VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Proti velké vodě. Domy ve Tvarožné Lhotě a Kněždubu ochrání nádrž

Tvarožná Lhota, Kněždub – Svahy u Tvarožné Lhoty protnou vsakovací pásy. Podobné opatření proti povodním vznikne i v Kněždubu. Obce možná spojí stezka.

Tradiční strom Slovácka v centru zájmu: na Oskorušobraní představili nový sad

Tvarožná Lhota – Na Salaš Travičná u Tvarožné Lhoty zavítaly zástupy zájemců o ovoce tradičního stromu Slovácka a výrobky z něj. Oskorušobraní nabídlo zábavu i odborné rady.

OBRAZEM: Krojovaní vyšli na kopec Žerotín. Kvůli výhledu i modlitbě

Radějov – Již potřetí se vydali Radějovští na pouť na kopec Žerotín. V neděli v devět hodin ráno se sešli před kostelem, aby o dvacet minut později mohli vyrazit.

Letošní Strážnické vinobraní bylo rekordní

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Kdo pil, umřel, kdo nepil, taky. S těmi slovy vstoupil Bakchus na hlavní scénu Strážnického vinobraní těsně před tím, než se otevřely víchy plné nejrůznějších odrůd vín a burčáků. To už náměstí Svobody praskalo ve švech díky návštěvníkům, kteří přijeli z Čech, Moravy i Slovenska. „Jsem tady podruhé a je to suprové," svěřuje se Markéta Pospíšilová, která do Strážnice přijela s manželem Petrem až z Londýna. S nimi se na Slovácku bavili Růženka a Vladimír Kozlíčkovi z Budišova u Třebíče. „Jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Přijeli jsme na celý víkend a koštovat jsme začali už v pátek," usmívá se Růžena Kozlíčková Pospíšilová.

V Radějově půjdou peníze ze zvýšených daní na odpady i cesty

Radějov – Majitelé chat, domů, pozemků a dalších nemovitostí v Radějově si připlatí na daních. Navýšení koeficientu, podle něhož se daň vyměřuje, schválili obecní zastupitelé na svém posledním jednání. Podle radějovského místostarosty Tomáše Potrusila je hlavním důvodem pro změnu velká chatová oblast, která se v katastru obce nachází.

Doprava ve Strážnici: ve hře je jak severozápadní obchvat, tak silnice Dúbravou

Strážnice - Návrh nového územního plánu se stal středobodem posledního zasedání zastupitelů ve Strážnici. Projednávání návrhu vedli jako veřejnou debatu. Nejzásadnějším bodem bylo řešení dopravní situace ve městě.

Tři mrtví. Závory na přejezdu ve Strážnici budou v roce 2017

Strážnice - Právě před rokem vyhasly na strážnickém přejezdu bez závor v ulici Za Drahou dva lidské životy. Řidič zůstal s těžkým zraněním zaklíněný ve vraku dodávky.

Hygiena uzavřela rekreační středisko na Mlýnkách. Kvůli špatné pitné vodě

Strážnice – Vystoupení Petra Bendeho s cimbálovou muzikou Grajcar, seznámení se 
s prací republikových policistů či zdravotníků. Tak mělo vypadat obohacení programu rehabilitačního pobytu 
v rekreačním středisku na Mlýnkách u Strážnice. Akce 
s tématem detektivních příběhů pro třiapadesát lidí s duševním postižením ve věkovém rozpětí od dvaceti do šedesáti let měla začít v pondělí. „Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje uzavřela penzion z hygienických důvodů, a to na dobu, jejíž délku nelze přesně určit. Byli jsme nucení plánovaný pobyt zrušit, velmi nás to mrzí, " sdělil Jakub Konečný, zástupce hlavního vedoucí a zdravotník na rehabilitačním pobytu, který pořádá hodonínská Společnost pro podporu lidí 
s mentálním postižení.

Dožínky ve strážnickém skanzenu: chasa děkovala hospodáři, tetičky pletly věnce

Strážnice – Návštěvníci strážnického skanzenu se o víkendu vrátili do dob minulých. Poznali, jak lidé na vesnici prožívali období po žních.

Teplotní rekordy padly na všech stanicích. Strážnice naměřila 37,8 stupně

Brno – Teplotní rekordy ve středu na jižní Moravě padly na všech stanicích, kde se měří dvacet a víc let. Nejtepleji bylo ve Strážnici, 37,8 stupně, což je o 3,1 stupně více než v roce 2006. Přes 37 stupňů bylo ještě na dalších třech stanicích, sdělil Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Vlna veder středou končí, v dalších dnech se má mírně ochladit, teploty přes 30 stupňů však ještě přetrvají.

Vedro vládlo i v sobotu. Ve Strážnici tentokrát naměřili 36,9 stupně

Jižní Morava – Na devíti měřicích stanicích na jižní Moravě v sobotu padly teplotní rekordy. Nejtepleji, a to nejen na jižní Moravě, ale v celém Česku, bylo v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku, kde meteorologové naměřili 37,6 stupně Celsia, o 2,6 stupně více než v roce 1983, informoval Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Teplotní rekordy padly na desítkách míst, ve Strážnici bylo 36,5

Jižní Morava - V České republice v pátek padly teplotní rekordy na desítkách míst, nejvíc – 36,5 stupně – naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, jen o dvě desetiny stupně Celsia méně bylo k páté hodině odpoledne v Dyjákovicích na Znojemsku. Ani na jedné z těchto stanic to ale nebyl teplotní rekord, ty však v pátek padly na 31 stanicích ze 138, které jsou aktuálně k dispozici a měří 30 a víc let. Na jihu Moravy padl rekord v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku, kde bylo 36,2 °C, což je o dvě desetiny víc než dosud platné maximum z roku 2007. Uvedl to Český hydrometeorolo­gický ústav.

Parné počasí lámalo na jižní Moravě teplotní rekordy. Naměřili 36,5 stupně

Jižní Morava - Poslední den prodlouženého víkendu padlo na jižní Moravě pět teplotních rekordů. Nejvíce ukázal teploměr ve Strážnici na Hodonínsku.

V České republice padaly teplotní rekordy, ve Strážnici naměřili 36,5 stupně

Jižní Morava - V České republice v pondělí opět padaly teplotní rekordy, ačkoli již byly nižší než v neděli. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, a to 36,5 stupně. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ze 139 českých meteorologických stanic, které měří déle než 30 let, byly rekordy překonány na 28.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení