VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VELKÁ NAD VELIČKOU

Celníky vystřídá u hranic v Javorníku kadeřnice

Javorník - Loni koupil Javorník budovu, která od roku 1997 sloužila pro pohraniční a cizineckou policii. Letos už ji využívají místní. Dvacet let po rozdělení Československa vznikla v bývalé budově pohraničníků posilovna, masážní salon i byty.

Na koledu do Velké přišly tři generace Hrbáčů

Velká nad Veličkou /REPORTÁŽ/ – Kulturní dům ve Velké nad Veličkou patřil v sobotu tradičnímu pořadu muzik, sólistů a sborů. Zazněly písně z různých částí Slovácka.

Hasiči dostanou modernější zázemí. Obec jim spravuje zbrojnici

Velká nad Veličkou – Dobrovolní hasiči z Velké nad Veličkou mají letos úspěšný rok. Nejenže dostali téměř 170 tisíc korun od Jihomoravského kraje, obec jim nyní opravuje hasičskou zbrojnici. Za čtyři miliony korun.

Horňácká legenda Dušan Holý převzal Zlatou medaili MU

Brno, Hrubá Vrbka – Před lety z ní odcházel jako absolvent. Nyní na ní působí jako emeritní profesor v Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty. A v tomto týdnu si z akademické půdy Masarykovy univerzity odnesl Dušan Holý Zlatou medaili. Brněnská univerzita ji uděluje významným představitelům vědy, kulturního a veřejného života, a to jako výraz ocenění mimořádných zásluh o rozvoj vědy, kultury a umění a také rozvoj univerzity.

OBRAZEM: Mše v Louce připomněla patrona myslivců svatého Huberta

Louka /REOPRTÁŽ/ – Je sychravo, ale chvílemi mraky prostupuje slunce. Před kostelem Panny Marie Růžencové v Louce postávají skupinky mužů i žen v zeleném. Je půl desáté ráno a do začátku sedmé svatohubertské mše zbývá půl hodiny.

Květinové aranže váže florista Jaromír Kokeš odmala. Učí to i druhé

Louka - Osmadvacetiletého Jaromíra Kokeše fascinovaly květiny už od mala. Na základní škole začal vázat své první květinové aranže, které rozdával rodině. Floristiku pak poznal při studiu Střední zahradnické školy v Mělníku, kterou později také vystudoval.

Školka v Hrubé Vrbce má už suché zdi. Zatékalo do ní

Hrubá Vrbka – Na více než dvě stě tisíc korun vyšly opravy střechy Mateřské školy v Hrubé Vrbce. Horňácká obec se do nich pustila poté, co opakovaně řešila problémy se zatékáním.

AKTUALIZOVÁNO

Světlé, tmavé i ležák. Lipov okoštoval pivo

Lipov – Pětadvacet pivovarů, dvaasedmdesát různých vzorků a stovky návštěvníků. Tak vypadal první ročník Horňáckého pivokoštu, který se v sobotu konal v Lipově.

Velké pomohl k bodu přísně nařízený nepřímý kop

Žarošice – Souboj dvou trápících se týmů z dolní poloviny tabulky skončil remízou 1:1. Obě branky padly v závěrečné dvacetiminutovce. Žarošice, které probudil až střídající Frýbort, poslal do zaslouženého vedení Tomáš Vágner. Domácí ale těsný náskok neudrželi. Po centru Petra Kohůta hlavou vyrovnal Patrik Bančák.

Z dětského kroužku v Louce je úspěšný klub pro dospělé

Louka - Před dvaačtyřiceti lety začali na základní škole V Louce jako dětský modelářský kroužek. Teď mají nadšenci pro modely letadel vlastní klub a slaví úspěchy na nejrůznějších soutěžích.

Zastupitelé Lipova museli zvolit nového starostu i jeho zástup

Lipov - Vzdáním holdu zesnulému starostovi Ladislavu Frantovi začalo ve čtvrtek krátce po devatenácté hodině zastupitelstvo v Lipově. Hlavním bodem programu bylo hlasování o dvou nejdůležitějších postech v obci.

Novým starostou Lipova je Miloslav Jagoš

Lipov – Dvaadvacet minut po začátku zastupitelstva bylo rozhodnuto. Novým starostou horňáckého Lipova se stal Miloslav Jagoš. Ve funkci vystřídal dlouholetého starostu Ladislava Frantu. Ten letos v srpnu po těžké nemoci zemřel.

Vznik Louky je přinejmenším sporný. Dělí ho tři století

Louka - Speciální brožuru, která se věnuje historii od pravěku až po Bílou horu, vydala horňácká Louka. Autorem publikace nazvané Střípky z historie obce Louka Od počátků osídlení do Bílé hory je historik Peter Futák.

Novinka v Hrubé Vrbce: maminky poučí děti i dospělé

Hrubá Vrbka – S cílem udělat něco pro své děti, nabídnout jim dobré vzdělání a zábavu pro volný čas vzniklo občanské sdružení Vzdělání pro Horňácko. Zasloužilo se o něj několik tamních maminek. „Podobná aktivita nám tady chyběla, proto jsme se rozhodly založit občanské sdružení. Jde o úplnou novinku, nápad přišel až teď v létě," vysvětluje jedna ze zakladatelek Iva Nováková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies