VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Šedesát let se na ni nesáhlo. Nyní je patologie jako nová

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Téměř devět milionů korun. Tolik si vyžádala rekonstrukce budovy patologického oddělení kyjovské nemocnice. Na dvoupatrovou budovu nebyl v předcházejících letech moc pěkný pohled, její stáří se promítlo jak navenek, tak vevnitř. „Budova pochází z padesátých let a za celou tu dobu se na ni nesáhlo. Byl to obraz děsu a hrůzy," popsala ředitelka nemocnice Danuše Křiváková.

Kyjovský kostel rozezvučelo díky víc než stočlennému sboru Mozartovo Requiem

Kyjov – Tóny z pera Wolfganga Amadea Mozarta si pro posluchače v Kyjově připravily Pěvecké sdružení Magnificat Brno spolu se sborem Carmina Vocum Kyjov, Orchestrem katedrály svatého Petra a Pavla Brno a Komorním orchestrem města Kyjova.

Vznik Československa oslavili výšlapem na horu a hodnocením vody ze studánek

Kyjov, svatý Kliment – Tři pomníky, jedno město. K osmadevadesátému výročí od vyhlášení Československé republiky pořádal Kyjov hlavní oslavy na Masarykově náměstí a náměstí Hrdinů, věnce pokládali zástupci radnice a dalších organizací k památníkům i v městských částech Bohuslavice a Boršov. Poté zamířili do centra.

OBRAZEM: Kyjovský lampionový had uctil 98. výročí vzniku Československa

Kyjov – Světelný had se táhl od radnice a pomalu mířil k budově gymnázia na náměstí Hrdinů. Obyvatelé Kyjova navečer sedmadvacátého října oslavili osmadevadesáté výročí od založení nezávislého Československa, které připadalo na následující páteční den.

OBRAZEM: Bukovanští letos zahájili hody netradičně. Už v sobotu

Bukovany – Poprvé bukovanská starostka Jana Šimečková povolovala hody už v sobotu. „Dříve bývaly hody v neděli a pondělí, v sobotu večer byla jen zábava pro mladé. Hodně mladých studuje, takže v pondělí často odjíždějí na vysoké školy, tak jsem letos povolila hody už v sobotu," vysvětlila starostka.

Z Dědečkovy vesnice přijeli poznat Kyjovsko

Kyjov – Poznat královské město a další místa z České republiky. To byl hlavní důvod návštěvy skupiny izraelských studentů, která přijela na pozvání Klvaňova gymnázia v Kyjově.

K vyjádření názoru stačí v Kyjově jen stisknout tlačítko

Kyjov – Větší zapojení obyvatel do otázek týkajících se budoucnosti města. To je hlavní důvod pro zprovoznění anketního přístroje v kyjovské radnici. „Je to zajímavé gesto, jsem sám zvědavý, kolik lidí se do takového hlasování zapojí," řekl Vladimír Hušek z Kyjova.

Parkoviště v Miloticích dozná změn. Přibudou stromy i keře

Milotice – Na nevzhledné parkoviště u kulturního domu se zaměřilo vedení Milotic. „Chceme místo zkulturnit výsadbou stromů a keříků. Parkovací místa se přesunou blíže k silnici," řekl milotický starosta Josef Levek.

Opravy v kyjovském kině Panorama: počet míst klesne, přibudou dvousedačky

Kyjov – Opravy za čtyři miliony korun začaly v kyjovském kině Panorama. Město, kterému kino patří, se mimo jiné zaměřilo i na výměnu nepohodlných sedaček, na něž si mnoho návštěvníků stěžovalo.

Po deseti letech strhnou rozhlednu Johanka. V budoucnu ji má nahradit nová

Hýsly – Poslední týdny existence má před sebou hýselská rozhledna Johanka. „Termín není pevně stanovený. Vše je závislé na počasí. Předpokládám, že rozhledna bude demontovaná či stržená nejpozději do konce listopadu," uvedl hýselský starosta Libor Orság.

Díky svým moštům ovládla Jihomoravský kraj

Strážovice – Z postupu do celorepublikového finále a především ze zisku titulu Živnostník roku 2016 Jihomoravského kraje se raduje výrobkyně moštu Magdalena Válková ze Strážovic. Odborná porota vybrala vítěze jedenáctého ročníku z více než šesti set firem a živnostníků jižní Moravy.

Pamětní deska připomíná Žádovického rodáka Josefa Frýborta

Žádovice /FOTOGALERIE/ – Jeden z nejlepších kapelníků, učitelů a hlavně nadšenec do slováckého folkloru Josef Frýbort má od neděle pamětní desku na svém rodném domě v Žádovicích. „Prvotní nápad se zrodil na srpnovém galakoncertu v Kyjově Děkujeme písničkou. Deska má připomínat výjimečného člověka, který vychoval stovky skvělých muzikantů," sdělil předseda oblastního sdružení Českého svazu bojovníků za svobodu a jeden z Frýbortových žáků Miroslav Běťák. Za dva roky navíc bude odhalená bronzová busta Josefa Frýborta na kyjovské Základní škole Újezd. Právě tam totiž působil jako učitel zeměpisu, občanské výchovy a především hudby. „Dal nám do života několik vlastností. Pracovitost, důslednost, schopnost být nad věcí a nenechat se zatlačit do kouta," upozornil Běťák.

Bzenec dá za obnovu kaple 15 milionů. Úprav se dočkají i svahy kopce

Bzenec – Zase o něco blíže k nabytí své původní podoby je zřícenina kaple svatého Floriána a Šebestiána, které z kopce shlíží na Bzenec. Město už zná vítěze výběrového řízení. Znovuobnovení bzeneckého symbolu dostala na starost kyjovská firma, která nabídla cenu patnáct milionů korun včetně daně, nejmíň ze všech soutěžích.

Nerudova v Kyjově je hotová, teď se čeká na objezd

Kyjov – Zkušební provoz má za sebou Nerudova ulice v Kyjově, která před čtvrt rokem získala nový povrch a parkovací místa. Průtah Kyjovem připravovalo Ředitelství silnic a dálnic spolu s městem. „Řidiči se obávali zúžení především za autobusovým nádražím směrem na Vlkoš. Zkušební provoz prokázal, že tam nejsou žádná kolizní místa," řekl kyjovský starosta František Lukl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies