VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Tradiční Velikonoce ve skanzenu: dívky psaly chlapcům vzkazy. I milostné

Strážnice /REPORTÁŽ/ – Průvod mladých děvčat v barevných krojích pochoduje na cestě. Vpředu je na tyči uvázaná Morena, která představuje zimu. Dívky ji hodlají shodit z mostu do vody a přivítat jaro. Při chůzi prozpěvují, lidé jim uhýbají z cesty. Začíná velikonoční program ve strážnickém skanzenu.

Královna vín pochází z Petrova. Líbí se jí práce v přírodě i ve vinném sklepě

Petrov, Brno – Korunka na hlavě, šerpa přes rameno a v rukou ceny vítěze. Jako královna vypadala devatenáctiletá studentka z Petrova, která se ve středu stala vítězkou osmnáctého ročníku soutěže Vinum Juvenale v Brně. Eliška Richterová se tak pyšní titulem královna vín. I když 
v rodině nevlastní vinařství nebo vinohrady, našla dívka ve vínu zalíbení.

Znovuobnoví zbouranou kapličku ve Strážnici. Ve hře je i posunutí památky

Strážnice – Už jsou to více než tři měsíce, kdy řidič maďarského kamionu narazil do kapličky stojící u Veselské brány ve Strážnici. Její obnovou se nyní zabývá už nově jmenovaný architekt města.

Přespávali tam myslivci na čekané. Strážnická lesní chata bude sloužit rekreaci

Strážnice - Do lesní chaty nedaleko Strážnice se po více než osmi letech vrátí život. Původní stavení určené myslivcům může po opravě sloužit rekreantům. S přestavbou se ale začne nejdříve v příštím roce, letos je naplánovaná spíše údržba.

Oprava strážnického zdravotního střediska: na etapy včetně stavby patnácti bytů

Strážnice – Na přibližně padesát milionů korun má vyjít oprava zdravotního střediska ve Strážnici. Kromě venkovní úpravy budovy se stavebníci zaměří také na interiéry. Počítá se i s výstavbou patnácti bytů. Město se chce ucházet o dotace.

Danájek si dopravu na festival má pokrýt z celoročních dotací

Strážnice – Dětský soubor Danájek ze Strážnice v loňském roce reprezentoval Slovácko na Mezinárodním folklorním festivalu v Šumperku. Letos možná hodlá účast zopakovat, jeho představitelé si proto zažádali o zvláštní podporu z města na dopravu. Radní žádost o pět tisíc korun zamítli.

Porušení ústavy? Úřad omezil vstup do Obory Radějov na víc než čtvrt roku

Radějov – Před necelými dvěma lety vyšel dokument, který po určitou část roku zakázal vstup do Obory Radějov. Oblast v Bílých Karpatech, jejíž součástí je i přírodní rezervace Kútky, je centrem dlouhodobých sporů s majitelem obory a ochranáři přírody. Ti se nyní snaží zákaz zrušit a místo lidem zpřístupnit.

Strážničtí studenti vládnou dějepisu. V mezinárodní soutěži brali zlato

Strážnice - Vloni se o jednu příčku nevešli do první desítky, letos to dotáhli až na vrchol. Studenti strážnického Purkyňova gymnázia dostali ještě před Vánocemi cenný dárek. Zvítězili v mezinárodní Dějepisné soutěži gymnázií ČR a SR.

Děti ve škole pekly perníčky. Zdobily je podle vlastní fantazie

Strážnice - Každoročně pořádané pečení perníčků se i letos konalo na Základní škole ve Strážnici. Budoucí předškoláci tak mají možnost seznámit se s prostředím školy a s ostatními dětmi.

Zemřel "lidský" folklorista Harnoš

Strážnice, Tvarožná Lhota – Slováckem otřásla smutná zpráva o úmrtí významného folkloristy Václava Harnoše 
z Tvarožné Lhoty. Poslední rozloučení s pětaosmdesá­tiletým zpěvákem se koná zítra ve dvě hodiny odpoledne v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Strážnici.

Lucky moučnily lidem obličeje. Pro zdraví a štěstí

Strážnice /REPORTÁŽ/ – Dvě bílé postavy číhají u cesty ke starým vesnickým domkům, aby mohly kolemjdoucím zamazat obličej moukou. Celé rodiny končí s moučnými šmouhami na lících.

Primáši ve Strážnici vzpomínali na galánečky

Strážnice – Už od roku 1997 se na počest Slávka Volavého, legendárního strážnického primáše, konají v městě pod Bílou věží Hudecké večery. „Představují se cimbálové muziky i folklorní soubory. Smyslem devatenáctého ročníku pod názvem Galánečko, moje šecko, je odhalení duší třech mladých primášů, kteří mají galanky ve Strážnici," přiblížila sobotní program ředitelka kulturního domu Strážničan Danuše Adamcová.

Děti skotačily v maskách. Na radějovském karnevalu

Při události ukončení církevního roku se v Radějovském sportovně společenském centru, konal karneval. Akci pořádanou římskokatolickou církví navštívila spousta rodičů se svými dětmi, které převlékly do různých zajímavých a pestrých kostýmů.

Kulturní dům Strážničan budou hlídat kamery

Strážnice – Kulturní dům Strážničan bude od nového roku střežit osm kamerových systémů. Měly by stát přibližně padesát tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení