VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Radošov oslaví na festivalu výročí. Za účasti slovenských i maďarského souboru

Veselí nad Moravou – Čtyřiadvacátý ročník dětského folklorního festivalu se chystá ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku na tento pátek a sobotu. Mimo dětské soubory letos vystoupí i ty dospělé.

Nová zahrada: ve Tvarožné Lhotě se děti těší z lanovky i bylinek

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/ – Děti v Mateřské škole v Tvarožné Lhotě mají novou zahradu s řadou herních prvků. Přímo žáci ji přestřihnutím mašle slavnostně otevřeli o víkendu při oslavách Dne dětí.

Háj, háj, zelený... „Mistři" z Horňácka naučí kosit

Nová Lhota – K jedné z nejlákavějších akcí v rozkvetlé přírodě patří Horňácké kosení, které se uskuteční na louce nad Malou Vrbkou 18. června. Nedočkavci se mohou na ukázku tradiční úpravy porostu podívat i dřív. Stačí zavítat na nejvyšší místo Horňácka, do Nové Lhoty. V sobotu od rána se tam premiérově při kulturní události s názvem Háj, háj, zelený háj… sejdou zkušení kosci.

Horňácko je zatím bez koupaliště. Lipovské nemá povolení od hygieny

Hodonínsko – Mezi milovníky venkovního koupání na Horňácku panuje nejistota. Poslední tamní koupaliště, které se nachází v Lipově, zřejmě zůstane minimálně tento rok zavřené. „Letos koupaliště neotevřeme. Chybí nám povolení od hygieny," řekl lipovský starosta Miloslav Jagoš.

Staví cyklostezky k Blatnici, skončí na hranici katastru. Jen v polovině cesty

Blatnička – Na výlov ryb z vodní nádrže v Blatničce míří každoročně tisíce lidí. Jen z obce jich říjnovou událost pravidelně navštěvují stovky. Aby se ale na místo dostali, musí jít po hlavní silnici. „Chodí tam matky s kočárky, děti, spousta lidí. A je to velmi nebezpečné. Když se chce člověk v pořádku dostat z Blatničky směrem na Blatnici, lze jet jen autem," upozornil na současnou situaci místní rybář Josef Minařík, který tradiční výlov pořádá. Nebezpečné přecházení může brzy skončit.

AKTUALIZOVÁNO

Vlak u Veselí usmrtil muže. Cestující rozvážely náhradní autobusy

Veselí nad Moravou – Osobní vlak jedoucí na trati číslo 343 Hodonín-Vrbovce srazil v pátek před jedenáctou hodinou člověka. Neštěstí se stalo v úseku mezi Lipovem a Veselím nad Moravou. Muž na místě zemřel. „Vlak se střetl s osobou v místě veřejnosti nepřístupném," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Konec společných pletivových kójí. Každý školák na Hutníku dostane svou skříňku

Veselí nad Moravou – Žáci Základní školy Hutník ve Veselí nad Moravou pocítí od následujícího školního roku novinky v šatnách. Své věci si nově uloží do vlastních skříněk.

Budovu školky v Milokošti město prodá v dražbě. Nemá pro ni využití

Veselí nad Moravou – Je to už rok, co budovu Mateřské školy Na Hrázi ve veselské městské části Milokošť opustily děti. Ve městě se dlouho řešilo, jak s ní naložit. Členové osadního výboru Milokošť tam chtěli mít zázemí k přilehlému sportovnímu areálu, radní však rozhodli jinak. Stavba včetně pozemků již brzy půjde do veřejné dražby.

Milokošť čeká na zastávku. Závory na přejezdu už jsou

Veselí nad Moravou – Naděje obyvatel veselské části Milokošť na vlastní železniční zastávku roste. Pokud všechno půjde podle plánu, stavět se může už za dva roky. „Mám dvě děti, až budou jezdit na střední školu, zastávku využijí na cestě do centra Veselí, odtud do Strážnice a do Kyjova. Ale i na druhou stranu do Uherského Hradiště," řekl obyvatel Milokošti Miroslav Jagoš.

Hodnocení křižovatky v Hroznové Lhotě: 11 problémů, z toho 5 závážných

Hroznová Lhota – Před dvěma lety srazilo na přechodu pro chodce u křižovatky v Hroznové Lhotě auto mladého chlapce. Na první pohled nebezpečné místo si tak vyžádalo svou první oběť. Tragická nehoda ale odstartovala úsilí problematický úsek vyřešit.

Padají stromy, propadá se půda. U chat v okolí Veselí nad Moravou řádí bobři

Veselí nad Moravou – Majitele pozemků u vodních toků a ploch v okolí Veselí nad Moravou na Hodonínsku sužují bobři. Škody u bývalých meandrů Moravy, ze kterých se při stavbě Baťova kanálu stala klidná jezírka, hlásí i několikrát do týdne.

Francouzka si zamilovala petrovské Plže. Dobrovolníci pracovali na salaši

Tvarožná Lhota – Rusko, Chorvatsko, Francie, Makedonie, Ukrajina. Země, ze kterých se do Tvarožné Lhoty na Slovácku sjelo sedm dobrovolníků. Spolu s českými kolegy se přihlásili k projektu organizace Inex – Sdružení dobrovolných aktivit a na dva týdny spojili své síly, aby připravili oblíbený výletní areál salaš Travičná na zahájení sezony.

Veselí posiluje dohled. Nově bude kamera na Hutníku

Veselí nad Moravou – Kamerový systém ve Veselí nad Moravou se ještě více rozšíří. Loni přibyly dvě kamery, letos se chystá nový snímací bod na budově Základní školy Hutník. Cílem je pohlídat bezpečnost dětí, ale také pořádek na místním sídlišti.

Školka na náměstí 24. dubna končí. I přes petici

Veselí nad Moravou – Je rozhodnuto. Mateřská škola na náměstí 24. dubna ve Veselí nad Moravou se ještě letos uzavře. Nepomohla ani petice, pod níž se podepsalo tři sta padesát lidí. „Školka se dala ještě zachránit," upozornila členka petičního výboru Romana Zunková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies