VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Velký úklid: Svatoborský rybník zbaví bahna

Svatobořice-Mistřín – Nánosy bahna zaplnily Svatoborský rybník. Ten slouží nejen pro sportovní rybolov, ale od konce devadesátých let také jako protipovodňová nádrž. V případě nouze má zachytávat vodu ze Sobůlského potoka.

AKTUALIZOVÁNO

Vojska svedla boj o zámek, vystřílela 30 kilo střelného prachu. Pak se popíjelo

Bzenec /VIDEO/ – Teploty okolo nuly a mrazivý vítr přivítaly v sobotu dvanáctý ročník bzeneckých svatomartinských slavností. Na rozdíl od minulých let se však konaly pouze v jeden den. „Původně bývaly dvoudenní, ale v pátek chodilo méně lidí a v sobotu nám zase nestačila místa," vysvětlil bzenecký starosta Pavel Čejka.

Před 105 lety se narodil první romský právník. V dětství se musel živit mršinami

Svatobořice-Mistřín – Před sto pěti lety se u Svatobořic na Kyjovsku narodil první romský právník v Československu Tomáš Holomek. „Právnická profese byla pro něj vždy koníčkem, doslova celoživotní náplní. S ohledem k jeho ještě klasickému prvorepublikovému vzdělání byl považovaný za skutečného odborníka, který vedle znalosti latiny ovládal plynně francouzsky, německy a samozřejmě romsky," připomněla vnučka Tomáše Holomka a ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.

Děti děkovaly válečným veteránům. Vytvořily vlčí mák z téměř dvou tisíc balonků

Kyjov – Miliony životů spolkly čtyři roky bojů, které ukončilo až příměří uzavřené mezi Německem a státy Dohody jedenáctého listopadu 1918 ve Francii. Ten den později vstoupil ve známost jako Den příměří a také jako Den válečných veteránů. Poděkování lidem, kteří bojovali za svou vlast, připravilo u kyjovské kaple svatého Josefa vlkošské Military muzeum generála Sergěje Jana Ingra.

OBRAZEM: Do nemocnice jako do pohádky. Dětské pokoje zdobí stromy a zvířata

Kyjov – Příjemnější pobyt pro dětské pacienty nechala připravit kyjovská nemocnice ve spolupráci s nadací Víly pro děti. Malířka Michaela Piňosová vymalovala dětské pokoje v pohádkovém stylu.

Bzenec chce ulehčit provozu v centru. Malému obchvatu chybí půl kilometru

Bzenec – Už jen poslední část chybí k dokončení takzvaného malého obchvatu Bzence. Ten má zkrátit cestu od Vracova směrem na Těmice. „Poslední etapa má přes půl kilometru a součástí je i most přes Syrovínku," řekl bzenecký starosta Pavel Čejka.

Dva roky vlády: opozice kritizuje míru investic, vedení Kyjova si rozvoj chválí

Kyjov – Co jsou největší úspěchy vedení města a jaké problémy naopak kritizuje opozice? Vláda široké koalice na kyjovské radnici se přehoupla do druhé poloviny. Hodonínský deník Rovnost proto oslovil kyjovské zastupitele, jak hodnotí uplynulé dva roky od voleb.

Starý skate park z Kyjova poslouží dál. Rampy koupili Bzenečtí

Kyjov, Bzenec – Šestadvacet parkovacích míst. Tolik mohlo vzniknout za kyjovským domem kultury kvůli zrušení starého skate parku. Jezdci na prknech, BMX či bruslích však nemusí smutnit, za pálenicí v kyjovské části Nětčice se již pro ně připravuje nové místo.

Kyjov rozdá zájemcům o dotace víc než devět milionů. Žádosti přijímá do Vánoc


Kyjov – Stovky diváků přilákalo mistrovství České republiky v papírovém modelářství, které letos poprvé hostil Kyjov. Sešlo se sto padesát soutěžních modelů a dalších až pět set bylo součástí výstavy. Na místě byla i skutečná hasičská a rallye technika. To by však nebylo možné, nebo při nejmenším velmi složité, pokud by se pořádajícím kyjovským modelářům nepodařilo získat dotaci z města.

Novou ekologickou klimatizaci si jako první vyzkouší kyjovské porodní oddělení

Kyjov - Pomocí tepla chtějí vyrábět chlad. A kyjovské nemocnici tak klesnou výdaje za energie, uspořené peníze poslouží na další rozvoj. Společnost Teplo Kyjov, která nemocnici již desítky let zásobuje, podepsala s léčebným zařízením memorandum o spolupráci.

Bzenec nechal kvůli bezpečí úředníků zajistit vchody do radnice

Hodonínsko – Před cestou na úřad se posilní něčím ostřejším nebo neudrží svůj temperament na uzdě. Hlasitě se pak domáhají na úřednících pozornosti či peněz a jsou agresivní. Bzenecké úřednice se proto obrátily o pomoc na vedení města.

Šedesát let se na ni nesáhlo. Nyní je patologie jako nová

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Téměř devět milionů korun. Tolik si vyžádala rekonstrukce budovy patologického oddělení kyjovské nemocnice. Na dvoupatrovou budovu nebyl v předcházejících letech moc pěkný pohled, její stáří se promítlo jak navenek, tak vevnitř. „Budova pochází z padesátých let a za celou tu dobu se na ni nesáhlo. Byl to obraz děsu a hrůzy," popsala ředitelka nemocnice Danuše Křiváková.

Kyjovský kostel rozezvučelo díky víc než stočlennému sboru Mozartovo Requiem

Kyjov – Tóny z pera Wolfganga Amadea Mozarta si pro posluchače v Kyjově připravily Pěvecké sdružení Magnificat Brno spolu se sborem Carmina Vocum Kyjov, Orchestrem katedrály svatého Petra a Pavla Brno a Komorním orchestrem města Kyjova.

Vznik Československa oslavili výšlapem na horu a hodnocením vody ze studánek

Kyjov, svatý Kliment – Tři pomníky, jedno město. K osmadevadesátému výročí od vyhlášení Československé republiky pořádal Kyjov hlavní oslavy na Masarykově náměstí a náměstí Hrdinů, věnce pokládali zástupci radnice a dalších organizací k památníkům i v městských částech Bohuslavice a Boršov. Poté zamířili do centra.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení