VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Penzistům opraví Bílého kohouta

Žarošice – Obecnímu úřadu se podařilo koupit bývalý hostinec U Bílého kohouta. Tento dům stojí za žarošickým kostelem už od konce devatenáctého století. „Majitelka domu zemřela a dědicové se rozhodli jej prodat. Obec tedy dům koupila a rozhodla se jej zrekonstruovat," přiblížil vývoj starosta Žarošic Václav Vágner.

V Lovčicích rozkvetly tlustice. Ve skleníku

Lovčice /FOTOGALERIE/ – Sytě zelené zaoblené listy, tlustý kmen a bílé jemně narůžovělé květy. Po dva dny mohli rozkvetlé tlustice obdivovat návštěvníci sukulentního království Jaroslava Honce v Lovčicích. Také letos spatřili unikát – devětasedmdesá­tiletou Pramáti tlustic.

Násedlovičtí podpořili dobrou věc. Nemocnici

Násedlovice – Předvánoční čas je jako stvořený pro rozjímání. Lidé se častěji snaží pomoci druhým, kteří se ocitli v tíživé situaci. Starostka Násedlovic, Vlasta Mokrá, se rozhodla na popud místní rodiny Hanákovy uspořádat charitativní koncert na podporu české nemocnice v Ugandě. Ten se uskutečnil v sobotu v násedlovickém kulturním domě.

Kupec železnice mezi Uhřicemi a Čejčí ji musí dalších pět let provozovat

Ždánicko - Za více než šestačtyřicet milionů korun je na prodej nepoužívaná patnáctikilometrová železniční trať, která vede mezi Uhřicemi a Čejčí. Částku schválila správní rada Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a následně i ministerstvo dopravy. „Vyhlásili jsme veřejnou soutěž o tuto dráhu za nejvyšší možnou cenu, která vychází z odhadu," informoval mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Dubohabřiny má ochránit soustava Natura 2000

Dambořice - V příštím roce se možná dvě části Ždánického lesa u Dambořic, Svatá a Prostřední vrch, dostanou do národního seznamu evropsky významných lokalit soustavy Natura 2000. Jeho úprava a doplňování je povinností ochrany přírody, která souvisí s členstvím České republiky v Evropské unii. O návrhu budou zastupitelé obce jednat v prosinci.

Nehoda u Žarošic: dva zranění

Žarošice – Nehoda dvou osobních aut na silnici u Žarošic zaměstnala v pátek krátce před šestou hodinou večer profesionální jednotku hasičů z Kyjova a dobrovolnou ze Žarošic. Při nárazu se zranili dva lidé. Kolize navíc zkomplikovala dopravu.

Osudy posledních ožijí v knize

Dambořice - Na obecním úřadu v Dambořicích si mohou zájemci koupit dvě nové knihy těsně spjaté s dějinami této obce. První se zabývá osudem židů, kteří v minulosti v této vesnici pod Ždánickým lesem žili. Další publikaci, která mapuje tamní historii, se jmenuje Dambořice: zpět ke kořenům a vydala ji Muzejní a vlastivědná společnost v Brně.

V Dambořicích plánují změnu

Dambořice - Jeden zastupitelský post ztratili po volebním víkendu lidovci v Dambořicích, v jejichž čele je už čtvrté volební období současný starosta Josef Kratochvil. Zbytek mandátů si rozdělili nezávislí kandidáti z TJ Sokol a KVS Kunstát.

Boural bez řidičáku. Policejní test mu odhalil návykové látky v těle

Ždánice – Dvě osobní auta se srazila v neděli dopoledne na křižovatce ve Ždánicích. Řidič jedoucí se Škodou Felicia při vjíždění na hlavní silnici podle policie nerespektoval značku Dej přednost v jízdě. „Vjel do jízdní dráhy zleva jedoucí Škodě Octavia. Na křižovatce se obě auta střetla, následně na nich vznikla škoda ve výši třicet tisíc korun," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Rodiče se zapotí, jejich děti zabaví

Lovčice - Na začátku června v Lovčicích oficiálně otevřeli víceúčelové hřiště ve sportovním areálu. Za pár dnů k němu přibude další dětské. „Nyní máme hotové výběrové řízení, které jsme vyhlásili před měsícem. Firma brzy začne s instalací herních prvků," informoval starosta Lovčic Václav Tvrdý.

Ujel od nehody. Lekl jsem se, hájil se před policisty mladík

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Škodou sto čtyřiceti tisíc korun skončila dopravní nehoda dvou osobních aut, která se stala na začátku týdne ve Ždánicích. Na svědomí ji má teprve devatenáctiletý řidič, který navíc po kolizi z místa ujel pryč. Ze svého jednání se bude nyní zodpovídat.

Chceme speciální tablet, hlásí hasiči ze Žarošic

Žarošice - Žarošičtí hasiči bodují ve finále ankety Dobrovolní hasiči roku. A to v konkurenci dvou set hasičských sborů a jednotek, které se do čtvrtého ročníku celorepublikové soutěže přihlásily.

Nový vrt u Násedlovic bude čtyři kilometry hluboký

Násedlovice - Mezi naftařské obce Slovácka se mohou brzy zařadit i Násedlovice. Právě na jejich území totiž plánují nové výzkumné vrty těžaři ze společnosti MND.

Dambořice nasadí proti prachu nový zametací vůz

Dambořice - Představitelé obce na severozápadě okresu se rozhodli řešit problém s nadměrnou prašností. Pomůže jim dotace. „Dambořice se nachází v údolí, takže se tady logicky práší víc než někde na kopci," konstatoval dambořický starosta Josef Kratochvil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení