VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Muž našel funkční sovětskou dělostřeleckou minu. Pyrotechnik ji na místě odpálil

Tvarožná Lhota – K nálezu munice vyjížděli v sobotu odpoledne strážničtí policisté na okraj lesa u Tvarožné Lhoty. „Oznámení podával muž, který munici nalezl detektorem kovů," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Cenný nález u strážnického zámku: miniatura hradeb

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Předměty z poloviny třináctého století odkryli archeologové v blízkosti strážnického zámku, kde sídlí Národního ústav lidové kultury. Koncem tohoto roku vystaví cenné nálezy v muzeu.

Rozbité světlo nebo další problémy nahlásí Strážničané na mapě. Díky aplikaci

Strážnice – Chci nahlásit úplně uschlý strom sakury. Prosíme, zda by byla možnost v tomto místě zřídit jeden kontejner na plasty a jeden na papír. To jsou dva poslední podněty, které poslali prostřednictvím mapového portálu obyvatelé Kyjova. Podobné hlášení závad by se v nejbližší době mohlo objevit i ve Strážnici. Je součástí připravované úpravy struktury informačních technologií za více než dva a půl milionu korun.

Závěr opravy průtahu Strážnicí: kamiony musí přes Kyjov, někteří zákaz porušují

Strážnice – V pátek odstartovaly poslední dvě etapy opravy hlavního průtahu Strážnicí na silnici I/55, od vinárny kolem Černého orla po gymnázium. Kvůli tomu až do konce roku městem s bílou věží neprojedou kamiony. Právě nákladní doprava je přitom pro tamní obyvatele palčivým problémem.

U mostu u Strážnice ležel zraněný muž. Policisté zjišťují, co se mu stalo

Hodonínsko – Na začátku týdne objevili lidé u Strážnice zraněného muže. Nacházel u mostu přes říčku Radějovku mezi Strážnicí a chatovou oblastí Mlýnky. „Podle svědka měl muž jet na řádně osvětleném jízdním kole od vinohradů kolem sedmé hodiny večer. Prověřujeme, zda se neúčastnil dopravní nehody," uvedl ve čtvrtek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Rozhazoval dopravní značky. Za výtržnosti mladíkovi hrozí až dvouletý trest

Strážnice – Osmnáctiletého výtržníka dopadli při útěku policisté ve Strážnici. Oznámení o jeho práci a poškozování majetku přijali v neděli večer. „Na místě pak zastihli osmnáctiletého mladíka, který se před nimi pokusil o marný útěk," sdělil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hodonínské obce v povodí Moravy se spojily proti velké vodě

Hodonínsko – Téměř pětadvacetimi­lionový projekt pro všechny vesnice a města na toku řeky Moravy od Veselí až po Mikulčice chystá dobrovolný svazek Obce pro Baťův kanál. Tento projekt by měl zajistit pro osídlení protipovodňový varovný a monitorovací systém.

Strážnickou Komenského ulici čeká poslední fáze oprav. Za tři miliony korun

Strážnice – Žáci obou strážnických základních škol i obyvatelé mířící do centra Strážnice ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie na Piaristickém náměstí se už v adventním čase dočkají opravené ulice Komenského. „Do konce listopadu dokončíme chodníky a nájezdy k domům na obou stranách silnice v celkové délce přesahující sedm set metrů," uvedl vedoucí strážnického odboru investic a správy budov Petr Helísek.

Proti velké vodě. Domy ve Tvarožné Lhotě a Kněždubu ochrání nádrž

Tvarožná Lhota, Kněždub – Svahy u Tvarožné Lhoty protnou vsakovací pásy. Podobné opatření proti povodním vznikne i v Kněždubu. Obce možná spojí stezka.

Tradiční strom Slovácka v centru zájmu: na Oskorušobraní představili nový sad

Tvarožná Lhota – Na Salaš Travičná u Tvarožné Lhoty zavítaly zástupy zájemců o ovoce tradičního stromu Slovácka a výrobky z něj. Oskorušobraní nabídlo zábavu i odborné rady.

OBRAZEM: Krojovaní vyšli na kopec Žerotín. Kvůli výhledu i modlitbě

Radějov – Již potřetí se vydali Radějovští na pouť na kopec Žerotín. V neděli v devět hodin ráno se sešli před kostelem, aby o dvacet minut později mohli vyrazit.

Letošní Strážnické vinobraní bylo rekordní

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Kdo pil, umřel, kdo nepil, taky. S těmi slovy vstoupil Bakchus na hlavní scénu Strážnického vinobraní těsně před tím, než se otevřely víchy plné nejrůznějších odrůd vín a burčáků. To už náměstí Svobody praskalo ve švech díky návštěvníkům, kteří přijeli z Čech, Moravy i Slovenska. „Jsem tady podruhé a je to suprové," svěřuje se Markéta Pospíšilová, která do Strážnice přijela s manželem Petrem až z Londýna. S nimi se na Slovácku bavili Růženka a Vladimír Kozlíčkovi z Budišova u Třebíče. „Jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Přijeli jsme na celý víkend a koštovat jsme začali už v pátek," usmívá se Růžena Kozlíčková Pospíšilová.

V Radějově půjdou peníze ze zvýšených daní na odpady i cesty

Radějov – Majitelé chat, domů, pozemků a dalších nemovitostí v Radějově si připlatí na daních. Navýšení koeficientu, podle něhož se daň vyměřuje, schválili obecní zastupitelé na svém posledním jednání. Podle radějovského místostarosty Tomáše Potrusila je hlavním důvodem pro změnu velká chatová oblast, která se v katastru obce nachází.

Doprava ve Strážnici: ve hře je jak severozápadní obchvat, tak silnice Dúbravou

Strážnice - Návrh nového územního plánu se stal středobodem posledního zasedání zastupitelů ve Strážnici. Projednávání návrhu vedli jako veřejnou debatu. Nejzásadnějším bodem bylo řešení dopravní situace ve městě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení