejich nabídka každým rokem rozšiřuje. A kromě folkloru a vína už lákají i na sport nebo metal.

20.8.2014

Like Fool chystají nové album. S překvapením

Hodonín - Měsíčně odehrají kolem tří koncertů. Někdy se jim sejdou i dva v jeden den. Přesto to na projevu hodonínských Like Fool není znát a na pódiu pro fanoušky předvádějí stále skvělou show. Příští rok tomu přitom bude už dvacet let, co se metalcorová kapela poprvé sešla.

15.8.2014

OBRAZEM: Barokní tance ovládly nádvoří hodonínského zámečku

Hodonín – Páteční večer byl na nádvoří hodonínského zámečku pod taktovkou barokní muziky. Své umění totiž představil soubor historického tance a hudby Reminiscence ze Skalice.

13.8.2014

Kyjov ožije letními slavnostmi i folkem

Kyjov /UVNITŘ ROZHOVOR/ – Tradiční jarmark, hudba a kroje. Tak bude vypadat devatenáctý ročník Kyjovských letních slavností. Ty se o víkendu konají ve městě, jehož jméno akce nese. V tomto termínu také rozezní místní letní kino folk. Na Žalmanův folkový Kyjov mohou letos vyrazit příznivci žánru už poosmnácté.

13.8.2014

Hodonínská kapela Enrage zkouší metal v punkových podmínkách

Hodonín – Metalcorová kapela Enrage z Hodonína vznikla teprve před dvěma lety. Za své krátké působení na hudební scéně si pětičlenná formace už zahrála na řadě koncertů převážně v Jihomoravském kraji. Na podzim chystá tour po celé republice.

12.8.2014

Bukovanská metalová kapela Morthys střídá čtyři flétny

Bukovany - Pětičlenná kapela Morthys z Bukovan produkuje symfonický metal. Vedle letního koncertování na menších akcích v okolí si šestnáctého srpna zahraje i na mezinárodním hudebním festivalu Made of Metal v Hodoníně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení