VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Anketa: více než polovina lidí chce i nadále parkovat v centru Kyjova

Kyjov – Parkování na Masarykově náměstí bylo hlavním tématem ankety, v níž mohli obyvatelé Kyjova hlasovat na podatelně městského úřadu. Radnici zajímalo, jak se lidé staví k možnosti omezení parkovacích míst. Do ankety se zapojilo 164 hlasů, z toho 68 bylo pro zmenšení parkovací plochy, 83 je s nynějším stavem spokojených a nic by neměnilo. Na věc nemá jasný názor 13 hlasů.

Domanín zavedl nová pravidla pro noční život. Výjimku dostalo třináct akcí

Domanín – Fašaňk, reprezentační ples obce, hody nebo jarní košt slivovice. Domanínští zastupitelé schválili novou vyhláška o dodržování nočního klidu v obci.

Zaměstnanci Domova Horizont: Vánoční zázrak? Hodní lidé ještě existují

Kyjov – Ne každý má tu možnost trávit vánoční svátky s rodinou. To však klientům kyjovského Domova Horizont nemůže zkazit radost z příprav a nakupování dárků. Už v těchto dnech překypují dobrou náladou. „Jak se začne ochlazovat, tak vycítí, že se blíží Štědrý den, a začnou se po něm ptát. Těší se o hodně déle," přiblížila tamní příchod adventu vychovatelka Renata Kašparová.

Nový obecní dům ve Vracově má nahradit sokolovnu i současný kulturní dům

Vracov – Sál až pro čtyři sta lidí, knihovna a informační centrum. Takové jsou představy o využití obecního domu, který může vyrůst na náměstí Míru ve Vracově.

OBRAZEM: Filmový zážitek v novém. Premiéru uvedli v obnoveném kině Panorama

Kyjov – Moravskou premiéru dvoudílného dokumentu o Češích, které totalitní zřízení donutilo opustit svou zemi, uvedli v kyjovském kině režisér Tomáš Kubák, produkční Martina Fialková a kandidátka na honorární vicekonzulku v Kanadě Lenka Storzer, která ve filmu vystupuje.

Oceněný historik píše na webové stránky dějiny Sokola. Ve dvaaosmdesáti letech

Kyjov – Nejvyšší řád Českého svazu bojovníků za svobodu přijal v pátek večer z rukou předsedy okresního sdružení Miroslava Běťáka. Laureátem Pamětní medaile I. stupně je hodonínský historik Miloš Hynek, který se věnoval například dějinám odbojové organizace Obrana národa. „Nečekal jsem tuto poctu," říká skromně dvaaosmdesátiletý muž, který vstoupil do organizace už v sedmdesátých letech. Tedy ještě do Československého svazu protifašistických bojovníků.

Bojovníci za svobodu udělovali medaile na kyjovské radnici

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Nejen hodonínský historik Miloš Hynek obdržel v suterénu kyjovské radnice ocenění okresního sdružení Českého svazu bojovníků za svobodu.

AKTUALIZOVÁNO

Osobní auto vjelo v centru Kyjova do plotu. Řidič se vážně zranil

Kyjov /FOTO/ – S těžkým zraněním skončil v nemocnici v sobotu po desáté hodině večer sedmatřicetiletý řidič Škody Felicie, který boural v centru Kyjova v Urbanově ulici do plotu.

Budova bývalé zdravotní školy v Kyjově: budoucnost je nejistá

Kyjov – Studenti odešli a chodby zejí prázdnotou. Třípatrová historická budova v Komenského ulici v Kyjově ještě minulý školní rok sloužila budoucím zdravotníkům. Ti od letošního září studují pod střechou Klvaňova gymnázia. Ani po měsících není zcela jasné, co s budovou, která je v majetku kraje, dále. „Další využití kraj nenašel. Zatím není rozhodnuto, jak s ní bude dále naloženo," uvedla mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková.

Hasičská zbrojnice v Ježově je jako nová. Je větší, má nová okna, dveře i vrata

Ježov – Do garáže se ježovským hasičům téměř nevešlo auto, tak jim obec nechala zbrojnici zvětšit a opravit. „Když se do garáže najíždělo, hasiči museli na autě sklopit zrcátka. Na délku se tam vešlo jen těžce, když chtěla zásahová jednotka něco nakládat, musela vyjet před zbrojnici," uvedl ježovský starosta Ladislav Pantlík.

Panenky pomohou dětským pacientům od strachu. Mohou si je odnést i domů

Kyjov – Pomohou při vyšetření a udělají dětem radost. Dva velké pytle plné kiwanis panenek zamířily ve středu na dětské oddělení kyjovské nemocnice.

Ježíšek už ví, co chtějí děti k Vánocům. Vypustily mu tisíc balónků s přáními

Kyjov – Téměř tisíc balonků s přáními Ježíškovi vypustily děti z Kyjova a okolí. V pátek se před třetí hodinou začaly scházet před kyjovskou radnicí. „Přeji si voňavku, oblečení do aerobiku a nějaké stolní hry, například Activity," řekla téměř devítiletá Barbora Plšková.

Živnostník roku: první místo jí uniklo o pár hlasů, podnikatelka uspěla s mošty

Praha, Strážovice – Druhým nejlepším živnostníkem v republice se ve středu večer stala rodačka ze Strážovic Magdaléna Válková, která pro své zákazníky připravuje tradiční nealkoholické mošty. Od vítězství v soutěži, jejíž finále se uskutečnilo v novorenesančním paláci na pražském Žofíně, jí dělilo jen pár hlasů. „Samozřejmě to mrzí, ale mezi námi sedmi superfinalisty nepanovala rivalita. Přáli jsme si prvenství navzájem," přiblížila atmosféru Válková.

Vrchlického v Kyjově bude obousměrná. Než město dostaví kruhový objezd

Kyjov - Vrchlického ulice v Kyjově bude obousměrná. Ovšem jenom dokud Ředitelství silnic a dálnic nedokončí kruhový objezd na křížení Nerudovy a Havlíčkovy ulice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies