Gladiátoři trestali chyby Oranjes

Dubňany – Góly bratrů Pochylých rozhodly dramatické pohárové utkání mezi dubňanskými Oranjes a Gladiators Hodonín ve prospěch hostů. Ti se v semifinále utkání s postupujícím z dvojice Kyjov a Svatobořice.

28.1.2011

Fanoušci OranjesFoto: Deník/Libor Kopl

Šlágr první kola řídila zkušená dvojice Petr Jonáš s prvoligovým Michalem Gasnárkem před tradiční skvělou diváckou návštěvou. Domácí nasadili proti vítězi základní části okresního přeboru čerstvou posilu, bývalého útočníka prvoligových Buldoků, Michala Jílka. A ten byl u úvodního náporu Oranjes. V prvních osmi minutách se do dobrých pozic pro zakončení dostali Hekele, Příkazský, Jílek a Žurovec. „Dubňany jsou nepříjemný soupeř. Hodně jim pomohl Jilas. Ze začátku měli tlak, mohli nám dát tři, čtyři góly, ale gólman nás podržel,“ řekl kapitán hostů Filip Pochylý.

Obhájce trofeje se osmělil k odpovědi až v 9. minutě, kdy Kalfařovi předložil tutovku Duchoslav. Poté Příkazský nešťastně nastřelil vlastní tyč. Další možnost nevyužil T. Pochylý a Bureš. Záložník fotbalových Mikulčic měl ve 20. minutě k dispozici desetimetrový kop za šestý faul Dubňan. Burešovu střelu sice Frejlich vyrazil, ale nepokrytý Kalfař z dorážky poslal favorita do vedení. Hostům byl ale jednobrankový náskok málo. Těsně před koncem první půle potrestal chybu domácího útočníka chytře Janík – 0:2. „Rozhodují individuální chyby a jejich trestání. Štěstí prostě přeje připravený,“ podotkl dubňanský trenér Bohdan Blaha.

Do druhé půle vstoupili domácí hodně vlažně a Štos s Duchoslavem byli blízko třetí branky. Postupně se ale hra přesunovala na sálovky domácích, kteří zaslouženě snížili, když Lupače konečně prostřelil Lysý. Ten vzápětí kvůli krvácející noze ze zápasu odstoupil. Oranjes mohli i vyrovnat, ale místo toho následovala další zbytečná chyba. Tomáš Pochylý využil domácího špatného střídání a vrátil Gladiátorům dvoubrankové vedení.

A pro Dubňany bylo ještě hůř. Po druhé žluté kartě vyloučil Jonáš Hekeleho. Paradoxně v oslabení měli domácí největší šance snížit. Ale jak Žurovec, tak ani Jílek nedokázali překonat Lupače. „Bylo to dramatické až do konce,“ podotkl kouč Gladiátorů Karel Salay.

Necelé dvě minuty před koncem veškeré šance Dubňan pohřbil po krásné přihrávce Bureše Filip Pochylý. „Setneme se jako mančaft a daří se nám. Známe se a jsme na sebe zvyklý. Je to jen otázka, kdy se sehrajeme, pak to jde samo. A pak musíme vyhrávat,“ představil recept na vítěznou sérii střelec čtvrté branky. Jeho tým již patnáct zápasů v řadě neprohrál.

Oranjes tak po roce skončili svoji pohárovou pouť na stejném soupeři. „Snažili jsme se, ale hráčům chyběla zodpovědnost. Zápas s vítězem základní části se musí odehrát na sto procent, a k tomu nám ještě něco chybělo. Soupeř šel víc za vítězstvím,“ uznal Blaha. Okresní pohár pokračuje už v pátek hodonínským derby mezi Buldoky a New stars. Začátek utkání je hale v Lipové aleji ve 20.00.

Oranjes Dubňany – Gladiators Hodonín 1:4 (0:2).
Branky: 34. Lysý – 20. Kalfař, 25. Janík, 41. T. Pochylý, 49. F. Pochylý.
ŽK: Hekele – Skočík.
ČK: 42. Hekele
Rozhodčí: Gasnárek, Jonáš
Diváci: 150
Dubňany: Frejlich – Hekele, Jílek, Žurovec, Albert – Kučí, Ilčík, Lysý, Příkazský.
Gladiators: Lupač – Kalfař, Skočík, Duchoslav, Štos – T. Pochylý, Janík, F. Pochylý, Bureš.

Autor: Petr Turek

28.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Patnáctý ročník Letocha Cupu se kvůli nízkému počtu přihlášených mužstev uskuteční pouze v sobotu 1. července. Na tréninkovém hřišti ve Vacenovicích se opět představí také Kanonýři (růžové dresy).

Letocha cup se bude hrát jeden den. Vítěz bere sadu dresů a patnáct tisíc

Dovolené v zahraničí beze strachu. Jihomoravští turisté se vracejí i do Turecka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Mladí tenisté Hodonína bez porážky postoupili do první ligy

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Velmi úspěšnou sezonu za sebou mají mladí tenisté Hodonína. Naděje slováckého celku pod vedením trenérů Tomáše Hrdiny a Lubomíra Dvořáka zvládly všech sedm letošních zápasů soutěže smíšených družstev dorostu a bez ztráty bodu postoupily do první ligy. Nástupci Lukáše Rosola svůj triumf stvrdili v neděli dopoledne, kdy na hřišti v Rybářích přehráli béčko Jihlavy 8:1. Družstvo hodonínského dorostu letos nemělo v I. třídě skupině D konkurenci. Skvělými výkony se prezentoval také šestnáctiletý Oliver Chmelík. Rodák z Břeclavi se tenisu věnuje šest let a od roku 2014 pravidelně obráží turnaje jednotlivců.

Král verbířů Fridrich: Cítil jsem, že mi těžkly nohy

Strážnice /ROZHOVOR/ – Polibky, obětí, selfie a samozřejmě velká radost. Tak vypadaly první chvíle po vyhlášení nejlepších tanečníků slováckého verbuňku 2017 na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici pro Pavla Fridricha. Ten po deseti letech vrátil titul krále verbířů do Kyjova.

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt

Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.