VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Budovu školky v Milokošti město prodá v dražbě. Nemá pro ni využití

Veselí nad Moravou – Je to už rok, co budovu Mateřské školy Na Hrázi ve veselské městské části Milokošť opustily děti. Ve městě se dlouho řešilo, jak s ní naložit. Členové osadního výboru Milokošť tam chtěli mít zázemí k přilehlému sportovnímu areálu, radní však rozhodli jinak. Stavba včetně pozemků již brzy půjde do veřejné dražby.

Milokošť čeká na zastávku. Závory na přejezdu už jsou

Veselí nad Moravou – Naděje obyvatel veselské části Milokošť na vlastní železniční zastávku roste. Pokud všechno půjde podle plánu, stavět se může už za dva roky. „Mám dvě děti, až budou jezdit na střední školu, zastávku využijí na cestě do centra Veselí, odtud do Strážnice a do Kyjova. Ale i na druhou stranu do Uherského Hradiště," řekl obyvatel Milokošti Miroslav Jagoš.

Hodnocení křižovatky v Hroznové Lhotě: 11 problémů, z toho 5 závážných

Hroznová Lhota – Před dvěma lety srazilo na přechodu pro chodce u křižovatky v Hroznové Lhotě auto mladého chlapce. Na první pohled nebezpečné místo si tak vyžádalo svou první oběť. Tragická nehoda ale odstartovala úsilí problematický úsek vyřešit.

Padají stromy, propadá se půda. U chat v okolí Veselí nad Moravou řádí bobři

Veselí nad Moravou – Majitele pozemků u vodních toků a ploch v okolí Veselí nad Moravou na Hodonínsku sužují bobři. Škody u bývalých meandrů Moravy, ze kterých se při stavbě Baťova kanálu stala klidná jezírka, hlásí i několikrát do týdne.

Francouzka si zamilovala petrovské Plže. Dobrovolníci pracovali na salaši

Tvarožná Lhota – Rusko, Chorvatsko, Francie, Makedonie, Ukrajina. Země, ze kterých se do Tvarožné Lhoty na Slovácku sjelo sedm dobrovolníků. Spolu s českými kolegy se přihlásili k projektu organizace Inex – Sdružení dobrovolných aktivit a na dva týdny spojili své síly, aby připravili oblíbený výletní areál salaš Travičná na zahájení sezony.

Veselí posiluje dohled. Nově bude kamera na Hutníku

Veselí nad Moravou – Kamerový systém ve Veselí nad Moravou se ještě více rozšíří. Loni přibyly dvě kamery, letos se chystá nový snímací bod na budově Základní školy Hutník. Cílem je pohlídat bezpečnost dětí, ale také pořádek na místním sídlišti.

Školka na náměstí 24. dubna končí. I přes petici

Veselí nad Moravou – Je rozhodnuto. Mateřská škola na náměstí 24. dubna ve Veselí nad Moravou se ještě letos uzavře. Nepomohla ani petice, pod níž se podepsalo tři sta padesát lidí. „Školka se dala ještě zachránit," upozornila členka petičního výboru Romana Zunková.

Radnice odmění obyvatele za nové květiny před domem. Pětistovkou

Tvarožná Lhota – Zušlechtěním předzahrádek ke krásnější obci. S touto myšlenkou nabízí Tvarožná Lhota až pět set korun na číslo popisné všem, kdo si zakoupí a před dům nasadí květiny či jinou zeleň. „Květinám bych se věnovala tak jako tak, ale těší mne, že nám obec přispěje," řekla Alena Bačíková, která ve Tvarožné Lhotě žije už padesát let. Na své zahrádce pěstuje macešky různých barev a i křoviny.

Strážničan: oprava pojízdné tribuny si vyžádá miliony

Strážnice – Více než čtyřicet let stojí v městě pod Bílou věží kulturní dům Strážničan. Dlouhé roky služby se podepsaly na pojízdné tribuně hlavního sálu, která je nyní v havarijním stavu. „Vytahuje se v pásech, ty už na sebe nenaléhají a vznikají mezi nimi mezery. Patky křesel nedrží. Návštěvníkům ale žádné ohrožení nehrozí. Jde spíše o estetickou záležitost," uvedla ředitelka Strážničanu Danuše Adamcová.

Zaklíněné kamiony? Úpravou podjezdu vyřešíme dopravní zácpy, doufají

Veselí nad Moravou – Stal se pastí pro řadu kamionů ve Veselí nad Moravou. Pro podjezd pod železnicí v Blatnické ulici, kde jen vloni uvízlo dvaatřicet nákladních aut, se už rýsuje řešení. Možná nabude na hloubce zároveň s úpravou kolejí. Radnice začala jednat se Správou železniční dopravní cesty i Ředitelstvím silnic a dálnic. „Rekonstrukce podjezdu je ideální šance, která se už nemusí opakovat," prohlásil veselský starosta Miloš Kozumplík.

Cyklostezku ve Veselí prodlouží až k podchodu. Pomoci má dotace

Veselí nad Moravou – Na dalších zhruba sedm set metrů nového povrchu vhodného pro jízdu na kole se mohou těšit cyklisté ve Veselí nad Moravou. V plánu je totiž prodloužení stávající cyklostezky v Kollárově ulici.

Mladí představili horňácký folklor. Na nejstarším dětském regionálním festivalu

Horňácko – Aby mladí šli ve stopách starších, udržovali osobitý folklor v co nejčistší formě a nezapomněli na to, čím je jejich krajina jedinečná. Takový je záměr nejstaršího regionálního dětského festivalu Mladé Horňácko, který má hlubokou tradici. Letos se uskutečnil jeho již čtyřiačtyřicátý ročník. „Ve více než dvouapůlhodinovém programu se vystřídalo na 260 dětí," upozornila Magdalena Maňáková z organizační­ho týmu.

František Martinek. Malíř a vinař v jedné osobě slaví osmdesát let

Strážnice – Osm desítek let na něm není moc znát. Přesto nedávno oslavil toto životní jubileum. Malíř František Martinek je středně vysoký, energický muž. Nikdy nejde daleko pro úsměv, hlavně když jej může také vyloudit na tváři ostatních pomocí některé z mnoha anekdot, které zná a o než se neváhá podělit.

V konstrukci má díry po střelbě z děla. Historický most u zámku dostane nový lak

Veselí nad Moravou – Mostu přes řeku Moravu, po němž lidé přecházejí mezi dvěma částmi veselského zámeckého parku, čeká oprava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies