VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

AKTUALIZOVÁNO

Domek šel k zemi. Nahradila jej moderna

Petrov – Cihlový domek obsluhy plavební komory u Baťova kanálu zmizel. Místo něj Státní plavební správa staví nový, moderní. To se ale řadě odborníků nelíbí. „Historická dominanta Baťova kanálu v Petrově je nenávratně pryč. Přitom i u nového přístaviště je znát snaha kultivovaně navázat na styl vzniku kanálu," řekl architekt Ivo Ondračka, který stál u porevoluční obnovy unikátní vodní cesty.

OBRAZEM: Na Mlýnkách hledají táborníci poklad. Až do konce července

Radějov – Chatky v rekreační oblasti Mlýnky u Radějova hostí na dva týdny téměř sto dětí. Mezi nimi je i jedenáctiletý Vojtěch Tuček z Lanžhota, který přijel už počtvrté. „Nejvíc mě přitahuje možnost pročistit si hlavu. Mám tady i kamarády, které zde každý rok potkávám. Určitě přijedu i příště," řekl táborník. Hlavním tématem je Putování za pokladem aneb Údolím Mlýnků, tomu odpovídá i zaměření her. V úterý například děti získávaly potřeby nutné pro přežití na pustém ostrově.

Na salaš přijeli až z Turecka či Koreje, aby pomohli pracemi v přírodě

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/ – Ostří roztínající vzduch, tupé rány, zarputilé obličeje. To není středověké bojiště. Na salaš Travičnou u Tvarožné Lhoty se sjelo devět studentů, aby pomohli pracemi v přírodě. Mají na starosti sečení trávy, čištění areálu a vůbec všechno, co jejich šikovné ruce zvládnou. „Kemp je na dva týdny. Jsou zde dobrovolníci z Turecka, Francie, Polska, Rumunska, Spojených států a Korejské republiky," řekla vedoucí Monika Ringlová ze sdružení Inex.

Podařilo se mi dát gól téměř vším, říká loučící se kanonýr Popelka

Strážnice – Únik, tvrdá rána křížem na zadní tyč a gól. Fanoušci Strážnice si okamžitě vybaví typický gól kanonýra Marka Popelky. Legenda Jiskry už však mnoho podobných zásahů nepřidá. Po minulé sezoně, v sedmatřiceti letech, totiž známý fotbalista ukončil kariéru.

AKTUALIZOVÁNO

Muž se vracel domů. Ve svahu se na něj převrátil malotraktor, na místě zemřel

Strážnice – Běžné pracovní odpoledne se ve čtvrtek v chatové oblasti Mlýnky u Strážnice změnilo v tragédii. Zemřel tam osmašedesátiletý muž, s nímž se převrhl malotraktor. Událostí se zabývají policisté.

Strážnice: Nejlepší verbíř je z Bojanovic. Sanitka vyjížděla jen třikrát

Strážnice /FOTOGALERIE/ - Zámecký park a skanzen ve Strážnici zaplnily na konci minulého týdne desetitisíce návštěvníků. Už po jednasedmdesáté se do jihomoravského města sjely soubory z celé České republiky, ale i dalších zemí Evropy, Asie, Afriky a Ameriky. Připravený pro ně byl areál se dvěma amfiteátry a dalšími místy, kde mohly předvádět své umění. „Skladba pořadů byla vydařená, diváky mohl nalákat i rozšířený program ve skanzenu," popsal Zdeněk Bobčík z Národního ústavu lidové kultury.

OBRAZEM: Strážnický Pivokošt nabídl speciály. I bylinkové

Strážnice – Tmavé spodně kvašené pivo s čínským čajem Pu Erh. I takový speciál ochutnali milovníci chmeleného moku na pátém Pivokoštu ve Strážnici. V sobotu je tam pohostili zástupci více než deseti malých pivovarů. „Snažíme se vybírat převážně ty z okolí. A žádné velké firmy," uvedla Gabriela Dobišová z Kulturního domu Strážničan.

Unikátní dům v Radějově: střechou zatéká, zdi však skrývají poklad

Radějov – Radějovský dům číslo 135 má za sebou dlouhou historii a v obci je unikát. Po desítky let se v něm uchoval život první poloviny dvacátého století. Nyní se promění v muzeum a zázemí pro místní spolky.

Věčně mladí... Bývalé členy folklorních souborů spojují vzpomínky

Petrov – Dříve zpívali, tančili a hráli téměř každý den. Jezdili na domácí vystoupení, své umění představovali také v zahraničí. Dnes už na to nemají tolik času, energie a třeba ani věk. Přesto láska k folkloru u nich přetrvává. A že rozhodně nepatří do starého železa, „vysloužilí" folkloristé pravidelně ukazují na festivalu Senioři v jedinečném sklepním areálu Plže v Petrově.

35 let strážnického skanzenu: lákají řemesla i zvyky, loni přišlo 48 tisíc lidí

Strážnice – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici vzniklo před 35 lety. Za dozoru odborníků vyrostl jedinečný areál.

Cyklostezku ze Sudoměřic na Výklopník brzdí požadavek Povodí. Prodražil by ji

Sudoměřice - Baťův kanál a řeka Morava jsou od Kroměříže až do Hodonína lemované páteřní cyklostezkou, na které je téměř na celém úseku asfaltový povrch vhodný pro cyklisty i in-line bruslaře. Jen na vstupu do hodonínského okresu od Uherského Ostrohu do Veselí nad Moravou je zatím stezka více vedená po místních cestách.

V září přijdou žáci do nového. V Základní škole Marie Kudeříkové opraví toalety

Strážnice - Žáci Základní školy Marie Kudeříkové ve Strážnici se dočkají nových sociálních zařízení. Ta současná z osmdesátých let jsou totiž již zastaralá. „Prostory jsou nevyhovující i na základě zprávy krajské hygienické stanice. Kvůli této zprávě jsme před třemi lety zrekonstruovali zařízení ve třetím patře a zbývají nám ještě dvě," řekl vedoucí strážnického odboru investic a správy budov Petr Helísek.

OBRAZEM: Ve finále Slováckého zpěváčka bojovalo 38 dětí

Strážnice – Oblastní finále dětských zpěváků lidové písně v neděli odpoledne hostil Kulturní dům Strážničan. „Jsme velice rádi a hrdí na to, že se právě Strážnice stala hostitelským městem tak krásné události jako klání malých nadaných zpěváčků z celého Slovácka," řekla strážnická starostka Renata Smutná.

OBRAZEM: Studenti se ve skanzenu proměnili v detektivy

Strážnice – Asi osmdesát dětí z celé republiky se sjelo na Slovácko kvůli dějepisné soutěži Historiáda. Ve čtvrtek odpoledne jejich cesta vedla do strážnického skanzenu. Tam si žáci zahráli na detektivy. Pracovníci Národního ústavu lidové kultury si pro ně připravili speciální okruh s názvem Detektivní případ Cyrila Čerešňáka. „Je to takový trochu jiný prohlídkový okruh, který od letošní sezony nabídneme na objednání i běžným návštěvníkům. Jde o interaktivní prohlídku s použitím videoprojekcí. Děti mají vyřešit případ fiktivní vraždy, který se stal v roce 1908," sdělila etnografka Markéta Lukešová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení