VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Strážničan: oprava pojízdné tribuny si vyžádá miliony

Strážnice – Více než čtyřicet let stojí v městě pod Bílou věží kulturní dům Strážničan. Dlouhé roky služby se podepsaly na pojízdné tribuně hlavního sálu, která je nyní v havarijním stavu. „Vytahuje se v pásech, ty už na sebe nenaléhají a vznikají mezi nimi mezery. Patky křesel nedrží. Návštěvníkům ale žádné ohrožení nehrozí. Jde spíše o estetickou záležitost," uvedla ředitelka Strážničanu Danuše Adamcová.

Zaklíněné kamiony? Úpravou podjezdu vyřešíme dopravní zácpy, doufají

Veselí nad Moravou – Stal se pastí pro řadu kamionů ve Veselí nad Moravou. Pro podjezd pod železnicí v Blatnické ulici, kde jen vloni uvízlo dvaatřicet nákladních aut, se už rýsuje řešení. Možná nabude na hloubce zároveň s úpravou kolejí. Radnice začala jednat se Správou železniční dopravní cesty i Ředitelstvím silnic a dálnic. „Rekonstrukce podjezdu je ideální šance, která se už nemusí opakovat," prohlásil veselský starosta Miloš Kozumplík.

Cyklostezku ve Veselí prodlouží až k podchodu. Pomoci má dotace

Veselí nad Moravou – Na dalších zhruba sedm set metrů nového povrchu vhodného pro jízdu na kole se mohou těšit cyklisté ve Veselí nad Moravou. V plánu je totiž prodloužení stávající cyklostezky v Kollárově ulici.

Mladí představili horňácký folklor. Na nejstarším dětském regionálním festivalu

Horňácko – Aby mladí šli ve stopách starších, udržovali osobitý folklor v co nejčistší formě a nezapomněli na to, čím je jejich krajina jedinečná. Takový je záměr nejstaršího regionálního dětského festivalu Mladé Horňácko, který má hlubokou tradici. Letos se uskutečnil jeho již čtyřiačtyřicátý ročník. „Ve více než dvouapůlhodinovém programu se vystřídalo na 260 dětí," upozornila Magdalena Maňáková z organizační­ho týmu.

František Martinek. Malíř a vinař v jedné osobě slaví osmdesát let

Strážnice – Osm desítek let na něm není moc znát. Přesto nedávno oslavil toto životní jubileum. Malíř František Martinek je středně vysoký, energický muž. Nikdy nejde daleko pro úsměv, hlavně když jej může také vyloudit na tváři ostatních pomocí některé z mnoha anekdot, které zná a o než se neváhá podělit.

V konstrukci má díry po střelbě z děla. Historický most u zámku dostane nový lak

Veselí nad Moravou – Mostu přes řeku Moravu, po němž lidé přecházejí mezi dvěma částmi veselského zámeckého parku, čeká oprava.

Veselí v obležení dělníků? Uzavírky začínají silnicí mezi Strážnicí a Vnorovy

Veselí nad Moravou /INFOGRAFIKA/ – Semafory, zákazy vjezdu, objížďky, omezení. Ve středu startuje oprava na silnici I/55, konkrétně mezi Strážnicí a Vnorovy. Nejenom lidem ze sousedního Veselí nad Moravou tak začíná krušné období. Přímo ve městě nebo v jeho okolí totiž budou dělníci pracovat na více místech, někde i souběžně. Přesměrovanou dopravu pocítí obyvatelé okolních obcí.

Areál bývalého hřbitova v Domaníně nabídne odpočinek s výhledem

Domanín – Posezení s výhledem po obci. To je v plánu v domanínském areálu bývalého hřbitova. Vše však záleží na dotacích. „Na odpočinkové místo chceme umístit dvě lavičky s výhledem na kostel a domanínský dvůr. Okolo hřbitovního kříže přibude posezení na nízké kamenné zídce. V okolí laviček vzniknou zpevněné plochy. Cena přesáhne sto tisíc korun, obec se má podílet asi třiceti procenty," uvedl starosta Josef Ratajský.

Veselští studenti zavítají do pěti evropských měst

Veselí nad Moravou – Itálie, Portugalsko nebo Německo. Díky projektu s názvem BET on! A Better Europe Together se studenti z Veselí nad Moravou podívají do pěti evropských zemí. Čtyřicet zájemců ve věku od patnácti let se rozdělí do skupin a vydá se na krátkodobý výměnný pobyt.

Veselské koupaliště zavede místo peněz čipový systém. V bufetu i nových šatnách

Veselí nad Moravou – Na čipový systém jako ve velkých akvaparcích se musejí připravit návštěvníci koupaliště ve Veselí nad Moravou. Využijí jej u vstupu do areálu, v šatnách i v občerstvení.

Kruhový objezd zpomalí dopravu. Lidé se bojí i hluku

Veselí nad Moravou – Věra Dostálová přejde jen s obtížemi přes přechody na křižovatkách na hlavním tahu ve Veselí nad Moravou. Chodí si pravidelně do pekárny pro čerstvé pečivo, ale cesta jí díky silnému provozu trvá místo pěti minut patnáct. „Když ráno spěchám do práce, nemám šanci přes přechod rychle přejít," řekla Veselanka. Nedokáže si proto představit, že místo dvou hlavních křižovatek v Masarykově ulici do tří let vzniknou kruhové objezdy. „Doprava se ještě více zbrzdí a do práce už se nedostanu snad vůbec," bojí se Dostálová.

Za 100 tisíc vysadí ve městě pelargonie. I na nádraží

Veselí nad Moravou - Třináct květinových nádob s pelargoniemi zkrášlí autobusové nádraží a ulici Národních mučedníků ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Loupežnické šmé. Lidem zachutnal na zvěřinových hodech třeba i daněk v těstíčku

Hroznová Lhota – Loupežnické šmé, mufloní perkelt či kamzičí ragů. Za takovými jídly v sobotu odpoledne vyrazili strávníci do kulturního domu v Hroznové Lhotě. Myslivecký spolek Dubník tam pořádal druhý ročník ochutnávky zvěřinových specialit.

Veselští rodiče a učitelé volají po zachování školky. Dětí je však málo

Veselí nad Moravou – Úprava školského systému ve Veselí nad Moravou, o níž Hodonínský deník Rovnost již několikrát informoval, vzbuzuje mezi lidmi emoce. Po mateřské škole v místní části Milokošť v ulici Na Hrázi nejspíš skončí i ta na náměstí 24. dubna. Vedení města úpravu obhajuje tím, že není možné všechna pracoviště kvůli úbytku dětí udržet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies