VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Zámek chátrá dál. Na okolí leží dluhy

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Už před více než třemi lety měl začít turisty ve Veselí nad Moravou ubytovávat u řeky nový hotel. Ten měl vzniknout po velké rekonstrukci tamního zámku. Jenže opravy už roky stojí a historická stavba chátrá dál.

Blatnická Stodolní scéna zavoněla uměním, pohodou a létem

Blatnice pod svatým Antonínkem – Premiérový den třetí sezony Stodolní scény se letos posunul kvůli rekonstrukci až na poslední červencový víkend.

Kultura a zdraví jsou ve Veselí levnější. Díky slevovým pasům

Veselí nad Moravou – Čerpat slevy pomocí rodinných a senior pasů mají možnost obyvatelé Veselí nad Moravou už tři roky. Až nyní se ale město zapsalo mezi poskytovatele, kteří jsou sdružení pod hlavičkou těchto projektů. „Jsou to celokrajské projekty, které mají za účel motivovat lidi k návštěvě kulturních akcí," vysvětlil ředitel Veselského kulturního centra Michal Blažíček. Dodal, že ze začátku byl projekt spíše na zkoušku a ani on nevěděl, co od něj vlastně čekat.

Římskokatolický kostel v Kněždubu dostane novou střechu

Kněždub - Teprve čtrnáct dní má kněždubská farnost nového duchovního. Nyní se chystá další změna. Římskokatolický kostel svatého Jana Křtitele dostane novou střechu.

OBRAZEM: Noe poprvé vyplul po Baťově kanále

Vnorovy – Před rokem se objevila myšlenka na opravu staré osobní lodi na Baťově kanále ve Vnorovech, která nemohla vyplout za špatného počasí. V pátek se dočkala křtu úplně nová loď, která nese jméno Noe. Její kmotři nejdříve otevřeli šampaňské na oslavu a vydali se na plavbu spolu s odborníky. Podruhé loď vyplula v pět hodin odpoledne, kdy se svezlo už více lidí.

Strážníci hlásí konec společných hlídek se státní policií

Veselí nad Moravou – Před pěti lety sloužilo ve Veselí nad Moravou patnáct strážníků. Tehdy město uzavřelo koordinační dohodu se státní policí, vznikly takzvané noční smíšené hlídky. Utvořil je policista městský a státní. A veselský sbor o dvě místa zeštíhlel.

Festival Slunce rozezvučel Strážnici. Druhá tráva oslavila 25 let

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Slunce opět prozářilo zámeckou zahradu ve Strážnici. Sedmnáctý ročník folkového festivalu hostil tři dny amfiteátr Zámek. Podle organizátorů ho za tu dobu navštívilo zhruba pět tisíc lidí. „S kamarádkami jsme přijely už ve čtvrtek, jsme celkem tři Jarušky a jedna Marcelka. Do Strážnice jezdíme od roku 1992, ještě když tu býval festival Zahrada," řekla návštěvnice a ředitelka školy v Lipovci Jaroslava Školařová.

Veselští biketrialisté vyhrávají. Nemají ale dostatečný prostor na trénink

Veselí nad Moravou – Biketrial. Závody na speciálních horských kolech, kdy v omezeném čase musí jezdec překonat všechny překážky a neupadnout. Tento adrenalinový sport se druhým rokem rozvíjí pod záštitou Domu dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou. V současné době je plocha pro tuto zábavu vedle skateparku.

Akce v dešti? Návštěvníky ochrání nové šapitó

Veselí nad Moravou – Vhodné zázemí a obrana před sluncem či deštěm? Obyvatelům Veselí nad Moravou i turistům má v takových případech posloužit velkoprostorový stan. Na jeho pořízení půjde v dotaci z města Veselskému kulturnímu centru pětadevadesát tisíc korun.

Slunce opět zazáří nad Strážnicí. Začíná sedmnáctý ročník hudebního festivalu

Strážnice – Ve Strážnici začíná od čtvrtka sedmnáctý ročník Festivalu Slunce. Slibuje tři dny plné rozmanité muziky. Festival odstartuje v Kulturním domě Strážničan „Koncertem na uvítanou", na kterém oslaví skupina Druhá tráva 25 let. Pozve si také česko-španělskou zpěvačku Kateřinu García a skupinu Malina Brothers.

OBRAZEM: "Blázni" slavili desátý svátek. V zámeckém parku

Veselí nad Moravou – Divadlo, hudba, zábava pro děti. Multižánrový festival Svátek bláznů ve Veselí nad Moravou o víkendu oslavil kulaté výročí. „Je to už deset let od založení, od prvního koncertu, prvního divadelního a tanečního představení, prvního zapojení zvuku a světel do zásuvek tehdy ještě jakž-takž fungujícího veselského zámku," uvedl produkční Veselského kulturního centra Ivo Juřena.

Proměnu náměstí ve Veselí přiblíží v knize

Veselí nad Moravou – Žádný kostel a původně třicet domů. Takovou podobu mělo Bartolomějské náměstí ve Veselí nad Moravou ještě v roce 1712. Historii této lokality zájemcům přiblíží nová kniha z pravidelné edice města Veselí, která je už čtvrtou v řadě. „Naším cílem je netradičním způsobem představit historii města jeho obyvatelům," přiblížil záměr vedoucí městského muzea a jeden z autorů nové publikace Peter Futák.

Na Masarykově třídě mění osvětlení. Veselí si slibuje úsporu 245 tisíc ročně

Veselí nad Moravou – Neuspokojivý technický stav 
s vysokou spotřebou elektrické energie, svítidla, která nemají možnost regulace 
a špatné osvětlení prostoru na ulici. To jsou důvody výměny osvětlení, které prodělá Masarykova třída ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Přesunem rozbouraná kaplička ve Strážnici ztratí památkovou ochranu, tvrdí

Strážnice – Je to už více než půl roku, kdy řidič maďarského kamionu naboural kapličku Všech svatých u Veselské brány ve Strážnici. Po tomto zásahu zbyla ze stavby pocházející z přelomu devatenáctého a dvacátého století jen jedna zeď. Dodnes je zahalená plachtou. Strážničtí zastupitelé se totiž stále neshodli v tom, zda kaplička zůstane na svém místě, nebo ji nechají přestěhovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení