VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Vracov chystá místa pro 63 domů. Kvůli tomu možná skončí motokros

Vracov – Příprava míst pro rodinné domy ve Vracově se konečně může posunout dále. Po téměř ročním zdržení kvůli přípravám potřebné dokumentace. „Museli jsme vypracovat oznámení pro zjišťovací řízení o posuzování vlivů na životní prostředí," řekl vracovský starosta Jaromír Repík.

Chátrající školu přemění na úřad za miliony

Ježov /FOTOGALERIE/ – Chátrající budova dřívějšího prvního stupně základní školy v Ježově se opět probouzí k životu. Děti odsud odešly před asi deseti lety, od té doby školu nikdo nevyužíval. Čekalo se totiž na získání dotace k její přestavbě. To se nakonec po letech povedlo a loni dvoupatrový objekt u hlavní cesty, protínající Ježov, získal nový kabát i s okny, opravu střech a hromosvodů a také zateplení půdy. „Letos jsme zahájili už druhou etapu, ta se zaměřuje na vnitřní úpravy," řekl ježovský starosta Ladislav Pantlík.

Třídění v novém: ve dvou obcích se zapojili do systému s kódy

Hovorany, Milotice – Dvoutřetinový a více než poloviční nárůst. Lidé z Hovoran a Milotic se mohou chlubit úspěšnějším tříděním. Obě obce letos zavedly inteligentní systém nakládání s odpady. „Vyhodnotili jsme první půlrok po zavedení motivačního systému. V Hovoranech objem separovaných plastů narostl o sedmašedesát procent a v Miloticích o šestapadesát," uvedl autor systému Radek Staňka.

Úpravy v Ježově: pískoviště zakryli proti zvířatům, v kuchyni spravili elektriku

Ježov – Na úpravy hřiště školky a jídelny základní školy se zaměřili v Ježově. „Pískoviště bylo špatné, nevyhovovalo hygienickým normám. V jídelně se hygienické kontrole nelíbilo, jak vedou elektrické dráty," zdůvodnil starosta Ježova Ladislav Pantlík.

Letecký den představil historická i současná letadla a také nový prototyp

Kyjov, Milotice – Letouny, vrtulníky, modely na házení i ovládané rádiem. Nebe nad Kyjovskem bylo v sobotu dopoledne a odpoledne zasvěcené létacím strojům. Na kyjovském letišti slavil Aeroklub Kyjov sedmdesát let od svého založení. „Máme připravené i vyhlídkové lety. Trvají asi patnáct minut, zájemci si mohou prohlédnout okolí Kyjova," přiblížil předseda aeroklubu Vladimír Šimík.

OBRAZEM: Školáci se sjeli za sportem. Mohli si vyzkoušet až dvacet aktivit

Kyjov – Školy z Kyjova a okolí se v pátek sjely na třetí ročník Kyjovského sportovního koktejlu.

Na piráty silnic si v Bohuslavicích nově posvítí radary

Kyjov – Dodržovat povolenou rychlost v obci se vyplatí při průjezdu Bohuslavicemi, částí Kyjova. Město tam nově nechalo nainstalovat dva radary, které v současnosti snímají rychlost ve zkušebním provozu, ostrý spustí v řádu několika dní. „Už teď ale můžeme říci, že na měřeném úseku zaznamenáváme desítky případů poměrně výrazného překročení maximální povolené rychlosti," upozornila mluvčí kyjovské radnice Erika Benešová.

Boršovští léta žádají ochranu před vodou. Teď hledají nejlepší řešení

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Lenka Horáková z Boršova, městské části Kyjova, zažívá při vydatnějším dešti nebo krátké bouřce pocit hrůzy. Z pozemků nad jejím domem totiž začne téct řeka široká až osm metrů. Přitom žádná voda tudy obvykle neteče. „Dnes je tady cesta bez příkopů. Jak dochází ke splavování, voda nese splaveniny ke hřbitovu a vymílá část místní komunikace," ukázala žena na prostor kolem svého domu. Místo nyní prozkoumá odborník a navrhne řešení.

Školácí zaplní kyjovský stadion. Kluby namíchají třetí sportovní koktejl

Kyjov – Největší prezentaci spolků a klubů pro děti a mládež na jednom místě, spoustu informací a zábavy přináší Kyjovský dětský sportovní koktejl 2016, který se v areálu městského stadionu uskuteční v pátek od devíti do patnácti hodin. „Hlavním cílem akce je pomoci návštěvníkům při rozhodování a výběru zájmové sportovní činnosti," říká členka pořadatelského týmu Marcela Zemánková.

Muži a ženy vstanou z hrobů. V kyjovském muzeu představí Langobardy

Kyjov – Více než dvě desítky milionů korun. Tolik si vyžádají stavební úpravy Vlastivědného muzea Kyjov a nové pojetí tamějších výstavních míst. „Bude to hravá expozice, která umožní návštěvníkům zasahovat do dějů, dotýkat se předmětů, ovládat je. Zároveň ale budeme používat i klasické statické prostředky," řekla Irena Chovančíková, ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně, pod jehož správu kyjovské expozice spadají.

Zrcadlovku hodí do batohu a vyráží do polí

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Fotografování je pro devětatřicetiletého Marka Svobodu z Kyjova po jízdě na horském kole největším koníčkem. Poslední dobou se věnuje hlavně zvěčňování Moravského Toskánska. K myšlence fotit se dostal v období puberty. Jezdil na tábory, vandry a chtěl mít jejich dokumentaci podle sebe.

OBRAZEM: Nechyběl ani Harley-Davidson. Před Zubrem počítali motorky

Vacenovice – Počítání motorek. Tak se jmenuje akce, jejíž premiérový ročník se uskutečnil před vacenovickou hospodou U Zubra.

Škrtil ženu, pomohli až sousedé. Lidé se bojí, útočník je totiž stále na svobodě

Šardice – Jejich babičky se mohly znát, přesto neváhal a šel si pro peníze. Řeč je o nezvaném hostu, který v neděli čtrnáctého srpna v dopoledních hodinách odcházel z domu pětasedmdesátileté penzistky v Šardicích. „Věděl, že nebude nikdo doma, tak toho využil. Je to feťák, tak asi sháněl peníze," řekla tamní rodačka Hodonínskému deníku Rovnost, která ale nechtěla uvést své jméno.

OBRAZEM: Školní rok začal. Do vracovské školy nastoupilo o dvanáct prvňáčků víc

Vracov - Pět desítek prvňáčků ve čtvrtek ráno přivítal učitelský sbor v Masarykově základní škole ve Vracově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies