VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

Hodonín: noční klid začíná v deset večer i o víkendu

Hodonín – S tím, že noční klid mezi desátou večer a šestou ráno neplatí každý den, musejí počítat obyvatelé i návštěvníci Hodonína. Městští zastupitelé totiž schválili novou vyhlášku. „Reaguje na změny v přestupkovém zákoně, který nyní přesně vymezuje, že výjimky z nočního klidu mohou být stanovené jen obecně závaznou vyhláškou," uvedl vedoucí právního odboru Petr Spazier. Nové nařízení ruší vyhlášku z roku 2005, která umožňovala sportovní akce, taneční zábavy či diskotéky v pátek, v sobotu a v dny bezprostředně předcházející státním svátkům pořádat v době od šesti ráno do půlnoci. Výjimku udělovala městská rada.

OBRAZEM: Děti pomáhají dětem. Dárky putují do rodin v tíživé ekonomické situaci

Hodonín – Krásné dárky naložili členové Dětského parlamentu z hodonínských základní škol pod vánoční stromeček klientkách a klientům Domova pro matky s dětmi. Další potravinová pomoc putuje prostřednictvím místní charity do rodin, které jsou v tíživé ekonomické situaci.

V dražbě skončila i kytara jednatele

Dubňany - Podle informací z městské úřední desky v Dubňanech se ve středu měla uskutečnit dražba věcí včetně kytary bývalého zastupitele a podnikatele Jana Pavlici. Pražská firma Deutsche Leasing ČR po něm požaduje více než milionovou částku.

Ozdoby na vánoce nebudou nakupovat. Vytvořily je z korálků z roku 1920

Hodonín – Čaj o třetí je tradiční setkání konané každou první středu v měsíci v hodonínské knihovně. Ve středu zúčastněné dámy pod taktovkou lektorky Hany Fochlerové vyráběly ozdoby na vánoční stromy z korálků z roku 1920. „Vracíme se do starých časů, kdy se sváteční dekorace tvořily doma a nekupovaly se v obchodech," řekla knihovnice Milada Češková.

Zastupitelé rozhodli. Herny skončí. Zůstanou jen kasina

Hodonín – Místním i turistům pomalu v Hodoníně končí doba hazardních hrátek v hernách. Zastupitelé schválili vyhlášku, která ve městě ponechá jen kasina. Herny mají začít mizet z hodonínského katastru od roku 2018. „Razantním způsobem se nám podařilo schválit regulaci hazardu. Povolená budou pouze kasina, která splňují podmínky podle nového zákona o loterii," sdělil místostarosta Vítězslav Krabička.

Spisovatelka Moosová: Od mládí jsem vlastně neustále zamilovaná

Hodonín - Manažerka, publicistka, textařka a básnířka. To je zlínská rodačka Jarmila Moosová, která zakotvila na jihu Moravy, v Hodoníně. Na konci listopadu oslavila autorka mnoha básnických sbírek a matka tří synů šedesáté narozeniny. „Když se podívám na tu cifru, hlavou mi probleskne, to není moje, co je to za číslo," směje se Jarmila Moosová.

Koupit zpět pozemky za nemocnicí? I když za víc peněz, radní návrh doporučili

Hodonín – Hodonínští mohou prodělat až osmnáct milionů korun. Tedy pokud město zpátky koupí pozemky v lokalitě za nemocnicí. V roce 2001 je totiž radnice prodala jedné firmě za třiatřicet milionů, tedy metr čtvereční za čtyři sta korun. Stejná společnost však přehodnotila své plány a začátkem minulého roku nabídla parcely zpátky městu.

Parkování v Hodoníně příští rok? Cílem má být město bez aut

Hodonín - Několik petic už v minulosti lidé z Hodonína sepsali kvůli místům pro auta ve městě. Nyní je na světě koncepce parkování v centru. Zatím jde ale pouze o návrh odborné firmy.

OBRAZEM: Pekelníci zabrali podzemí, Mikuláš s anděly rozdávají čaje

Čejkovice – Mikuláš, andělé i čerti jsou po oba víkendové dny v čejkovickém areálu Sonnentor. Čerti okamžitě zabrali podzemí, kde číhají především na dětské kolemjdoucí, aby je strašlivými zvuky a pitvornými obličeji postrašili. V sobotu se s chutí oddávali oblíbené čertovské neřesti, totiž lenosti. „Jako peklo slouží spojovací tunel. Čerti nejsou ale nijak zlí," ubezpečila mluvčí Sonnentoru Kamila Šťastná.

AKTUALIZOVÁNO

Hodonín se objeví v road movie. Smrt nad zlato

Hodonín /FOTO/ – Smrt nad zlato. Tak se jmenuje nový celovečerní film hodonínského režiséra Petra Šprincla, o který se stará produkčně Marek Novák z Hodonína. „Snímek pojednává o cestě mobilního muzea dentální protetiky moravským Slováckem," přiblížil producent.

Krajský soud v Norsku zamítl odvolání Michalákové

Hodonín, Oslo – Krajský soud v norském Oslo se odmítl zabývat odvoláním hodonínské rodačky Evy Michalákové. Ta chtěla přezkoumat rozhodnutí, kterým ji norské úřady zbavily rodičovských práv ke dvěma synům. Informoval o tom v pátek Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových. „V tuto chvíli chystáme překlad a chceme se detailně seznámit s argumentací soudu. Vyjádření České republiky upozorňující na zjevné porušení práv rodiny shodil soud ze stolu," uvedl právník Pavel Hasenkopf.

Novým vstupem si čtenáři opět chodí půjčovat knížky do opravené knihovny

Dolní Bojanovice /FOTOGALERIE/ – Obecní knihovna v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku má po rozsáhlé rekonstrukci za sebou i slavnostní otevření. Toho se i se zajímavou besedou s Věrou Sosnarovou zúčastnilo více než sto lidí.

Test na HIV v Hodoníně: za hodinu přišlo patnáct zájemců

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Mobilní testovací sanitka v úterý zaparkovala v Hodoníně na Národní třídě. Zájemci měli možnost využít bezplatného testování na HIV infekci přímo na ulici.

Bývalá hala pro stolní tenis je na prodej. Zůstala téměř bez využití

Hodonín – Hodonínské stolní tenistky tam získaly první tři republikové tituly. Hrály v ní reprezentantky i účastnice olympiád. Po šesti letech, co sloužila místnímu spolku, ale bývalá herna stolního tenisu ve Skácelově ulici opět změní majitele. „Jako Zálesáci jsme sem chodívali dvakrát či třikrát týdně do klubovny. A thajboxeři, kteří tady ještě do nedávna trénovali a přispívali na elektřinu, odešli do duhové školy. Hala tak zůstala téměř prázdná a náklady přesahovaly sto osmdesát tisíc korun," přiblížil příčiny prodeje zakladatel spolku Zálesáci – pobyt v přírodě a místostarosta města Vítězslav Krabička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies