VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

OBRAZEM: Příznivci zábavy a folkloru se sešli na předvánoční besedě u cimbálu

Radějov – Na již tradiční předvánoční besedě u cimbálu se sešli v sobotu v radějovském sportovně společenském centru všichni příznivci zábavy a folkloru. Se svým programem se představil radějovský ženský sbor, cimbálová muzika Včelínek a děti ze základní a mateřské školy. „Letos už pořádáme patnáctý ročník. Účast je výborná. Ženský sbor má velký úspěch a cimbálka, založená naším starostou, jakbysmet," uvedla Anna Krhovská z Kulturně společenského sdružení Radějov.

Do třetice. Další hasičský sbor bude oživovat defibrilátorem

Strážnice – Život cizího člověka je jim přednější než jejich vlastní. Často se vydávají do nebezpečných situací, aby někoho jiného zachránili. Dobrovolní hasiči ze Strážnice nyní ještě svůj úděl povýšili. Mají teď v případě potřeby šanci pomoct tam, kde se dostanou rychleji než záchranka. Získali mobilní defibrilátor. Mohou s ním oživit toho, komu se zastaví srdce. Zařadili se mezi další sbory na Hodonínsku, jež tento přístroj využívají.

Hořela dílna. Škoda je sto tisíc korun

Tvarožná Lhota – Pět jednotek hasičů vyrazilo v pátek v noci, dvacet minut po desáté večerní, do Tvarožné Lhoty na Strážnicku, kde hořela dílna. „Nasadili jsme dva vodní proudy a termokameru, požár jsem dostali pod kontrolu o jednadvacet minut později," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Šestnáct strážnických stánků má nové osvětlení. Na řadě jsou brány

Strážnice – Ručně vyráběné svíčky, polštářky, dřevořezby, ale i drobné dárky místních výrobců. Přesně tak bude vypadat adventní jarmark, který se o nadcházejícím víkendu uskuteční ve Strážnici.

Druhý výběr skončil. Slovácký park vysadí ve Strážnici včas

Strážnice – Na druhý pokus se výběrové řízení zdařilo. Nový slovácký park, který ve Strážnici oddělí obytnou a průmyslovou zónu, nakonec vznikne. „Důležité bylo, abychom zvládli toto výběrové řízení, což se nám podařilo. Stihli jsme ho i v zadaném termínu," uvedla strážnická starostka Renata Smutná.

Zvyky ve skanzenu? Draní peří i vaření domácí čokolády, poznaly děti

Strážnice – Poslední listopadový víkend přilákal do Strážnice několik tisícovek návštěvníků. Ti ochutnali cukroví i pálenky.

OBRAZEM: Strážničtí studenti představili vesmír. Na módní přehlídce

Strážnice – Už název módní přehlídky žáků Střední školy Strážnice naznačoval, že nepůjde o klasické oblečení. Plný sál kulturního domu Strážničan si vychutnával řadu modelů, na kterých se podíleli studenti hned čtyř studijních oborů při přehlídce Nekonečný vesmír. 

Ve Strážnici představili ideje undergroundu. Po přednáškách následoval koncert

Strážnice – Dva dny před pětadvacátým výročím sametové revoluce pořádalo strážnické občanské sdružení Spronk Koncert proti totalitě, nesvobodě a komunismu. Tím zakončilo maraton akcí vztahujících se k tomuto tématu. „Idea našeho sdružení je postavená na blízkosti undergroundu, který je jedním z čelních reprezentantů postoje vůči potlačování lidských práv," uvedl jeden z organizátorů, Radek Holomčík.

Nehoda u Strážnice si vyžádala dva zraněné

Strážnice – Kolem půl třetí odpoledne se dostalo na střechu osobní auto u Strážnice na silnici 426. „Do deseti minut jsme byli na místě. Oba zranění se dostali z vozu bez naší pomoci, v době příjezdu byli už péči zdravotnické záchranné pomoci," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Baťák lákal na vyjížďky, víno i kozí sýr

Strážnice /FOTOGALERIE/ - Sváteční odpoledne svou teplotou zdaleka nepřipomíná podzim. Lidé, kteří po čtvrté hodině přicházejí na slavnostní uzamčení strážnické části Baťova kanálu, se zimomřivě choulí do všech svršků, které na sobě mají. Starší z příchozích si zahřívají ruce o voňavý svařák, který je k dostání v místním BonBonu cukrárně na vodě. I přes zimu, která od vody přichází stále víc, je na tvářích kolem vidět úsměv.

Bez kamer. Zahrada zůstane pod zámkem

Strážnice - Školní zahradu ve Strážnici mohly hlídat kamery i častější hlídky městské policie. Jenže před tvorbou nového rozpočtu města se mateřská škola o peníze nepřihlásila. Brána zahrady proto nejspíš zůstane i v následujícím roce kvůli vandalům uzavřená.

Mateřinka ve Strážnici ušetří za energie

Strážnice – Strážnická mateřská škola ve Skácelově ulici zazáří novotou. Budova dostane nová okna, dveře i kompletně zateplený obvodový plášť.

Rozhlas z Tvarožné Lhoty uslyší lidé až na Lučinu

Tvarožná Lhota - Nejen kvůli špatnému zvuku, ale i častým opravám se Lhoťané rozhodli zrušit klasický kabelový rozhlas. Tvarožná Lhota tak bude mít, jako jedna z mála obcí, jeho bezdrátovou verzi. „Doufáme, že bude kvalitnější. Hlavním důvodem změny je ale to, že zvuk by měl být slyšet až na Lučinu," uvedla hlavní příčiny novinky starostka Martina Bílová.

Slovácký park ve Strážnici zatím nebude

Strážnice - Aby nemuseli Strážničané přecházet až na druhou část města, měl jim kousek od skalické brány vyrůst nový Slovácký park. Jeho výsadba se však přesune až na začátek následujícího roku. Do výběrového řízení se totiž přihlásil jen jeden zájemce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies