VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

Zoo na jižní Moravě chrání chované ptáky před ptačí chřipkou

Jižní Morava - Zoologické zahrady v Brně, Hodoníně a ve Vyškově zavedly bezpečnostní opatření kvůli hrozbě ptačí chřipky. Silné mrazy, které panují v posledních dnech, si žádnou speciální reakci nevyžádaly. Většina zvířat, která jsou na zimu citlivá, je totiž buď zazimovaná, anebo mrazy přečká ve vnitřních expozicích. Uvedli to pracovníci zoologických zahrad.

Hodonínští hasiči přijali nová auta. Včetně raritního střelmistrovského vozu

Hodonín – Děkan hodonínské farnosti Josef Zouhar a kaplan Tomáš Žižkovský v úterý požehnali pětici aut, která budou používat profesionální a dobrovolní hasiči nejen v Hodoníně.

Nejsilnější mrazy přežila zamčená v bance. Ven vyhnal bezdomovkyni až hlad

Hodonín – Do jedné z bank v Hodoníně v sobotu odpoledne přivolali policisty. Byla tam totiž zamčená žena.

OBRAZEM: Děti si užívaly sněhové nadílky

Hodonín – Čerstvá sněhová pokrývka potěšila v pátek na Hodonínsku především děti. Například kluci i holky z Mateřské školy ve Vrchlického ulici v Hodoníně se vyřádili při koulování i dalším dovádění ve sněhu. Stejně tak i děti v nedalekém parku. V sobotu má podle meteorologů sněžit na jihu Moravy jen ojediněle

Mladá autorka kreslí lidi, s nimiž se setkává. Vystavuje v galerii Div.oka

Hodonín – Do osmého ledna je k vidění v nové hodonínské galerii Div.oka v Dobrovolského ulici první výstava. Premiéru tady mají ilustrace Žofie Fodorové, studentky třetího ročníku oboru grafický design hodonínské Střední školy průmyslové a umělecké. Galerie je novou součástí ateliérů školy. „Žofia je historicky první studentkou, která v ní dostala možnost vystavovat," upozornila pedagožka Jana Slováková.

Do hodonínské zoo loni přišlo rekordních 162 tisíc lidí. Táhli bílí lvi i žralok

Hodonín – Za zvířaty do hodonínské zoologické zahrady si loni našlo cestu o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2015. „Téměř 162 tisíc návštěvníků lákaly především kulturně-výchovné a vzdělávací akce, obměna expozic a příchod nových živočišných druhů," uvedla mluvčí zoo Iva Uhrová.

První Hodoňan roku 2017 se narodil v břeclavské nemocnici. Dostal jméno Adrian

Hodonín – První dítě roku 2017 se matce z Hodonína narodilo na Nový rok v břeclavské nemocnici. Jmenuje se Adrian Horáček. Matka Silvie Horáčková ho porodila minutu po čtvrt na jednu odpoledne.

Kolo se stalo mým životním stylem a součástí, říká jezdec Freestyle BMX Baránek

Hodonín – Má za sebou nejlepší sezonu kariéry. Čtyřiadvacetiletý jezdec Freestyle BMX Michal Baránek se v roce 2016 stal českým i slovenským vicemistrem republiky. Hodonínský rodák, který žije a trénuje v Pardubicích, bral medaile i na různých akcích a závodech.

OBRAZEM: Tříkrálovou sbírku zahájili průvodem s velbloudy

Mutěnice – Sirény v pravé poledne odstartovaly ve středu Tříkrálovou sbírku v Mutěnicích na Hodonínsku. Zahajovacímu průvodu tentokrát nedominovali jen Kašpar, Melichar a Baltazar, ale také dva velbloudi. „Pro děti je fotografie s velbloudem velkým zážitkem. Pro nás je důležité, že při návštěvách vesnic vytvoříme sváteční atmosféru," řekl ředitel hodonínské Oblastní charity Václav Salajka s tím, že letos tady vyrazí 621 skupinek koledníků, což je o dvacet víc než loni.

S novým rokem přivítala hodonínská zoo nová zvířata

Hodonín – Po dvou samicích jelena barasingy i přímorožce arabského přibylo od začátku roku v hodonínské zoo. „Návštěvníci mohou laně barasingy pozorovat v zadní části expozice. Chce to ale trochu trpělivosti, protože jsou stále plaché a dokáží splývat s okolím," uvedl chovatel Lukáš Baránek k druhu kopytníků, který doputoval na jih Moravy až z anglického Bedfordshire.

Zámecká zahrada v Čejkovicích dostane nový vzhled

Čejkovice – Oblíbené místo, které asi nejvíce využívají návštěvníci květnových Vinných trhů v Čejkovicích, dozná podstatných změn. Tamní zámeckou zahradu čeká totiž nová úprava, která nahradí nyní pouze zatravněnou plochu. „Chystáme její ozelenění včetně stromů a nové cestičky. U rozvržení zeleně počítáme s logickým uspořádáním," sdělil čejkovický starosta Pavel Novotný.

Před koncem roku si naposledy zaplavali v rybníce. Voda měla nula stupňů

Lužice /FOTOGALERIE/ – Sedmatřicet otužilců a stovky diváků se přijeli do Lužic rozloučit s plaveckou sezonou 2016. Na plavce nejen z Hodonínska čekal u mola na Cihelně, rybníku, který vznikl v místě těžby jílu, prosekaný led, kam se mohli jít poslední den v roce osvěžit. „Voda byla nádherná, čistá a jadrná, kousala. Pak jsme poseděli a ochutnali vínečko a slivovici. Slivovice po zimním koupání chutná nejlépe," zhodnotil pořadatel akce a lužický otužilec Antonín Krejčiřík.

Jeřáb na vytahování lodí má být v přístavu už před sezonou

Petrov – Hned dvě novinky připravují pro příští rok v moderním rekreačním přístavu na Baťově kanále v Petrově. „Ještě před začátkem sezony 2017 se dočká nového stabilního jeřábu pro vytahování lodí na souš hmotnosti až deset tun. Bude první tohoto druhu na Baťově kanále," informoval mluvčí Ředitelství vodních cest České republiky Jan Bukovský.

Dobrodruh Balga vyrazí na cestu po řece Amazonce

Hodonín – Po více než dvou letech a sedmnácti tisících ujetých kilometrech se cestovatel z Hodonína Matěj Balga chystá vyměnit kolo za nafukovací člun. Pokusí se zopakovat cestu španělského conquistadora ze šestnáctého století Francisca de Orellany. Bude totiž pádlovat od And skrz džungle Ekvádoru, Peru a Brazílie až k břehům Atlantského oceánu. „Těším se jako malý kluk. Amazonie je pro Evropana synonymem dobrodružství. Je to jedno z posledních míst na planetě, kde stále může narazit na původní domorodé kmeny hovořící zapomenutými jazyky," prohlásil šestadvacetiletý dobrodruh Balga.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies