VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HODONÍN

Bývalá hala pro stolní tenis je na prodej. Zůstala téměř bez využití

Hodonín – Hodonínské stolní tenistky tam získaly první tři republikové tituly. Hrály v ní reprezentantky i účastnice olympiád. Po šesti letech, co sloužila místnímu spolku, ale bývalá herna stolního tenisu ve Skácelově ulici opět změní majitele. „Jako Zálesáci jsme sem chodívali dvakrát či třikrát týdně do klubovny. A thajboxeři, kteří tady ještě do nedávna trénovali a přispívali na elektřinu, odešli do duhové školy. Hala tak zůstala téměř prázdná a náklady přesahovaly sto osmdesát tisíc korun," přiblížil příčiny prodeje zakladatel spolku Zálesáci – pobyt v přírodě a místostarosta města Vítězslav Krabička.

Čejč vrací miliony. Škodu chce vedení obce vymáhat po viníkovi

Čejč - Jako pověstní kostlivci padají na Čejč následky počínání bývalého vedení radnice. Z rozpočtu totiž obec musí vrátit více než dva miliony korun do státního a evropského fondu za dotace na sběrný dvůr odpadů. „Příjemce podpory nesplnil podmínky a rovněž skutečný stav projektu se neshodoval se stavem zamýšleným a deklarovaným," sdělila Deníku Rovnost mluvčí Státního fondu životního prostředí Lucie Früblingová.

Modelka Kopecká zářila v Číně. Vystupovat před 30 tisíci diváky miluju, říká

Hodonín /ROZHOVOR/ – Nejdřív svou krásou a šarmem oslnila jižní Moravu, když odcházela z mola se šerpou Miss Brno. Netrvalo dlouho a ještě jako studentka gymnázia ovládla mezinárodní soutěž Miss Tourism International v malajské metropoli Kuala Lumpuru. A tento týden se vrátila domů na Slovácko třiadvacetiletá Jana Kopecká z čínského desetimilionového velkoměsta Šen-čenu s titulem z Miss Model of the World. „Pro vítězství jsem dřela celou dobu a věděla jsem, že to můžu dokázat, že na to mám. Dvakrát jsem jela na světovou soutěž a mám tři tituly," říká modelka a herečka, která se sice narodila v Hodoníně, ale hrdě se hlásí k Vracovu.

Konec uhlí? Elektrárna v Hodoníně pojede asi i po roce 2020, tvrdí místostarosta

Hodonín – Nejen volební byla poslední návštěva předsedy české vlády Bohuslava Sobotky v Hodoníně. Podle místostarosty a premiérova stranického kolegy Jiřího Jandy totiž jednali i o budoucnosti hodonínské elektrárny, která je pro město na hranicích také teplárnou. „Chystají se další jednání o využití elektrárny. Je potřeba lidem včas říct, jakým způsobem bude, či nebude teplo zajištěno. Do roku 2020 máme zatím relativně klid, protože je garantované, že elektrárna bude fungovat. Ani pak by snad nemělo dojít k jejímu zrušení," řekl místostarosta.

Modernizace půldruhého roku zavřeného bazénu začne ještě letos. Za 96 milionů

Hodonín – Ještě letos mají pracovníci stavebních firem začít s vnitřní modernizací hodonínského plaveckého bazénu. Ten je zavřený už od června minulého roku. „Rada odsouhlasila vítěze výběrového řízení, kterým je sdružení dvou firem z Kyjova. Myslím si, že brzy by se mohlo začít s pracemi," sdělil hodonínský místostarosta Vítězslav Krabička.

Programování robotů? Hodonínští studenti jdou do republikového finále

Hodonín – Lukáš Letrik, Jan Kubeš a Filip Kovačík. To je trojice studentů Střední školy průmyslové a umělecké v Hodoníně, která se dostala až do finále celorepublikové soutěže v programování robotů. Z pražského předkola se totiž vrátili se stříbrným umístěním. „Se skvělou druhou příčkou a jedinou porážkou se tým naší školy probojoval až do finále celostátní soutěže," upozornila pedagožka hodonínské průmyslovky Jana Slováková.

