VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Opuštěná farma v Labutech znovu rozjede výrobu

Labuty, Kyjov – Pěstování zeleniny i ovoce, chov zvířat a pracovní místa. Na léta opuštěný zemědělský areál v Labutech by se znovu mohl vrátit život. Obec od loňského října začala se scelováním parcel. Byly rozdrobené mezi padesátku majitelů, což případné zájemce o využití místa odrazovalo. „Podařilo se nám většinu pozemků a všechny budovy vykoupit," řekl labutský starosta Milan Hrkalík.

OBRAZEM: Loučení s prázdninami: děti pojedly špekáčky a přenocovaly mezi knihami

Kyjov – Na táborák a nocování mezi knihami zvala městská knihovna v Kyjově a zdejší skauti. Chtěli tak zpříjemnit dětem konec prázdnin.

Česká spořitelna ve Vracově zruší pobočku, bankomat ve městě zůstane

Vracov – Jen do šestadvacáho září. Michaela Vlašicová z Vracova zatím ještě může navštěvovat pobočku České spořitelny ve Vracově na náměstí Míru. To se ale s koncem září změní. Pobočku spořitelna zavírá a Vlašicové nezbude než jezdit do Bzence.

Dožínkový průvod ve Vracově uzavírala recesistická žatecká chmelobrana

Vracov – Kolem sto padesáti krojovaných se v sobotu ve Vracově zúčastnilo průvodu na oslavu žní, tradičně nazývaných dožínky.

Vinařská madona se po desetiletích vrátí do Kyjova. Ještě předtím projde opravou

Kyjov – Kyjovská madona, přezdívaná vinařská, se po desítkách let vrací zpátky do Kyjova. „Původně byla v kostele svatého Martina, poté do šedesátých let dvacátého století v kapli svatého Dominika, která byla na místě dnešní budovy základní umělecké školy. Tam sídlili dominikáni. Kvůli komunismu ale socha putovala po depozitářích," osvětlil cestu madony děkan kyjovské farnosti Vladimír Mrázek.

Dvaadvacetiletá Bzenečanka bude lékařka. Učí se šít na prasečích nožičkách

Bzenec – Dvaadvacetiletá budoucí lékařka Nikol Gabrielová ze Bzence v říjnu nastoupí do čtvrtého ročníku všeobecného lékařství na Karlově Univerzitě v Praze. Dva roky byla lokální koordinátorkou pro vzdělávání mediků a měla na starost projekt Chirurgické šití. „Na papíře existoval už několik let, ale studentům se nepodařil rozjet," připomíná mladá studentka.

Jelení klobásky nebo kančí škvarky. Ježovští myslivci lákají na zvěřinové hody

Ježov - Ježovští myslivci ze sdružení Vlast připravili zvěřinové hody. Ty začaly v pátek, otevřeno je ale i v sobotu, a to od jedenácti hodin dopoledne až do vyprodání zásob.

Vřesovická hruškovice ovládla Trnkobraní. V konkurenci jedenácti set vzorků

Vizovice – Neoficiální republikový šampionát ovocných pálenek, Jelínkův vizovický košt, opanovala hruškovice Miroslava Vaculíka z Vřesovic.

AKTUALIZOVÁNO

Obce na Kyjovsku se shodly. Přispěly osm set tisíc korun

Kyjovsko – Nově se podílí všechny. Řeč je o čtyřech desítkách obcí Kyjovska, které spolufinancují sociální služby. Doteď přispívaly podle svého uvážení. Šetření z roku 2013 ale zjistilo, že uživatelé sociálních služeb na Kyjovsku jsou ze tří pětin z Kyjova a ve dvou pětinách případů ze spádových obcí. „Tento poměr se stal základem pro nastavení systému spolufinancování služeb sociální prevence, poradenství, sociální péče a pečovatelských služeb," upřesnil vedoucí kyjovského odboru sociálních věcí Jaroslav Řihánek.

Svatobořice: po dvou letech opět zazní zvony, místo zvoníka budou dálkově řízené

Svatobořice-Mistřín – Nejméně tři sta let patří k historii obce, nyní prochází rozsáhlými opravami. Řeč je o zvonici, která se nachází naproti zdi s historickými plastikami, jenž jsou známé také jako svatobořické opice.

Poborský v Kyjově viděl výhru české sedmnáctky nad Maltou

Kyjov – Nebyla to extra záživná podívaná, první půle přinesla spíše rozpaky. Po přestávce se však čeští mladíci do sedmnácti let zlepšili a vrstevníky z Malty jasně přehráli. Povinnou výhru 2:0 přinesly až slepené branky jabloneckého stopera Lukáše Huška a útočníka německých Drážďan Vasila Kušeje.

Historik Kux dostal pamětní medaili. Vypátral stopy dvou set vězněných Slováků

Kyjov – Jan Kux se o víkendu stal držitelem Pamětní medaile Miloše Uhra, hrdiny slovenského národního povstání. Tu uděluje Svaz vojáků Slovenské republiky. Osmašedesátiletý právník a historik dostal ocenění především za iniciování stavby památníku umučených vězňů a za badatelskou práci po osudu téměř dvou set lidí deportovaných v období slovenského národního povstání nacisty do svatobořického internačního tábora.

Zloděj vlezl do domu oknem. Ukradl peněženku, pamětní mince i šperky za 30 tisíc

Bzenec – Kolem poledne narazila majitelka domu na zloděje. Ten se dal na útěk.

Hudebníci poděkovali písní. Bojovníkům za svobodu i učiteli Josefu Frýbortovi

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Tři dechové kapely se v sobotu večer představily v letním kině v Kyjově na galakoncertu nazvaném Děkujeme písničkou. Jeho pořadatelé tak vzdaly hold jednak těm, kteří se postavili proti fašismu, jednak místnímu kapelníkovi Josefu Frýbortovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies