VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Stavební horečka? Nový domov získají v Kozojídkách desítky lidí

Kozojídky – Velký stavební boom by mohl už brzy nastat v Kozojídkách na Veselsku. Podle informací z kraje, který přispěje na zasíťování parcel, by v obci s pěti sty obyvateli v blízké budoucnosti mohla stát zhruba třetina rodinných domů zcela nových.

Vesnicí prošla stovka krojovaných. Kněždubští slavili vinobraní po 40 letech

Kněždub /FOTOGALERIE/ – S bubnem stojí v čele průvodu a celé obci dává na vědomí zásadní zprávu. „Pro opakovaný zájem dojede do Kněžduba čistírna peří. Vyzýváme všecky ptáky, ať sa dostavijú k hasičárně. A to aj ti, kteří už nekrákajú," hlásil obecní posel, když v sobotu zahajoval kněždubské vinobraní. Obnovili ho po dlouhých čtyřiceti letech.

Nová průmyslová zóna ve Veselí nabídne místo až dvanácti firmám

Veselí nad Moravou – Plán? Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou vyroste vedle té stávající. „Navazovala by na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

Svatobartolomějský víkend patřil ve Veselí nad Moravou pouti

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Tento víkend patřil ve Veselí nad Moravou svatému Bartoloměji a pouti s jeho jménem spojené. „Je to tradiční pouť spjatá s patronem zdejšího kostela na Bartolomějském náměstí," vysvětlil ředitel Veselského kulturního centra Michal Blažíček.

Bývalou školku v Milokošti nikdo nechce. O jejím osudu rozhodne rada města

Veselí nad Moravou – Veřejná dražba. Ve středu odpoledne se hledal v obřadní síni Městského úřadu Veselí nad Moravou nový majitel bývalé školky v Milokošti. Dům ale nadále zůstává v majetku města. „K veřejné dobrovolné dražbě se nedostavil žádný zájemce o tento objekt," uvedla mluvčí radnice Petra Pavková.

Doba dopisů na radnicích skončila. Vládne email

Veselsko – Upravených webových stránek, které usnadní vyhledávání článků a přispějí k lepší orientaci v obecním dění, by se měli obyvatelé Radějova dočkat do konce roku. „Upravujeme naše webové stránky už delší dobu a ještě to nějaký čas potrvá. Ony snad nikdy hotové ani nejsou, musí se pořád aktualizovat," smál se radějovský starosta Martin Hájek.

Bezplatné jídlo dětem nabídne i školka ve Veselí. Rodiče ušetří kolem 600 korun

Veselí nad Moravou – Mateřská škola ve Veselí nad Moravou se nově zapojí od září do projektu Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Jihomoravském kraji. Žádost školce, která sídlí v Kollárově ulici, schválila rada tento měsíc.

Výměnné pobyty jsou na Hodonínsku v kurzu. Přinášejí znalosti i kontakty

Veselí nad Moravou - Podpora evropské identity a občanství. To je heslem krátkých výměnných pobytů studentů ve Veselí nad Moravou. „První byl před dvěma lety projekt Who am I, who are you. Zúčastnilo se ho kolem dvaceti dětí," sdělila mluvčí veselské radnice Petra Pavková. Účastníci navazovali kontakty v Španělsku, Portugalsku, Itálii a Bosně a Hercegovině. Projekt byl zaměřený na mladé lidi od patnácti do pětadvaceti let.

OBRAZEM: Premiéra. Pouťové atrakce bavily hosty strážnického skanzenu

Strážnice – Letos poprvé si mohli návštěvníci strážnického skanzenu užít atmosféru poutí, jak ji znali naši předkové.

Opraví most do veselského zámeckého parku. Zbytek památek příště

Veselí nad Moravou – Regenerace městské památkové zóny. To je program ministerstva kultury, díky kterému dostalo Veselí nad Moravou dotaci dvě stě tisíc korun na rekonstrukci mostu v zámeckém parku. „Cílem programu je podpora oprav objektů, které mají povahu státní památky," uvedl veselský místostarosta Petr Kolář.

Krizové bydlení? Zatím se rýsuje pouze ve Veselí

Veselí nad Moravou – Nezájem o byt o rozloze padesát metrů čtverečných. To je jeden z důvodů, proč veselští městští radní chtějí najít nový vhodný prostor pro krizové ubytování. Tímto úkolem pověřili odbor sociálních věcí a zdravotnictví. „Všichni měli zájem o bydlení delší, než umožňuje krizová varianta," uvedl vedoucí odboru Vlastimil Hruška s tím, že vhodné ubytování mají najít do září. Tento byt bude menší, vybavený alespoň čtyřmi postelemi, sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou.

Beseda u bigbítu: Hudebníci zpívali o lásce, i o problémech společnosti

Tasov /FOTOGALERIE/ – Střelbu z pušek nahradily melodie a rytmus. V pátek odstartovala na střelnici za Tasovem Beseda u bigbítu. Stavět se začalo už ve středu ráno. Za dva dny se už tyčily tři hudební scény i různé stánky. Někteří lidé využili možnosti si svou návštěvu odpracovat. „Jsem zde jako dobrovolník. Rozdělili nás do skupin, každý pomáhá s něčím jiným. Denně odpracuji asi tři hodiny a pak se můžu bavit," vysvětlila Martina Bedakovič z Brna. Zrovna trávila čas se skupinou přátel, kteří na festival přijeli v malém nákladním volkswagenu. Nepotřebovali ani stan.

Vstup do základní školy? Nově bezbariérový

Moravský Písek – Po více jak deseti letech čeká Základní školu v Moravském Písku rekonstrukce, která má formu přístavby třípodlažní budovy. „V přízemí bude zázemí pro kuchyň. V každém patře pak chystáme třídu, sociální zařízení a kabinet," přiblížila starostka Hana Habartová s tím, že novinkou bude bezbariérový přístup, který doteď škole chyběl.

Nový projekt vylepší podmínky pro cykloturistiku na Strážnicku

Strážnicko – Jedenáct obcí se zapojí do projektu, který zastřešuje Místní akční skupina Strážnicko. Výsledkem bude nové zázemí pro cyklisty i lepší značení tras v terénu. „Projekt Cykloresort Strážnicko vznikl jako podpora místní cykloturistiky. Na jeho pokrytí jsme částečně získali dotace z Jihomoravského kraje," uvedla administrátorka Marie Chalupová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení