VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Kapličku v devadesátých letech zbouralo auto. Obec nyní obnoví zničená boží muka

Dražůvky – Jízdu po cyklostezce kolem Dražůvek na Hodonínsku má v blízké době obohatit pohled na nově postavenou kapličku svaté Anny.

Konec přecházení rušné silnice. Zastávku v Žarošicích přemístí za školu

Žarošice – Školáci čekají u přechodu, aby našli mezeru v téměř nepřetržité řadě aut a mohli přejít k zastávce autobusů, který by je odvezl domů. Tak to vypadá u Základní školy v Žarošicích, kde děti musejí přebíhat silnici první třídy na tahu Kyjov-Brno. To se brzy změní.

Se studenty podpořil prezidenta Beneše. Nová ulice ponese jméno hrdiny

Dambořice – Nově vzniklá ulice v Dambořicích na Hodonínsku ponese jméno jednoho z nejslavnějších tamních rodáků – Viktora Miroslava Fica. Ulice je součástí částečně dokončené lokality Spálený, v níž je připravených dvaapadesát parcel pro rodinné domy.

Rekonstrukce 120 let staré budovy: knihy přesunou do většího, děti získají šatny

Mouchnice – Už několik desítek let nabízí své knihy čtenářům mouchnická knihovna. V současné době sídlí ve stejné budově s obecním úřadem a školkou. Tuto sto dvacet let starou budovu čeká dokončení kompletní rekonstrukce.

Hygiena hrozí zavřením kvůli nebezpečným záchodům. Chystají proto novou školku

Dražůvky – Dříve pečení, v budoucnu vzdělání. Dražůvky připravují stavbu nové školky v místě bývalé pekárny. Má pojmout patnáct dětí, obec si navíc slibuje, že ušetří za provoz.

OBRAZEM: Klobásky ochutnávali až do rána. Na výběr měli ze 72 vzorků

Žarošice – Uzeniny v sobotu provoněly Žarošice. Sto padesát návštěvníků na tradičním koštu klobásek ochutnávalo celkem dvaasedmdesát vzorků. Rozdělené byly do dvou skupin – od živnostníků a od amatérů. Porota u každé vyhodnotila šampiona.

Kořeny stromů narušily koryto Ždánického potoka. Při opravě je vykácejí

Ždánice – Koryto Ždánického potoka v centru města se dočká oprav v délce asi sto dvanácti metrů. Předtím ale musí ustoupit osm stromů, které poblíž nábřeží rostou. Jde o lípy a jerlíny.

Konec dlouhého chození dětí na obědy? Z telefonní ústředny má vzniknout jídelna

Ždánice – Jídelna, družina a parkovací místa. To jsou novinky, na které se mohou v budoucnu těšit lidé ve Ždánicích. Tamní zastupitelé je na posledním zasedání zařadili do strategického plá­nu. Ten se zabývá hlavně výstavbou pro příští léta.

Konec strachu v noci v parku? Ždánice ochrání městská policie a kamerový systém

Ždánice – Chodit v noci přes park vzbuzuje u některých obyvatel Ždánic obavy. Místo, kam dřív chodívali na procházky, nebo kudy si zkracovali cestu domů, nyní obcházejí obloukem. Podobně jako na autobusovém nádraží se tam shromažďují skupinky převážně mladších lidí a svým chováním obtěžují ostatní. Alespoň to vyplývá z odpovědí obyvatel na dotazy redakce Hodonínského deníku Rovnost ohledně pocitu bezpečí ve městě a vytvoření ždánické městské policie, na čemž na svém posledním zasedání shodlo městské zastupitelstvo.

Princ v pohádce zachránil Sněhurku. Děti si nakonec zatančily na diskotéce

Ždánice – Bohatá výprava a muzikálové zpracování. Tak vypadalo sobotní představení Chasy ze Ždánic, která nacvičila pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

OBRAZEM: Lidé vjeli letos na podzim poprvé na dambořický led

Dambořice – Už v osm hodin ráno vyzkoušeli nový dambořický led hokejisté z Bošovic. Hned po nich mohli využít kluziště další zájemci při veřejném bruslení.

Konec septiků. Žarošice se dočkají čističky odpadních vod i nové kanalizace

Žarošice – Čističku odpadních vod a novou kanalizaci by mohli začít stavět v Žarošicích už příští rok. Vedení obce má od ministerstva zemědělství příslib na získání dotace k její výstavbě a Městský úřad v Kyjově už vydal povolení ke stavbě. Kanalizace a čistička se zatím budou týkat jen samotných Žarošic, osady Silničná a Zdravá Voda, které pod obec spadají, si ještě budou muset počkat.

Výuka v kontejneru: uhřická školka má i hernu

Uhřice /FOTOGALERIE/ – Z desítky modrobílých kontejnerů vznikla v Uhřicích školka pro děti, na něž nezbylo místo v současné budově. Obec tak chce překonat tento školní rok, než vyroste nová mateřská škola za více než dvacet milionů korun.

Násedlovice: novou cyklostezku uvedli vzpomínkou na železniční lokálku

Násedlovice – Na druhé etapě cyklostezky Ždánicko jsou už stavební práce hotové, a tak bylo možné slavnostně přestřihnout pásku a zpřístupnit úsek od Janova Dvora v Uhřicích přes Násedlovice až do Želetic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení