Další medaile. Sasínek získal na mistrovství Evropy atletů do 23 let stříbro

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Zlato mu těsně uniklo, ale stříbrnou medaili si v dramatickém finiši vzít nenechal. Hodonínský běžec Filip Sasínek skončil na mistrovství Evropy atletů do 23 let druhý v závodě na patnáct set metrů. Za vítězem Mariusem Probstem z Německa zaostal o pouhých sedmnáct setin sekundy.

16.7.2017

Hodonínský běžec Filip Sasínek získal na evropském šampionátu atletů do 23 let v Bydhošti v běhu na 1500 metrů stříbrnou medaili.Foto: www.atletika.cz

„Mám velkou radost. Cítím zadostiučinění. Je to prostě úžasné,“ zářil krátce po sobotním závodě mladý český reprezentant.

Sasínek, který už má bronz z halového mistrovství Evropy, se v taktickém závodu dlouho držel na konci finálové dvanáctky, v posledním kole ale nastoupil a dostal se až na druhou pozici. V závěrečných metrech předstihl o sedm setin domácího Poláka Michala Rozmyse a podobně těsně prohrál jen s Probstem. „O Němci jsem věděl, už v rozběhu byl silný. Tušil jsem, že právě on bude mým největším soupeřem. Nejvíc jsem si ale hlídal Poláka. Když nastoupil, nebylo na co čekat. Bylo to o tom, kdo bude ve finiši silnější. Prohrál jsem, ale stříbro je super,“ uvedl na svazovém webu Sasínek.

Svěřenec trenéra Antonína Slezáka čekal ještě pomalejší závod. „Kluci začali sprintovat až dvě kola do konce,“ připomíná hodonínský rodák, který se po většinu takticky vedeného finálového závodu držel na chvostu startovního pole. „Těžko jsem se dopředu probíjel. Už tam byl opravdu velký rozdíl mezi prvním a mnou. Začínal jsem být nervózní, přesto jsem stále věřil, že soupeři tempo nevydrží a já budu mít na to, abych je na konci porazil,“ uvedl Sasínek.

Český reprezentant pak při náběhu do posledního kola nastoupil a postupně se probíjel kupředu až na stříbrnou pozici.

Mílař Filip Sasínek se stal prvním českým medailistou na letošním evropském šampionátu v Bydhošti. Splněný limit na světový šampionát do Londýna ale stále nemá. „Ještě se o něj někde pokusím,“ slíbil.

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jan Tříska.
14

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Jubilejní dvacátý ročník Burčákové šestky vyhrál David Kákona z Hodonína (číslo 482). Celkem se na start hlavního závodu postavilo 176 mužů a žen.
25

Kákona zastoupil kamaráda Sasínka a s přehledem ovládl Burčákovou šestku

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Povinnou výhru zařídil Čepil. Mutěnice zdolaly Vojkovice a jsou už čtvrté

Mutěnice – Mutěničtí fotbalisté se v krajském přeboru dostávají do herní i výsledkové pohody. Vinaři po jednoznačné výhře 5:1 v Ivančicích naplno bodovali i doma proti Vojkovicím, které v 8. kole bez problémů zdolali 2:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Oba góly favorita ve druhém poločase vstřelil útočník Marcel Čepil.

OBRAZEM: Na výstavě ukázali i houbu dlouhověkosti

Ratíškovice – Tradiční houbařská akce se těší velké oblibě. Letos hasičská zbrojnice v Ratíškovicích hostila již sedmatřicátý ročník místní výstavy hub. Pro účastníky byla připravená houbařská poradna uznávaného mykologa Romana Maňáka a výstava fotografa Ladislava Špety.

Veselí v přestřelce ztratilo slibný náskok a v Bohunicích prohrálo

Veselí nad Moravou – Byli blízko důležité výhře. Fotbalisté FC Veselí nad Moravou sahali na hřišti v Bohunicích po třech bodech, a i když proti Tatranu vedli 2:1 a 3:2, nakonec odjeli domů s prázdnou. Nováček jihomoravského krajského přeboru v 8. kole podlehl druhému týmu tabulky 3:4 a s pěti body je dál předposlední.