VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Násedlovice: novou cyklostezku uvedli vzpomínkou na železniční lokálku

Násedlovice – Na druhé etapě cyklostezky Ždánicko jsou už stavební práce hotové, a tak bylo možné slavnostně přestřihnout pásku a zpřístupnit úsek od Janova Dvora v Uhřicích přes Násedlovice až do Želetic.

Dambořice dostaví 75 parcel pro rodinné domy. Přes zimu rozprodají dvě třetiny

Dambořice – Pětasedmdesát nových parcel pro rodinné domy v lokalitě Spálený v Dambořicích je těsně před dokončením. Největší letošní projekt vyjde obec na desítky milionů korun.

Unikát vrtá poprvé na Moravě. U Násedlovic

Násedlovice /FOTOGALERIE/ – Největší vrtnou věž uvedla na Moravě tento měsíc do provozu společnost MND – Moravské naftové doly nad Násedlovicemi na Kyjovsku. Bentec 450 je podle mluvčí naftařské skupiny Dany Dvořákové také jejich nejmodernější soupravou. „Umí vrtat do hloubky několika kilometrů. U Násedlovic hledá nové ložisko zemního plynu, jejž poté nabídneme českým domácnostem jako Plyn z první ruky, přímo od těžaře," sdělila mluvčí.

Místo zemědělského areálu v Násedlovicích chtějí ubytování

Násedlovice - Byty, služby, sport. V Násedlovicích mají velké plány se zemědělským areálem poblíž fotbalového hřiště. Volení zástupci obce ale nechtějí rozhodovat sami, proto dostali obyvatelé vesnice do schránek anketní lístky, pomocí nichž se měli k záměru radnice vyjádřit.

Druhá etapa cyklostezky Ždánicka je hotová. Poslední úsek má jedno úskalí

Ždánicko – Má spojit Ždánice s Uhřicemi. V květnu se slavnostně otevřela první část cyklostezky, hned poté začala výstavba druhé a zároveň nejdelší etapy. Ta po prázdninách skončila a příští týden ve čtvrtek se lidé dočkají dalšího stříhání pásky. „Druhá část z Uhřic do Želetic je dlouhá tři a půl kilometru. Vyšla na dvaadvacet milionů korun," informovala starostka Násedlovic a předsedkyně mikroregionu Ždánicko Vlasta Mokrá.

V BMW sjela ze silnice do příkopu. I s ročním dítětem

Archlebov, Žarošice – Řidička BMW utrpěla zranění při nehodě, která se stala za Žarošicemi směrem na Archlebov ve středu kolem půl třetí odpoledne. „Řidička, která jela směrem Archlebov, v jednom místě vyjela do silničního příkopu a narazila do stromu. Předběžně si způsobila lehké zranění," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Uhřice: osmatřicet dětí bude pod střechou nové školky už příští rok

Uhřice – Sto let starou budovu v Uhřicích opustí nejmenší děti. Mateřská škola se totiž bude stěhovat. A ne daleko. Úplně nová budova vyroste hned vedle té stávající. Nyní sdílí prostory i se základní školou. To se změní.

Auto skončilo na střeše. Řidič měl přes dvě promile

Hodonínsko – Deset řidičů uvízlo o víkendu v policejních sítích na Hodonínsku. Strážci zákona zjistili, že se před jízdou posilnili buď alkoholem, nebo jinými drogami.

Dvoudenní histopedál: ve Ždánicích jezdily i unikáty

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Jízda elegance na plášťových kolech, na vysokých kolech a kuriozity. To jsou každoročně hlavní kategorie soutěžní části přátelského setkání milovníků dob minulých, speciálně historických bicyklů. O víkendu se jich po zámeckém parku a ulicemi Ždánic projelo více než sto.

Za Ždánicemi směrem na Bučovice hořelo sedm kubíků nařezaného dřeva

Ždánice – Tři jednotky hasičů a vyšetřovatel vyrazili v sobotu ráno za Ždánice směrem na Bučovice, kde měli v lese nahlášený nejprve jen kouř. „Šlo ale o požár sedmi kubíků již nařezaného dřeva. Předběžná škoda je osm tisíc korun," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Histopedál: nový termín a zklamaná zakladatelka. Akci už nepořádá sama

Ždánice – Akci, kterou ve Ždánicích navštěvují milovníci historických kol až z Austrálie či Švýcarska, čekají letos dvě podstatné novinky. Po jedenácti ročnících změní Ždánický histopedál pořadatele. Také se pojede v jiném termínu. „Z histopedálu se stala krásná veliká akce, jedna z nejpěknějších v České republice, a jezdívá na ni až sto třicet cyklistů, což je neobvyklé. Iva Zajíčková Stafová byla u jejího zrodu, kdyby nebylo jí, tak histopedál neexistuje. Má spoustu styků a známostí ještě z dob, když jako cyklistka závodila," připomněl Stanislav Klígl, který s manželkou jezdí na histopedál od roku 2008.

Plán proti velké vodě mají už hotový. Teď počkají na dotace

Lovčice – Pětatřicet let uplynulo od doby, co Lovčice postihly rozsáhlé povodně. Aby se tato událost už neopakovala, hodlá obec zapracovat protipovodňová opatření. Do budoucna by tak mohla v Lovčicích vyrůst velká hráz, která případnou vodu zadrží. „Projekt je připravený. Musíme ještě vyřešit vlastnictví pozemků, poté můžeme začít se stavebními pracemi. Samozřejmě se budeme snažit získat nějakou dotaci," sdělil lovčický starosta. Podle něj voda po vydatných deštích dělá problémy hlavně v horním konci obce.

Čekání na autobus? Před deštěm ochrání zděné zastávky

Násedlovice - V plném proudu jsou v současné době práce na úpravě dvou autobusových zastávek v Násedlovicích. Stavebníci se do díla pustili už v minulém týdnu a podle předpokladů mají skončit v druhé polovině června. Nové zděné objekty vyjdou zhruba na tři sta šedesát tisíc korun.

Násedlovičtí budou mít nové hřiště. Za peníze z automatu

Násedlovice - Stávající dětské hřiště v Násedlovicích, na kterém tráví volný čas matky s dětmi, získá modernější podobu. Po letech používání jsou herní prvky opotřebované. Ty původní proto nahradí zcela nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení