Obyvatelé Hodonína se mohou vyjádřit k celkem devatenácti nejaktuálnějším problémům města až do sedmadvacátého února. Zmínit se však mohou i o tom, co je tíží konkrétně tam, kde bydlí.

„Anketa vznikla v návaznosti na veřejné fórum v rámci projektu Zdravých měst, které se uskutečnilo v prosinci loňského roku a mělo asi osmdesát účastníků. Každoročně jsou k diskusi přizváni obyvatelé, zástupci místních organizací a vedení města,“ sdělila tisková mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková. Podle ní pak následným hlasováním vznikla soupiska deseti nejaktuálnějších problémů, na které může poukázat kdokoliv z obyvatel města i zástupců nejrůznějších spolků a organizací.

„Každý účastník ankety označí dva problémy, které by se podle něj měly řešit přednostně,“ uvedla tisková mluvčí radnice Kotásková. Jak dále informovala, cílem je dát lidem prostor, aby se vyjádřili, co v našem městě chybí, co by se mělo změnit, aby byli spokojeni tam, kde žijí.
„Nám docela vadí, že nemáme na ulici Svatopluka Čecha kde parkovat, ačkoliv tu bydlíme, a proto se ankety samozřejmě zúčastníme,“ povzdechli si manželé Vrbíčkovi z Hodonína.

„Příjezdová komunikace k našemu paneláku je také v dezolátním stavu,“ dodali. Prosincové veřejné fórum prozatím zařadilo do ankety jako nejpalčivější problémy vybudování kruhového objezdu v ulicích Purkyňova a Měšťanská či podporu zřízení ambulance pro anonymní poradenství a vyšetřování HIV.

„Já osobně dám v anketě hlas vytvoření systému cyklotras a tras pro kolečkové brusle a také podpořím zřízení dětského dopravního hřiště. Dcerka je ještě sice malá, ale až bude chodit sama ven, budu klidnější, když budu vědět, že si může někde smysluplně hrát,“ řekla mladá maminka Vrbíčková.

Podle mluvčí Kotáskové se v současné chvíli nedá ještě odhadnout, který z problémů Hodonína dostane od jeho obyvatel nejvíc hlasů, anketa stále běží. „Trvalé bydliště v Hodoníně není pro účast v anketě podmínkou,“ doplnila Kotásková.