Za patnáct let měl mutěnický mužský sbor 300 vystoupení

Mutěnice /FOTOGALERIE/ – Patnáct let se schází a zpěvem baví sebe i okolí. Mužský pěvecký sbor z Mutěnic tak mohl toto jubileum oslavit v nedávno modernizovaném kulturním domě.

Oprava průtahu Hodonínem směrem na Slovensko? Nejdřív v roce 2019

Hodonín – Ředitelství silnic a dálnic se dohodlo s hodonínskou radnicí na úpravě silnice I/51 vedoucí na Slovensko v průtahu Hodonínem ve Velkomoravské ulici mezi křižovatkami na Lužice a na třídu Bratří Čapků. „Předpoklad výstavby je reálný nejdříve v roce 2019," sdělila mluvčí ředitelství Nina Ledvinová.

Připomínky k rozpočtu Hodonína? Do pátého prosince písemně, pak osobně

Hodonín – Později než v posledních letech, přesto dříve než u většiny měst jihovýchodní Moravy budou schvalovat rozpočet hodonínští zastupitelé, a to první úterý v prosinci. Nyní lidé mohou vidět návrh na úřední desce radnice. „Připomínky k návrhu rozpočtu města na rok 2017 mohou občané uplatnit buď písemně do pátého prosince, nebo ústně při jeho projednávání na zasedání zastupitelstva," upozornil vedoucí hodonínského odboru ekonomiky a financí Marián Maňák.

Houbaři uzamkli les. Na „lov" se ale ještě možná vrátí, naznačili

Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – Jen jednu symbolickou otáčku udělali ve čtvrtek velkým dřevěným klíčem ratíškovičtí houbaři. „Jednu proto, abychom nemuseli lézt přes plot. Necháváme si otevřená vrátka," zasmál se Václav Koplík z Mykologického kroužku Ratíškovice, jehož členové tímto aktem pravidelně uzamykají les a ukončují i hodnotí houbařskou sezonu.

Hodonínská knihovna: Mezi knihami měřili hladinu cukru a podkožní tuk

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Vestibul hodonínské městské knihovny v úterý zaplnili lidé, kteří si chtěli nechat změřit hladinu krevního cukru, případně cholesterol, tlak či podkožní tuk. Přijely sem totiž u příležitosti Dne diabetu odbornice ze Státního zdravotního ústavu. „Zájemcům nabízíme také poradenství a tištěné materiály ohledně diabetu, které obsahují jídelníčky či rady, jak se udržovat v kondici. Program zakončuje tematická přednáška," sdělila pracovnice ústavu Hana Zapletalová.

Nové jasany obnovily mikulčické stromořadí

Mikulčice – Nové jasany a habry vysázela asi třicítka dobrovolníků v aleji mezi Mikulčicemi a tamním Slovanským hradištěm. Akci pořádalo Hnutí Brontosaurus Podluží. „Naším cílem bylo nejen vysázet dané dřeviny, ale také zapojit do péče o okolí širší veřejnost," řekl organizátor výsadby Stanislav Kalužík.

Kruhová křižovatka nabídne i nové pietní místo. Třeba k bombardování Hodonína

Hodonín – Nová kruhová křižovatka vznikne přímo v centru Hodonína. Zklidnit dopravu má na styku čtyř ulic před Galerií výtvarného umění. „Počítáme s tím, že tam kruháč bude, ale v příštím roce se ještě nestihne postavit. Teď je ve stadiu stavební přípravy, tak jsme zatím nechali u bývalé polikliniky opravit chodníky," sdělil hodonínský místostarosta Jiří Janda. Zároveň plánuje, že přestavená křižovatka umožní, aby u náměstí 17. listopadu vedle sochy prvního československého prezidenta vznikl další pietní prostor.

Třináct filmů, pásmo pro děti: seminář ruských filmů spojil umění a (ne) svobodu

Hodonín – Umění v (ne) svobodě. To bylo téma letošního, už třiadvacátého semináře ruských filmů v hodonínském Kině Svět. „Umění i nesvoboda jsou hodně staré pojmy. Je to vlastně o vnitřním rozporu umělce," přiblížil zakladatel semináře a ředitel hodonínského kulturního domu Marcel Řimák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies