VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Přejezd smrti ve Strážnici? Za rok už tři mrtví

Strážnice – Železniční přejezd na začátku Strážnice ve směru od Petrova se stává pro řidiče noční můrou. Ve středu odpoledne tam zemřel řidič dodávky po střetu s osobním vlakem. Loni v srpnu tam vyhasly životy dvou cestujících. „Je to velká tragédie. Na přejezd by se měly dát závory. Není to poprvé, co v těchto místech zemřel člověk. Minulý rok tam byly dvě nehody," uvedla krátce po nehodě Marie Zíbalová, která má kousek od přejezdu prodejnu ovocných a okrasných stromků. Některá z dodávek tak mohla vézt plody právě jí.

Začal Mezinárodní folklorní festival Strážnice 2015

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Sedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2015 (MFF) a třiatřicátý ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice otevřel své brány v amfiteátru Bludník předpremiérou pořadu Z krajin za obzorem. Diváci potleskem ocenili umění ukrývající se v tancích, krojích, v maskách, ve zvycích a výkonech zahraničních tanečníků, muzikantů a zpěváků. „V pořadu jsme navštívili nejen Evropu, ale také Latinskou Ameriku, Asii a Afriku.

Osobní vlak smetl dodávku. Řidič byl na místě mrtvý, cestující v šoku

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Ve středu pár minut před půl druhou hodinou odpoledne vyhasl na železniční trati ve Strážnici další život. Volkswagenu Transporter se střetl s osobním vlakem. Řidič auta byla na místě mrtvý. „Železniční přejezd je chráněný světelnou signalizací bez závor. Osobní vlak jel z Vrbovce do Hodonína a na přejezdu ve Strážnici se srazil s dodávkou," informoval o události mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že v místě bude po dobu vyšetřování uzavřená železniční doprava.

Doprava při folklorním festivalu: strážnické brány se o víkendu uzavřou

Strážnice – O tisíce návštěvníků se zvýší už ve čtvrtek počet lidí ve Strážnici. Ti zaplní ulice, náměstí, zámecký park i festivalová pódia. Jubilejnímu ročníku mezinárodního folklorního festivalu otevře historické město brány už posedmdesáté.

Parkování ve Strážnici: automaty a nové plochy, kde budou stát auta zdarma

Strážnice, Kyjov – Ve Strážnici mají problém s parkováním. Veškerá místa jsou doposud bez poplatku a někteří toho využívají a auto nechají stát ve středu města třeba celý den. Situace se možná v dohledné době rázně změní. Stání by od příštího roku mohly hlídat parkovací automaty. „Někteří obyvatelé i podnikatelé nás upozorňují, abychom s tím něco dělali. Jejich podněty nás vedou k úvahám, že nakoupíme automaty," uvedla starostka Strážnice Renata Smutná.

Verbíři potřicáté rozvíří festival ve Strážnici

Strážnice - Na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici se zájemci utkají o titul nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Letos v jubilejním klání. „Za třicet let obnovené soutěže se na festivalových pódiích vystřídaly stovky účastníků. Je důležité, že se mnoho z nich stalo tanečními vzory pro další tisíce verbířů, kteří tento tradiční tanec ukazují po celém Slovácku i mimo ně," uvedl autor pořadu Jan Blahůšek.

Muzeum ve Strážnici slaví výročí. Ve sbírce má patnáct tisíc předmětů

Strážnice - V červnu slaví Městské muzeum ve Strážnici výročí. Už dvacet let totiž existuje jako samostatná kulturní instituce. „Strážnice měla své muzeum už v roce 1935. U jeho vzniku stál tehdejší strážnický muzejní spolek s osobnostmi jakými byli Jan Skácel a páter Josef Kouřil," řekl strážnický historik Jiří Pajer. Právě on v roce 1993 muzejní spolek znovu založil.

Park na ploše patnácti tisíc metrů čtverečních oddělí domy od průmyslu

Strážnice - Výsadba dvanácti tisíc okrasných keřů a desítek stromů, které oddělí obytnou a průmyslovou zónu ve Strážnici, je před dokončením. Slovácký park, jak se bude pruh zeleně jmenovat, roste mezi ulicemi Třešňová a Za Drahou na ploše patnácti tisíc metrů čtverečních. „Jde o lokalitu, kde je smíšená zóna s průmyslovými stavbami i rodinnými domy. Chtěli jsme obě oblasti oddělit," vysvětlil vedoucí strážnického odboru investic Petr Helísek.

Do petrovských Plžů přijelo tisíc cyklistů

Strážnicko /FOTOGALERIE/ – Cyklisté a zároveň milovníci vín vyrazili v sobotu dopoledne na Putování po vinařských stezkách Strážnicka. Na náměstí ve Strážnici jich zaregistrovali pět set, ostatní si zvolili vlastní cestu. „Taková účast nás překvapila. Připravili jsme čtyři sta padesát balíčků se skleničkou, cyklopasem s mapou tras a razítkovacích míst a vstupenkou do Otevřených sklepů Strážnicka v petrovských Plžích. Všechny jsme na startu rozdali a dalších padesát jsme museli ještě sehnat," prozradil Luboš Kala z nadace Partnerství, která putování spolu s Vinaři Strážnicka uspořádala.

Staré chodníky v Radějově skončí. Obec je opraví

Radějov - Raději po silnici než po cestě pro pěší procházeli až do loňského léta turisté i místní Radějovem. Důvodem je havarijní stav chodníků vytvořených v sedmdesátých letech minulého století. Radějovští se je proto rozhodli po etapách opravit. „Chodníky byly a některé stále jsou v dost zuboženém stavu, maminky s malými dětmi na nich mají velké problémy. S kočárkem se po nich opravdu jezdit nedá. Proto raději všichni chodí po silnici, kvůli tomu jsem ale měla už dvakrát potíže s policií," postěžovala si obyvatelka Radějova Lenka Suchánková s tím, že ještě do horší situace se tam dostávají lidé na vozíku.

Řemesla ve skanzenu: podle zvonce poznal hospodář stádo

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Do strážnického skanzenu se vrátila stará řemesla. Soustružníci vyráběli knoflíky, násady i hrábě. Kovář okoval koně.

Řidič najel do protisměru a narazil. Tvrdí, že auto mělo poruchu

Strážnice – Dvě lehká zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek odpoledne v křižovatce za Strážnicí. V odbočce na Hroznovou Lhotu se srazila Škoda Octavia s felicií.

Strážničan zahraje na EXPO 2015. Cimbál musí projít přes bezpečnostní rámy

Strážnice - Cimbálová muzika Strážničan zahraje tisícům návštěvníků světové výstavy EXPO 2015 v italském Miláně. V pavilonu České republiky se o víkendu představí v expozici Jihomoravského kraje a města Brna společně s Vysokým učení technickým, Masarykovou univerzitou a divadlem VIDA! Science Centrum Brno.

Víc než sto tisíc korun pomůže vysušit navlhlé zdi strážnického domova seniorů

Strážnice - Suché zdi historické budovy, hygienickým normám vyhovující sklady potravin a místnosti na čištění zeleniny. K tomuto cílovému stavu nasměruje Domov pro seniory Strážnice balík peněz, který přiteče z kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies