VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

OBRAZEM: Klobásky ochutnávali až do rána. Na výběr měli ze 72 vzorků

Žarošice – Uzeniny v sobotu provoněly Žarošice. Sto padesát návštěvníků na tradičním koštu klobásek ochutnávalo celkem dvaasedmdesát vzorků. Rozdělené byly do dvou skupin – od živnostníků a od amatérů. Porota u každé vyhodnotila šampiona.

Kořeny stromů narušily koryto Ždánického potoka. Při opravě je vykácejí

Ždánice – Koryto Ždánického potoka v centru města se dočká oprav v délce asi sto dvanácti metrů. Předtím ale musí ustoupit osm stromů, které poblíž nábřeží rostou. Jde o lípy a jerlíny.

Konec dlouhého chození dětí na obědy? Z telefonní ústředny má vzniknout jídelna

Ždánice – Jídelna, družina a parkovací místa. To jsou novinky, na které se mohou v budoucnu těšit lidé ve Ždánicích. Tamní zastupitelé je na posledním zasedání zařadili do strategického plá­nu. Ten se zabývá hlavně výstavbou pro příští léta.

Konec strachu v noci v parku? Ždánice ochrání městská policie a kamerový systém

Ždánice – Chodit v noci přes park vzbuzuje u některých obyvatel Ždánic obavy. Místo, kam dřív chodívali na procházky, nebo kudy si zkracovali cestu domů, nyní obcházejí obloukem. Podobně jako na autobusovém nádraží se tam shromažďují skupinky převážně mladších lidí a svým chováním obtěžují ostatní. Alespoň to vyplývá z odpovědí obyvatel na dotazy redakce Hodonínského deníku Rovnost ohledně pocitu bezpečí ve městě a vytvoření ždánické městské policie, na čemž na svém posledním zasedání shodlo městské zastupitelstvo.

Princ v pohádce zachránil Sněhurku. Děti si nakonec zatančily na diskotéce

Ždánice – Bohatá výprava a muzikálové zpracování. Tak vypadalo sobotní představení Chasy ze Ždánic, která nacvičila pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

OBRAZEM: Lidé vjeli letos na podzim poprvé na dambořický led

Dambořice – Už v osm hodin ráno vyzkoušeli nový dambořický led hokejisté z Bošovic. Hned po nich mohli využít kluziště další zájemci při veřejném bruslení.

Konec septiků. Žarošice se dočkají čističky odpadních vod i nové kanalizace

Žarošice – Čističku odpadních vod a novou kanalizaci by mohli začít stavět v Žarošicích už příští rok. Vedení obce má od ministerstva zemědělství příslib na získání dotace k její výstavbě a Městský úřad v Kyjově už vydal povolení ke stavbě. Kanalizace a čistička se zatím budou týkat jen samotných Žarošic, osady Silničná a Zdravá Voda, které pod obec spadají, si ještě budou muset počkat.

Výuka v kontejneru: uhřická školka má i hernu

Uhřice /FOTOGALERIE/ – Z desítky modrobílých kontejnerů vznikla v Uhřicích školka pro děti, na něž nezbylo místo v současné budově. Obec tak chce překonat tento školní rok, než vyroste nová mateřská škola za více než dvacet milionů korun.

Násedlovice: novou cyklostezku uvedli vzpomínkou na železniční lokálku

Násedlovice – Na druhé etapě cyklostezky Ždánicko jsou už stavební práce hotové, a tak bylo možné slavnostně přestřihnout pásku a zpřístupnit úsek od Janova Dvora v Uhřicích přes Násedlovice až do Želetic.

Dambořice dostaví 75 parcel pro rodinné domy. Přes zimu rozprodají dvě třetiny

Dambořice – Pětasedmdesát nových parcel pro rodinné domy v lokalitě Spálený v Dambořicích je těsně před dokončením. Největší letošní projekt vyjde obec na desítky milionů korun.

Unikát vrtá poprvé na Moravě. U Násedlovic

Násedlovice /FOTOGALERIE/ – Největší vrtnou věž uvedla na Moravě tento měsíc do provozu společnost MND – Moravské naftové doly nad Násedlovicemi na Kyjovsku. Bentec 450 je podle mluvčí naftařské skupiny Dany Dvořákové také jejich nejmodernější soupravou. „Umí vrtat do hloubky několika kilometrů. U Násedlovic hledá nové ložisko zemního plynu, jejž poté nabídneme českým domácnostem jako Plyn z první ruky, přímo od těžaře," sdělila mluvčí.

Místo zemědělského areálu v Násedlovicích chtějí ubytování

Násedlovice - Byty, služby, sport. V Násedlovicích mají velké plány se zemědělským areálem poblíž fotbalového hřiště. Volení zástupci obce ale nechtějí rozhodovat sami, proto dostali obyvatelé vesnice do schránek anketní lístky, pomocí nichž se měli k záměru radnice vyjádřit.

Druhá etapa cyklostezky Ždánicka je hotová. Poslední úsek má jedno úskalí

Ždánicko – Má spojit Ždánice s Uhřicemi. V květnu se slavnostně otevřela první část cyklostezky, hned poté začala výstavba druhé a zároveň nejdelší etapy. Ta po prázdninách skončila a příští týden ve čtvrtek se lidé dočkají dalšího stříhání pásky. „Druhá část z Uhřic do Želetic je dlouhá tři a půl kilometru. Vyšla na dvaadvacet milionů korun," informovala starostka Násedlovic a předsedkyně mikroregionu Ždánicko Vlasta Mokrá.

V BMW sjela ze silnice do příkopu. I s ročním dítětem

Archlebov, Žarošice – Řidička BMW utrpěla zranění při nehodě, která se stala za Žarošicemi směrem na Archlebov ve středu kolem půl třetí odpoledne. „Řidička, která jela směrem Archlebov, v jednom místě vyjela do silničního příkopu a narazila do stromu. Předběžně si způsobila lehké zranění," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies