VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Mladá řidička se ocitla v převráceném autě v poli

Radějov – S lehkým zraněním skončila sedmadvacetiletá řidička deset let starého Seatu Altea po nehodě, která se stala v pondělí po deváté ráno dva kilometry před Radějovem ve směru od Strážnice. „Auto se dostalo mimo silnici, převrátilo se přes střechu a skončilo v poli. Řidička z Hodonínska, která cestovala sama, utrpěla lehké zranění a byla převezená do nemocnice v Hodoníně," informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Studentka na webu přináší chuť Francie

Strážnice, Olomouc - Chtěla si prohloubit jazykové znalosti a poznat cizí kulturu. Kromě zážitků si ale z Francie přivezla i netradiční koníček. Devatenáctiletá Strážničanka Barbora Adamcová nyní vaří a peče pochoutky, nad kterými se sbíhají sliny, ale zároveň láme jazyk při jejich výslovování. „Před rokem jsem odjela do Francie, kde jsem nějaký čas pracovala jako au-pair. Nejprve jsem psala blog o tom, jaké je to žít v cizí zemi," popisuje začátky Adamcová.

Na modeling v Asii jsem už moc stará, říká dvacetiletá strážnická modelka

Strážnice – O přehlídkovém mole se jí nikdy nezdálo. Netoužila chodit po pódiích nebo pózovat před objektivy profesionálních fotografů. Náhoda jí ale pomohla, že se tak přece jen stalo.

Tržní řád zakáže podomní prodej

Strážnice – Zákaz podomního prodeje, ale i další podmínky pro prodávající. Ve Strážnici mají poprvé tržní řád města. „Dokument byl předložený radě, která ho bez výhrad schválila," uvedl tajemník Městského úřadu ve Strážnici Jaroslav Gazda.

Když napadne sníh, kočárek neprojede. Poruchový zametač proto doplní nový

Strážnice – K úklidu chodníků a dalších veřejných ploch slouží ve Strážnici jediný stroj. Hlavně když napadne sníh, nastává problém, aby město vypadalo ke spokojenosti místních.

Pro sídliště potřebují pětadvacet milionů

Strážnice - Nové chodníky, mobiliáře, parkovací místa či dětská hřiště. Přesně tak by mělo vypadat po opravách největší strážnické sídliště Kovářská. „Všechny práce by se měly provádět po etapách," uvedl vedoucí odboru investic a správy budov Městského úřadu Strážnice Petr Helísek.

Nová okna? Sportovcům přestane foukat za krk

Strážnice - O opravách hlavních budov v areálu tělovýchovné jednoty Jiskra Strážnice mluvili místní už nějakou dobu. Nyní se představy začnou plnit. Strážnická radnice získala dotaci na zateplení ubytovny a sportovní haly. Kromě pláště dostanou nová okna a dveře. Do úprav sportovišť se pustí také ve Veselí nad Moravou. V plánu je i basketbalové hřiště.

Na Strážnickém poježdění ovládali modely muži. Děti ocenily detaily

Strážnice – Auta, kamiony, traktory i tanky. Vše na dálkové ovládání. Dospělí se na třetím ročníku Strážnického poježdění vrátili do dětských let. Na tento sraz modelářů z České republiky se přišlo podívat okolo pěti set lidí.

Sezona koštů slivovic odstartuje ve Ždánicích

Slovácko - Druhý víkend roku 2015 nabídne kromě řady plesů také první košt pálenek a závod autíček na dálkové ovládání. Monarchisté si ve Strážnici připomenou mší čtyřiapadesáté narozeniny Karla Habsbursko-Lotrinského.

AKTUALIZOVÁNO

Nejkrásnější stromořadí Jihomoravského kraje? Strážnická platanová alej

Strážnice – Svou krásou přitahuje místní i návštěvníky téměř šestitisícového města na Slovácku. Nyní se dostala na pomyslné stupně vítězů. Strážnická platanová alej se stala nejkrásnější alejí Jihomoravského kraje roku 2014. „Platanové stromořadí ve Strážnici získalo osm set jednapadesát hlasů. V celorepublikových výsledcích se pak umístilo na stříbrném stupínku," uvedl za sdružení Arnika, které soutěž pořádalo, Vratislav Vozník.

Nový areál bude v republice unikátem

Tvarožná Lhota - Kolo nepovažují jen za dopravní prostředek, ale hlavně za vášeň a životní styl. Za svým koníčkem museli neustále dojíždět do okolních i vzdálenějších míst republiky. Rozhodli se proto, že založí vlastní areál, kde budou moci jezdit nejen oni, ale i návštěvníci ze širokého okolí. „Blýská se nám na lepší časy. Příští rok budeme stavět na Lučině areál pro velké i malé bikery," prohlásil nadšeně strážnický biker Vítězslav Jaroš.

OBRAZEM: Společně si zazpívali vánoční koledy

Radějov – Už poněkolikáté přišli místní před obecní úřad v Radějově, aby si společně zazpívali koledy a popřáli krásné svátky. „Setkání u vánočního stromku pořádáme už přibližně podesáté. Není to žádná oficiální akce. Letos zazpíval sbor, jindy vystoupí schola či cimbálová muzika," popsal akci starosta obce Radějov Martin Hájek. Místní si tak v sobotu v podvečer vychutnali přibližně tři čtvrtě hodinu zpěvu koled. Příjemnou atmosféru doplnil obecní úřad svařákem a teplým čajem pro děti.

Maria přijela do Strážnice na oslovi. Pak pochovala malého Ježíška

Strážnice – Maria u jeslí s malým Ježíškem, spěchající pastýři, zvěstující andělé. Takové je zobrazení tradičního betléma. Ve Strážnici si však zázrak zrození vychutnaly postupně. Už po šestnácté se tak na druhý svátek vánoční mohli místní potěšit pořadem živý betlém.

Rozsvícený strom ukazuje betlém

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Vánoční strom rozsvítili Strážničtí tradičně teprve těsně před Štědrým dnem. Několik metrů vysoký jehličnatý symbol Vánoc osvěcuje betlém, který se kromě životní velikosti pyšní i dvojicí živých ovcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení