VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

AKTUALIZOVÁNO

Zvíře, jak ho znám. Žáci vystavují na hodonínské radnici, o tématu rozhodl los

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Až do konce listopadu se mohou zájemci přijít podívat do prostor hodonínské radnice na dvacítku obrazů žáků základních, základních uměleckých a středních škol z Hodonína a okolí.

OBRAZEM: Svatý Martin přijel do Čejkovic na žehnání mladého vína na vraníkovi

Čejkovice – V pátek přesně v jedenáct hodin dopoledne přijel svatý Martin na svém koni, aby v Čejkovicích ohlásil zahájení prodeje Svatomartinských vín.

OBRAZEM: Loď Konstancii uložili k zimnímu spánku, Korálka ještě popluje

Hodonín – Městská loď Konstancie se po úspěšné sezoně, kdy převezla šest tisíc sedm set lidí, stěhovala z hlavního toku Moravy k zazimování na vedlejší rameno.

Hodonín vyhrál spor o čtvrt milionu. Firma žádá o splátky

Hodonín – Kauza, která se v Hodoníně propírala především před komunálními volbami 2014 a zmínky o ní se objevili i ve stížnosti u ústavního soudu ohledně platnosti voleb, patrně končí. Záležitost rozsekl Okresní soud v Přerově. Externí projektová firma připravující tendr musí zaplatit městu za čtvrtmilionovou pokutu, kterou dostala hodonínská radnice od antimonopolního úřadu. Ta ji to už uhradila.

Odhalení desky Valtru Komárkovi v Hodoníně brzdí pře

Hodonín - Valtru Komárkovi u příležitosti oslav 28. října propůjčil český prezident Miloš Zeman in memoriam Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Pamětní deska v rodném městě mu ale stále nevisí. „Snažil jsem se a snažím, aby se pamětní deska instalovala. V současnosti je hotová a nachystaná. Nyní čekáme na vyjádření klubu našeho koaličního partnera, který měl s pamětní deskou problém," sdělil hodonínský místostarosta a Komárkův sociálnědemokratický kolega Jiří Janda.

Bývalý předseda Sokola Vinklárek dostal za krácení daně a zpronevěru podmínku

Hodonín - V listopadu 2014 skončil coby městský radní, o pět měsíců později i jako dlouholetý starosta hodonínské Tělovýchovné jednoty Sokol. A v pátek odpoledne odcházel Kamil Vinklárek od Okresního soudu v Hodoníně s dvouletou podmínkou a dvacetitisícovou pokutou za krácení daně a zpronevěru.

Společenské odpoledne: lidi s mentálním postižením podpořily i stepařky

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Obrovskou radostí a dobrou náladou se vyznačovalo sobotní Společenské odpoledne Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením. 
Sešlo se na něm téměř sto třicet dětí a jejich rodičů. „Cílem je se pobavit a sdílet zážitky za dobu, co se 
naše rodiny a přátelé neviděli," uvedla předsedkyně oblastního spolku Jitka Soldánová.

Seminář ruských filmů cílí na (ne)svobodu

Hodonín – Tři dny, patnáct filmů, přednáška o Dostojevském, výstavy či hudba Vladimira Vysockého. Takovou nabídku má na příští pátek až neděli hodonínské Kino Svět. Bude patřit už třiadvacátému ročníku Semináře ruských filmů. Jeho letošní tématem je Umění v (ne)svobodě. „Po zkoumání ruské identity a ohledávání stigmat války v ruské kultuře, přicházíme letos s další stěžejní otázkou, kterou je postavení umělce a jeho díla v dobách (ne)svobody. Svoboda je pojem, za který se musí neustále bojovat, a to i v dnešní době," uvedl letošní festival jeho zakladatel a ředitel hodonínského Domu kultury Marcel Řimák.

Domu pro penzisty v Hodoníně stojí v cestě územní plán

Hodonín – Kolem bývalé mateřské školy prochází především přes léto stovky lidí, kteří mají namířeno na hodonínské koupaliště. Chátrající objekt čeká na přestavbu, dokonce v něm pak možná sežene ubytování řada místních. „Naším dlouhodobým záměrem je využití budovy a pozemků k bydlení. Prioritou jsou byty pro podporované bydlení a komunitní dům seniorů s omezeným rozsahem služeb pro uživatele," uvedl v žádosti o změnu územního plánu jednatel hodonínské stavební firmy Plus Jozef Anovčín s tím, že chce přeměnit školku v důstojné bydlení starších lidí, kteří nechtějí do domova důchodců ani do domů s pečovatelskou službou.

Učitele možná vystřídají úředníci. Finančnímu úřadu totiž skončí nájem

Hodonín – Pět zájemců se přihlásilo na hodonínské radnici poté, co se tamní radní rozhodli zveřejnit záměr prodat budovu, kam ještě před prázdninami chodily děti do tanečního a výtvarného oboru základní umělecké školy.

V Hodoníně za vojáčka mňa vzali... Vojenskou minulost města připomene památník

Hodonín – Město Hodonín svým vojákům. Tak se jmenuje památník, který ve čtvrtek odpoledne odhalí v areálu Velkých kasáren na Brněnském náměstí před restaurací Na Vartě. Připomínat má všechny vojáky a samostatnou existenci hodonínských kasáren.

V parku za obchodní akademií chtějí více stromů a hřiště

Hodonín – Jeden z nejstarších ve městě a přitom dlouho opomíjený. To je park v Sadové ulici. Už brzy má ale změnit vzhled. Místní se navíc mohli ve vyhlášené anketě vyjádřit, jaké prvky by v oživeném parku nejvíce uvítali.

Hodonín se chce zbavit heren, kasina by ve městě zůstala

Hodonín – Už čtvrtým rokem Hodonín přešlapuje na místě a zastupitelé se nemohou shodnout na tom, jak regulovat hazard v katastru města. Na prosincovém jednání se dá očekávat další kolo zápasu o omezení loterií. Nyní chystaný návrh radních směřuje k tomu, aby v Hodoníně zůstala jen kasina. „Postupoval bych podle vzoru v jiném městě. Vyřazení heren, povolit pouze kasina a nechat současné herny doběhnout podle licencí," navrhl na schůzi rady Ondřej Fialík.

Sezona na Slovanském hradišti skončila. Překonala čtyřicetitisícovou návštěvnost

Mikulčice – Čtyřicátého tisícího návštěvníka oslavilo v uplynulých dnech Slovanské hradiště v Mikulčicích. Přišel těsně před ukončením sezony, osmadvacátého října. Jednalo se o nejmladšího člena rodiny Šumplíkových z Horního Jelení, která na významné archeologické naleziště přijela na kolech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies