VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Miss sestra se věnuje folkloru

Dambořice - Už šestnáct let se stará o pacienty v kyjovské nemocnici Karla Panáčková z Dambořic. Poslední roky jako staniční sestra na kojeneckém oddělení. V pátek se na šestém reprezentačním plesu Sestry na sál! na pražském Žofíně stala miss sestrou. Do soutěže ji přihlásil bývalý primář Jan Trubačík. „Na oddělení miss nikdo nebral vážně, upoutávka na ni visí na nástěnce každoročně. Den před uzávěrkou mi primář řekl, že mě přihlásil. Nejdřív jsem si myslela, že si dělá legraci, ale nedělal. Jen z úcty k němu jsem nakonec do soutěže šla," připomněla Panáčková s tím, že právě Trubačík je pro ni tím, který jí zpříjemňuje každodenní práci a hodně ji toho naučil.

Sportovci v Lovčicích se osprchují v nových šatnách. Už na jaře

Lovčice - Multifunkční hřiště sice mají v Lovčicích hotové už od loňského podzimu, ale až za měsíc jej doplní sportovní zázemí a nové šatny. „Výběrové řízení je už za námi a nyní jsou na řadě stavební práce. Myslím si, že s nimi do čtrnácti dnů začneme," informoval lovčický starosta Václav Tvrdý.

Stoly se prohýbaly pod tíhou klobás

Žarošice /FOTOGALERIE/ – Vůně klobásek se celou sobotu linula okolo hospody U Julků v Žarošicích. Na dvanáctém ročníku Koštu klobásků se sešlo na devětapadesát voňavých vzorků. Pětičlenná porota se snažila vybrat toho nejlepšího autora masové dobroty. Po nich ochutnávali návštěvníci. „Klobásky soutěžily ve dvou kategoriích, domácí výrobci a živnostníci. Máme jenom ty tepelně opracované. Čabajku tady nenajdete," upozornil na podmínky soutěže Valdemar Sedláček, jeden z organizátorů tradičního koštu.

Kyjovští policisté dohonili mezinárodně hledaného muže

Dambořice – Zajímavým úlovkem se mohou pochlubit kyjovští policisté. Dopadli totiž muže, na něhož Rakušané vydali Evropský zatýkací rozkaz.

Nový výtah vynese čtenáře 
do knihovny. Pomůže i hostům

Násedlovice – Už brzy návštěvníky násedlovické galerie a knihovny, nacházející se v prostorách obecního úřadu, vynese do vyšších pater výtah. „Na bezbariérovost úřadu jsme dostali z ministerstva kultury jeden milionu šest set tisíc korun. Samozřejmě rezortu nejde ani tak o naši radnici, jak o galerii, která se v ní nachází," sdělila starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Šampiona mají Marek i Radek Medřičtí

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Zdenka Košuličová, Bohdana Škrháková a Marek s Radkem Medřickým jsou vítězové prvního letošního koštu pálenek. Ten se uskutečnil ve společenském sále ždánického kulturního domu.

Požár stroje poškodil budovu i materiál

Ždánice – Požár průmyslového objektu museli řešit v úterý podvečer hasiči na Hodonínsku.

Penzistům opraví Bílého kohouta

Žarošice – Obecnímu úřadu se podařilo koupit bývalý hostinec U Bílého kohouta. Tento dům stojí za žarošickým kostelem už od konce devatenáctého století. „Majitelka domu zemřela a dědicové se rozhodli jej prodat. Obec tedy dům koupila a rozhodla se jej zrekonstruovat," přiblížil vývoj starosta Žarošic Václav Vágner.

V Lovčicích rozkvetly tlustice. Ve skleníku

Lovčice /FOTOGALERIE/ – Sytě zelené zaoblené listy, tlustý kmen a bílé jemně narůžovělé květy. Po dva dny mohli rozkvetlé tlustice obdivovat návštěvníci sukulentního království Jaroslava Honce v Lovčicích. Také letos spatřili unikát – devětasedmdesá­tiletou Pramáti tlustic.

Násedlovičtí podpořili dobrou věc. Nemocnici

Násedlovice – Předvánoční čas je jako stvořený pro rozjímání. Lidé se častěji snaží pomoci druhým, kteří se ocitli v tíživé situaci. Starostka Násedlovic, Vlasta Mokrá, se rozhodla na popud místní rodiny Hanákovy uspořádat charitativní koncert na podporu české nemocnice v Ugandě. Ten se uskutečnil v sobotu v násedlovickém kulturním domě.

Kupec železnice mezi Uhřicemi a Čejčí ji musí dalších pět let provozovat

Ždánicko - Za více než šestačtyřicet milionů korun je na prodej nepoužívaná patnáctikilometrová železniční trať, která vede mezi Uhřicemi a Čejčí. Částku schválila správní rada Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a následně i ministerstvo dopravy. „Vyhlásili jsme veřejnou soutěž o tuto dráhu za nejvyšší možnou cenu, která vychází z odhadu," informoval mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Dubohabřiny má ochránit soustava Natura 2000

Dambořice - V příštím roce se možná dvě části Ždánického lesa u Dambořic, Svatá a Prostřední vrch, dostanou do národního seznamu evropsky významných lokalit soustavy Natura 2000. Jeho úprava a doplňování je povinností ochrany přírody, která souvisí s členstvím České republiky v Evropské unii. O návrhu budou zastupitelé obce jednat v prosinci.

Nehoda u Žarošic: dva zranění

Žarošice – Nehoda dvou osobních aut na silnici u Žarošic zaměstnala v pátek krátce před šestou hodinou večer profesionální jednotku hasičů z Kyjova a dobrovolnou ze Žarošic. Při nárazu se zranili dva lidé. Kolize navíc zkomplikovala dopravu.

Osudy posledních ožijí v knize

Dambořice - Na obecním úřadu v Dambořicích si mohou zájemci koupit dvě nové knihy těsně spjaté s dějinami této obce. První se zabývá osudem židů, kteří v minulosti v této vesnici pod Ždánickým lesem žili. Další publikaci, která mapuje tamní historii, se jmenuje Dambořice: zpět ke kořenům a vydala ji Muzejní a vlastivědná společnost v Brně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies