VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Cyklostezka mezi Uhřicemi a Ždánicemi: dělníci už pracují na druhé etapě

Kyjovsko – Nadšení příznivci cyklistiky se konečně dočkali. Teprve pár dnů je zprovozněný první úsek nové cyklostezky, která má po dokončení propojit Uhřice se Ždánicemi. Ve čtvrtek se navíc dělníci posunuli o kousek dál. Začali totiž pracovat na druhé etapě jednapadesáti­milionového projektu.

Při nehodě skončilo auto na střeše. Cestovaly v něm i děti

Dražůvky – Přistáním na střeše skončila dopravní nehoda osobního automobilu. K té došlo krátce po druhé hodině odpoledne u obce Dražůvky. V autě cestovalo pět osob, část posádky tvořily děti. „Po našem příjezdu byly osoby mimo auto, které částečně blokovalo silnici," informoval o nehodě mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Na místě zasahovala požární stanice z Kyjova a sbor dobrovolných hasičů z Dražůvek. Nehoda se obešla bez větších zranění.

Nohy po tanci zchladilo dambořické Salajce moře. Na vystoupení v Kostarice

Dambořice – Před rokem a půl vystupovali ve čtyřmilionovém městě v Číně, teprve nedávno vyrazili na opačný konec světa. Mladí folkloristé z dambořické Salajky strávili čtrnáct dnů ve Střední Americe. Slovácké tradice představili v Kostarice.

Dětem v opravené archlebovské škole zajistí teplo nový kotel

Archlebov – Snížit energetickou náročnost a ušetřit tak na nákladech je cílem projektu na opravu budovy základní školy v Archlebově. Zanedlouho odstartuje jeho další část. „Loni jsme vyřídili všechna povolení, uskutečnili výběrové řízení a letos hodláme dokončit výměnu oken a zateplit fasádu," informoval o záměru starosta Archlebova Oldřich Ždánský.

OBRAZEM: Ždánice hostily čtyři sta mažoretek

Ždánice – Výskot, hlasitá hudba a ladné pohyby. Přesně v takovém duchu se nesl sobotní den ve ždánickém kulturním domě. Na druhý ročník soutěže Ždánický motýl tam totiž zavítaly mažoretky z celé republiky.

Miss sestra se věnuje folkloru

Dambořice - Už šestnáct let se stará o pacienty v kyjovské nemocnici Karla Panáčková z Dambořic. Poslední roky jako staniční sestra na kojeneckém oddělení. V pátek se na šestém reprezentačním plesu Sestry na sál! na pražském Žofíně stala miss sestrou. Do soutěže ji přihlásil bývalý primář Jan Trubačík. „Na oddělení miss nikdo nebral vážně, upoutávka na ni visí na nástěnce každoročně. Den před uzávěrkou mi primář řekl, že mě přihlásil. Nejdřív jsem si myslela, že si dělá legraci, ale nedělal. Jen z úcty k němu jsem nakonec do soutěže šla," připomněla Panáčková s tím, že právě Trubačík je pro ni tím, který jí zpříjemňuje každodenní práci a hodně ji toho naučil.

Sportovci v Lovčicích se osprchují v nových šatnách. Už na jaře

Lovčice - Multifunkční hřiště sice mají v Lovčicích hotové už od loňského podzimu, ale až za měsíc jej doplní sportovní zázemí a nové šatny. „Výběrové řízení je už za námi a nyní jsou na řadě stavební práce. Myslím si, že s nimi do čtrnácti dnů začneme," informoval lovčický starosta Václav Tvrdý.

Stoly se prohýbaly pod tíhou klobás

Žarošice /FOTOGALERIE/ – Vůně klobásek se celou sobotu linula okolo hospody U Julků v Žarošicích. Na dvanáctém ročníku Koštu klobásků se sešlo na devětapadesát voňavých vzorků. Pětičlenná porota se snažila vybrat toho nejlepšího autora masové dobroty. Po nich ochutnávali návštěvníci. „Klobásky soutěžily ve dvou kategoriích, domácí výrobci a živnostníci. Máme jenom ty tepelně opracované. Čabajku tady nenajdete," upozornil na podmínky soutěže Valdemar Sedláček, jeden z organizátorů tradičního koštu.

Kyjovští policisté dohonili mezinárodně hledaného muže

Dambořice – Zajímavým úlovkem se mohou pochlubit kyjovští policisté. Dopadli totiž muže, na něhož Rakušané vydali Evropský zatýkací rozkaz.

Nový výtah vynese čtenáře 
do knihovny. Pomůže i hostům

Násedlovice – Už brzy návštěvníky násedlovické galerie a knihovny, nacházející se v prostorách obecního úřadu, vynese do vyšších pater výtah. „Na bezbariérovost úřadu jsme dostali z ministerstva kultury jeden milionu šest set tisíc korun. Samozřejmě rezortu nejde ani tak o naši radnici, jak o galerii, která se v ní nachází," sdělila starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Šampiona mají Marek i Radek Medřičtí

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Zdenka Košuličová, Bohdana Škrháková a Marek s Radkem Medřickým jsou vítězové prvního letošního koštu pálenek. Ten se uskutečnil ve společenském sále ždánického kulturního domu.

Požár stroje poškodil budovu i materiál

Ždánice – Požár průmyslového objektu museli řešit v úterý podvečer hasiči na Hodonínsku.

Penzistům opraví Bílého kohouta

Žarošice – Obecnímu úřadu se podařilo koupit bývalý hostinec U Bílého kohouta. Tento dům stojí za žarošickým kostelem už od konce devatenáctého století. „Majitelka domu zemřela a dědicové se rozhodli jej prodat. Obec tedy dům koupila a rozhodla se jej zrekonstruovat," přiblížil vývoj starosta Žarošic Václav Vágner.

V Lovčicích rozkvetly tlustice. Ve skleníku

Lovčice /FOTOGALERIE/ – Sytě zelené zaoblené listy, tlustý kmen a bílé jemně narůžovělé květy. Po dva dny mohli rozkvetlé tlustice obdivovat návštěvníci sukulentního království Jaroslava Honce v Lovčicích. Také letos spatřili unikát – devětasedmdesá­tiletou Pramáti tlustic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení