VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Ježíšek už ví, co chtějí děti k Vánocům. Vypustily mu tisíc balónků s přáními

Kyjov – Téměř tisíc balonků s přáními Ježíškovi vypustily děti z Kyjova a okolí. V pátek se před třetí hodinou začaly scházet před kyjovskou radnicí. „Přeji si voňavku, oblečení do aerobiku a nějaké stolní hry, například Activity," řekla téměř devítiletá Barbora Plšková.

Živnostník roku: první místo jí uniklo o pár hlasů, podnikatelka uspěla s mošty

Praha, Strážovice – Druhým nejlepším živnostníkem v republice se ve středu večer stala rodačka ze Strážovic Magdaléna Válková, která pro své zákazníky připravuje tradiční nealkoholické mošty. Od vítězství v soutěži, jejíž finále se uskutečnilo v novorenesančním paláci na pražském Žofíně, jí dělilo jen pár hlasů. „Samozřejmě to mrzí, ale mezi námi sedmi superfinalisty nepanovala rivalita. Přáli jsme si prvenství navzájem," přiblížila atmosféru Válková.

Vrchlického v Kyjově bude obousměrná. Než město dostaví kruhový objezd

Kyjov - Vrchlického ulice v Kyjově bude obousměrná. Ovšem jenom dokud Ředitelství silnic a dálnic nedokončí kruhový objezd na křížení Nerudovy a Havlíčkovy ulice.

V průmyslové zóně u Vracova by mohlo najít práci až 250 lidí

Vracov - Odstoupení od smlouvy, která měla zajistit vznik nové budovy v průmyslové zóně, schválili vracovští zastupitelé. Společnosti, jež tam chtěla stavět, se totiž nepodařilo získat v dohodnuté lhůtě stavební povolení.

Městská knihovna v Kyjově získá při rekonstrukci komunitní centrum

Kyjov – Nové komunitní centrum se připravuje v Městské knihovně Kyjov jako součást rekonstrukce celé budovy. „Centrum vznikne v nejvyšším patře knihovny spojením dvou místností. Jednu využívá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, druhá je pronajatá autoškole a výuce cizích jazyků," uvedla ředitelka knihovny Michaela Moudrá.

OBRAZEM: Student z Kyjova představuje výstavu Krev legionáře

Kyjov – Připomenout osudy svého předka i dalších legionářů z Kyjovska se rozhodl devatenáctiletý Jakub Novák z Kyjova. Pro soutěž Středoškolská odborná činnost připravil prezentaci na téma československých legionářů, kterou se nyní rozhodl vystavit v kyjovské Čajovně & Galerii.

OBRAZEM: Čtvrt století pomáhají slepým lidem k návratu do života. Slavili výročí

Kyjov – Již čtvrt století nabízí kyjovská oblastní odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých své služby potřebným z nejvyššího patra městské knihovny.

Umělecký velikán získal v Nenkovicích trvalou expozici

Nenkovice – Jano Koehler, akademický malíř, který velkou část života prožil v Nenkovicích a Strážovicích, získal k pětasedmdesátému výročí smrti trvalou expozici. Je umístěna v obecním úřadě v Nenkovicích. „Mým hlavním cílem je Koehlera zviditelnit, ne jen udělat jednou za deset let na výročí výstavu," uvedla Jitka Válková, která má galerii na starosti.

OBRAZEM: Tisícím pacientem se stal Jan Staněk ze Ždánic

Kyjov – Překvapení čekalo v kyjovské nemocnici na osmapadesátiletého Jana Staňka ze Ždánic. Myslel si, že jde na obyčejnou prohlídku, ale přitom se stal tisícím vyšetřeným na magnetické rezonanci, kterou nemocnice získala loni.

Podvodnice obrala pokladní v Sobůlkách o tři tisíce korun. Pomohlo jí i dítě

Sobůlky – Nakoupí drobnosti za pár korun, zaplatí je pětitisícovkou. Pak odvedou pozornost a chtějí zboží i peníze vrátit. Nic netušící oběť až po nějaké chvíli zjistí, že jí tisíce chybějí. Podle policistů zvláště v barech a potravinách běžný scénář podvodu. Nedávno se o něm přesvědčila také prodavačka v Sobůlkách.

OBRAZEM: Koncertík má naučit vystupovat před lidmi. Předvedlo se šestnáct dětí

Kyjov – Podvečerní koncert dětských umělců připravila Základní umělecká škola v Kyjově. Své dovednosti předvedla šestnáctka klavíristů, houslistů, zpěváků, klávesistů a zazněl i cimbál.

V třídění odpadů se Kyjov drží na špici. Poplatky na příští rok zůstanou stejné

Hodonínsko – Poplatky za vývoz komunálního odpadu na příští rok ve třech největších městech Hodonínska už jsou známé. Nejlevnější je opět Kyjov. Místní za svoz odvedou dvě stě padesát korun na osobu. „Poplatek je stejný jako pro rok 2016," sdělil mluvčí radnice Filip Zdražil.

OBRAZEM: Dar pro život. Červený kříž ocenil dobrovolníky za odběry krve

Kyjov – Krev je neobyčejně vzácná a životodárná tekutina, kterou zatím nedokázal nikdo nahradit. Ti, kteří ji chodí pravidelně a hlavně bezplatně darovat, ve středu v Kyjově dostali medaile doktora Jana Jánského. „Ocenili jsme třiadvacet dárců stříbrnou medailí. Ta se dává za dvacet odběrů. Za čtyřicet je zlatá, a tu si odneslo taktéž třiadvacet dárců," sdělila předsedkyně oblastního spolku Českého červeného kříže Olga Míčková.

OBRAZEM: Koledy a vůně punče. V Kyjově zahájili předvánoční trhy

Kyjov – Sváteční nálada zaplavila ve středu kyjovské náměstí. Začaly tam předvánoční trhy, které nabízí vše od koření, přes vánoční punče, řemeslné výrobky až po ponožky. Lidé si poslechli koledy, ve vzduchu byla cítit vůně trdelníků. „Více lidí chodí tradičně po setmění a když je větší zima," řekla Karolína Finková ze stánku, kde lákají právě na horký punč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení