VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: STRÁŽNICE

Víc než sto tisíc korun pomůže vysušit navlhlé zdi strážnického domova seniorů

Strážnice - Suché zdi historické budovy, hygienickým normám vyhovující sklady potravin a místnosti na čištění zeleniny. K tomuto cílovému stavu nasměruje Domov pro seniory Strážnice balík peněz, který přiteče z kraje.

Škola ve Strážnici vybaví nové učebny počítači

Strážnice - Více místa v počítačových učebnách, obměněné technologie, nové notebooky i dataprojektory. To všechno v dohledné době poslouží studentům Střední školy Strážnice. Na dva záměry totiž doputuje příspěvek z kraje. Radní projednali investiční záměry z oblasti školství a do Strážnice pošlou na úpravu učeben a nákup techniky téměř dva miliony korun. „Každá škola hospodaří s rozpočtem, jehož součástí je i investiční fond a provozní prostředky. Z těchto součástí rozpočtu obě zmiňované akce zaplatíme. Nejde o speciální účelové dotace přidělené zřizovatelem nad rámec běžného rozpočtu školy," uvedla ředitelka vzdělávací instituce Petra Fialová.

Jubilejní folklorní festival ve Strážnici: víc účinkujících i návštěvníků

Strážnice - Největší setkání příznivců folklorního dědictví v České republice nabídne tisícům návštěvníků téměř čtyři desítky programů. Sedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2015 (MFF) a třiatřicátý ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice otevře své brány ve čtvrtek před posledním červnovým víkendem.

Strážnický korbáč ovládla bojová technika

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Na sto třicet zmenšenin tanků, letadel či aut obdivovali příznivci modelářství ve strážnickém domě dětí a mládeže. Kroužek plastikových modelářů tam uspořádal třetí ročník soutěžní výstavy nazvané Strážnický korbáč. „Jako tradičně převládá bojová technika, letadel se letos tolik nesešlo," uvedl jeden z organizátorů, Filip Stanislav.

V sídle lékařů ve Strážnici vznikne čtrnáct nových bytů

Strážnice – Budova strážnického zdravotního střediska chátrá už několik let. Přežívá jen díky opravám za statisíce. Plánovaná rekonstrukce má zachovat lékařskou péči i služby.

Kapela Horkýže Slíže míří do Strážničanu. Vyhrajte lístky v soutěži

Strážnice – Hity jako Lesbiens a gay song, Malá Žužu, Silný refrén přiveze na Slovácko slovenská punkrocková formace Horkýže Slíže. Skupina z Nitry ale na pódiu kulturního domu Strážničan v sobotu večer nevystoupí jako jediná. „Jako předkapela se představí autorská začínající skupina FixAge," informovala Gabriela Dobišová.

Třicátý ročník koštu v Radějově ovládly durancie od Macháčků

Radějov /FOTOGALERIE/ – Už po osmé hodině v neděli ráno se před vstupními dveřmi do radějovského Sportovně společenského centra začala tvořit fronta. Uvnitř byly totiž připravené vzorky jubilejního třicátého Koštu slivovice a ovocných destilátů. „Sešlo se třináct set osmdesát vzorků a zábava je perfektní," řekl jeden z organizátorů Vladimír Tomešek ze Strážnice.

Morena letěla z mostku. Děti ve strážnickém skanzenu vítaly jaro

Strážnice /REPORTÁŽ/ – Ve strážnickém skanzenu se konal pod taktovkou Národního ústavu lidové kultury tradiční předvelikonoč­ní pořad.

Ve Strážnici degustovali utopence i nakládané sýry

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Sezóna koštů je už v plném proudu. Po klasikách jako jsou vína a pálenky už mohli lidé na Hodonínsku okoštovat klobásky či zelí. Netradiční ochutnávku zvolili ale, tři týdny před Velikonoci, ve Strážnici. Tam vybrali nejlepší vzorek utopence a nakládaného sýru.

Havárka na konci Strážnice si vyžádala dva zraněné

Strážnice – K nehodě dvou aut musely kolem sobotní druhé hodiny odpoledne vyjet dvě jednotky hasičů z Hodonína a Veselí nad Moravou. „Ve Strážnici se srazila dvě osobní auta značky Škoda Octavia a Hyundai," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Auta se střetla těsně u konce města ve směru na Radějov. Podle Příkaského však neměli hasiči s nehodou téměř žádnou práci. „Dva lidé, kteří se při nehodě zranili, byli v péči už před příjezdem hasičů. Ti nakonec neprováděli žádnou práci, havárka se totiž obešla bez vyprošťování i úniku kapalin," dodal mluvčí.

Řidička nejspíš zaspala za volantem, s autem skončila v příkopu

Strážnice – S lehkým zraněním vyvázla mladá řidička z dopravní nehody, která se stala v pátek dopoledne ve Strážnici. Policisté se domnívají, že příčinou byl mikrospánek.

Tahák na turisty? Nový areál vinných sklepů ve Strážnici

Strážnice – Na okraji Strážnice má vyrůst na 35 vinných sklepů, které mají podpořit cestovní ruch. 
První zřejmě vzniknou už letos.

Maškarní ples: plastoví vojáci porazili i Tetris, čarodějnice skončily druhé

Strážnice – Čarodějnice, Rambo, rozpustilé školačky, Egypťané i Římané, indián nebo arabský šejk. V pravou přehlídku fantazie a dovedností se již po třinácté změnil Rockový maškarní ples ve Strážnici. Bytosti pohádkové, filmové i zcela smyšlené zaplnily v kulturním domě Strážničan hlavní sál, foyer, vinárnu i Green bar.

Pokuty za neočkované děti? Likvidační, tvrdí starostové

Slovácko – Za neočkované děti ve školách v přírodě, lyžařských či jazykových kurzech se mají jejich organizátorům zvýšit pokuty. Na sto až pět set tisíc korun. S touto informací, která by měla být součástí novely zákona o veřejném zdraví, přišlo před pár dny Sdružení místních samospráv ČR. „Taková sankce může představovat pro pedagogy a dobrovolníky obrovskou zátěž a pro školy, potažmo jejich zřizovatele, hrozbu nebo alespoň naprosto nepřiměřený finanční závazek, kterému nemohou ve svých rozpočtech dostát," uvedl Petr Halada, člen rady sdružení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení