VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Ve Ždánicích zase uvidí hvězdy. Pozorovatelna stála 4,5 milionu

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Hvězdárna konečně patří Ždánicím. Komplex z šedesátých let od začátku tohoto století postupně chátral. Poslední dva roky byl zcela opuštěný. „Do hvězdárny jsem se letos dostal poprvé od roku 2012. Je pro mě srdeční záležitostí a je mi smutno z toho, v jakém je stavu," řekl syn zakladatele hvězdárny Oldřicha Kotíka Vladimír Kotík. Ten se věnuje historii Ždánic a vyučuje fyziku.

Rozšíření a rekonstrukce: Lovčice investují do hřbitova deset milionů

Lovčice – Stavební úpravy místa věčného spánku připravují Lovčice. V příštím roce a půl čeká hřbitov pět stavebních fází. „V první etapě se zaměřujeme na obvodovou zeď. Je v havarijním stavu a pomalu ujíždí směrem k hřbitovu," popsal lovčický starosta Václav Tvrdý.

Úprava komunitního centra je v polovině. Letos se zaměřili na knihovnu i vchod

Mouchnice – Další část stavebních úprav komunitního centra v Mouchnicích na Hodonínsku je hotová.

Rozdíl sta let. Vedle staré školy v Uhřicích vyrostla nová školka

Uhřice /FOTOGALERIE/ – Nová školka v Uhřicích se představila dětem i jejich rodičům v poslední prázdninový den.

Světová šampionka Missbachová si pořídila vysoké kolo místo okapů na dům

Ždánice – Ždánice jsou městem, které zná většina milovníků velocipédů. Bývalá starostka Iva Stafová Zajíčková se stala devětkrát mistryní světa v jízdě na vysokém kole. V jejích stopách už nějaký ten pátek jede Andrea Missbachová, která letos v Moskvě obhájila na vysokém kole titul mistryně světa.

AKTUALIZOVÁNO

V Žarošicích zavalil dělníka bagr. Skončil s těžkým zraněním na plicní ventilaci

Žarošice – Tři jednotky hasičů musely v úterý v devět hodin ráno vyjet k dělníkovi, kterého zavalil bagr v Žarošicích na Hodonínsku. Jednatřicetiletý bagrista přejížděl při výstavbě kanalizace nad vyhloubeným výkopem a kvůli podmáčené zemině se s ním stroj převrátil. „Muž se dostal z kabiny ven, ale bagr jej bohužel přimáčknul," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. 

Spor o název: Ždánice uspořádají Ždánické histokolo, Histopedál zamíří do Brna

Ždánice – Jiný název, ale stejný odkaz k historii. Ždánické klání historických kol je letos připravené pod novým jménem. Vedení radnice se pro tento postup rozhodlo poté, co zjistilo, že název Ždánický histopedál a histopedál je pod ochranou známkou registrovanou na Ivu Stafovou Zajíčkovou, bývalou starostku Ždánic.

Cyklostezka mezi Ždánicemi a Uhřicemi už slouží. Po deseti letech práce

Ždánicko - Devítikilometrová trasa spojuje pět obcí mikroregionu Ždánicko. V srpnu ještě přibudou odpočívadla, v budoucnu i informační tabule.

Uhřice opravily součást historie obce - čtyři kříže. Jeden z nich byl zakopaný víc než metr v zemi

Uhřice – Opravu čtyř křížů dokončili v Uhřicích. Obci se podařilo získat dotací, díky níž se mohla věnovat svým památkám.

Ve Ždánicích opraví okolí potoka a náměstí. Vznikne tam cesta a parkovací místa

Ždánice – Velké plány mají Ždáničtí s náměstím a okolím Ždánského potoka. První zásadní změny mohou být hotové ještě letos, týkají se hlavně části koryta mezi městským úřadem a školou.

Úspěšného ždánického keramika Homolu ovlivnilo lidové umění

Ždánice – Podlouhlý nos, vystouplá brada a líce, jemná barevnost a hlavně jasný rukopis. Takové sošky nedávno dostali vítězové koštu klobásek ve Velké nad Veličkou. Jejich autorem je keramik Jaroslav Homola ze Ždánic na Hodonínsku. Jeho pec už roky opouštějí skvosty.

Kapličku v devadesátých letech zbouralo auto. Obec nyní obnoví zničená boží muka

Dražůvky – Jízdu po cyklostezce kolem Dražůvek na Hodonínsku má v blízké době obohatit pohled na nově postavenou kapličku svaté Anny.

Konec přecházení rušné silnice. Zastávku v Žarošicích přemístí za školu

Žarošice – Školáci čekají u přechodu, aby našli mezeru v téměř nepřetržité řadě aut a mohli přejít k zastávce autobusů, který by je odvezl domů. Tak to vypadá u Základní školy v Žarošicích, kde děti musejí přebíhat silnici první třídy na tahu Kyjov-Brno. To se brzy změní.

Se studenty podpořil prezidenta Beneše. Nová ulice ponese jméno hrdiny

Dambořice – Nově vzniklá ulice v Dambořicích na Hodonínsku ponese jméno jednoho z nejslavnějších tamních rodáků – Viktora Miroslava Fica. Ulice je součástí částečně dokončené lokality Spálený, v níž je připravených dvaapadesát parcel pro rodinné domy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies