VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Verbíři potřicáté rozvíří festival ve Strážnici

Strážnice - Na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici se zájemci utkají o titul nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Letos v jubilejním klání. „Za třicet let obnovené soutěže se na festivalových pódiích vystřídaly stovky účastníků. Je důležité, že se mnoho z nich stalo tanečními vzory pro další tisíce verbířů, kteří tento tradiční tanec ukazují po celém Slovácku i mimo ně," uvedl autor pořadu Jan Blahůšek.

Muzeum ve Strážnici slaví výročí. Ve sbírce má patnáct tisíc předmětů

Strážnice - V červnu slaví Městské muzeum ve Strážnici výročí. Už dvacet let totiž existuje jako samostatná kulturní instituce. „Strážnice měla své muzeum už v roce 1935. U jeho vzniku stál tehdejší strážnický muzejní spolek s osobnostmi jakými byli Jan Skácel a páter Josef Kouřil," řekl strážnický historik Jiří Pajer. Právě on v roce 1993 muzejní spolek znovu založil.

Park na ploše patnácti tisíc metrů čtverečních oddělí domy od průmyslu

Strážnice - Výsadba dvanácti tisíc okrasných keřů a desítek stromů, které oddělí obytnou a průmyslovou zónu ve Strážnici, je před dokončením. Slovácký park, jak se bude pruh zeleně jmenovat, roste mezi ulicemi Třešňová a Za Drahou na ploše patnácti tisíc metrů čtverečních. „Jde o lokalitu, kde je smíšená zóna s průmyslovými stavbami i rodinnými domy. Chtěli jsme obě oblasti oddělit," vysvětlil vedoucí strážnického odboru investic Petr Helísek.

Do petrovských Plžů přijelo tisíc cyklistů

Strážnicko /FOTOGALERIE/ – Cyklisté a zároveň milovníci vín vyrazili v sobotu dopoledne na Putování po vinařských stezkách Strážnicka. Na náměstí ve Strážnici jich zaregistrovali pět set, ostatní si zvolili vlastní cestu. „Taková účast nás překvapila. Připravili jsme čtyři sta padesát balíčků se skleničkou, cyklopasem s mapou tras a razítkovacích míst a vstupenkou do Otevřených sklepů Strážnicka v petrovských Plžích. Všechny jsme na startu rozdali a dalších padesát jsme museli ještě sehnat," prozradil Luboš Kala z nadace Partnerství, která putování spolu s Vinaři Strážnicka uspořádala.

Staré chodníky v Radějově skončí. Obec je opraví

Radějov - Raději po silnici než po cestě pro pěší procházeli až do loňského léta turisté i místní Radějovem. Důvodem je havarijní stav chodníků vytvořených v sedmdesátých letech minulého století. Radějovští se je proto rozhodli po etapách opravit. „Chodníky byly a některé stále jsou v dost zuboženém stavu, maminky s malými dětmi na nich mají velké problémy. S kočárkem se po nich opravdu jezdit nedá. Proto raději všichni chodí po silnici, kvůli tomu jsem ale měla už dvakrát potíže s policií," postěžovala si obyvatelka Radějova Lenka Suchánková s tím, že ještě do horší situace se tam dostávají lidé na vozíku.

Řemesla ve skanzenu: podle zvonce poznal hospodář stádo

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Do strážnického skanzenu se vrátila stará řemesla. Soustružníci vyráběli knoflíky, násady i hrábě. Kovář okoval koně.

Řidič najel do protisměru a narazil. Tvrdí, že auto mělo poruchu

Strážnice – Dvě lehká zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek odpoledne v křižovatce za Strážnicí. V odbočce na Hroznovou Lhotu se srazila Škoda Octavia s felicií.

Strážničan zahraje na EXPO 2015. Cimbál musí projít přes bezpečnostní rámy

Strážnice - Cimbálová muzika Strážničan zahraje tisícům návštěvníků světové výstavy EXPO 2015 v italském Miláně. V pavilonu České republiky se o víkendu představí v expozici Jihomoravského kraje a města Brna společně s Vysokým učení technickým, Masarykovou univerzitou a divadlem VIDA! Science Centrum Brno.

Víc než sto tisíc korun pomůže vysušit navlhlé zdi strážnického domova seniorů

Strážnice - Suché zdi historické budovy, hygienickým normám vyhovující sklady potravin a místnosti na čištění zeleniny. K tomuto cílovému stavu nasměruje Domov pro seniory Strážnice balík peněz, který přiteče z kraje.

Škola ve Strážnici vybaví nové učebny počítači

Strážnice - Více místa v počítačových učebnách, obměněné technologie, nové notebooky i dataprojektory. To všechno v dohledné době poslouží studentům Střední školy Strážnice. Na dva záměry totiž doputuje příspěvek z kraje. Radní projednali investiční záměry z oblasti školství a do Strážnice pošlou na úpravu učeben a nákup techniky téměř dva miliony korun. „Každá škola hospodaří s rozpočtem, jehož součástí je i investiční fond a provozní prostředky. Z těchto součástí rozpočtu obě zmiňované akce zaplatíme. Nejde o speciální účelové dotace přidělené zřizovatelem nad rámec běžného rozpočtu školy," uvedla ředitelka vzdělávací instituce Petra Fialová.

Jubilejní folklorní festival ve Strážnici: víc účinkujících i návštěvníků

Strážnice - Největší setkání příznivců folklorního dědictví v České republice nabídne tisícům návštěvníků téměř čtyři desítky programů. Sedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2015 (MFF) a třiatřicátý ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice otevře své brány ve čtvrtek před posledním červnovým víkendem.

Strážnický korbáč ovládla bojová technika

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Na sto třicet zmenšenin tanků, letadel či aut obdivovali příznivci modelářství ve strážnickém domě dětí a mládeže. Kroužek plastikových modelářů tam uspořádal třetí ročník soutěžní výstavy nazvané Strážnický korbáč. „Jako tradičně převládá bojová technika, letadel se letos tolik nesešlo," uvedl jeden z organizátorů, Filip Stanislav.

V sídle lékařů ve Strážnici vznikne čtrnáct nových bytů

Strážnice – Budova strážnického zdravotního střediska chátrá už několik let. Přežívá jen díky opravám za statisíce. Plánovaná rekonstrukce má zachovat lékařskou péči i služby.

Kapela Horkýže Slíže míří do Strážničanu. Vyhrajte lístky v soutěži

Strážnice – Hity jako Lesbiens a gay song, Malá Žužu, Silný refrén přiveze na Slovácko slovenská punkrocková formace Horkýže Slíže. Skupina z Nitry ale na pódiu kulturního domu Strážničan v sobotu večer nevystoupí jako jediná. „Jako předkapela se představí autorská začínající skupina FixAge," informovala Gabriela Dobišová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení