VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Veselští biketrialisté vyhrávají. Nemají ale dostatečný prostor na trénink

Veselí nad Moravou – Biketrial. Závody na speciálních horských kolech, kdy v omezeném čase musí jezdec překonat všechny překážky a neupadnout. Tento adrenalinový sport se druhým rokem rozvíjí pod záštitou Domu dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou. V současné době je plocha pro tuto zábavu vedle skateparku.

Akce v dešti? Návštěvníky ochrání nové šapitó

Veselí nad Moravou – Vhodné zázemí a obrana před sluncem či deštěm? Obyvatelům Veselí nad Moravou i turistům má v takových případech posloužit velkoprostorový stan. Na jeho pořízení půjde v dotaci z města Veselskému kulturnímu centru pětadevadesát tisíc korun.

Slunce opět zazáří nad Strážnicí. Začíná sedmnáctý ročník hudebního festivalu

Strážnice – Ve Strážnici začíná od čtvrtka sedmnáctý ročník Festivalu Slunce. Slibuje tři dny plné rozmanité muziky. Festival odstartuje v Kulturním domě Strážničan „Koncertem na uvítanou", na kterém oslaví skupina Druhá tráva 25 let. Pozve si také česko-španělskou zpěvačku Kateřinu García a skupinu Malina Brothers.

OBRAZEM: "Blázni" slavili desátý svátek. V zámeckém parku

Veselí nad Moravou – Divadlo, hudba, zábava pro děti. Multižánrový festival Svátek bláznů ve Veselí nad Moravou o víkendu oslavil kulaté výročí. „Je to už deset let od založení, od prvního koncertu, prvního divadelního a tanečního představení, prvního zapojení zvuku a světel do zásuvek tehdy ještě jakž-takž fungujícího veselského zámku," uvedl produkční Veselského kulturního centra Ivo Juřena.

Proměnu náměstí ve Veselí přiblíží v knize

Veselí nad Moravou – Žádný kostel a původně třicet domů. Takovou podobu mělo Bartolomějské náměstí ve Veselí nad Moravou ještě v roce 1712. Historii této lokality zájemcům přiblíží nová kniha z pravidelné edice města Veselí, která je už čtvrtou v řadě. „Naším cílem je netradičním způsobem představit historii města jeho obyvatelům," přiblížil záměr vedoucí městského muzea a jeden z autorů nové publikace Peter Futák.

Na Masarykově třídě mění osvětlení. Veselí si slibuje úsporu 245 tisíc ročně

Veselí nad Moravou – Neuspokojivý technický stav 
s vysokou spotřebou elektrické energie, svítidla, která nemají možnost regulace 
a špatné osvětlení prostoru na ulici. To jsou důvody výměny osvětlení, které prodělá Masarykova třída ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Přesunem rozbouraná kaplička ve Strážnici ztratí památkovou ochranu, tvrdí

Strážnice – Je to už více než půl roku, kdy řidič maďarského kamionu naboural kapličku Všech svatých u Veselské brány ve Strážnici. Po tomto zásahu zbyla ze stavby pocházející z přelomu devatenáctého a dvacátého století jen jedna zeď. Dodnes je zahalená plachtou. Strážničtí zastupitelé se totiž stále neshodli v tom, zda kaplička zůstane na svém místě, nebo ji nechají přestěhovat.

Šaman pomáhal vyhrát obhájcům titulu, ale marně

Kněždub /FOTOGALERIE/ – Vítězství potřetí v řadě. Takové ambice měl v sobotu tým fotbalistů z Kněždubu, kde se od poledne konal třetí ročník Gulášfestu.

Strážnický festival přinesl nového krále verbuňku i soubor z Nigérie

Strážnice /REPORTÁŽ/ – Až z daleké Indie přijeli o víkendu předvést tanec Garba doprovázený zpěvem chlapců i děvčat divákům Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici na Hodonínsku členové souboru Šivam Nrutja. „Náměty našich písní jsou o míru, přátelství, lásce a úctě k bohům. Velmi se nám tu líbí, lidé jsou zde velmi příjemní," usmívá se členka souboru Anuša Oza. Právě vystoupení exotických souborů, ale i místní tradice lákají na jedenasedmdesátý ročník známé akce tisíce lidí.

Pět obcí ze svazku otevřelo novou čističku. Celý projekt stál 220 milionů

Hroznová Lhota – Po dlouhých osmi letech došlo ke spuštění zkušebního provozu nové čističky odpadních vod mezi Žeravinami a Kněždubem. V pátek se uskutečnilo její slavnostní otevření a bohoslužba za její úspěšný provoz.

AKTUALIZOVÁNO

Nejlepší tanečník slováckého verbuňku? Ve Strážnici zářil Vaculík

Strážnice /VIDEO/ – Program Mezinárodního folklorního festivalu začal sice již ve čtvrtek, slavnostní zahájení bylo však připraveno na páteční večer. Toho se zúčastnili i představitelé ministerstva kultury. Cenu ministerstva v oboru zájmových uměleckých aktivit předal šéf resortu Daniel Herman v amfiteátru Bludník řediteli strážnického Národního ústavu lidové kultury Janu Kristovi. Ten vede ústav od roku 1997 a letos na podzim odchází do důchodu. "Toto ocenění je symbolickým poděkováním řediteli Kristovi za dlouholetou a soustavnou práci," uvedl ministr Herman.

Náměstí bude v novém příští léto. Má poskytnout více zeleně i parkování

Veselí nad Moravou - Klid, pohoda a relaxace. To jsou hesla první etapy obnovy náměstí Míru ve Veselí nad Moravou. „Architekt Velehradský zvolil kompromis mezi rozvojem veřejné zeleně a udržením plynulosti dopravy, a to včetně dostatku parkovacích míst," vyjádřil se k budoucí podobě náměstí veselský místostarosta Petr Kolář. Lidé zde najdou vodní a hrací prvky a také místo pro kulturní akce.

Strážnické slavnosti: folkloristé se zapotí, vedra možná doprovodí bouřky

Strážnice /INFOGRAFIKA/ – Téměř žádná uzavírka na silnicích ani objížďky v době konání Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. To je důležitá informace nejen pro návštěvníky čtyřdenní akce, ale i městem pod Bílou věží projíždějící řidiče. „Jediný odklon po místních silnicích bude v sobotu v době průvodu od Skalické po Veselskou bránu," informoval vedoucí strážnického obvodního oddělení republikové policie Miroslav Šimek.

Betonová cyklostezka postupuje k Blatnici. K poslední části jsou zatím jen plány

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Konec letních prázdnin se ponese v duchu stavby cyklostezky z Veselí nad Moravou do Blatnice pod Svatým Antonínkem. Tu začali zastupitelé obou obcí řešit už před deseti lety. „Zahájení stavby je naplánované na srpen, její dokončení na říjen tohoto roku," oznámil veselský místostarosta Petr Kolář.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies