Buldoci vydřeli další výhru. Zářily opory

Hodonín - (AKTUALIZACE, FOTOGALERIE) Hodonínští Buldoci dokázali zapomenout na porážku v Třinci a v mimořádně dramatickém zápase porazili nebezpečnou Choceň 4:3. Rozhodující trefu zaznamenal v poslední minutě kapitán Viktor Linhart.

15.11.2008

NapětíFoto: Denik/Petr Turek

"Diváci jsou spokojení, my jsme spokojení. Takže není co řešit," usmíval se po utkání domácí trenér Robert Kolínek. Jeho svěřenci odehráli proti nepříjemnému soupeři kvalitní zápas.

Futsalová druholigová bitva strhla i publikum, které hlavně v závěru zápasu neúnavně hnalo domácí hráče ke třem bodům. "Tak určitě jsem spokojený s výsledkem, protože soupeř hrál velice dobře a v první půli nás k ničemu nepustil. Bylo to moc těžké. Dneska jsou to vydřené body," zářil spokojeností jeden z tahounů mužstva Tomáš Pochylý.

Samotný úvod zápasu patřil hostující Gilotině. Brankář Myšák svůj tým několikrát výrazně podržel. Činil se hlavně při šancích Kaplana. V 9. minutě se Gilotina přesto ujala vedení. Buldoci odpověděli o šest minut později. Trefil se Zábranský. V závěru prvního dějství bylo rušno před oběma brankami. Nejprve pálil Zdeněk Šturma, na druhé straně střílel po chybě Jakubíčka Čechlovský do tyče. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhém poločase se tempo hry zvýšilo. To se odrazilo i na vývoji skóre. Domácí poslal do vedení Pochylý. Hosté z Chocně ale dokázali dvěma brankami vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. "Choceň byla velice dobrý soupeř. Prohrávali jsme 2:3 a v té chvíli se to lámalo. Kdybychom dostali čtvrtý gól, tak bychom nevyhráli. Dokázali jsme ale vyrovnat, což nás nastartovalo. Začali jsme si vytvářet šance, dostali jsme se do tlaku," komentoval dění na palubovce trenér Kolínek.

Buldoci se nevzdali. V závěru zápasu stáhl domácí kouč hru na čtyři nejzkušenějších hráče. Tento tah se hodonínskému kouči povedl náramně. "Rozhodla větší vůle po vítězství a trocha štěstíčka. V závěru tam byla nejzkušenější čtyřka a přiklonilo se k nám štěstí," potvrdil skvělý tah trenéra Kolínka Pochylý.

Vyrovnání přinesla nejhezčí akce zápasu. Nekarda se Zdeňkem Šturmou připravili gól na 3:3 pro kapitána Linharta. Tlak domácí i nadále sílil. Šance si vytvářela hlavně bratrská dvojice Šturmů. V poslední minutě rozhodl právě po přihrávce Šturmy staršího Linhart, který bombou propálil bezmocného brankáře hostí. Solidně zaplněná Městská hala explodovala nadšením.

Bulldogs Hodonín - Gilotina Choceň 4:3 (1:1)
Branky domácích: Linhart 2, Zábranský, Pochylý - Kubec, Kaplan, Čechlovský
Rozhodčí: Slanina, Gasnárek (Pelikán)
Diváci: 180

Hodonín: Myšák (Beneš) - Nekarda, Pochylý, Linhart, Vašíček, Z. Šturma, Jakubíček, Zábranský, P. Šturma, Janulík

V pátek nastoupí Buldoci v Brně - Bohunicích proti domácímu Agromeli.

15.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

AKTUALIZUJEME

Po nehodě na obchvatu Hodonína letěl pro zraněného motorkáře vrtulník

Nehody policie: lidé si neví rady s majáky, někteří řidiči panikaří

Jižní Morava – Policejní auto na střeše a agresivní řidič BMW bez trestu tak skončila loňská policejní honička v Brně. Řidiče policisté tehdy nechytili kvůli šoférovi dalšího auta, který nedokázal správně zareagovat na blikající policejní auto a srazil se s ním. Nejednalo se o jedinou loňskou nehodu, v níž policisté či strážníci figurovali. Bourali celkem dvaapadesátkrát.

Hodonín si snadno poradil s posledním Pelhřimovem. Venku vyhrál 3:0

Hodonín – Zvládli další venkovní duel, ale musí dál čekat na zaváhání soupeře. Fotbalisté Hodonína na hřišti posledního Pelhřimova potvrdili roli favorita, když ve 26. kole divize D bez problémů zvítězili 3:0. Svěřenci trenéra Františka Komňackého ovšem v tabulce dál ztrácejí bod na vedoucí Uherský Brod, který už v sobotu získal tři body v sousední Břeclavi.

Po srážce auta s dodávkou policisté odkláněli dopravu u Strážnice

Strážnice – Silnici I/55 mezi Vnorovy a Strážnicí uzavřela v pondělí ráno dopravní nehoda. Srazilo se tam osobní auto a dodávka. Řidiči museli úsek objet po okolních obcích, přesto se tam tvořily kolony.

Historii strážnického zámku přiblížili rytíři i zbojník Žilka

Strážnice /FOTOGALERIE/ - Zámek ve Strážnici v sobotu ozářily svíce. Brána této památky se vůbec poprvé otevřela ve večerních hodinách. Stalo se tak u příležitosti muzejní noci. Hosté vyrazili na speciální komentované a hrané prohlídky, při kterých poznali významné historické okamžiky od středověku až po rok 1945. „Zpřístupnili jsme také prostory a salonky, které při běžné prohlídce není možné navštívit," uvedl ředitel Národního ústavu lidové kultury Martin Šimša.