VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Nový areál bude v republice unikátem

Tvarožná Lhota - Kolo nepovažují jen za dopravní prostředek, ale hlavně za vášeň a životní styl. Za svým koníčkem museli neustále dojíždět do okolních i vzdálenějších míst republiky. Rozhodli se proto, že založí vlastní areál, kde budou moci jezdit nejen oni, ale i návštěvníci ze širokého okolí. „Blýská se nám na lepší časy. Příští rok budeme stavět na Lučině areál pro velké i malé bikery," prohlásil nadšeně strážnický biker Vítězslav Jaroš.

OBRAZEM: Společně si zazpívali vánoční koledy

Radějov – Už poněkolikáté přišli místní před obecní úřad v Radějově, aby si společně zazpívali koledy a popřáli krásné svátky. „Setkání u vánočního stromku pořádáme už přibližně podesáté. Není to žádná oficiální akce. Letos zazpíval sbor, jindy vystoupí schola či cimbálová muzika," popsal akci starosta obce Radějov Martin Hájek. Místní si tak v sobotu v podvečer vychutnali přibližně tři čtvrtě hodinu zpěvu koled. Příjemnou atmosféru doplnil obecní úřad svařákem a teplým čajem pro děti.

Maria přijela do Strážnice na oslovi. Pak pochovala malého Ježíška

Strážnice – Maria u jeslí s malým Ježíškem, spěchající pastýři, zvěstující andělé. Takové je zobrazení tradičního betléma. Ve Strážnici si však zázrak zrození vychutnaly postupně. Už po šestnácté se tak na druhý svátek vánoční mohli místní potěšit pořadem živý betlém.

Rozsvícený strom ukazuje betlém

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Vánoční strom rozsvítili Strážničtí tradičně teprve těsně před Štědrým dnem. Několik metrů vysoký jehličnatý symbol Vánoc osvěcuje betlém, který se kromě životní velikosti pyšní i dvojicí živých ovcí.

Vykradl garáž. Zmizely disky i pneumatiky

Strážnice – Vánoční dárky si vybíral zloděj v jedné z garáží v řadové výstavbě ve Strážnici. „Podařilo se mu odstranit zámek a vniknout násilím dovnitř. Majitel přišel o dvě sady litých disků i s pneumatikami. Celková škoda se dostala na částku přes dvacet tisíc korun," informovala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

OBRAZEM: Příznivci zábavy a folkloru se sešli na předvánoční besedě u cimbálu

Radějov – Na již tradiční předvánoční besedě u cimbálu se sešli v sobotu v radějovském sportovně společenském centru všichni příznivci zábavy a folkloru. Se svým programem se představil radějovský ženský sbor, cimbálová muzika Včelínek a děti ze základní a mateřské školy. „Letos už pořádáme patnáctý ročník. Účast je výborná. Ženský sbor má velký úspěch a cimbálka, založená naším starostou, jakbysmet," uvedla Anna Krhovská z Kulturně společenského sdružení Radějov.

Do třetice. Další hasičský sbor bude oživovat defibrilátorem

Strážnice – Život cizího člověka je jim přednější než jejich vlastní. Často se vydávají do nebezpečných situací, aby někoho jiného zachránili. Dobrovolní hasiči ze Strážnice nyní ještě svůj úděl povýšili. Mají teď v případě potřeby šanci pomoct tam, kde se dostanou rychleji než záchranka. Získali mobilní defibrilátor. Mohou s ním oživit toho, komu se zastaví srdce. Zařadili se mezi další sbory na Hodonínsku, jež tento přístroj využívají.

Hořela dílna. Škoda je sto tisíc korun

Tvarožná Lhota – Pět jednotek hasičů vyrazilo v pátek v noci, dvacet minut po desáté večerní, do Tvarožné Lhoty na Strážnicku, kde hořela dílna. „Nasadili jsme dva vodní proudy a termokameru, požár jsem dostali pod kontrolu o jednadvacet minut později," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Šestnáct strážnických stánků má nové osvětlení. Na řadě jsou brány

Strážnice – Ručně vyráběné svíčky, polštářky, dřevořezby, ale i drobné dárky místních výrobců. Přesně tak bude vypadat adventní jarmark, který se o nadcházejícím víkendu uskuteční ve Strážnici.

Druhý výběr skončil. Slovácký park vysadí ve Strážnici včas

Strážnice – Na druhý pokus se výběrové řízení zdařilo. Nový slovácký park, který ve Strážnici oddělí obytnou a průmyslovou zónu, nakonec vznikne. „Důležité bylo, abychom zvládli toto výběrové řízení, což se nám podařilo. Stihli jsme ho i v zadaném termínu," uvedla strážnická starostka Renata Smutná.

Zvyky ve skanzenu? Draní peří i vaření domácí čokolády, poznaly děti

Strážnice – Poslední listopadový víkend přilákal do Strážnice několik tisícovek návštěvníků. Ti ochutnali cukroví i pálenky.

OBRAZEM: Strážničtí studenti představili vesmír. Na módní přehlídce

Strážnice – Už název módní přehlídky žáků Střední školy Strážnice naznačoval, že nepůjde o klasické oblečení. Plný sál kulturního domu Strážničan si vychutnával řadu modelů, na kterých se podíleli studenti hned čtyř studijních oborů při přehlídce Nekonečný vesmír. 

Ve Strážnici představili ideje undergroundu. Po přednáškách následoval koncert

Strážnice – Dva dny před pětadvacátým výročím sametové revoluce pořádalo strážnické občanské sdružení Spronk Koncert proti totalitě, nesvobodě a komunismu. Tím zakončilo maraton akcí vztahujících se k tomuto tématu. „Idea našeho sdružení je postavená na blízkosti undergroundu, který je jedním z čelních reprezentantů postoje vůči potlačování lidských práv," uvedl jeden z organizátorů, Radek Holomčík.

Nehoda u Strážnice si vyžádala dva zraněné

Strážnice – Kolem půl třetí odpoledne se dostalo na střechu osobní auto u Strážnice na silnici 426. „Do deseti minut jsme byli na místě. Oba zranění se dostali z vozu bez naší pomoci, v době příjezdu byli už péči zdravotnické záchranné pomoci," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies