VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Děti ve škole pekly perníčky. Zdobily je podle vlastní fantazie

Strážnice - Každoročně pořádané pečení perníčků se i letos konalo na Základní škole ve Strážnici. Budoucí předškoláci tak mají možnost seznámit se s prostředím školy a s ostatními dětmi.

Zemřel "lidský" folklorista Harnoš

Strážnice, Tvarožná Lhota – Slováckem otřásla smutná zpráva o úmrtí významného folkloristy Václava Harnoše 
z Tvarožné Lhoty. Poslední rozloučení s pětaosmdesá­tiletým zpěvákem se koná zítra ve dvě hodiny odpoledne v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Strážnici.

Lucky moučnily lidem obličeje. Pro zdraví a štěstí

Strážnice /REPORTÁŽ/ – Dvě bílé postavy číhají u cesty ke starým vesnickým domkům, aby mohly kolemjdoucím zamazat obličej moukou. Celé rodiny končí s moučnými šmouhami na lících.

Primáši ve Strážnici vzpomínali na galánečky

Strážnice – Už od roku 1997 se na počest Slávka Volavého, legendárního strážnického primáše, konají v městě pod Bílou věží Hudecké večery. „Představují se cimbálové muziky i folklorní soubory. Smyslem devatenáctého ročníku pod názvem Galánečko, moje šecko, je odhalení duší třech mladých primášů, kteří mají galanky ve Strážnici," přiblížila sobotní program ředitelka kulturního domu Strážničan Danuše Adamcová.

Děti skotačily v maskách. Na radějovském karnevalu

Při události ukončení církevního roku se v Radějovském sportovně společenském centru, konal karneval. Akci pořádanou římskokatolickou církví navštívila spousta rodičů se svými dětmi, které převlékly do různých zajímavých a pestrých kostýmů.

Kulturní dům Strážničan budou hlídat kamery

Strážnice – Kulturní dům Strážničan bude od nového roku střežit osm kamerových systémů. Měly by stát přibližně padesát tisíc korun.

Muž našel funkční sovětskou dělostřeleckou minu. Pyrotechnik ji na místě odpálil

Tvarožná Lhota – K nálezu munice vyjížděli v sobotu odpoledne strážničtí policisté na okraj lesa u Tvarožné Lhoty. „Oznámení podával muž, který munici nalezl detektorem kovů," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Cenný nález u strážnického zámku: miniatura hradeb

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Předměty z poloviny třináctého století odkryli archeologové v blízkosti strážnického zámku, kde sídlí Národního ústav lidové kultury. Koncem tohoto roku vystaví cenné nálezy v muzeu.

Rozbité světlo nebo další problémy nahlásí Strážničané na mapě. Díky aplikaci

Strážnice – Chci nahlásit úplně uschlý strom sakury. Prosíme, zda by byla možnost v tomto místě zřídit jeden kontejner na plasty a jeden na papír. To jsou dva poslední podněty, které poslali prostřednictvím mapového portálu obyvatelé Kyjova. Podobné hlášení závad by se v nejbližší době mohlo objevit i ve Strážnici. Je součástí připravované úpravy struktury informačních technologií za více než dva a půl milionu korun.

Závěr opravy průtahu Strážnicí: kamiony musí přes Kyjov, někteří zákaz porušují

Strážnice – V pátek odstartovaly poslední dvě etapy opravy hlavního průtahu Strážnicí na silnici I/55, od vinárny kolem Černého orla po gymnázium. Kvůli tomu až do konce roku městem s bílou věží neprojedou kamiony. Právě nákladní doprava je přitom pro tamní obyvatele palčivým problémem.

U mostu u Strážnice ležel zraněný muž. Policisté zjišťují, co se mu stalo

Hodonínsko – Na začátku týdne objevili lidé u Strážnice zraněného muže. Nacházel u mostu přes říčku Radějovku mezi Strážnicí a chatovou oblastí Mlýnky. „Podle svědka měl muž jet na řádně osvětleném jízdním kole od vinohradů kolem sedmé hodiny večer. Prověřujeme, zda se neúčastnil dopravní nehody," uvedl ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Rozhazoval dopravní značky. Za výtržnosti mladíkovi hrozí až dvouletý trest

Strážnice – Osmnáctiletého výtržníka dopadli při útěku policisté ve Strážnici. Oznámení o jeho práci a poškozování majetku přijali v neděli večer. „Na místě pak zastihli osmnáctiletého mladíka, který se před nimi pokusil o marný útěk," sdělil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hodonínské obce v povodí Moravy se spojily proti velké vodě

Hodonínsko – Téměř pětadvacetimi­lionový projekt pro všechny vesnice a města na toku řeky Moravy od Veselí až po Mikulčice chystá dobrovolný svazek Obce pro Baťův kanál. Tento projekt by měl zajistit pro osídlení protipovodňový varovný a monitorovací systém.

Strážnickou Komenského ulici čeká poslední fáze oprav. Za tři miliony korun

Strážnice – Žáci obou strážnických základních škol i obyvatelé mířící do centra Strážnice ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie na Piaristickém náměstí se už v adventním čase dočkají opravené ulice Komenského. „Do konce listopadu dokončíme chodníky a nájezdy k domům na obou stranách silnice v celkové délce přesahující sedm set metrů," uvedl vedoucí strážnického odboru investic a správy budov Petr Helísek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení