VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Řidička nejspíš zaspala za volantem, s autem skončila v příkopu

Strážnice – S lehkým zraněním vyvázla mladá řidička z dopravní nehody, která se stala v pátek dopoledne ve Strážnici. Policisté se domnívají, že příčinou byl mikrospánek.

Tahák na turisty? Nový areál vinných sklepů ve Strážnici

Strážnice – Na okraji Strážnice má vyrůst na 35 vinných sklepů, které mají podpořit cestovní ruch. 
První zřejmě vzniknou už letos.

Maškarní ples: plastoví vojáci porazili i Tetris, čarodějnice skončily druhé

Strážnice – Čarodějnice, Rambo, rozpustilé školačky, Egypťané i Římané, indián nebo arabský šejk. V pravou přehlídku fantazie a dovedností se již po třinácté změnil Rockový maškarní ples ve Strážnici. Bytosti pohádkové, filmové i zcela smyšlené zaplnily v kulturním domě Strážničan hlavní sál, foyer, vinárnu i Green bar.

Pokuty za neočkované děti? Likvidační, tvrdí starostové

Slovácko – Za neočkované děti ve školách v přírodě, lyžařských či jazykových kurzech se mají jejich organizátorům zvýšit pokuty. Na sto až pět set tisíc korun. S touto informací, která by měla být součástí novely zákona o veřejném zdraví, přišlo před pár dny Sdružení místních samospráv ČR. „Taková sankce může představovat pro pedagogy a dobrovolníky obrovskou zátěž a pro školy, potažmo jejich zřizovatele, hrozbu nebo alespoň naprosto nepřiměřený finanční závazek, kterému nemohou ve svých rozpočtech dostát," uvedl Petr Halada, člen rady sdružení.

Mladá řidička se ocitla v převráceném autě v poli

Radějov – S lehkým zraněním skončila sedmadvacetiletá řidička deset let starého Seatu Altea po nehodě, která se stala v pondělí po deváté ráno dva kilometry před Radějovem ve směru od Strážnice. „Auto se dostalo mimo silnici, převrátilo se přes střechu a skončilo v poli. Řidička z Hodonínska, která cestovala sama, utrpěla lehké zranění a byla převezená do nemocnice v Hodoníně," informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Studentka na webu přináší chuť Francie

Strážnice, Olomouc - Chtěla si prohloubit jazykové znalosti a poznat cizí kulturu. Kromě zážitků si ale z Francie přivezla i netradiční koníček. Devatenáctiletá Strážničanka Barbora Adamcová nyní vaří a peče pochoutky, nad kterými se sbíhají sliny, ale zároveň láme jazyk při jejich výslovování. „Před rokem jsem odjela do Francie, kde jsem nějaký čas pracovala jako au-pair. Nejprve jsem psala blog o tom, jaké je to žít v cizí zemi," popisuje začátky Adamcová.

Na modeling v Asii jsem už moc stará, říká dvacetiletá strážnická modelka

Strážnice – O přehlídkovém mole se jí nikdy nezdálo. Netoužila chodit po pódiích nebo pózovat před objektivy profesionálních fotografů. Náhoda jí ale pomohla, že se tak přece jen stalo.

Tržní řád zakáže podomní prodej

Strážnice – Zákaz podomního prodeje, ale i další podmínky pro prodávající. Ve Strážnici mají poprvé tržní řád města. „Dokument byl předložený radě, která ho bez výhrad schválila," uvedl tajemník Městského úřadu ve Strážnici Jaroslav Gazda.

Když napadne sníh, kočárek neprojede. Poruchový zametač proto doplní nový

Strážnice – K úklidu chodníků a dalších veřejných ploch slouží ve Strážnici jediný stroj. Hlavně když napadne sníh, nastává problém, aby město vypadalo ke spokojenosti místních.

Pro sídliště potřebují pětadvacet milionů

Strážnice - Nové chodníky, mobiliáře, parkovací místa či dětská hřiště. Přesně tak by mělo vypadat po opravách největší strážnické sídliště Kovářská. „Všechny práce by se měly provádět po etapách," uvedl vedoucí odboru investic a správy budov Městského úřadu Strážnice Petr Helísek.

Nová okna? Sportovcům přestane foukat za krk

Strážnice - O opravách hlavních budov v areálu tělovýchovné jednoty Jiskra Strážnice mluvili místní už nějakou dobu. Nyní se představy začnou plnit. Strážnická radnice získala dotaci na zateplení ubytovny a sportovní haly. Kromě pláště dostanou nová okna a dveře. Do úprav sportovišť se pustí také ve Veselí nad Moravou. V plánu je i basketbalové hřiště.

Na Strážnickém poježdění ovládali modely muži. Děti ocenily detaily

Strážnice – Auta, kamiony, traktory i tanky. Vše na dálkové ovládání. Dospělí se na třetím ročníku Strážnického poježdění vrátili do dětských let. Na tento sraz modelářů z České republiky se přišlo podívat okolo pěti set lidí.

Sezona koštů slivovic odstartuje ve Ždánicích

Slovácko - Druhý víkend roku 2015 nabídne kromě řady plesů také první košt pálenek a závod autíček na dálkové ovládání. Monarchisté si ve Strážnici připomenou mší čtyřiapadesáté narozeniny Karla Habsbursko-Lotrinského.

AKTUALIZOVÁNO

Nejkrásnější stromořadí Jihomoravského kraje? Strážnická platanová alej

Strážnice – Svou krásou přitahuje místní i návštěvníky téměř šestitisícového města na Slovácku. Nyní se dostala na pomyslné stupně vítězů. Strážnická platanová alej se stala nejkrásnější alejí Jihomoravského kraje roku 2014. „Platanové stromořadí ve Strážnici získalo osm set jednapadesát hlasů. V celorepublikových výsledcích se pak umístilo na stříbrném stupínku," uvedl za sdružení Arnika, které soutěž pořádalo, Vratislav Vozník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies